Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Malmö : Lugano - 24. října 2019   21:00

Malmö
Malmö
13' Berget  • 32' Molins (Rieks)
2:1
(2:0)
Lugano
Lugano
50' Gerndt  (Junior)
Malmö
Dahlin – Larsson, L. Nielsen (C), Lewicki, Knudsen (85. Safari) – Traustason, Bachirou, Innocent (68. Bengtsson), Rieks – Berget, Molins (77. Rosenberg).
Melichárek – Safari, Rosenberg, Beijmo, Bengtsson, Gall, Antonsson.
Harvey – McDonnell, Gavin (všichni IRL)
Malmö Stadion, Malmö
Lugano
N. Baumann – Yao (60. Aratore), Marić, Daprelà, Obexer (79. Holender) – Custodio, Sabbatini (C), Lovric – Bottani (81. F. Rodríguez), Gerndt, Junior.
D. Da Costa – Kecskés, Holender, Dalmonte, Aratore, F. Rodríguez, Sasere.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:4. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 23:14.
Je dobojováno! Výkon Lugana šel po změně stran strmě nahoru. Alexander Gerndt už po pěti minutách z nenápadné akce snížil a za pár minut už bylo málem vyrovnáno, když Yaovu povedenou ránu vytěsnil Dahlin na tyč. Malmö postupem času začalo hru znovu kontrolovat a přesto, že chvílemi bylo velmi nedisciplinované, tak nepustilo švýcarského outsidera k žádné další šanci na srovnání skóre. Díky výhře 2:1 švédský tým zvýšil naději na postup ze skupiny, ve které sice zůstává třetí, ale nově ztrácí už jenom bod na vedoucí duo z Kodaně a Kyjeva. Lugano je s jediným bodem poslední a v silné konkurenci má už jen teoretickou šanci na postup.
90+4'
90+4'
Traustason nepotrestal nebezpečnou ztrátu jednoho z hostujících obránců. Míč se ještě odrazil k Bergetovi, ale ten pro změnu napálil Custodia.
90+4'
Teď už to vypadá s domácím mužstvem dobře. Junior byl adresátem dalšího dlouhého pasu, při jehož zpracování si ale pomohl faulem na Bachiroua.
90+3'
Johan Dahlin sebral neadresný nákop z hloubi pole. Malmö pak ale zkazilo přechodovou fázi a pár desítek vteřin před koncem se stále musí bát o výsledek.
90+2'
Nervozita graduje na obou stranách barikády. Po faulu uprostřed hřiště na Holendera vznikla menší strkanice, která skončila karetními tresty pro Safariho a Juniora.
90+2'
Holenderova střela zpoza velkého vápna letěla jen doprostřed branky. Dahlinovi míč napoprvé vypadl z koše, ale k žádné dorážce přesto nedošlo.
90+1'
Jakás takás naděje pro hosty tady ještě. Nad rámec druhého poločasu jsou přidány další čtyři minuty.
90'
Arnor Traustason hasil doutnající požár taktickým faulem ještě na útočné polovině třetího týmu švédské ligy. Irský sudí kvůli tomu okamžitě vytáhl z kapsy žlutou kartu.
89'
Žádný závěrečný nápor švýcarského klubu se zatím nekoná. Malmö získalo pro Safariho další dva auty a navíc se posunulo až do prostoru vedle pokutového území.
88'
Drobné nedorozumění po autu Safariho. Další vhazování ze středu hřiště už obstarají hosté, jmenovitě se čtrnáctkou hrající kapitán Jonathan Sabbatini.
87'
Fouad Bachirou ubránil snažení Holendera tak šikovně, že míč šel do autu právě od maďarského hráče Lugana. Johan Dahlin určitě nebude spěchat s odkopem.
86'
Ani z další standardní situace Lugano nic moc nevymyslelo. Míč vyletěl ze hřiště a prostřednictvím autového vhazování si jej poprvé ošahá střídající levý bek Behrang Safari.
85'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Jonas Knudsen, přichází Behrang Safari.
85'
Eric Larsson poslal k zemi Juniora, který si tentokrát došel pro míč až k půlící čáře. Za evidentní podražení byla udělena i žlutá karta.
83'
Po přetaženém centru Lovriće sklepl míč Sabbatini jen k domácím hráčům, kteří pak nepustili k Dahlinovi pokusy Holendera a Gerndta.
82'
Junior se ocitl na levém křídle a došel si pro faul v podání Nielsena. Do vápna tak jistojistě poletí centr ze standardní situace.
81'
Střídání v týmu FC Lugano: ze hřiště odchází Mattia Bottani, přichází Francisco Rodríguez.
80'
Čekání na alespoň poloviční šanci je už hodně dlouhé. Od chvíle, kdy Yao trefil Dahlinovu pravou tyč, uteklo přes pětadvacet minut.
79'
Střídání v týmu FC Lugano: ze hřiště odchází Linus Obexer, přichází Filip Holender.
78'
Příchod Holendera se nakonec odložil, protože chvíli visel otazník nad Juniorem. Brazilský útočník by však měl být schopen pokračovat.
77'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Guillermo Molins, přichází Marcus Rosenberg.
76'
Junior byl zastaven tvrdým skluzem Bengtssona. Hra je kvůli drobným šrámům přerušena a na řadu tak mohou přijít zmíněná střídání.
75'
Mezi střídačkami už jsou připraveni vstoupit do hry dva další náhradníci. I ti mohli sledovat postup Malmö po pravé straně, který ztroskotal na nepovedeném centru Traustasona.
74'
Domácí zvládli sérii soubojů v přehuštěném středu hřiště. Nalevo se pak rozběhl Rieks, který sice odcentroval přes Mariće, ale míč posadil jen na hlavu Obexera.
73'
Nic na tom nezměnil ani nákop na Juniora a jeho hlavička, která se mezi tři tyče Dahlinovy branky o nějaký ten metřík nevešla.
72'
Už je to dost minut od doby, co se naposledy souvisleji hrálo poblíž Dahlina. Malmö, zdá se, opět našlo ztracenou půdu pod nohama.
70'
Hra začíná být hodně nervózní a rozkouskovaná. Po neodpískaném souboji sedí na trávníku domácí křídelník Sören Rieks, který má problém s pravým kotníkem.
69'
Ještě před svým odchodem stihl Innocent zfaulovat Bottaniho. Lovrić rozehrávku standardní situace ale zadrbal, když nakopl míč až do autu.
68'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Bonke Innocent, přichází Rasmus Bengtsson.
67'
Znovu je pískáno proti brance Novema Baumanna. Traustason si dobře pokryl míč před příliš důrazným Mijatem Marićem.
66'
Daprelà si malinko povystoupil z pozice stopera a aby zabránil možnému propadnutí, tak zezadu poslal k zemi Bergeta.
65'
Lovrić posílal centr z levé strany do dobrého místa, nicméně míč jeho spoluhráče o pár centimetrů přeletěl. Na programu je odkop od branky Johana Dahlina.
64'
Junior dostal míč k pokutovému území, před kterým se rychle otočil a zablokovanou střelou získal pro hosty rohový kop.
63'
Současné bránění Lugana se nedá vůbec srovnávat s průchoďákem z prvního poločasu. Domácí si při postupném útoku neví moc rady.
61'
Vůbec první žluté napomínání pro hráče Malmö. Za potažení Daprely a překažení rychlé rozehrávky dostal varování Jo Inge Berget.
61'
Držení míče: 54% – 46%.
60'
Střídání v týmu FC Lugano: ze hřiště odchází Yao, přichází Marco Aratore.
59'
Larssonův přetažený centr nechtěně odstartoval protiakci Lugana. Lovrić přenesl míč na pravou stranu, ale Yao ho poté poslal až za koncovou čáru.
58'
Bachirou byl na pravém křídle ztrojený, takže si pomohl s Larssonem. Ani on ale neodcentroval a obléhání hostujícího vápna pokračuje.
57'
Hra je přerušena, protože na trávníků zůstává sedět brazilský útočník Lugana Junior, ke kterému už spěchají členové realizačního týmu.
56'
Traustason zazdil svou akci po levém křídle mizernou přihrávkou do pokutového území. Domácí se museli vrátit s míčem na vlastní polovinu.
55'
Akce rozjetého Lugana ještě chvíli pokračovala. Bottani ale nevystřelil nebezpečně z delší vzdálenosti a Dahlin situaci uklidnil snadným zákrokem.
54'
Málem bylo vyrovnáno! Po přenesení rychlé akce na pravou stranu pálil z druhé vlny Yao a Dahlin s obtížemi vyrazil míč na svou pravou tyč.
53'
Průniková přihrávka jednoho z hostů propadla k Dahlinovi, jehož spoluhráči rychle přešli do protiútoku a už se nachází napravo od pokutového území.
52'
Vstup do druhé půle si domácí fotbalisté za rámeček asi nedají. Po faulu Bottaniho na Bachiroua balón vlastní chybou poněkolikáté odevzdali.
50'
Lugano právě vstřelilo branku!
Jako blesk z čistého nebe se urodilo snížení švýcarského týmu na 1:2! Junior si dobře pokryl míč před několika prothráči a zády brance ho předložil ALEXANDERU GERNDTOVI, který z patnácti metrů precizně zavěsil k pravé tyči Dahlinovy brány.
49'
Hosté bránili v hodně širokém rozestavení. Malmö toho ale nijak nevyužilo a místo centru zleva se dobrovolně vrátilo do klidného středu pole.
48'
Po zákroku Lewického kopal Lovrić rohový kop. Domácí se ale ubránili a po ofsajdu Juniora mohou sami vyrazit vstříc Baumannovi.
47'
Ani jeden z týmů před začátkem druhého poločasu nestřídal, takže na obou stranách pokračují původní základní sestavy.
46'
Žluté karty: 0 – 2.
Malmö je v polovině zápasu na dobré cestě k prvnímu vítězství ve skupině B. Švédský tým trestal chyby v děravé obraně Lugana, které už ve dvanácté minutě zavařil zbytečným penaltovým faulem Obexer. Berget nařízenou penaltu proměnil a za dalších dvacet minut se mohl se svými spoluhráči radovat i podruhé, když Rieksovu střelu z hranice šestnáctky protečoval do sítě Molins.
45+1'
45+1'
Domácí kapitán Lasse L. Nielsen zakřižoval jednoho z protihráčů a doprovodil míč do autu, načež skončil až za reklamním panelem.
45'
Nastavuje se 1 minuta.
44'
Na trávníku trochu vzplály emoce, poté, co se přetahovali Berget a Daprelà. Menší strkanice ale rychle vyšuměla a nakonec se ani nemusely udělovat karty.
43'
Alexander Gerndt byl v momentě nákopu z poloviny hřiště za posledním obráncem Malmö, takže byl správně odmáván ofsajd.
42'
Zpod kotlíku hostujících příznivců zrealizoval rohový kop Traustason, ale hráči Lugana okamžitě odpálili balón takřka přes celou délku hřiště.
41'
Levá strana hostující obrany znovu vyhlásila den otevřených dveří. Vše zachraňoval až Custodio, který zablokoval střelu Fouada Bachiroua.
40'
Knudsen zablokoval pokus o centr do autu. Po Sulmoniho vhazování se míč do vápna přeci jen dostal, ale Dahlin si ho znovu schoval do svých dlaní.
39'
Bachirou se uvolnil na pravé straně, ale Rieks po jeho nahrávce přes osu hřiště prohospodařil dobrou pozici na střelu, která mu vůbec nesedla.
38'
A ještě jeden dlouhý míč na hrot, který Junior sklepl jen do míst, kde všechno zkontroloval třiatřicetiletý brankář domácího celku.
37'
Dva dlouhé nákopy za domácí obranu Luganu rovněž nepomohly. Až na situaci ze třicáté vteřiny je Johan Dahlin v brance Malmö bez práce.
36'
Opět hosté bránili hodně ležérně a nechávali soupeřům hodně místa. Po odvráceném centru z pravé strany každopádně přišel nedovolený zákrok Innocenta.
35'
Další kolize na půlící čáře, kterou tentokrát zavinil Bottani a odnesl Bachirou. Domácí mají hru plně pod svou kontrolou.
34'
Berget se pokusil rychle přejít střed hřiště. Obexer proto sáhl k taktickému faulu a s trochou štěstí za něj ani nedostal žlutou kartu.
32'
Malmö právě vstřelilo branku!
Lugano inkasuje další laciný gól a už po půlhodině jsou jeho šance na dobrý výsledek hodně malé. Hráči v tmavých dresech vůbec nedostoupili Riekse, kterého nechali navést si míč na střelu z hranice vápna. Tu ještě lehce tečoval GUILLERMO MOLINS a balón zapadl k levé tyči Baumannovy brány.
31'
Bottani šel do důrazného hlavičkového souboje s Innocentem, který ho ale překvapil tím, že vůbec nevyskočil. Domácí záložník tak byl ve finále faulován.
30'
Držení míče: 55% – 45%.
29'
Eric Larsson podle názoru rozhodčích zahrál rukou, takže vynaložené síly do napadání vyšly tak trochu vniveč.
28'
Linus Obexer se v první fázi své akce pěkně uvolnil a z levé strany se posunul do slibné pozice, odkud ale hodně pokazil střelu z necelých třiceti metrů.
27'
Yao na půlící čáře fauloval Riekse. Irský sudí mu trochu promluvil do duše a varoval ho, že příště se už může trestat žlutou kartou.
26'
Hraje se v poměrně chabém tempu. Hráči nemají bůhvíjak dobrý pohyb a diváci tak sledují opatrný boj o střed hřiště.
24'
Nakonec se švýcarský celek dostal alespoň k rohovému kopu, ale domácí zadní řady si po rozehrávce Sabbatiniho bezpečně poradily.
23'
Berget si pomohl drobným faulem. Na zemi skončil Yao, který rychle rozehrál, ale žádná kvapíková akce z toho stejně nebyla.
22'
Lugano nechalo nezdravě velkou díru mezi záložní a obrannou linií. Domácí se díky tomu snadno dostali až do vápna, nicméně Molinsova nepovedená střela byla hodně slabá na to, aby nadělala Baumannovi nějaké komplikace.
21'
Alexander Gerndt vyrazil do protiútoku, jenže se s míčem posouval po levé straně tak dlouho, až si ho ukopl až za koncovou čáru.
20'
Guillermo Molins přenesl hru na pravou stranu, ale následný centr hostující obrana na malém vápně zneškodnila.
19'
Sören Rieks znovu pokazil přihrávku, která byla ztečovaná na Custodia a toho okamžitě zfauloval dotěrný Traustason.
18'
Rieksova přihrávka u levého okraje velkého vápna neprošla. Hosté se vysvobodili, i když balón de facto jenom odevzdali.
17'
Švédský tým se zabydlel na útočné polovině, ale je nucen okolo pokutového území pracně dobývat zataženou obranu Lugana.
16'
Johan Dahlin zvládl odkop pod tlakem rychle se blížícího soupeře. Jeho spoluhráči následné souboje prohráli, a tak přišel dlouhý nákop na Gerndta, který znovu vyřešil zkušený domácí gólman.
15'
Lugano na nic nečekalo a hned po rozehrání vyrazilo kupředu. Ze získaného rohu rozehraného Obexerem však nevymyslelo zhola nic.
13'
Domácí favorit se ve třinácté minutě raduje z vedoucího gólu! Baumann si na razantní střelu JO INGE BERGETA z penaltového puntíku sáhl, ale vyrazit ji přesto nedokázal.
12'
Guillermo Molins rozehrál na krátko na Larssona, který byl na pravém okraji velkého vápna znovu faulován Obexerem. Zničehonic je tady penalta pro Malmö!
11'
Linus Obexer zezadu přistrčil Larssona, který šel ochotně k zemi a získal pro švédský tým další zajímavou standardní situaci.
10'
Jeden z domácích nakopával ze středu hřiště. Míči ale dal moc razance a nechtěně ho poslal až k brankáři Baumannovi.
9'
Přímý kop z nějakých jednadvaceti metrů zrealizoval islandský legionář Arnor Traustason, ovšem jeho prudká rána prosvištěla nad brankou.
8'
Jonathan Sabbatini pozdě zajel do Erica Larssona a kromě toho, že zavinil přímý kop, vyfasoval od irského arbitra první žlutou kartu.
7'
Znovu nemá domácí obrana ani trochu klidu na rozehrávku a musí se vypořádávat s nepříjemným tlakem napadajících hráčů Lugana.
6'
Za pískotu zaplněných tribun rozehrál Olivier Custodio. Míč se nebezpečně snášel k zadní tyči, ale nakonec ji o pár decimetrů přeletěl.
5'
Starosti domácí obrany ještě budou pokračovat. Larssonovi byl totiž odpískán faul na Obexera a na programu bude standardní situace.
4'
Malmö si zbytečně zkomplikovalo život při vlastní rozehrávce. Po malé domů na Dahlina přišla další ztráta a vhazovat bude Obexer.
3'
Hostující obrana si poradila s centrem z levé strany. Bottani se pak ještě dostal pod tlak napadajícího Innocenta a vysvobodil jej odpískaný faul.
2'
Pokud budou střely přibývat takto rychle za sebou, tak se asi zlobit nebudeme. Larssonovo zakončení z velké dálky však proletělo nad Baumannovou brankou.
1'
Uteklo jen třicet vteřin a už se musel činit domácí brankář Dahlin, který po laciné ztrátě jednoho z obránců zastavil pokus Alexandera Gerndta.
1'
O úvodní výkop zápasu se postarali hosté, kteří nastupují v černých, zatímco domácí ve světle modrých dresech.
1'

Malmö FF: Dahlin – Larsson, L. Nielsen (C), Lewicki, Knudsen – Traustason, Bachirou, Innocent, Rieks – Berget, Molins.
Náhradníci: Melichárek – Safari, Rosenberg, Beijmo, Bengtsson, Gall, Antonsson.

FC Lugano: N. Baumann – Yao, Marić, Daprelà, Obexer – Custodio, Sabbatini (C), Lovrić – Bottani, Gerndt, Junior.
Náhradníci: D. Da Costa – Kecskés, Holender, Dalmonte, Aratore, F. Rodríguez, Sasere.

Rozhodčí: Harvey – McDonnell, Gavin (všichni IRL).
Malmö FF

Domácí jdou do tohoto zápasu v roli favorita, přestože jsou na tom po dvou odehraných zápasech skupiny B stejně jako jejich dnešní soupeř. V prvním utkání se Malmö vydalo do Kyjeva a kvůli gólu z čtyřiaosmdesáté minuty prohrálo 0:1. O čtrnáct dní později se představilo i domácím fanouškům a proti dánské Kodani uhráli bod za remízu 1:1. V neděli Malmö dost možná přišlo o šanci na zisk švédského titulu, na hřišti Hammarby prohrálo 0:2 a dvě kola před koncem tak ztrácí na první místo tři body.
FC Lugano

Švýcarskému týmu se v této sezóně vůbec nedaří. Lugano odehrálo patnáct soutěžních zápasů a z nich vyhrálo jen dva, z toho jeden v národním poháru. Třetí nejhorší tým švýcarské nejvyšší soutěže v Evropské lize ještě ani jednou neskóroval a po dvou odehraných zápasech je na posledním čtvrtém místě se ztrátou tří bodů na postupové příčky. Lugano nejprve prohrálo 0:1 v Kodani, ale doma uhrálo alespoň remízu 0:0 s Dynamem Kyjev.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu třetího hracího kola Evropské ligy. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Malmö a Luganem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.