Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Celtic - 3. prosince 2020   18:55

AC Milán
AC Milán
24' Çalhanoğlu  • 26' Castillejo (Hernández) • 50' Hauge  • 82' B. Díaz
4:2
(2:2)
Celtic
Celtic
8' Rogic   • 14' Edouard  (R. Christie)
AC Milán
G. Donnarumma (C) – Dalot, Kjaer (11. A. Romagnoli), Gabbia, Hernández – Krunić (46. Tonali), Kessié (62. Binnásir), Çalhanoğlu (62. B. Díaz) – Castillejo, Rebić, Hauge.
Bengoechea – Prieto, Núñez (vš. ESP)
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
bez diváků diváků
Celtic
Barkas – Elhamed, N. Bitton, Ajer, Laxalt – C. McGregor, S. Brown (C) (79. Soro) – R. Christie (86. Klimala), Rogic (67. Ntcham), Frimpong – Edouard.

Děkuji vám za pozornost! Určitě zůstaňte s námi, protože na dalších stadionech dnešní kolo Evropské ligy pokračuje v plném proudu! Přeji vám hezký zbytek čtvrtečního večera.
AC Milán dokázalo smazat dvoubrankovou ztrátu, na což navázali dvěma góly ve druhé půli, díky kterým si zajistili vítězství 4:2 a postup do jarní fáze Evropské ligy! Zároveň tím odsoudili ke konci ve skupině pražskou Spartu, která prohrála na půdě Lille těsně 1:2.
90+3'
90+3'
Castillejo zachytil míč, jenže ho vzápětí ztratil, po čemž zkusil Frimpong vystřelit z dálky a donutil Donnarummu zasáhnout!
90+3'
Celtic zaútočil, za což je odměněn faulem na Frimponga. Přímý kop skotského celku.
90+2'
Binnásir drží míč na útočné polovině, ale domácím se nedaří prodrat do zakončení. Nutno přiznat, že už moc velký zájem nemají.
90+1'
Rozhodčí nastavuje tři minuty, ale utkání už se spíše dohrává.
90'
Celtic se ještě snaží o třetí trefu, jenže jeho aktivita vede jen k autovému vhazování. Na snížení už to nevypadá.
88'
Milánští si došli pro rohový kop, který však poslali jen na hlavičku bránícího hráče Celtiku.
87'
AC Milán zaútočil, načež se ke střele dostal Díaz, jehož pokus byl zablokován. K míči se dostal ještě Binnásir, ale zakončit už se mu nepodařilo.
86'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Patryk Klimala.
86'
Kombinaci hostů zakončil Christie, jehož rána míří vedle pravé tyče domácí branky.
86'
AC Milán už se nikam nežene, nemá proč. Domácí vedou o dvě branky, proto už jen čekají na případné chyby Celtiku.
85'
Frimpong se z brejku do zakončení nedostal, přesto vybojoval alespoň rohový kop, po němž byl faulován.
84'
Celtic už to bude mít velmi těžké. Edouard bojoval s míčem na útočné polovině, kde však příliš dlouho držel míč.
84'
Akce Celtiku pokračovala, jenže skončila neúspěchem. AC Milán vzápětí ztroskotalo také, navíc vyslala soupeře do protiútoku.
82'
AC Milán právě vstřelil branku!
Zdá se, že máme hotovo. Binnásirův centr na první dobrou nevyšel, ale akce Milánských pokračovala, až se míč dostal ke střídajícímu BRAHIMU DÍAZOVI, jenž zvyšuje na 4:2!
81'
Celtic se však vrací až k Barkasovi, musím to zkusit znovu.
81'
Christie rozjíždí další útok Celtiku, který táhne McGregor, jenž přebral pásku po střídajícím Brownovi.
80'
Milán šikovně přenesl míč na Castilleja, jenž hledal svého parťáka, ale Ajer ho dobře pokryl a vytlačil ho s míčem až za autovou čáru.
79'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Scott Brown, přichází Ismaila Soro.
77'
AC Milán se nechal zatlačit ke své brance, ale soupeře do zakončení nepustil. Italové si vybojovali autové vhazování.
76'
Centrovaný míč Milánským nevyšel, Celtic se úspěšně osvobozuje a brání se.
75'
Žlutá karta pro Scotta Browna (CEL).
75'
Dopředu se znovu vydává Milán, jehož brejk zastavují hosté za cenu obranného faulu.
75'
Celtic tentokrát rozehrál centrovaným míčem, po němž pálil znovu Christie, který v minisouboji s Dunnarummou opět neuspěl.
75'
Rohový kop Celtiku sebral Hauge, přesto hosté udrželi míč a vybojovali si další faul. Druhá standardka hostů v krátkém sledu.
74'
Důležitý zákrok Donnarummy! Brankář AC se musel vytáhnout proti zajímavé střele Christieho, mířící do pravého horního rohu.
73'
Castillejo si při svém úniku předkopl míč, načež domácí míč ztratili. Celtic si vzápětí vybojoval faul a zajímavý přímý kop!
71'
Ntcham dokázal poslat míč do šestnáctky AC Milán, jehož defenziva vysoký míč bezpečně pohlídala.
70'
Na tahu je tentokrát Celtic, jenž pomalu rozehrával ze své poloviny hřiště. Útočná akce však k zakončení nevedla, naopak následuje odkop od branky.
69'
Zničehonic se dopředu vydal Ajer a málem mu to vyšlo, jenže norskému stoperovi nevyšla finální přihrávka.
68'
AC Milán kombinuje na útočné polovině, kde se snaží protlačit do zakončení. Zatím bez úspěchu!
67'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Thomas Rogic, přichází Olivier Ntcham.
67'
Autor vedoucí trefy Celtiku Tom Rogič (CEL) se do statistik zapisuje také žlutým faulem.
66'
Rychlý kontr Celtiku zastavuje Romagnoli, přesto hosté pokračovali v akci. Christieho centr bezpečně sbírá Donnarumma.
65'
Střídající Díaz si vybojoval faul, ale v ponechané výhodě pokračoval Castillejo, jenž rozjel akci, kterou nedotáhl Hauge. Autor třetího gólu ztroskotal na bránícím hráči hostů.
64'
AC Milán hostující ofenzivu zachytilo, naopak samo zahrozilo, jenže Celtic ofenzivní výpad domácích ustál.
63'
Hauge nedosáhl na vysoký míč, který si naopak uzmuli hráči Celtiku, kteří se vydávají do dalšího útoku!
62'
Celtic byl velmi blízko vyrovnání! Skotové se dostali do zajímavého útoku, který překvapivě začal Bitton, jenž pobídl Frimponga, ale jeho střela k přední tyči úspěchem nekončí!
62'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Brahim Díaz.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Franck Kessié, přichází Ismaël Binnásir.
61'
Rebič se snažil protlačit do ofenzivy, jenže Frimpong ho čistě odstavil od míče. Míč však končí v zámezí, před autem budeme střídat.
60'
Míč se nacházel ve vápně Celtiku, až skončil v zámezí. Barkas s odkopem nespěchal, následně jeho vysoký míč sebrali hráči AC.
59'
Castillejo se tlačil to útoku, ale byl obrán bránícím hráčem. V souboji si navíc přivodil menší zranění. Uvidíme, zda nebude střídat.
58'
Laxaltovi se dneska příliš nedaří, tentokrát opět chybuje špatným zpracováním, čímž připravil svůj tým o šanci na útok. Navíc vrací míč svým kmenovým spoluhráčům.
57'
Rozběhnutý Frimpong nadvakrát proletěl kolem Haugeho, ale jeho parťáci rozjetou kombinaci nedotáhli.
55'
Celtic se pokusil rozehrát, ale jeho kombinace byla zabrzděna, protože Bitton vrací míč až k Barkasovi.
54'
Hauge zachytil rozehrávku soupeře, pobídl Castilleja, ale jeho pokus gólem nekončí. Na druhé straně neuspěl ani Rogič.
53'
Christie si došel pro faul, ale Celticu rozehrávka nevyšla. Následný pas na Rebiče byl na štěstí pro hosty příliš dlouhý.
52'
Hluché minutky nabízí přetahovanou mezi oběma týmy, z nichž ani jeden nedokázal vytvořit šanci k zakončení.
50'
Obrat je dokonán! JENS HAUGE se dostal k míči, po čemž rozjel parádní individuální akci, na jejímž konci překonal Barkase přízemní střelou k zadní tyči.
49'
Rebič se kolem obránce neprodral, přesto se domácí drží nadále na míči a útočí!
48'
AC Milán vstupuje do druhé půle aktivní ofenzivní hrou, tentokrát mu však centr do vápna nevyšel.
47'
Ke střele se dostal Kessie, jehož pokus pokryl Barkas, jenž si připisuje první úspěšný zákrok v utkání.
46'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Sandro Tonali.
46'
Divočina skončila. Milán začal aktivně, jenže Celtic využil dvě chybičky domácí defenzivy a senzačně vedl o dvě branky. Domácí bez Zlatana Ibrahimoviče se však nevzdali a dvěma góly během dvou minut dokázali utkání vyrovnat. Ve zbytku poločasu byli domácí aktivnějším mužstvem, ale do dalších šancí se nedostali.
45+1'
45+1'
Frimpong zachytil sražený centr, ze svého následného úniku vybojoval autové vhazování, leč zbytečně – poločas končí.
45+1'
Už začala jediná minuta nastavení, ve které AC Milán kombinuje s míčem na kopačkách, ale už se mu nedaří zakončit.
45'
Donnarumma dobře vystihl situaci a včas vyběhl před nabíhajícím Frimpongem, jenž se do zakončení nedostal.
44'
K míči se dostal Hauge, jenž se pokusil uspět střelou k zadní tyči, ale jeho pokus zablokoval Elhamed na rohový kop.
43'
AC Milán se vinou svých nepřesností připravilo o šanci zakončit.
42'
Centr do vápna odvrátil Romagnoli na rohový kop, z něhož centroval Christie. Kessie centr poslal ven z vápna, jenže jen McGregorovoi, který donutil Donnarummu zakročit!
41'
Celtic se po několika minutách vrací k míči, který postupně přesouvá k okolí soupeřovy šestnáctky.
39'
Milánští si dokázali vybojovat rohový kop, který Barkas úspěšně vyboxoval ke Kruničovi, jehož ráně chyběla přesnost i razance.
38'
Çalhanoğlu se dopustil útočného po faulu, po němž se míč na krátkou chvíli vrátil do moci hostů, ale tentokrát už si Castillejo vybojoval faul na druhé straně.
37'
Tempo hry se poněkud uklidnilo, přesto AC nadále drží míč převážně na svých kopačkách.
36'
Celtiku nevyšla kombinace, po které svou nepřesností odevzdává míč domácímu týmu.
35'
AC Milán se po vyrovnání opět vrací k aktivitě a převaze, díky které diktuje tempo hry. Na pátý gól však zatím stále čekáme.
34'
Castillejo svým únikem kolem Laxalta prověřil Barkase, který vyráží míč na rohový kop pro AC.
33'
Už se zdálo, že se Celtic protlačí k centru, ale Kessie dobře získal míč a díky němu mohou domácí postupně zaútočit!
32'
Kessie pobídl Gabbiu, jenž pouze posunul míč Dalotovi, jehož pasu zabránil Laxalt.
31'
Laxalt šikovně vybojoval míč pro Christieho, jehož pas na Frimponga byl příliš dlouhý!
30'
K přízemnímu centru se dostal Hernández, jehož pas do šestnáctky skotská defenziva úspěšně odvrátila.
29'
Defenziva Celtiku udělala malou chybičku, kterou Milánští málem potrestali. Castillejovi tentokrát střela nesedla a míří mimo branku.
27'
Vidíte, jak to může být rychlé. Už po necelé půlhodině jsme viděli čtyři góly od nečekaného vedení Celtiku až po bleskové vyrovnání Milánských.
26'
Vyrovnáno! Italové bleskově reagují na snížení druhou trefou! Hernándezův přízemní centr do vápna se odrazil na malé vápna, kde si ho našel SAM CASTILLEJO, jenž za pomoci Laxaltovy teče propálil Barkase.
26'
AC Milán je zpátky ve hře! Parádní trefa tureckého hráče vrátila domácí do hry, další zajímavý útok Rebiče zastavuje ofsajd.
24'
K exekuci přímého kopu se postavil HAKAN CALHANOGLU a vzal zodpovědnost na sebe, což se nakonec vyplatilo, protože parádní trefou snižuje na rozdíl jedné trefy.
23'
Ryan Christie (CEL) za své sestřelení Rebiče vidí zaslouženou žlutou kartu.
23'
AC Milán je opticky aktivnějším týmem. Do zakončení se však zatím nedostává, ale má slibnou příležitost, protože Rebič vybojoval faul u vápna.
21'
Frimpong se prodral ke střele přes domácího hráče, jenž jeho pokus zablokoval. Hra je na chvilku přerušena, protože po souboji s Frimpongem zůstal ležet jeden z domácích hráčů.
20'
Celtic se dostal znovu k míči, ale vrací se až ke svému brankáři, jenž rychle vrací míč do středu hrací plochy.
19'
Scott Brown šikovně zachytil míč ve středu hřiště, načež rychle poslal do útoku Frimponga. Na konci postupné akce stál Christie, jenže se k zakončení nedostal.
18'
Celtic se úspěšně brání a v poklidu rozehrává. AC Milán je po dvou inkasovaných gólech opařené, ale času na zvrat je stále dost.
17'
Castillejo hledal Hernándeze, ale jeho přihrávka byla zachycena a hostující kapitán může rozjet další útok svého mužstva.
16'
Takový Celtic v aktuální sezoně Evropské ligy ještě neznáme! AC Milán je zase více na míči, ale Skoty dva góly povzbudily.
14'
Celtic právě vstřelil branku!
Italové jsou absolutně rozložení! Skotský celek rozehrál rychlý aut, načež se ve vápně objevil zcela nehlídaný ODSONNE EDOUARD, jenž prostřelil Donnarummu. Brankář AC se právem zlobí na své obránce.
13'
Od prvního gólu patří zápas Celtiku, který si připisuje další nebezpečnou šanci! Tentokrát se Callum McGregor mezi střelce nezapsal, přestože se na penaltě dostal do gólové šance, kterou Donnarumma parádně vyrazil!
12'
Nepříjemná komplikace pro AC, protože dánský stoper se v souboji nešťastně zranil a musel střídat.
11'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Simon Kjaer, přichází Alessio Romagnoli.
10'
Tom Rogić měl na kopačce druhý gól! Celtic zahrozil po pravé straně, až se záložník hostů dostal k míči a z hranice velkého vápna zakroutil míč těsně vedle pravé tyče!
9'
AC se okamžitě vydává do útoku, kde se pokusí rychle vyrovnat. AC Milán by taková situace prospěla, ale domácí faulují.
8'
I takový je fotbal. Aktivnější Milánští se dopustili chyby v rozehrávce, jelikož Krunić laxně nezpracoval míč na hranici vápna, až se ho ujmul TOM ROGIĆ a přesnou střelou k pravé tyči otevřel skóre zápasu!
7'
Milánští jsou velmi aktivní, tlačí se do útoku a aktuálně vhazují na útočné polovině. Rebićův pokus o patičku však končí u hráčů Celtiku.
6'
Standardní situace mu příliš nevyšla, hosté se dokázali ubránit i tomuto míči a zvládají aktivní nástup AC.
5'
Hauge se prodral k vápnu, ale jeho zablokovaný centr Bitton odvrací na rohový kop.
4'
AC Milán se žene do dalšího útoku, který se zkouší prosadit trpělivým útokem po pravé straně hřiště.
3'
Çalhanoğlu zakroutil míč velmi dobře, jenže si ho našel Bitton a odvrátil míč pryč. Úspěch neslavil ani druhý centr Italů.
2'
Laxalt, jenž v Celtiku hostuje právě z Milána, si vybojoval faul na pravé straně hrací plochy. Přímý kop pro AC Milán!
1'
Za dlouhým míčem se hnal Hauge, kterému však útok nevyšel. Naopak rychlý brejk Frimponga zastavil Kjaer.
1'

AC Milán: G. Donnarumma (C) – Dalot, Kjaer, Gabbia, Hernández – Krunić, Kessié, Çalhanoğlu – Castillejo, Rebić, Hauge.
Náhradníci: Antonio Donnarumma, Tătăruşanu – Binnásir, Calabria, L. Colombo, B. Díaz, Duarte, Kalulu, Maldini, A. Romagnoli, Saelemaekers, Tonali.

Celtic FC: Barkas – Elhamed, N. Bitton, Ajer, Laxalt – C. McGregor, S. Brown (C) – R. Christie, Rogic, Frimpong – Edouard.
Náhradníci: Bain, Hazard – Al. Ajeti, Henderson, Jullien, Klimala, Ntcham, Soro, Taylor, Welsh.

Rozhodčí: Bengoechea – Prieto, Núñez (vš. ESP).
První utkání mezi Celticem a AC skončilo výhrou italského celku 3:1. Dnešní odveta začíná v 18:55 hodin a my budeme samozřejmě u toho. Ve hře jsou důležité tři body, tak si nenechte duel ujít, máme se na co těšit.
Celtic FC

Skotský celek se zatím v Evropské lize hodně trápí. Celtic stále čeká na první výhru, má na svém kontě pouze jeden bod za remízu s Lille, jinak třikrát prohrál. S AC 1:3, s pražskou Spartou prohrál hned dvakrát, v obou případech 4:1. Teoretickou šanci na postup do další fáze Celtic má, ale dnes musí bezpodmínečně vyhrát. A to nebude vůbec lehké, protože milánský celek je jasným favoritem.
AC Milán

Domácí celek zatím odehrál čtyři zápasy a vybojoval v nich sedm bodů. AC se tak nachází na druhém místě ve skupině, když na první Lille ztrácí jeden bod a před třetí Spartou má k dobru také jen jeden bod. Plán je tedy jasný, získat všechny tři body a udělat velký krok k postupu do další fáze. AC začal výhrou 3:1 právě na hřišti Celticu, poté doma porazil 3:0 Spartu, následně ale prohrál doma 0:3 s Lille a naposledy s Lille remizoval 1:1.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu další zápasy základních skupin a my budeme sledovat duel AC Milán – Celtic FC. Favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.