Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Šachtar : Benfica - 20. února 2020   18:55

Šachtar
Šachtar
56' Patrick (Marlos) • 72' Kovalenko (Júnior Moraes)
2:1
(0:0)
Benfica
Benfica
67' Pizzi
Šachtar
Pjatov (C) – Bolbat, Kryvcov, Matvijenko, Ismaily – Patrick (80. Antônio), Stěpaněnko – Marlos (83. Konopljanka), Kovalenko, Taison (90+4. Tetê) – Júnior Moraes.
O. Ševčenko – Bondar, Antônio, Tetê, Konopljanka, Maycon, Sikan.
B. Madden – D. Ross, D. Roome
Oblasny SportKomplex Metalist (Kharkiv).
Benfica
Vlachodimos – T. Tavares, Rúben Dias, F. Ferreira, Grimaldo – Pizzi (C) (90+2. Samaris), F. Luís, Taarabt, Cervi – Chiquinho (79. R. Silva), Seferović (69. Vinícius).
Zlobin – N. Tavares, Samaris, R. Silva, Jota, Vinícius, Dyego Sousa.

Děkuji za pozornost, mějte hezký zbytek večera.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 1:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 5:10.
Druhá půle byla na šance i góly bohatší, domácí se nejprve zaslouženě dostali do vedení, když předtím nevyužili několik jasných gólovek, hosté sice srovnali, avšak Doněck znovu odskočil a těsný náskok poté uhájil až do konce. Do odvety je ovšem vše otevřené, nic není jasné, pro Lisabon bylo jistě velmi důležité, že vstřelil gól na soupeřově hřišti.
90+7'
90+5'
Žlutou kartu dostává Florentino Luís (Benfica Lisabon).
90+5'
Hosté ještě rozehráli rohový kop, ale do šance se nedostali, naopak sami museli rychle zpátky a po zatažení záchranné brzdy se bude žlutit. Poprvé v zápase a zřejmě i naposledy.
90+4'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Taison, přichází Tetê.
90+2'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Pizzi, přichází Andreas Samaris.
90+1'
Nastavuje se ještě pět minut, neboť se zdržovalo kvůli videu.
90'
Viktor Kovalenko nezachytil prudký pas a rozehrávat bude brankář Lisabonu.
89'
Situace se otáčí a rohový kop rozehraje domácí tým, který tak může v klidu zdržovat.
87'
Serhij Kryvcov zblokoval nebezpečnou přihrávku soupeře, ovšem jeho tým se musí bránit dál, neboť následuje roh.
86'
Souhra na jeden dotek teď domácím vůbec nevyšla, míč končí mimo bránu.
83'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marlos, přichází Jevhen Konopljanka.
83'
Odvrácený míč chtěl jeden z hostů rychle vrátit k bráně, avšak jeho příliš prudký pas končí v zámezí.
82'
Rohový kop rozehraje portugalský tým.
81'
Marlos mohl přihrát volnému spoluhráči, místo toho volil střelu po zemi, kterou však Vlachodimos pohotově lapil.
80'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Alan Patrick, přichází Marcos Antônio.
79'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Chiquinho, přichází Rafa Silva.
79'
Alejandro Grimaldo se dostal k volnému balónu, na nic nečekal a ihned jej vyslal na bránu, ovšem Pjatov byl na správném místě a stihl zasáhnout.
77'
Domácí si teď dávali přednost při střele, nakonec se k ní neodhodlal žádný z hráčů a soupeř odkopává míč do bezpečí.
75'
Alejandro Grimaldo nepříliš prudkou střelou nenadělal Pjatovi velké problémy, ten schoval jeho pokus do náruče.
72'
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
Domácí jdou zpátky do vedení. Po velké hrubce obrany se k míči dostal Moraes, poslal jej na střed nepokrytému spoluhráči a VIKTOR KOVALENKO střelou z voleje překonal hostujícího gólmana.
71'
Po menším tlaku Šachtaru se Benfice podařilo odkopnout míč do bezpečné vzdálenosti.
69'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Haris Seferović, přichází Carlos Vinícius.
67'
Benfica právě vstřelila branku!
PIZZI zamířil prudkou ranou na levou stranu, zatímco domácí brankář skočil opačně.
65'
Tak nakonec i v tomto případě není gól uznán, neboť Cervi přihrával Tavaresovi v ofsajdu. Avšak přichází pokutový kop.
64'
Hlavní arbitr se jde osobně podívat na video, takže vše může být nakonec jinak.
62'
Tomás Tavares se protlačil do zakončení, jeho pokus však Pjatov vyrazil. Poté hosté docílili gólu, ovšem rozhodčí jde situaci kontrolovat k videu.
60'
Následný roh žádné nebezpečí nepřinesl.
60'
Júnior Moraes prováhal okamžik pro rychlou střelu a nakonec zamířil jen do protihráče.
58'
Hra se trochu uklidnila, domácí si přihrávají na své polovině.
56'
Domácí jdou zaslouženě do vedení. ALAN PATRICK dostal přihrávku na střed a přízemní střelou poslal míč k pravé tyči, kam se Vlachodimos natahoval už marně.
55'
Marlos z bezprostřední blízkosti střílel jen do míst, kde stál Vlachodimos, který tak stačil míč vyrazit.
53'
Hosté jsou zatím ve druhém poločase neškodní, po špatné souhře míč jen nakopli k brankáři a ten tak neměl žádnou práci.
51'
Další obrovská možnost domácích, kdy Viktor Kovalenko měl před sebou na levé straně otevřený prostor, avšak pálil pouze do vzdálenější tyče. Tohle spalování může ukrajinský tým mrzet.
49'
Jeden z hostů si pomohl při zpracování rukou, hlavní arbitr stál blízko a hvizdem přerušil útočnou snahu Benficy.
46'
Hned v úvodu druhé půle přišla obrovská možnost Doněcku, kdy se až před brankáře dostal po pěkné přihrávce Júnior Moraes, avšak jeho dělovku brankář hostů výtečně vyrazil.
46'
Hodně nezáživný fotbal, domácí jsou o něco aktivnější, ale hosté velice dobře brání a svému brankáři hodně ulehčují práci. Ten sice jednou kapituloval, avšak gól nebyl pro těsný ofsajd uznán. Dočkáme se aspoň jedné branky ve druhé půli? Tento výsledek zatím hraje do karet samozřejmě portugalskému týmu.
45+3'
45+2'
Domácí drží míč na své polovině a už jen vyčkávají na hvizd.
45+1'
Marlos střílel tvrdě z dálky, ovšem přímo do Vlachodimosovy náruče.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
44'
V závěru první půle první větší možnost Lisabonu. Pizzi střílel z otočky na vzdálenější tyč, avšak tu asi o dva metry minul. Slušná šance, jen lépe zamířit.
43'
Tomás Tavares špatně načasovanou přihrávkou daroval míč protihráči a jeho tým tak bránu Doněcku neohrozil.
42'
Řada nepřesností na obou stranách, chvíli mají míč v moci domácí a pak zase hosté. Fanoušci se musí opravdu nudit.
39'
Avšak teď to byla dobrá možnost, kdy vyrazili do otevřené obrany Šachtaru, ke střele se ale nedopracovali.
37'
Znovu se domácí snažili zaútočit a znovu byli odraženi. Hosté se v posledních chvílích spíš jen brání.
35'
Doněck je více aktivnější, ale zatím mu to není nic platné, marně se snaží projít přes obranou hráz protivníka. Vstřelený gól by jistě pomohl.
32'
V tomto případě to však netrvalo dlouho a hra může pokračovat.
32'
Znovu zůstává na trávníku hráč portugalského mužstva, jmenovitě Chiquinho.
30'
Adel Taarabt si špatně zpracoval balón, ten mu utekl až k brankáři Šachtaru, takže z šance nebylo nic.
29'
Drží se za kotník a na nohy se mu příliš nechce. Už jsou u něj zdravotníci.
29'
Hra je přerušena, na trávníku zůstává ležet Chiquinho.
27'
Ukrajinský tým byl znovu blízko, tentokrát se do šance dostal Júnior Moraes, jenž prováhal správný okamžik ke střele a ve finále trefil jen bránícího Tomáse Tavarese.
26'
Na chvíli se do útoku dostali i hosté, ovšem dlouho v něm nezůstali a už se musí vracet rychle zpátky.
24'
Viktor Kovalenko tvrdě vystřelil na pravé straně k bližší tyči, ovšem brankář hostů bravurně míč vyrazil.
21'
Domácí sice vstřelili gól, ale vše je jinak. Hosté nejprve propadli v rozehrávce, Doněck vyrazil do přečíslení, ve kterém nejprve střílel Júnior Moraes, Odisseas Vlachodimos tvrdou ránu vyrazil na levou stranu, kam naběhl Marlos, který rychlou ranou pod břevno otevřel skóre zápasu. Rozhodčí situaci ještě konzultoval u videa a branku pro hodně těsný ofsajd neuznal.
19'
Mykola Matvijenko přetáhl svoji přihrávku a jeho spoluhráč už neměl šanci prudký míč doběhnout. Fotbalista Doněcku se gestem omluvil, tohle bylo hodně nepřesné.
17'
Zatím opravdu hodně nudná podívaná, opět se hraje u středové lajny, daleko od obou branek.
15'
Odvracený míč končí až u Odissease Vlachodimose. Ten rozehrává na krátko.
14'
Benfica rozehraje rohový kop.
13'
Viktor Kovalenko se dostal ke střele, avšak mířil pouze do protihráče před sebou, další rána pak proletěla mimo bránu.
12'
Domácí teď rozehrají standardku poblíž pokutového území.
11'
Rúben Dias se snažil centrovaný míč hlavou poslat před brankáře, avšak našel jen soupeře. Z možného nebezpečí tak nic nevzešlo.
10'
Nějakého vzrušení se možná dočkáme nyní, po faulu budou hosté rozehrávat z dobré pozice.
9'
Nyní to je hostující tým, kdo má balón ve své moci, ale také jeho hráči zvolili taktiku přihrávek mezi sebou.
7'
Po následné rozehrávce rohového kopu hosté málem zahrozili, ovšem balón nakonec skončil u Andrije Pjatova, který jej rychle sebral do náruče.
6'
Teď to zkusil i portugalský tým, balón však končí jen v zámezí.
5'
Stále stejná písnička, dlouho drželi hráči ukrajinského týmu míč na svých kopačkách, avšak útok se jim nezdařil.
2'
Domácí mají od úvodu míč na kopačkách, avšak zatím si jen přihrávají.
1'

FK Šachtar Doněck: Pjatov (C) – Bolbat, Kryvcov, Matvijenko, Ismaily – Patrick, Stěpaněnko – Marlos, Kovalenko, Taison – Júnior Moraes.
Náhradníci: O. Ševčenko – Bondar, Antônio, Tetê, Konopljanka, Maycon, Sikan.

Benfica Lisabon: Vlachodimos – T. Tavares, Rúben Dias, F. Ferreira, Grimaldo – Pizzi (C), F. Luís, Taarabt, Cervi – Chiquinho, Seferović.
Náhradníci: Zlobin – N. Tavares, Samaris, R. Silva, Jota, Vinícius, Dyego Sousa.

Rozhodčí: B. Madden – D. Ross, D. Roome.
Zajímavé utkání mezi Šachtarem a Benficou začne v 18:55 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si zápas nenechte ujít. Myslím si, že se máme na co těšit.
Poslední vzájemné zápasy

Benfica – Šachtar 2:0
Šachtar – Benfica 1:2
Benfica – Šachtar 0:1
Benfica Lisabon také hrál v podzimní části Ligu mistrů, ale ze skupiny se portugalskému celku tentokrát postoupit nepodařilo. Benfica uhrála v základní skupině sedm bodů a na postup jí také chyběl pouze jeden bod, protože druhý Lyon získal bodů osm. Skupinu vyhrálo Lipsko, které mělo bodů jedenáct. Na posledním místě ve skupině skončil Zenit, který měl také sedm bodů, ale horší vzájemné zápasy a tak pro něj evropské poháry v této sezoně skončily.
FK Šachtar Doněck hrál na podzim Ligu mistrů, ale v základní skupině obsadil až třetí místo a putoval tedy do Evropské ligy. Ukrajinský celek uhrál v základní skupině 6 bodů a nakonec nepostoupil do další fáze pouze o jeden bod, protože Bergamu stačilo k druhému místu bodů sedm. První Manchester City nasbíral 14 bodů a skupině vyhrál zcela suverénně. Na poslední čtvrté pozici skončilo Dinamo Záhřeb, které získalo pět bodů. Domácí chtějí v Evropské lize dojít co nejdál, ale lehké to mít nebudou.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu vyřazovací boje a my budeme sledovat duel mezi ukrajinským Šachtarem Doněck a portugalskou Benfikou Lisabon. Mírným favoritem jsou dnes domácí, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.