Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sporting : Eindhoven - 28. listopadu 2019   21:00

Sporting
Sporting
9' Phellype (B. Fernandes) • 16' B. Fernandes (Wendel) • 42' Mathieu (B. Fernandes) • 64' B. Fernandes
4:0
(3:0)
Eindhoven
Eindhoven
Sporting
Maximiano – Rosier, Ilori, Mathieu (73. Neto), Acuňa – B. Fernandes (C), I. Doumbia, Wendel (80. Camacho) – Bolasie, Phellype (67. Jesé), Vietto.
Sousa – Borja, Camacho, Henrique, Jesé, Mendes, Neto.
Grinfeld – Hassan, Yarkoni (vš. Izrael)
Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků)
30 146 diváků
Eindhoven
Unnerstall – Dumfries (C), Viergever, Baumgartl, Sadílek – Ihattaren, Rosario (46. Pereiro), Hendrix, Bruma (46. Gakpo) – Malen, Bergwijn (79. Thomas).
Zoet – Gakpo, É Gutiérrez, Mitroglu, Pereiro, Schwaab, Thomas.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:7.
Fotbalisté Sportingu Lisabon přejeli PSV Eindhoven 4:0 a skupina D v Evropské lize už má jednu velkou jistotu, Sporting a LASK Linec si to za dva týdny rozdají v Rakousku o vítězství ve skupině, naopak pohárová Evropa končí už na podzim kromě Rosenborgu Trondheim i pro PSV Eindhoven.

Utkání v Lisabonu zcela ovládl Bruno Fernandes, domácí kapitán dvě branky vstřelil, na další dvě přihrál a zařídil Sportingu vítězství klíčové pro celý vývoj této skupiny.

V hostujícím dresu odehrál celý zápas Michal Sadílek, rodák z Uherského Hradiště dnes nijak nepropadl, zároveň ale nijak nevyčníval a se svým týmem odletí těžce poražen.
90+3'
90+2'
Hosté v nastaveném čase vybojovali ještě jeden rohový kop, nijak se ale prosadit nedokázali.
90+2'
V Trondheimu je dobojováno! LASK Linec tam zvítězil nad Rosenborgem 2:1 a senzačně postupuje přes PSV Eindhoven, zvučný nizozemský tým s jistotou skončí v základní skupině!
90+1'
Rozhodčí Grinfeld oddaluje závěrečný hvizd zcela rozhodnutého zápasu o tři nastavené minuty.
89'
Bruno Fernandes má chuť na hattrick, střela z dálky mu ale vůbec nevyšla a zamířila výrazně mimo hostující branku.
87'
Tvrdého zákroku se dopustil i Acuňa v souboji s Gakpem, tentokrát si rozhodčí Grinfeld vystačil bez karty.
85'
Z volného kopu pálil Pereiro, ránou k bližší tyči protáhl Maximiana, ten ale míč pevně lapil do svých rukavic.
84'
Žlutou kartu dostává Tiago Ilori (Sporting Lisabon).

Domácí stoper ostrým skluzem zajel pod nohy Brumy.
83'
Další příležitost domácích mel Yannick Bolasie, jeho přízemní ránu si ale zpracoval bránící Viergever.
82'
Hendrix si neporozuměl s Malenem, přihrával svému spoluhráči do protipohybu a z další nepovedené souhry je viditelně frustrován.
82'
Utkání sleduje 30 146 diváků.
81'
V Trondheimu se nic nemění, LASK Linec tam vede 2:1 a míří za postupem.
80'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Wendel, přichází Rafael Camacho.
79'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Steven Bergwijn, přichází Ryan Thomas.
78'
Jorrit Hendrix si dobrým zpracováním připravil střeleckou pozici v pokutovém území, křižnou přízemní ránu ale nasměroval mimo branku.
77'
Bergwijn se pokusil proniknout kolem Tiaga Iloriho, ten ale hostujícího útočníka výborně odblokoval tělem.
76'
S prudkým centrem Rosiera před branku si poradil Lars Unnerstall.
75'
Acuňa znovu pronikl po levé straně hřiště, pak hledal před brankou Jesého, ten ale ve skluzu na míč nedosáhl.
73'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Jérémy Mathieu, přichází Luís Neto.

Jediným dnešním úspěšným střelcem už na trávníku zůstává hrdina Bruno Fernandes.
71'
Gastón Pereiro se pokusil vystřelit krkolomně zády k brance, v těžké pozici ale výrazně minul branku a nasměroval míč jen ke spoluhráči Codymu Gakpóvi, jenž neměl zájem o hru, neboť stál v několikametrovém ofsajdu.
70'
Hosté ještě budou mít co dělat, aby si neodvezli potupný debakl. Yannick Bolasie svůj individuální průnik zakončil technickou střelou doprostřed branky, kterou Unnerstall snadno kryl.
69'
Michal Sadílek dostal příliš prudkou přihrávku po levém křídle, kterou už nedostihl na hrací ploše.
67'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Luiz Phellype, přichází Jesé.
66'
Domácí už zase mají míč ve svém držení, dnešní zápas nečekaně jasně kontrolují.
64'
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
One man show pokračuje! BRUNO FERNANDES si vychutnal Larse Unnerstalla, míč jemným bodlem nasměroval do brankářova protipohybu a ke dvěma asistencím přidává druhý gólový zásah!
63'
Marcos Acuňa se na vlastní polovině odhodlal k parádní individuální akci, která končí až podražením Baumgartla a rozhodčí Grinfeld bez váhání ukazuje na penaltový bod!
63'
Penalta pro Sporting!
62'
Ihattaren hledal kolmicí v pokutovém území Bergwijna, blíže k míči ale měl domácí brankář Luís Maximiano.
60'
Luiz Phellype si marně říkal o faul v blízkosti hostujícího pokutového zemí, zákrok Viergevera byl podle izraelského arbitra čistý.
59'
Yannick Bolasie si u rohu pokutového území navedl míč na levačku, pak přízemní ránu nasměroval k brankáři Unnerstallovi, ten si připsal jednoduchý zákrok.
57'
Už zase útočí Sporting, po souhře Bolasieho s Wendellem se do balónu opřel Luciano Vietto, Argentincova rána prosvištěla nad břevnem eindhovenské branky.
56'
Hosté pozvolna kombinují ve středu hřiště a hledají cestu před branku Sportingu.
54'
Bruno Fernandes hledal centrem z rohového kopu před brankou Tiaga Iloriho, toho hosté pokryli.
53'
Sporting už zase převzal iniciativu, střelecký pokus Luize Phellypeho je sražen za hostující branku.
51'
LASK Linec se podruhé ujal vedení v Trondheimu, tím v tuto chvíli znovu odsuzuje PSV do role vypadnuvšího týmu ze základní skupiny.
50'
Acuňa u rohového praporku dokázal udržet míč v těsném souboji s Dumfriesem, pak vybojoval autové vhazování pro Sporting.
48'
Centr Marcose Acuni našel jen Michala Sadílka, tomu se v pádu povedlo míč odkopnout do bezpečného prostoru.
46'
Už po půlminutě měli hosté takřka tutovku, když se v pokutovém území objevil osamocený Ihattaren, svoji pumelici ale nasměroval do středu branky, tam ji Maximiano dokázal vyrazit!
46'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Bruma, přichází Cody Mathès Gakpo.
46'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Pablo Paulino Rosario, přichází Gastón Pereiro.
46'
Sporting vede po prvním poločase nad PSV Eindhoven 3:0, když celý první poločas se točil okolo Bruna Fernandese. Ten jednu branku vstřelil, dvě připravil a ještě měl být vyloučen, rozhodčí Grinfeld ale neměl odvahu mu brzy udělit druhou žlutou kartu po zákroku na Michala Sadílka.

Hosté se snaží hrát aktivně, zatím si ale připravili jen jednu zajímavou příležitost, což je hodně málo na zápas takového významu.
45+1'
45+1'
PSV se trochu vrací do hry, Rosenborg v souběžně hraném zápase vyrovnal proti Linci na 1:1, Rakušané by ale v závěrečném zápase doma proti jistě postupujícímu Sportingu stále měli vše pevně ve svých rukou.
45+1'
K prvnímu poločasu rozhodčí Grinfeld přidává dvě nastavené minuty.
44'
Bruma na útočné polovině fauloval Doumbiu, rozehrávat mohou domácí.
42'
Domácí přidávají třetí trefu! Po Fernandesově centru se parádně položil do zakončení JÉREMY MATHIEU a krásnou trefou zvyšuje vedení Sportingu!
41'
Ohromný závar před brankou PSV, Doumbia ani Bolasie ale nedokázali v obrovské skrumáži protlačit míč za brankovou čáru!
40'
Po rychlém ošetření už se Bruno Fernandes zase vrací zpět do boje.
39'
Domácí kapitán musí být ošetřen, trápí jej zřejmě svalové potíže v oblasti stehna.
38'
Bruno Fernandes se svalil k zemi po zákroku Hendrixe a zůstává ležet na trávníku.
36'
Neúspěšná souhra Bergwijna s Malenem, tomu se velmi riskantním skluzem vrhl pod nohy Mathieu, hostujícího fotbalistu ale nezasáhl, míč se dokutálel za brankovou čáru a bude se rozehrávat od branky Luíse Maximiana.
34'
Žlutou kartu dostává Yannick Bolasie (Sporting Lisabon).

Fotbalista z Demokratické republiky Kongo je potrestán za zákrok na Michala Sadílka, pronikajícího podél postranní čáry.
32'
Rosario byl pozdě v souboji s Brunem Fernandesem, soupeře pak objal rukami a prohlíží si žlutou kartu.
31'
Hosté pokračují v aktivitě, přihrávají si ve středu hřiště a pomalu se posouvají dopředu.
29'
Po zajímavé souhře Ihattarena s Dumfriesem na pravém křídle mohl zakončovat Bruma, jeho rána ale prosvištěla vedle vzdálenější tyče domácí branky.
29'
Michal Sadílek šikovným odrazem míče před pokutovým územím založil akci, z níž mohl těžit Bruma, tomu se ale ve skrumáži před brankou nepovedlo zakončit.
27'
Neúspěšná narážečka Malena s Brumou, zpětná přihrávka mířila prvnímu jmenovanému na paty a odkopu od branky se ujme Luís Maximiano.
25'
Michal Sadílek byl ostře trefen Brunem Fernandesem, ten nebyl daleko druhé žluté kartě, kterou asi i měl dostat, rozhodčí Grinfeld ale ponechává domácího kapitána na trávníku!
24'
Po Bergwijnově rohovém kopu se do vzduchu zavěsil Timo Baumgartl, v záklonu ale svoji hlavičku nedokázal nasměrovat na branku.
24'
Mohamme Ihattaren trefil jen domácí zeď, pak dostal možnost k ještě jedné střele, i ta mu ale vůbec nevyšla.
23'
Luciano Vietto ostrým šlapákem atakoval Bergwijna, sice vyvázl bez karty, teď to ale bude velmi nebezpečná standardní situace pro hostující tým.
22'
Pablo Rosario byl faulován při zakládání útoku Brunem Fernandesem, ten ke gólu a asistenci přidává do statistik i žlutou kartu.
20'
První příležitost pro PSV, Malen dostal míč do samostatného úniku, těsně dříve u něj ale byl brankář Luís Maximiano.
19'
Rakušané z LASK Linec už vedou v Trondheimu 1:0, za takové situace by PSV měli jistotu konce v základní skupině. Pokud LASK zvítězí, tak PSV musí nutně neprohrát.
18'
Tvrdý souboj Hendrixe s Viettem je rozhodčím Grinfeldem posouzen jako faul domácího fotbalisty, rozehrávat může hostující brankář Unnerstall.
17'
Fantastický vstup Bruna Fernandese do utkání, kapitán Sportingu už má gól a asistenci, k tomu ještě jednu jeho parádní střelu Unnerstal dokázal vyrazit.
16'
Drtivý nástup domácích! Kapitán BRUNO FERNANDES napřáhl z pořádné dálky a svoji ránu o tyč vtěsnal do sítě!
14'
Brumův centr zprava se stal lahůdkou pro brankáře Luíse Maximiana.
14'
Hosté dostali zatím takřka výjimečně míč pod svoji kontrolu, rozehrávají ale až od brankáře Unnerstalla.
12'
Bolasie na pravém křídle odcentroval přes Michala Sadílka, před brankou ale nenašel žádného ze spoluhráčů.
11'
Sporting je při chuti, domácí už se zase rozestavili po útočné polovině a kombinují s míčem na kopačkách.
9'
Domácí se ujímají brzkého vedení! Po Acuňově autovém vhazování Bruno Fernandes perfektním centrem z těžké pozice našel hlavu LUIZE PHELLYPEHO, jenž nasměroval míč přesně ke vzdálenější tyči!
8'
Následnému rohu domácích se Holanďané bezpečně ubránili.
7'
Bruno Fernandes vyslal pořádně jedovatou ránu z dálky, která byla dostatečně prudká a mířila pod břevno, Unnerstal ji ale dokázal vytěsnit nad branku!
6'
Wendelovi se nepovedlo proniknout po ose hřiště k pokutovému území PSV.
5'
Hosté sehráli zprvu pohlednou kombinaci na pravé straně hřiště, při patičce Ihattarena ale byl Dumfries přistižen v postavení mimo hru.
3'
Idrissa Doumbia ve středu hřiště fauloval Stevena Bergwijna, rozehrávat mohou hosté.
1'
Michal Sadílek poprvé v akci, dokázal zamezit v odcentrování Bolasiemu, český obránce lehkou tečí ztlumil míč k brankáři Unnerstallovi.
1'
Rozehráno! Sporting hraje v tradiční zeleno-bílé kombinaci, hosté oblékli černé dresy.
1'
Izraelští rozhodčí v čele s Orelem Grinfeldem přivádějí fotbalisty na trávník, utkání bude brzy zahájeno.

Sporting Lisabon: Maximiano – Rosier, Ilori, Mathieu, Acuňa – B. Fernandes (C), I. Doumbia, Wendel – Bolasie, Phellype, Vietto.
Náhradníci: Sousa – Borja, Camacho, Henrique, Jesé, Mendes, Neto.

PSV Eindhoven: Unnerstall – Dumfries (C), Viergever, Baumgartl, Sadílek – Ihattaren, Rosario, Hendrix, Bruma – Malen, Bergwijn.
Náhradníci: Zoet – Gakpo, É Gutiérrez, Mitroglu, Pereiro, Schwaab, Thomas.

Rozhodčí: Grinfeld – Hassan, Yarkoni (vš. Izrael).
PSV Eindhoven

PSV mají ve skupině D ze čtyř zápasů sedm bodů, to však momentálně stačí až na třetí pozici. Po výborném začátku (3:2 nad Sportingem, 4:1 v Trondheimu) totiž nizozemský celek nezvládl dvojzápas s Lincem, domácí remíza 1:1 ještě nebyla takovou pohromou jako vysoká prohra 1:4 v Rakousku, přičemž i herně tam PSV zcela propadli.

V Eredivisie je to průšvih. Tým s ambicemi zatopit Ajaxu o mistrovský titul totiž v neděli sice vyhrál 2:1 nad Heerenveenem, tím ale jen přerušil tristní sérii, když ze čtyř zápasů uhrál jediný bod a z Utrechtu (0:3) a domácího zápasu s Alkmaarem (0:4) odešel takřka s debaklem. Po čtrnácti kolech jsou PSV sice na třetím místě, na Ajax už ale ztrácejí plných jedenáct bodů. Ještě před pěti koly na tom byly oba týmy bodově zcela shodně.
Sporting Lisabon

Sporting utrpěl jedinou bodovou ztrátu v prvním kole právě na hřišti svého dnešního soupeře PSV tehdy zvítězili po velkém boji 3:2. V dalším pokračování této skupiny si Sporting připsal těsná vítězství v domácím prostředí nad Lincem (2:1) a Rosenborgem (1:0), v Norsku pak před třemi týdny zvítězil 2:0 a definitivně odepsal Rosenborg z boje o postup.

V portugalské Primeira Lize to tak slavné není, po jedenácti kolech je Sporting čtvrtý, když na vedoucí duo Benfica – FC Porto ztrácí už deset, respektive osm bodů. Mohou za to i dvě domácí prohry, které Sporting utrpěl proti Rio Ave (2:3) a Famalicao (1:2), nováčkovi, který se senzačně drží na třetím místě.
Hezký večer při sledování přenosu atraktivního utkání skupiny D Evropské ligy, v důležitém zápase o postup ze skupiny Sporting Lisabon přivítá PSV Eindhoven, v jehož sestavě by neměl chybět Michal Sadílek.

A utkání bude kritické právě pro holandský celek, neboť v případě jeho prohry a zároveň vítězství Lince v Trondheimu by pohárová sezóna pro PSV skončila už na podzim. To domácí mají všechny trumfy ve svých rukou, pokud dnes vyhrají, postoupí do dalších bojů, bez šance rozhodně nebudou ani v případě prohry.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.