Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Malmö : Wolfsburg - 27. února 2020   18:55

0:3
(0:1)
Wolfsburg
Wolfsburg
42' Brekalo  (Weghorst) • 65' Gerhardt  (Mehmedi) • 69' Joao Victor  (Gerhardt)
Malmö
Dahlin – Lewicki, Ahmedhodžić, Bengtsson (76. L. Nielsen), Safari (C) – Christiansen, Bachirou, Rieks – Nalić (56. Berget), Thelin, Antonsson.
Melichárek – Larsson, Molins, Knudsen, Rakip, L. Nielsen, Berget.
Collum – McGeachie, Connor (SCO)
Malmö New Stadium
Wolfsburg
Casteels (C) – Steffen, Knoche, Brooks, Otávio – Arnold, X. Schlager (59. Joao Victor), Gerhardt – Mehmedi, Weghorst (70. Ginczek), Brekalo (79. Klaus).
Pervan – Pongračić, Klaus, Tisserand, Ginczek, Joao Victor, May.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:16.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, která byla gólově bohatší než půlka první. K vidění byly dvě branky a o obě se opět postarali fotbalisté Wolfsburgu. Nejprve Yannick Gerhardt vstřelil branku sám, aby posléze přidal ještě gólovou přihrávku před volnou bránu na Joaa Victora. Kromě toho ještě napálil Josip Brekalo spojnici břevna a tyče. Hosté byli lepším celkem a postup do další části Evropské ligy si dnes zasloužili. Ode mě je to všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+2'
90+1'
Klaus se ještě vydal vstříc soupeřově brance, což se nelíbilo Nielsenovi, který ho nedovoleně zastavuje.
90'
Nastavovat se budou dvě minuty, více není třeba.
89'
Míč si převzali do držení hosté, avšak ani oni se nedostávají z obranné poloviny.
88'
Stále sledujeme totožný obrázek. Hra se pohybuje daleko od obou branek.
87'
Domácí hráči kombinují na vlastní obranné polovině a příliš se nikam neženou.
86'
Klaus skvěle unikl soupeřům a hledal před brankou Victora, jenže našel pouze soupeře, který odkopává pryč.
85'
Následný volný přímý kop rozehrál kapitán Behrang Safari, ale napálil pouze hráče ve zdi.
84'
Anders Bleg Christiansen unikl pohybem Brooksovi, který ho poslal k zemi a vidí žlutý trest.
83'
Domácí získali výhodu volného přímého kopu. Centr doletěl na Antonssona, ale ten poslal míč jen do rukavic Casteelse.
82'
Přihrávku do pokutového území jako první zachytil domácí brankář, takže hosté další branku nyní nepřidají.
81'
Behrang Safari raději odehrál míč za postranní čáru, než by se musel poměřovat s čerstvým Klausem.
80'
Jo Inge Berget měl těžkou úlohu, když měl zpracovávat ostrou přihrávku, což se mu nepodařilo.
79'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Felix Klaus.
78'
Zápas se spíše dohrává z povinnosti. O postupujícím je dávno rozhodnuto a domácí se obávají, aby z toho nebyl ještě větší debakl.
77'
Joao Victor se hnal sám na brankáře, ale vzrušení je zbytečné, protože se následně mává ofsajd.
76'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Rasmus Bengtsson, přichází Lasse L. Nielsen.
75'
Oscar Lewicki vypustil střelu z voleje, kterou sice trefil branku, ale Casteels neměl problém zakročit.
74'
Daniel Ginczek to přehnal s napadáním a na pravé straně se dopustil útočného faulu.
73'
Wolfsburg má míč v držení a příliš nikam nespěchá. Ostatně k nějakému spěchu nemá příliš důvodů.
72'
Domácí se sice dostali k pokutovému území soupeře, ale tam o míč opět snadno přišli.
70'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Wout Weghorst, přichází Daniel Ginczek.
69'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Nyní byla obrana švédského celku nachytána v nedbalkách a rozebrána do posledního šroubku. Po chybě v rozehrávce se hosté dostali do nadějné situace, kterou Gerhardt vyřešil přihrávkou před branku na volného JOAA VICTORA a ten vstřelil velmi snadnou branku.
68'
Na druhé straně akrobaticky zakončoval Josip Brekalo a poměrně pohlednou ranou trefuje spojnici břevna a tyče!
68'
Dlouhé autové vhazování letělo až do vápna, kde se však hlavou zakončující Isaac Kiese Thelin netrefil mezi tři tyče.
67'
Hráči Malmö se vysunují na útočnou polovinu a snaží se soupeřově obraně zatopit.
65'
Admir Mehmedi se ocitl ve velmi nadějné pozici, ale Dahlina neprostřelil. Brankář k němu ale míč jen vyrazil, Mehmedi posunul na YANNICKA GERHARDTA, který povedenou technickou střelou navyšuje vedení svého celku a zajišťuje, že dnes se zde prodlužovat nebude.
64'
Kombinace Malmö skončila na útočné polovině nepřesnou přihrávkou, kterou ukořistil soupeř.
63'
Proti vysokému centru ani nemusel zasahovat Koen Casteels. Belgický brankář nechal míč proletět mimo hrací plochu a bude vykopávat.
62'
Behrang Safari se otáčel nad míčem, takže soupeř dostal čas mu ho ukopnout do autu.
61'
Velmi zajímavou ránu vypustil Maximilian Arnold ze střední vzdálenosti. Jeho projektil prosvištěl kousek vedle tyče.
60'
Střídající Jo Inge Berget se hnal za přihrávkou do pokutového území, ale jako první byl u míče Koen Casteels.
59'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Joao Victor.
58'
Střelecké zakončení vytáhl Admir Mehmedi, ovšem ránu mu zblokoval soupeř, takže Dahlin může zůstat v klidu.
56'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Adi Nalić, přichází Jo Inge Berget.
56'
Xaver Schlager skončil na trávníku po kontaktu s Bachirouem, který se zlobí na sudího.
55'
Maximilian Arnold napřáhl ze střední vzdálenosti, nicméně zasáhl pouze clonícího hráče švédského celku.
53'
Malmö si vybojovalo výhodu rohového kopu, ale nic zásadního švédský tým nevymyslel.
52'
I nyní si hosté s přihrávkou do pokutového území poradili a odvrací do bezpečí.
51'
Domácí se snaží najít místo v soupeřově obraně, ale Němci jsou zatím hodně pozorní.
50'
Ovšem akce ještě pokračovala a k zakončení se ve vápně po hlavičce Mehmediho dostal Xaver Schlager, leč v zajímavé pozici branku netrefil.
49'
I na druhé straně je k vidění rohový kop poté, co odvrátil Bengtsson. Ovšem domácí po centru odvrátili.
48'
Tak přihrávka na Riekse byla nakonec tečovaná, takže měli domácí výhodu rohového kopu, ale Christiansen branku netrefil.
47'
Domácí kombinují s míčem u kopaček, leč nepřesná přihrávka na Riekse končí mimo hřiště.
46'
Máme za sebou úvodní pětačtyřicetiminutovku, ve které jsme dlouho nemohli sledovat v zásadě nic zajímavého. Až v samotném závěru poločasu jsme se dočkali akce vedoucí k brance. Pohlednou samostatnou akci zakončil povedenou ranou Josip Brekalo. Domácí nyní musí vstřelit alespoň dvě branky a žádnou nedostat, aby utkání dovedli minimálně do prodloužení, což budou mít při současné hře složité. Nesledujeme příliš pohledné utkání s minimem příležitostí na obou stranách. Doufejme, že vstřelená branka přeci jen trochu pohne s aktivitou domácích, kteří nyní nemají dobrou pozici. Druhý poločas začne přibližně v 19:58.
45+2'
45+1'
I nadále sledujeme klidnou kombinaci hráčů Wolfsburgu, kteří se nikam neženou a rádi by poločas dohráli ve vedení.
45'
Blíží se konec první půle a hosté drží míč na kopačkách. Rozhodčí nastavuje dvě minuty.
44'
K tvrdé ráně z úhlu se dostal Marcus Antonsson, ovšem branku zaměřit nedokázal.
44'
Domácí kombinují s míčem u kopaček a hledají cestu k soupeřově brance, aby vyrovnali nepříznivý stav.
42'
Tak přeci jen zde máme branku! JOSIP BREKALO střílí třetí branku v sedmém utkání Evropské ligy poté, co si s Weghorstem narazil míč a technickou střelou nedal Dahlinovi šanci zasáhnout.
41'
Hosté sice dokázali vstřelit branku Josipem Brekalem, ale předtím si Chorvat narazil míč o Weghorsta, který se nacházel v těsném ofsajdu. Situaci ještě prověří videorozhodčí.
40'
Nepřesnou přihrávku v rychlém útoku zachytil Oscar Lewicki a z pohledu Malmö uklidňuje situaci.
39'
Anders Bleg Christiansen vystihl soupeřovu rozehrávku, postoupil kousek kupředu, načež hledal centrem spoluhráče, před nímž však odhlavičkoval soupeř.
38'
Xaver Schlager se dostal k míči ve vápně, ale neprotlačil střelu směrem na branku, protože trefil jen soupeře.
37'
Paulo Otávio nepříjemně zezadu dostoupil Marcuse Antonssona, který po jeho faulu končí na trávníku.
36'
Josip Brekalo na levé straně nepohlídal ofsajdovou pozici, takže při jeho zapojení do hry se píská.
35'
Na hranici vápna vyčkával Renato Steffen, který nebyl bráněn a dostal míč na volej, ale trefil pouze před sebou clonícího soupeře.
34'
Přihrávka byla tečována na rohový kop – první roh Wolfsburgu v dnešním utkání. Hned si mohou připsat další, protože míč odvracel Kiese Thelin na roh.
33'
Po delší době se k soustavnější kombinaci dostávají také hosté, kteří si přihrávají na polovině soupeře.
32'
K zakončení hlavou se prodral Marcus Antonsson po centru z levé strany. Otávio hlavičkujícího neubránil, ale Antonsson nemířil přesně.
32'
Přihrávky domácích hráčů létají zatím poměrně daleko od soupeřovy branky.
31'
Fotbalisté švédského družstva jsou v posledních minutách poměrně aktivní a snaží se vymyslet akci vedoucí k brance.
29'
Domácím se podařilo vybojovat výhodu rohového kopu, který rozehrál Christiansen, ale hosté se ubránili.
27'
Určité zdravotní potíže má hostující Paulo Otávio, který se ale snaží rozhýbat, aby mohl pokračovat ve hře.
25'
Zatím sledujeme poměrně hodně nedovolených zákroků. Dalším z této série je faul Weghorsta na Lewického.
24'
Adi Nalić se dopustil nedovoleného zákroku, jehož terčem se stal Robin Knoche.
23'
Maximilian Arnold při návratu do obranných pozic loktem fauloval Sörena Riekse.
22'
Další lahůdka pro Koena Casteelse, který si doběhl pro vysoký centr do pokutového území.
21'
Prudký míč z levé strany od Paula Otávia proletěl celým pokutovým územím, aniž by ho kdokoliv dokázal zasáhnout.
20'
Hosté v poklidu kombinují na vlastní obranné polovině a do útoku se vůbec neženou.
19'
Z pravé strany se pokusil odcentrovat Adi Nalić, nicméně soupeřovu obranu nezaskočil.
17'
Ve hře obou celků je k vidění poměrně hodně nepřesností. Také se hraje celkem opatrně, takže nejsou k vidění šance.
16'
Oscar Lewicki centrem našel v pokutovém území Kiese Thelina, ale ten hlavičkoval v nepřipravené pozici a poslal míč vysoko nad branku.
15'
Paulo Otávio pod tlakem zahrál nepřesně a domácím daroval autové vhazování, ovšem hráči Malmö nedokázali nic vymyslet.
14'
Domácím se vůbec nepovedl centr z hloubi pole, který letěl do rukavic připraveného Koena Casteelse.
13'
Z levé strany letěl centr do vápna, který však obránce Malmö hrudí sklepl do rukavic vlastního brankáře.
12'
Přihrávku do pokutového území dostal Chorvat Josip Brekalo, ale tomu se nepovedl kontakt s míčem a soupeř mu ho odpravil.
11'
Ve středu hrací plochy došlo k nedovolenému zákroku Renata Steffena, takže opět hrají domácí.
10'
Nepřesná přihrávka v podání Renata Steffena zamířila mimo hrací plochu a vykopávat bude Johan Dahlin.
9'
Po centru do pokutového území se domácí dopustili útočného faulu, takže žádné nebezpečí pro Casteelsovu branku nehrozilo.
8'
Další nepříjemný skluz v úvodu utkání. Jeho terčem se stal Fouad Bachirou a sudí zastavuje hru, i když domácí mohli postupovat vpřed.
7'
Paulo Otávio na levé straně vydoloval míč na Lewickém, ale následně poslal centr jen do rukavic Johana Dahlina.
6'
Mehmedi je v pořádku, jelikož se po standardní situaci dostal k zakončení, které však zamířil nad horní tyč.
5'
Velmi ošklivý skluz vytáhl Sören Rieks proti Mehmedimu a skotský sudí tasí žlutou kartu.
5'
Yannick Gerhardt měl na pravé straně na zádech Bengtssona, kterého ale k míči nepustil a ještě rozehrál na spoluhráče.
4'
Nákop hostů měl zřejmě letět na Wouta Weghorsta, ovšem ten neměl nejmenší šanci se k nepřesnému centru dostat.
3'
Domácí se dostávali k soupeřovu pokutovému území, kde vše ukončil razantní odkop hostujícího zadáka.
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté švédského celku, kteří nastupují v bleděmodrých trikotech.
1'

Malmö FF: Dahlin – Lewicki, Ahmedhodžić, Bengtsson, Safari (C) – Christiansen, Bachirou, Rieks – Nalić, Thelin, Antonsson.
Náhradníci: Melichárek – Larsson, Molins, Knudsen, Rakip, L. Nielsen, Berget.

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Steffen, Knoche, Brooks, Otávio – Arnold, X. Schlager, Gerhardt – Mehmedi, Weghorst, Brekalo.
Náhradníci: Pervan – Pongračić, Klaus, Tisserand, Ginczek, Joao Victor, May.

Rozhodčí: Collum – McGeachie, Connor (SCO).
Utkání začíná v 18:55 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít. Máme se na co těšit.
První vzájemné zápas

První zápas, který se pochopitelně hrál v Německu, byl hodně zajímavý. V prvním poločase se diváci branky nedočkali, ovšem po změně stran to bylo o poznání zajímavější. Švédský celek se dostal do vedení, když Thelin proměnil ve 47. minutě penaltu. Domácí pak zabrali a po brankách Brekala a Mehmediho slavili výhru 2:1.
VfL Wolfsburg

Wolfsburg má aktuálně velmi slušnou formu. V německé lize se mu daří, předvádí velice dobrý a hlavně pohledný fotbal, což potvrdil také o víkendu, kdy porazil 4:0 Mohuč. Na dobré výkony chtějí hosté navázat také v Evropské lize, ve které chtějí v této sezoně dokráčet co nejdále. A nakročeno k tomu zatím mají opravdu skvěle.
Malmö FF

Domácí celek je zatím bez ligových zápasů, protože švédská liga se v současné době nehraje, což může být pro domácí trochu komplikace. Soutěžní zápas domácí odehráli v polovině února, kdy v poháru porazili 8:0 celek Syrianska. Poté odehráli přípravný duel s Jonkoingsem, který vyhráli 3:2. Dnes je ale čeká o poznání tvrdší oříšek.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na program odvety a my budeme sledovat duel Malmö FF – VfL Wolfsburg. První zápas byl velmi vyrovnaný a totéž se čeká dnes, tak uvidíme, jak to dopadne a kdo se bude radovat z postupu. Blíže má k němu zatím německý celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.