Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : FK Oleksandrija - 19. září 2019   21:00

Wolfsburg
Wolfsburg
20' Arnold (Weghorst) • 24' Mehmedi (Brekalo) • 67' Brekalo (Mehmedi)
3:1
(2:0)
FK Oleksandrija
Wolfsburg
Pervan – Knoche, Guilavogui, Tisserand (70. Bruma) – Mbabu, Gerhardt, Arnold, Roussillon – Mehmedi (86. Steffen), Weghorst, Brekalo (76. Nmecha).
Menzel – William, Bruma, Steffen, Klaus, Nmecha, Joao Victor.
Pankiv – Pašajev, Dubra, Buchal, Mirošničenko – Banada, Dovhyj (46. Kovalec), Grečyškin – Lučkevič (81. Protasov), Sitalo, Treťakov (65. Šastal).
Bilyk – Kovalec, Protasov, Zaporožan, Šastal, Šemdrik, Zaderaka.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a zase někdy na počtěnou.
Je za námi první utkání skupiny Evropské ligy, ve kterém Wolfsburg porazil na domácím hřišti Oleksandriji 3:1. Sice jsme viděli čtyři branky, ale aktivním fotbale to nazvat nelze. Domácí branky stříleli Maximilian Arnold, Admir Mehmedi a Josip Brekalo. O jediný úspěch hostů se postaral ze standardky Jevhen Banada.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 17:16.
90+5'
90+4'
Na levé křídlo ještě přišel jeden míč, ale Jevhen Protasov nebyl dostatečně rychlý a nezachytil míč na hrací ploše. Odkop od branky bude nejspíše tím posledním.
90+3'
Ještě jedna velká šance na konec utkání! Do pokutového území dostal míč Wout Weghorst, ale tomu se vpádu nepovedlo prostřelit hostujícího brankáře!
90+2'
Na zadní tyčce dokonce přišla hlavička, ale ta přesná nebyla. Domácí poté šli do rychlé protiakce, ale střela z levé strany vápna byla sražena na rohový kop.
90+1'
Nad rámec utkání se budou nastavovat ještě čtyři minuty. Domácí celek se bude muset bránit, Ukrajinci si totiž na levé straně vybojovali rohový kop.
90'
Maximilian Arnold následně kandidoval na další branku, která ale nepřišla. Jeho nadějná rána z dálky nakonec do branky nespadla, míč skončil vedle klece Oleksandrije.
89'
Kaspars Dubra poněkud nepěkně nakopl jednoho z domácích do kolena a je z toho další žlutá karta v utkání.
87'
Po faulu na útočné polovině se píská faul, jeden z hostů se svíjí na zemi, ale úplně bolestivé to nebylo. Ukrajinští fotbalisté jsou svalnatci, chlapec to zvládne a bude pokračovat.
86'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Admir Mehmedi, přichází Renato Steffen.
84'
Na konci čtyřiaosmdesáté minuty se bude odkopávat od branky ukrajinského celku. Už se duel jen dohrává, snad jej sudí nebude tolik natahovat.
83'
Tak to se úplně nepovedlo. Oleksandrija rozehrávala na pravé straně, ale místo pořádné přihrávky přišel takový rádoby odkop. Pokračovat se bude vhazováním.
82'
Jevhen Banada si na levé lajně lehce spletl sport a takovým krásným chvatem z MMA poslal k zemi protihráče. Píská se faul a mimo branky se Banada do statistik zapisuje také kartou.
81'
Střídání v týmu FK Oleksandrija: ze hřiště odchází Valerij Lučkevič, přichází Jevhen Protasov.
80'
Utkání se dostává do poslední desetiminutovky a nevypadá to, že by se mělo něco měnit na skóre. Ale je fakt, že pár chvilek zpátky to tak také nevypadalo a byly z toho dvě branky za minutu.
79'
Vlci se dostali do další akce. Nejdříve přišel centr z levé strany, ale ten byl na první tyčce odvrácen. Následně došlo ještě ke střele před vápnem, ale ta byla tečována a skončila nad brankou.
77'
Na polovině hřiště přišel faul Yannicka Gerhardta, jehož výraz lehce připomínal ublíženého medvídka, kterému byla odepřena vydatná strava. Rozehrávat bude Oleksandrija.
76'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Lucas Nmecha.
75'
Vstupuje do poslední patnáctiminutovky utkání, které je výsledkově celkem jednoznačné. Uvidíme, zda se hostujícímu celku ovšem povede ještě zdramatizovat.
74'
Nyní mohla přijít čtvrtá branka domácího celku! Kevin Mbabu dostal míč k pravé tyčce, kde zakončoval do odkryté části branky. Částečně mu ale celou situaci překazil bránící hráč, Jurij Pankiv chytá.
73'
Už se tempo hry zase o něco uklidnilo a hlavně Wolfsburg se nikam nežene. Tak trochu to vypadalo, že když potřebují zabrat, tak zaberou.
71'
Na pár chvilek se rozsvítila hostujícímu celku svíčka naděje. Nicméně stále je před námi nějakých dvacet minutek, stát se může cokoliv.
70'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Marcel Tisserand, přichází Jeffrey Bruma.
67'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Ale to jsou věci! Hned se rozehrálo a Wolfsburg se dostal do útoku. JOSIP BREKALO dostal přihrávku od Mehmediho a v malém vápně vrátil domácím dvoubrankové vedení. Asistence: Admir Mehmedi.
66'
Oleksandriya právě vstřelila branku!
Zničehonic přichází branka, která dává hostům naději do dalších minut! JEVHEN BANADA si naběhl na zadní tyčku, kde s trochou štěstí překonal domácího brankáře! Asistence: Dmytro Grečyškin.
65'
Střídání v týmu FK Oleksandrija: ze hřiště odchází Maxym Treťakov, přichází Dmytro Šastal.
63'
Standardní situace z levé strany nedopadlo úplně dobře pro brankáře Pankiva a obránce Tisseranda. Oba se ve vzduchu dostali do kolize a především domácí bek nevypadá dobře.
62'
Wolfsburg se dostal před vápnem do kombinace, ale zase ta finální přihrávka byla naprosto šílená a nikoho nenašla. Pokračuje se hrou hostujícího mužstva.
60'
Hostující celek se vydal po pravé straně do útoku, ale kombinace to byla opravdu bezzubá. Obrana Wolfsburgu to vyřešila dobře a domácí jdou do útoku.
Dnešní utkání sleduje 10 112 diváků. Sami si udělejte obrázek, to je opravdová bída.
58'
Wout Weghorst si nyní slušně naběhl na centrovaný míč z peavé strany a před penaltou zakončoval. Jeho hlavička ale gólové parametry nakonec neměla.
57'
Klasická vesnická nakopávaná, i tak by se dalo nazvat posledních pár minut tohoto duelu. Snad to změní nyní Wolfsburg, který si přihrává na vlastní polovině.
55'
Že by měl start druhého poločasu nějaký náboj, tak to se říct opravdu nedá. Hraje se takový nehezký fotbal, které asi moc lidí nebaví. Ale kdo ví, třeba se něco změní.
53'
První střelecký pokus domácího celku ve druhé polovině. Wout Weghorst zakončoval před šestnáctkou, ale jeho pokus byl zablokován a sotva se k brankáři došoural.
52'
Oleksandrija si vybojovala rohový kop, ale ani ten se jí nepovedlo využít. Pokračuje se tedy hrou ukrajinského mužstva na vlastní polovině, domácí čekají.
50'
Naopak Wolfsburg se do druhého poločasu teprve dostává. Až nyní přišel parádní míč za obranu, ale domácí útočník stál v ofsajdu a zakončit mu nebylo umožněno.
49'
Hostující celek nevstoupil do druhého poločasu vůbec špatně a hned se dvakrát dostal do pokutového území. Zakončení ovšem zatím nepřišlo.
47'
Oleksandrija se pokoušela dostat do útoku, ale na útočné polovině přišel ve vzduchu faul. Pokračovat se tak bude rozehrávkou téměř na polovině hřiště.
46'
Střídání v týmu FK Oleksandrija: ze hřiště odchází Oleksij Dovhyj, přichází Kyrylo Kovalec.
46'
Je za námi první poločas. Oleksandrija začala dobře, ale nepovedlo se ji nic vytěžit a hned přišly branky Wolfsburgu. Ve dvacáté minutě se trefil Maximilian Arnold, ale nutno říci, že po obrovské minele hostující jedničky. Vedení navyšoval o čtyři minuty později luxusní brankou Admir Mehmedi. Poté se hrálo spíše bojovně na polovině hřiště.

Druhý poločas začne ve 22:05.
45+2'
45+1'
Jérôme Roussillon dostával na levé křídlo těžkou přihrávku, kterou ale nakonec i přes luxusní sprint nezachytil. Bude se odkopávat od branky, tohle je konec poločasu.
45'
Od domácích je ale druhá polovina prvního poločasu lehce trapná. Místo pokračování aktivní hry vidíme stažený tým na vlastní polovině. Nastavuje se jedna minuta.
44'
První poločas se dostává do posledních sekund. Německé družstvo jej ovládne nejspíše dvoubrankovým vedením. První polovina se spíše dohrává, Wolfsburg se do útoku nežene.
42'
Zakončující hráči ovšem trefili hned první zeď před sebou. Míč se k nim hned vrátil, následně přihrávka do útoku nepřišla a Wolfsburg se stáhnul na obrannou polovinu.
41'
Během kombinace byl k zemi poslán Yannick Gerhardt, který dostal šlapák od Maxyma Treťakova. Uvidíme tedy standardní situaci z nějakých třiceti metrů.
40'
Domácí se po celkem dlouhé době dostali před pokutové území. Zelení si ovšem zahráli trochu na frajeřinky, které jim nakonec nevyšli. Kombinace ovšem pokračuje.
39'
Nyní jsou hosté několik vteřin aktivní na útočné polovině. Valerij Lučkevič se pokoušel na pravé straně odcentrovat do šestnáctky, ale jeho pokus byl zablokován.
37'
Následoval přímý kop Hliba Buchala z pravé strany, který ovšem nebezpečný nebyl. Hlavička na zadní tyčce totiž nebezpečná nebyla.
36'
Arťom Sitalo skončil po zákroku u pravé lajny až téměř na střídačce domácího celku, ale hned se otřepal a vrátil se do hry.
35'
Wolfsburg to hrál na levou stranu, kde byl Jérôme Roussillon. Tomu se povedlo vybojovat autové vhazování o bránícího hráče. Pokračovat se bude autem Vlků.
34'
Obrana ukrajinského celku musela řešit centr na levé křídlo. Míč byl ovšem odkopnut a domácí celek bude rozehrávat autové vhazování.
33'
Dost možná ale dvě branky duelu ublížili. Jak už jsem psal, hosté se přestali nějak aktivně snažit a domácí si pouze přihrávají na vlastní polovině a také se nikam neženou.
31'
Rohový kop z levé strany nevyšel a míč se nakonec dostal až před domácí branku. Oleksandrija lehce rezignovala a neběhá jako v prvních minutách. Domácí kombinují v klidu.
30'
Třetina duelu je za námi a zatím se ukazuje kvalita i zkušenost domácího Wolfsburgu. Ten si vypracoval brzké vedení o dvě branky a nyní hru kontroluje.
28'
Po přihrávce do obrany lehce zaváhal brankář Pavao Pervan, ale tomu se nakonec povedlo zamezit pohromě. Pokračovat se bude jeho rozehrávkou.
26'
Opět se otevřel prostor v obraně ukrajinského celku a pro třetí branku si odhodlaně šel Josip Brekalo. Před vápnem zakončoval technickou ránou, ale ta skončila jen vedle branky.
25'
Jurij Pankiv si nyní s přihrávkou do vápna poradil a přihrávku dokázal pohotově zachytit. Pokračuje se jeho rozehrávkou.
24'
Tak to je velká rána pro hostující celek, který po necelých pětadvaceti minutách ztrácejí již dvě branky! ADMIR MEHMEDI dostal míč na pravé straně vápna, odkud se mu úžasnou technickou střelou povedlo přehodit brankáře a domácí vedou o dvě trefy.
22'
Hosté se hned hnali do vápna, kde se jim hned povedlo zakončit. Rána ale na domácí branku nepropadla a do útoku tak jde opět Wolfsburg.
20'
Nyní se už domácí celek ovšem raduje a jde do jednobrankového vedení! MAXIMILIAN ARNOLD moc nevěděl co s míčem, a tak jej poslal z dálky na branku. Jurij Pankiv balon trestuhodně nezablokoval ideálně a ten skončil v jeho brance.
19'
Další průnik po levé straně, Josip Brekalo poslal míč do vápna, kde byl ale odkopnut do zámezí. Německý celek tak bude pokračovat dalším autem, zatím se nudíme.
18'
Ve středu hřiště přišel další faul ukrajinského celku a Wolfsburg šel po levé straně do útoku. Přihrávka po zemi byla odvrácena a bude z toho autové vhazování.
17'
Roh byl dokonce zakončen, ale hlavička v záklonu jednoho z domácích nebyla ideální. Míč se dostal do rukavic brankáře od země, pohodový zákrok.
16'
Následně to stejnému hráči na pravé straně již vyšlo a bude z toho další standardní situace a v podobě rohu.
15'
Německý tým útočil, ale akce na pravé straně byla ukončena poté, co si Kevin Mbabu při kličce pomohl pažemi. Fanouškům se to nelíbilo, ale rozhodčí už své rozhodnutí nezmění.
13'
Rychlou akci domácího celku zakončoval přihrávku do vápna Brekalo. Ten viděl nabíhajícího spoluhráče, ale ten se do zakončení nedostal. Zasáhla obrana Oleksandrije.
11'
Faul přišel také ze strany hostujícího celku, na útočné polovině byl k zemi stažen Weghorst. Po rozehrávce střílel Josip Brekalo, ale rána šla nad branku.
10'
V akci ukrajinského celku vystoupil až na polovinu hřiště obránce Marcel Tisserand, který si pomohl faulem. Pokračovat se tak bude rozehrávkou hostů.
9'
První standardka německého celku sice nic nenabídla, ale hra na jejích útočné polovině pokračovala. Domácí šli do vápna, ale celou akci zhatila nepovedená přihrávka.
8'
Následně se do protiakce vydali fotbalisté Wolfsburgu, kterým se nakonec po centru z pravé strany povedlo vybojovat rohový kop z druhé strany.
7'
Hlib Buchal se postaral o první střelecký pokus. Hostující fotbalista dostal hodně místa a z nějakých pětadvaceti metrů nadějně zakončoval k tyčce, ale brankář Pavao Pervan si připisuje první dobrý zákrok!
5'
Na hostujícím celku jde zatím vidět velká odhodlanost a motivace. Domácí celek je ovšem zkušenější a ví, že se vyplatí na nějakou šanci počkat.
4'
O první střelecký pokus se postaral hostující Dmytro Grečyškin, ale nešlo o žadný nebezpečný míč a ten skončil jen vysoko nad domácí brankou.
3'
Nyní už hraje právě Wolfsburg. Na stadioně je až na výjimku kotle opravdu špatná návštěva, hlavní tribuna je dosti poloprázdná...
2'
Aktivně nyní napadal rozehrávku německého klubu útočník Arťom Sitalo, jenž se nakonec dopustil takového menšího faulu. Fotbalisté v zelenočerném tak budou rozehrávat.
1'
Hostující celek do toho vběhl po hlavě a Oleksij Dovhyj si hned naběhl do šestnáctky. Míč byl ovšem moc předkopnut a zakončit se mu tak nepovedlo.
1'
Krásný večer všem fanouškům evropského fotbalu! Ve Wolfsburgu je již vše připraveno na zahájení utkání mezi domácím celkem a ukrajinskou Oleksandrijí.

VfL Wolfsburg: Pervan – Knoche, Guilavogui, Tisserand – Mbabu, Gerhardt, Arnold, Roussillon – Mehmedi, Weghorst, Brekalo.
Náhradníci: Menzel – William, Bruma, Steffen, Klaus, Nmecha, Joao Victor.

FK Oleksandrija: Pankiv – Pašajev, Dubra, Buchal, Mirošničenko – Banada, Dovhyj, Grečyškin – Lučkevič, Sitalo, Treťakov.
Náhradníci: Bilyk – Kovalec, Protasov, Zaporožan, Šastal, Šemdrik, Zaderaka..
VFL WOLFSBURG

Vlci po delší době zažili v Bundeslize povedenější sezónu a se ziskem pětapadesáti bodů se dostali až na šestý flek, který zaručoval skupinovou fázi Evropské ligy bez kvalifikace. V letošním ročníku Wolfsburg ještě ani jednou neprohrál a je pátý. Naposledy remizoval s Düsseldorfem.

Poslední tři ligové duely
Düsseldorf 1:1 Wolfsburg
Wolfsburg 1:1 Paderborn
Hertha 0:3 Wolfsburg
FK OLEKSANDRIJA

Třetí tým posledního ročníku ukrajinské Premier League jede hned v prvním kole na horkou německou půdu. Tým rovnou postoupil do skupinové fáze a nemusel podstupovat náročnou kvalifikaci. V letošním ročníku je Oleksandrija na třetím místě, na první Šachtar ztrácí už devět bodů.

Oleksandrija 2:0 Dnipro
Vorksla 0:1 Oleksandrija
Oleksandrija 0:3 Desna
Krásný den všem fanouškům kvalitního evropského fotbalu! V rámci prvního kola skupin Evropské ligy budeme sledovat duel mezi Wolfsburgem a Oleksandrijí. Utkání startuje v jednadvacet hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.