Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Šachtar - 12. března 2020   21:00

Wolfsburg
Wolfsburg
48' Brooks (Brekalo)
1:2
(0:1)
Šachtar
Šachtar
17' Júnior Moraes   • 73' Antônio
Wolfsburg
Casteels (C) – Steffen, Knoche, Brooks, Otávio – Arnold, X. Schlager (73. Joao Victor), Gerhardt – Mehmedi (80. Ginczek), Weghorst, Brekalo.
Pervan – Roussillon, Klaus, Pongračić, Tisserand, Ginczek, Joao Victor.
Skomina – Praprotnik, Vukan (SVN)
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Šachtar
Pjatov (C) – Dodô, Kryvcov, Matvijenko, Ismaily (68. Chočolava) – Kovalenko (66. Maycon), Antônio – Tetê, Patrick, Taison (88. Konopljanka) – Júnior Moraes.
Trubin – Chočolava, Marlos, Konopljanka, Maycon, Sikan, Bolbat.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 7:2. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 15:7.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které jsme se dočkali dalších dvou branek. Krátce po rozehrání druhé půle napravil svou hrubku z prvního poločasu John Anthony Brooks a přesnou hlavičkou srovnal skóre. Domácí byli posléze aktivnějším týmem, ale přesto nakonec inkasovali právě oni, když se míč po povedené střele a také skvělému zákroku brankáře odrazil do míst, kde ho do odkryté svatyně poslal Marcos Antônio. Domácí už poté měli spíše platonický tlak a žádnou větší příležitost se jim vypracovat nepodařilo. Pro dnešek je to ode mě všechno a snad se brzy znovu sejdeme u kvalitního fotbalu.
90+4'
90+4'
Centr od rohového praporku propadl na zadní tyč, ale Ginczekovi se střela svezla mimo.
90+4'
Střídající Ginczek se ještě dostal ke střele, která byla tečována na rohový kop. Zřejmě poslední akce utkání.
90+3'
Přihrávku do pokutového území zachytila domácí obrana, ale Wolfsburg posléze opět ztratil míč.
90+2'
Robin Knoche zavadil o soupeře, který se skácel k zemi a samozřejmě se příliš s rozehrávkou nespěchá.
90+1'
Brekalova střílená přihrávka končí v rukavicích Pjatova. Weghorst na míč o kousek nedosáhl.
90'
Rozhodčí Damir Skomina se rozhodl nastavit 3 minuty.
89'
Nepříjemná srážka dvou hráčů, po které zůstává na trávníku Robin Knoche. Loktem ho trefil Júnior Moraes.
88'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Taison, přichází Jevhen Konopljanka.
87'
Josip Brekalo se s ničím nemazal a vyslal pumelici zpoza pokutového území, která však míří jenom do reklamního panelu.
86'
Tetê na útočné polovině nezvládl zpracování a míč mu utekl za postranní čáru.
85'
Rohový kop v podání Josipa Brekala zamířil pouze do rukavic pozorného Andrije Pjatova.
84'
Marcos Antônio trochu nešikovně zpracovával míč ve vlastním pokutovém území a spoluhráče musel následně ukopnout do bezpečí.
83'
Brooks si počkal na pohyb soupeře a následně se vydal opačným směrem, čímž poslal protivníka k zemi.
82'
Chvíli trvalo, než se Dodô zvedl, načež pokulhává a míří mimo hrací plochu.
81'
Na trávníku polehává Dodô, který byl faulován Brekalem. Brazilec se zatím nezvedá.
80'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Admir Mehmedi, přichází Daniel Ginczek.
80'
Hodně vysoký centr z levé strany vyletěl mimo hrací plochu. To se Otáviovi vůbec nepovedlo.
79'
Tentokrát opět dokázal být Brooks užitečný svému týmu, když zblokoval střelecký pokus soupeře.
78'
Ofsajdové postavení domácího fotbalisty znamená přerušení hry a míč do držení pro hosty.
77'
Taison zakombinoval se spoluhráčem, ale střelu na zadní tyč nevměstnal do prostoru branky.
75'
Na hrací ploše skončil Davit Chočolava, ale zřejmě bude schopen pokračovat ve hře.
73'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Joao Victor.
73'
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
Volný přímý kop si vzal na starost Alan Patrick, jehož parádní střelu ještě Casteels vytáhl na břevno, ale dobíhající MARCOS ANTÔNIO skočil proti míči a poslal ho do odkryté branky.
71'
John Anthony Brooks nesmyslně šel do skluzu před šestnáctkou, čehož využil Patrick, který udělal kličku a končí na trávníku. Žlutá pro Američana.
70'
Po delší době se častěji u míče vyskytují také hosté, kteří zatím drží relativně nadějný stav do odvetného klání.
68'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Ismaily, přichází Davit Chočolava.
67'
Brooks opět zaváhal, když při rozehrávce poslal míč přímo na soupeře, ale měl štěstí, že hosté nepodnikli rychlý brejk.
66'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Viktor Kovalenko, přichází Maycon.
65'
Centrovaný míč do pokutového území proskákal kousek od Admira Mehmediho a vyletěl ze hřiště.
63'
I nadále pokračuje optická územní převaha fotbalistů německého mužstva.
62'
Josip Brekalo poslal nepovedený centr před branku, který nenašel nikoho ze spoluhráčů.
61'
Dvojice domácích fotbalistů se srazila, ale žádná výhoda z toho pro hosty nevyplynula.
60'
Na dalekonosný centr si povyskočil Andrij Pjatov a skryl míč ve své moci.
59'
Mnohem častěji jsou v posledních minutách u míče domácí, ale jejich akce nejsou příliš povedené.
57'
Taison se také dopustil faul, jehož terčem se tentokrát stal Renato Steffen.
56'
Renato Steffen poslal soupeře na trávník a dostává žlutou kartu. V odvetném utkání nebude moci nastoupit.
56'
Wout Weghorst se vůbec nezapojil do kombinace, i když na něj letěl míč, protože moc dobře věděl, že se nachází v ofsajdu.
55'
Domácí kombinují s míčem u kopaček a snaží se najít další skulinku v obranném postavení soupeře.
53'
Admir Mehmedi se pokusil napálit míč směrem na branku zpoza vápna, ale nemířil přesně.
52'
Paulo Otávio se dopustil přestupku proti pravidlům v souboji s Kovalenkem, takže se opět píská.
50'
Xaver Schlager v souboji o míč poslal k zemi Mykolu Matvijenka, což sudí vyhodnotil jako faul Rakušana.
48'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
JOHN ANTHONY BROOKS napravuje svou chybu z prvního poločasu a vyrovnává stav. Na hlavu mu přistál Brekalův centr, který dokázal usměrnit mezi tři tyče.
47'
Domácí získali výhodu standardní situace na útočné polovině, kterou zahrál Arnold. Knoche nedosáhl a Pjatov měl co dělat, aby míč vytáhl na roh.
46'
Úvodní výkop obstarali hosté, ale velmi rychle o míč přišli. To samé však platí i u domácích po faulu Arnolda.
46'
Máme za sebou poměrně zajímavou první polovinu utkání, která byla plná na pozoruhodné situace. První z nich skončila vstřelenou brankou Júniora Moraese, který neměl těžkou úlohu po kiksu Brookse v pokutovém území. Poté měli hosté možnost navýšit vedení, jenže Viktor Kovalenko pohrdl nabídnutou penaltou po ruce Arnolda. V závěru poločasu pak domácí také po ruce dostali možnost kopat penaltu, avšak Wout Weghorst při náběhu podklouzl a míč vyslal hodně mimo tři tyče. Uvidíme, jak se zápas vyvine ve druhém poločase, který začne přibližně v 22:03.
45+3'
45+2'
Ani na druhé straně jsme se nedočkali proměněné penalty! Wout Weghorst při náběhu podklouzl a poslal míč vysoko nad.
45'
Damir Skomina zkoumá video a následně nařizuje pokutový kop!
44'
Mykola Matvijenko také zahrál rukou ve vlastním vápně a slovinský rozhodčí se jde podívat na video.
43'
Domácí se také hlásí o ruku v pokutovém území soupeře a uvidíme, zda Skomina bude zkoumat video.
42'
Wolfsburg však znovu kazí, takže se hra obrací na útočnou polovinu Šachtaru.
41'
Nepovedené zpracování Alana Patricka dává možnost postupovat kupředu domácím.
40'
Posléze se ke střele dostal Yannick Gerhardt, ovšem branku se mu vůbec trefit nepodařilo.
39'
Povedené přenesení hry na pravou stranu v podání domácích mířilo na Steffena, ale jeho centr neprošel.
38'
Hosté jsou aktivnější, i když momentálně se v kombinaci vrací až na vlastní polovinu.
37'
Po rohovém kopu se nejvýše vyšplhal jeden z domácích fotbalistů a odvrací mimo nebezpečnou zónu.
36'
Paulo Otávio musel zasáhnout, protože jinak zívala opuštěná branka na dvojici soupeřů. Otávio odvrátil na roh.
35'
Další nepříliš jistý zákrok v pokutovém území předvedl Brooks, ale měl štěstí, protože podruhé Šachtar netrestá.
34'
V kombinaci se nyní nezadařilo ani hostům. Přihrávka mířila do území nikoho.
32'
Německému družstvu chybí invence. Zatím si domácí přihrávají na vlastní půlce hřiště.
30'
Tetê prověřil pozornost brankáře, ale opět se posléze zdvihá praporek pomezního sudího.
29'
Z těžkého úhlu zakončovali hosté hodně nad, ale nakonec je vzrušení zbytečné, protože se píská ofsajd.
28'
Chyba však přišla v rozehrávce domácích, ale rychlý postup byl zastaven a změně v pozvolný útok.
27'
Domácí v poklidu kombinují a čekají na nějakou chybu, kterou udělá soupeřova defenziva.
26'
Admir Mehmedi nezakončil mezi tři tyče, navíc se nacházel v ofsajdovém postavení.
25'
Viktor Kovalenko v pádu narazil na loket Gerhardta, ale také on zvládne hrát dále.
24'
Na hrací ploše zůstal ležet jeden z hostujících fotbalistů, který se však po chvíli zvedá a zřejmě bude schopen pokračovat.
22'
Tak to byla hodně mizerně kopnutá penalta, kterou zahazuje Viktor Kovalenko. Ten poslal slabou střelu po levé ruce brankáře Casteelse a ten vystihl směr a snadno chytá.
22'
Pokutový kop pro hosty po zásahu Maximiliana Arnolda!
21'
Dodô centroval do pokutového území a trefil soupeř. Hosté signalizují, že šlo o ruku a rozhodčí se jde podívat na video!
20'
Domácím se zatím příliš nedaří a mají problém se dostat k soupeřově pokutovému území.
18'
Wout Weghorst fauloval Ismailyho, který potřebuje ošetření. Nizozemec navíc dostává žlutou kartu.
17'
Z levé strany letěl Ismailyho centr, který nešťastně zasáhl Brooks a JÚNIOR MORAES měl velmi snadnou úlohu, když hlavičkou poslal míč do branky.
15'
Paulo Otávio nestíhal kličku Tetêho, kterého poslal nedovoleným zákrokem na trávník.
14'
Wout Weghorst vyslal razantní střelu, která zamířila do míst, kde snadno zasáhl Andrij Pjatov.
13'
Alan Patrick servíroval centr z volného přímého kopu, ale jeho pobídka nenašla nikoho ze spoluhráčů.
12'
Hodně nepovedená přihrávka Johna Anthonyho Brookse na Otávia míří mimo hrací plochu.
11'
Hosté kombinují s míčem u kopaček, leč zatím hodně daleko od soupeřovy branky.
9'
Paulo Otávio vyslal nepříliš povedený střelecký pokus, na který Pjatov nemusel reagovat.
9'
Júnior Moraes šlapákem fauloval soupeře a Damir Skomina mu vysvětluje, že takto tedy skutečně ne.
8'
Přihrávka měla letět na Weghorsta, ale nebyla moc přesná, takže se k míči vytáhlý Nizozemec nedostal.
6'
Viktor Kovalenko nedovoleně poslal k zemi Xavera Schlagera, jemuž dokonce zul kopačku.
5'
Schlager chtěl projít po pravé straně, čemuž udělal přítrž Mykola Matvijenko, který ukopl míč do autu.
4'
Maximilian Arnold vypustil pokus ze střední vzdálenosti, který Pjatov dobře viděl a skákavý míč chytá.
3'
Domácí se několika přihrávkami dostali až k vlastnímu brankáři Casteelsovi.
2'
Přihrávka Viktora Kovalenka nebyla přesná, takže míč skončil na kopačkách soupeře.
1'
Zápas nám odstartoval kombinací domácího celku na vlastní obranné polovině.
1'

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Steffen, Knoche, Brooks, Otávio – Arnold, X. Schlager, Gerhardt – Mehmedi, Weghorst, Brekalo.
Náhradníci: Pervan – Roussillon, Klaus, Pongračić, Tisserand, Ginczek, Joao Victor.

FK Šachtar Doněck: Pjatov (C) – Dodô, Kryvcov, Matvijenko, Ismaily – Kovalenko, Antônio – Tetê, Patrick, Taison – Júnior Moraes.
Náhradníci: Trubin – Chočolava, Marlos, Konopljanka, Maycon, Sikan, Bolbat.

Rozhodčí: Skomina – Praprotnik, Vukan (SVN).
FK Šachtar Doněck

Ukrajinci již tradičně hráli skupinu Ligy mistrů, kde skončili na třetím místě, jež zaručuje alespoň účast v jarní fázi Evropské ligy. Ve skupině C zvítězil Manchester City před Atalantou. Právě Atalanta byla již odepisována po prvních třech utkáních, která prohrála, ale předvedla pozoruhodný návrat do boje a postup ze druhé příčky. Šachtar měl situaci ve svých rukách, ale nezvládl poslední domácí utkání právě s Atalantou, s níž prohrál 0:3 a musel se poroučet o soutěž níž. Poslední ve skupině skončilo záhřebské Dinamo, které mělo o jeden bod méně než Šachtar. V ukrajinské Premier League si Doněck opět kráčí pro titul, když momentálně má náskok čtrnácti bodů před druhým Dynamem Kyjev.
VfL Wolfsburg

Německý tým prošel skupinovou fází se ziskem 11 bodů za tři výhry, dvě remízy a jednu porážku se skóre 9:7. To mu stačilo na postup ze druhého místa za vítězným Gentem. Za sebou tyto celky nechaly francouzské St. Ettienne a ukrajinskou Oleksandriji. Ve vyřazovací fázi byl soupeřem týmu z Dolního Saska švédský celek Malmö FF. V tomto dvojutkání slavili Němci dvě vítězství – 2:1 a 3:0. V Bundeslize se Wolfsburg drží na průběžné 7. pozici, nicméně na pátý Mönchengladbach již ztrácí deset bodů. Nejlepším ligovým střelcem Wolfsburgu je jedenáctigólový Weghorst.
V osmifinále Evropské ligy na sebe narazí VfL Wolfsburg a FK Šachtar Doněck. Podle papírových předpokladů by mělo jít o vyrovnané střetnutí, u kterého těžko odhadovat favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.