Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Ajax : Lille - 25. února 2021   18:55

Ajax
Ajax
15' Klaassen (Tadić) • 88' Neres (Brobbey)
2:1
(1:0)
Lille
Lille
78' Yazıcı
Ajax
Stekelenburg – Rensch, Timber, Lisandro Martínez, Blind – E. Álvarez, Klaassen, Gravenberch (90. Kudus) – Antony (55. Brobbey), Tadić (C), Neres (89. Idrissi).
W. Collum – F. Connor, D. McGeachie
Johan Cruijff Arena, Amsterdam
Lille
Maignan (C) – Celik (62. Pied), Djaló, Botman, D. Bradarić – Ikoné (62. Araújo), Sanches, Xeka (70. Soumaré), Bamba (62. David) – Weah (78. Lihadji), Yazıcı.

Ajax nakonec zvládá stejným výsledkem i druhé utkání a začlení se mezi postupující týmy do další fáze v boji o pohár Evropské ligy! Domácí celek hrál po celý zápas konstantně a poctivě si hlídal nabité vedení z prvního poločasu. Lille až v závěrečných minutách vykřesalo naději, když proměnilo pokutový kop. Následně už hrálo spíše vabank a Ajax dokázal využít jejich propustnější obranu a svou druhou brankou zpečetil postup.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 2:8. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:10.
90+5'
90+5'
Maarten Stekelenburg si ještě v poslední minutě nastaveného času připsal zákrok když chytil střelu z levé strany.
90+3'
Utkání se už jen dohrává, neboť o postupujícím je již rozhodnuto. Lille se ještě pokouší útočit.
Zákroky brankáře Mike Maignan: 5.
Zákroky brankáře Maarten Stekelenburg: 3.
90'
Pět minut ještě nastavuje hlavní sudí nad rámec celého zápasu!
90'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Ryan Gravenberch, přichází Mohammed Kudus.
89'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází David Neres, přichází Oussama Idrissi.
88'
Ajax právě vstřelil branku!
Z protiútoku nakonec přichází druhá branka Ajaxu. Velkou práci odvedl Klaassen, který vybojoval míč. DAVID NERES si pak sběhl až k brance, kde hlavičkou dorazil lob od Brobbeyeho. Asistence: Brian Brobbey.
86'
Hosté kombinují na polovině Ajaxu, ten se je snaží držet daleko od své šestnáctky. Čas se hostům výrazně krátí.
85'
David Neres tvrdě zajel do svého soka a uviděl žlutý kartónek.
84'
Lille zahrávalo standardní situaci, která přinesla míč do vápna, ale ani jeden z hráčů se nedokázal dostat k hlavičce.
83'
Ajax se už jen snaží držet soupeře daleko od své branky, ovšem Lille to ještě nejspíše zkusí a uvidíme, jestli domácí nedokážou využít větší propustnost defenzívy hostů.
82'
Ajaxu se podařilo zatlačit soupeře až k jeho brance a Lille má menší problémy vykombinovat míč od vlastní šestnáctky.
80'
José Fonte s něčím nesouhlasil na lavičce a dostal žlutou kartu za nemístné řeči.
79'
Hosté si tedy vykřesali malou naději, nicméně stále musí vstřelit dvě branky.
78'
Lille právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je YUSUF YAZICI, který zvolil prudkou ránu a umístil míč pod horní tyčku!
78'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Timothy Weah, přichází Isaac Lihadji.
77'
A hlavní rozhodčí nakonec ukazuje na bílý bod a zpětně odpískal penaltu. Jonathan David byl skutečně tělem odstaven od míče!
76'
Po přerušení nakonec hlavní sudí ukazuje, že si danou situaci půjde prověřit k videu!
75'
Jonathan David padá v pokutovém území a ani tentokrát rozhodčí neodpískal penaltu. No, hlavní sudí dnes nemá chuť do této činnosti.
73'
Francouzský zástupce se snaží něco vymyslet, ale nyní se trápí při přechodu do útoku a Ajax si bezpečně hlídá svůj náskok.
72'
Martínez se prezentoval dobrým obranným zákrokem a tomu se dnes skutečně daří, doposud neudělal žádnou chybu ve svých obranných povinnostech.
71'
Dvacet minut před koncem zápasu mohlo být opět rozhodnuto, ale Neres střílel přesně do míst, kde byl včas brankář Lille.
70'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Xeka, přichází Boubakary Soumaré.
69'
Na druhé straně se hosté dostali ke dvěma střelám, kteří se snaží střílet z každé pozice.
68'
Lille nyní přežilo dva kritické momenty a Ajax měl dvě velké šance, jak definitivně rozhodnout o svém postupu!
67'
A nyní Davy Klaassen měl na hrudi druhou branku svého celku! Doslova hrudí tečoval míč a Mike Maignan skokem vyrazil míč na roh!
66'
Dušan Tadić už byl sám před brankářem a technickou střelou chtěl přelobovat brankáře, který si to pohlídal a chytil míč!
66'
Žlutou kartu dostává Renato Sanches (Lille OSC).
64'
Yusuf Yazıcı se ujmul zahrávání standardní situace a obstřelil zeď a taky nadstřelil branku Ajaxu.
63'
Jurriën Timber předvedl ukázkový šlapák a nabízí soupeři zajímavou standardní situaci.
62'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Luiz Araújo.
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Jonathan David.
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Zeki Celik, přichází Jérémy Pied.
61'
Jeden z hráčů Lille potřeboval ošetření a taky se na straně hostí chystá hromadnější střídání.
60'
Zeki Celik měl dost prostoru a přihrál na střed vápna. Po kratší kombinaci přišla zničehonic skrytá střela, která skončila kousek vedle levé tyčky a vystrašil brankáře Ajaxu!
59'
Tiago Djaló přišlápl Klaassena a je druhým hráče Lille, který uviděl žlutou kartu.
58'
Zeki Celik si chtěl ve vápně zpracovat těžký míč, který nakonec zamířil mimo vyznačené pole.
56'
Lille je u míče a kombinuje na vlastní polovině. Ajax se poctivě zatím brání.
55'
Davy Klaassen ve snaze získat míč se provinil faulem a trochu spílal rozhodčímu, že on nic neudělal.
55'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Antony, přichází Brian Brobbey.
54'
Timothy Weah měl dostatek prostoru na levé straně a vyslal dobrou střelu. Brankář domácího celku si připsal další úspěšný zákrok!
53'
Rozhodčí se ještě radil s VAR systémem, zda se při předchozí situaci, nedotkl Domagoj Bradarić míče rukou. Nakonec nikoliv a hra pokračuje.
52'
Mike Maignan podběhl míč a moc si nyní nerozuměl s obráncem. A najednou se Ajax ocitl v dobré šanci, ovšem centr nebyl přesný a míč končí v zázemí.
51'
Další střela, nyní v podání Xeky. Maarten Stekelenburg byl donucen skočit ke své levé tyčce a lapit přízemní pokus! Lille vstoupilo do druhého dějství aktivně.
50'
Jonathan Bamba nejspíše prováhal střelecký moment a jeho zakončení bezpečně zachytil Maarten Stekelenburg.
49'
Dobré prostrčení na Bambu, ke kterému se nakonec míč nedostal. Každopádně dobrá myšlenka od Lille, jak překonat defenzívu Ajaxu.
48'
Lille od úvodních minut druhého poločasu je na míči a ví, že musí vstřelit co nejdříve branku, aby svým způsobem rozhodila svého soupeře.
47'
Renato Sanches vystřelil ze střední vzdálenosti, ovšem jeho rána skončila vysoko nad horní tyčkou branky Ajaxu.
46'
Do druhého poločasu nesáhl ani jeden trenér ke střídání a pokračujeme v nezměněných sestavách.
46'
Po prvním poločase vedou domácí 1:0 a výrazně se svou brankou přiblížili k postupu. Lille musí dát tři branky a zatím si větší šance nevytváří, i když má určité etapy kdy dokáže zahrozit před brankou Ajaxu. Jinak si nizozemský celek zatím hlídá svou hru a poctivě brání a občas se dostane do útoku.
45+2'
45+2'
První poločas je nastaven o dvě minuty a právě běží druhá minuta nastaveného času.
45+1'
Po něm přišel prudký centr, který vyrazil Maarten Stekelenburg. Lille se ihned chtělo dostat zpátky do vápna a na hranici šestnáctky přišel další pád hostujícího hráče, ani tentokrát hlavní rozhodčí neviděl penaltu.
45+1'
V nastavené první minutě budeme ještě svědky rohového kopu.
45'
Lisandro Martínez se předvedl dalším úspěšným obranným zákrokem a to je již potřetí v prvním poločase, co výrazně pomohl v defenzívě!
44'
Lille musí vstřelit tři branky, jestliže chce pomýšlet na postup. No, rozhodně má co ve druhém poločase dělat.
43'
Nyní se pokoušeli zaútočit, ale nedokázali se dostat do zakončení.
42'
Domácí celek si hlídá závěr prvního poločasu a vůbec nepouští svého soka do žádných šancí a v poklidu drží míč na vlastní polovině.
40'
Závěrečných pět minut prvního poločasu a uvidíme, jestli se ještě dočkáme ve změně ve skóre.
39'
Jonathan Ikoné se pokoušel o centr z levé strany který mu bránící Martínez nedovolil a míč se ocitá zpět na půlící čáře.
38'
...ten si domácí hráči hezky rozehráli na krátko. Míč se poté ocitl v malém vápně, kde moc nechybělo, aby došlo k zakončení.
38'
Rohový kop pro Ajax...
37'
Zeki Celik přihrával na nabíhajícího Weaha, kterého ustrážil jeden z obránců Ajaxu.
35'
Centr z levé strany mířil do malého vápna, kde se pokoušel Antony hlavičkovat. Míč o kousek přeskočil jeho pokus a skončil za jeho zády.
34'
Hrubka na straně hráče Lille, kterou jejich soupeř nedokázal využít a stále vede Ajax jednobrankovým rozdílem. Celkově pak 3:1!
33'
Centr na pravou stranu vápna nakonec neznamenal žádné nebezpečí pro domácí svatyni a Maarten Stekelenburg nemusel nikterak zasahovat.
32'
Standardní situace pro Lille ze střední vzdálenosti.
31'
Ošetřování je u konce, Rensch i brankář Mike Maignan vypadají, že budou nakonec v pořádku a budou moci pokračovat.
29'
Devyne Rensch po pohledné kombinaci zakončoval v těsné blízkosti branky a to proti vybíhajícímu brankáři, který zasáhl míč a ten skončil mimo tři tyče. A tato srážka si následně vyžádala ošetřování obou aktérů.
28'
K vidění byl pád hráče Lille na hranici šestnáctky, rozhodčího píšťalka zůstává němá a Ajax vyváží míč.
27'
Jurriën Timber si ubránil svého soka, který chtěl centrovat před branku. Na druhé straně musel brankář Lille rychle od své branky, aby odehrál dlouhý míč.
26'
A nakonec to měl jeden z hráčů na střelu, ovšem rozhodl se ještě pro přihrávku na Tadiće, který byla záhy zastavena obranou.
25'
Ajax rozehrává svou další kombinaci a postupným útokem hledá cestu k brance Maignana.
24'
Neres, brazilský legionář, se dostal ke střele, ovšem trefil přesně stojícího brankáře Lille.
23'
Tvrdší faul od Antonyho a ten musí přenechat míč svému soupeři. Ten rozehrávkou do obrany rozehrává další kombinaci.
22'
Ajaxu se daří nyní držet míč a tím trochu utlumit počínající aktivitu svého soka. Nyní vhazuje aut.
21'
Poločas se pomalu a jistě překlápí do své druhé poloviny a nizozemský celek má velmi dobře našlápnuto k postupu.
20'
Hosté ví, že nyní musí ještě více útočit a co nejrychleji dosáhnout své branky. A o to se taky v posledních minutách snaží.
19'
Ikoné prodloužil míč na Weaha, který vyslal poměrně dobrou střelu, který však zamířila kousek od pravé tyčky Ajaxu!
18'
Xeka v tvrdém souboji s Klaasenem a Lille bude rozehrávat míč.
15'
No, a brankář Lille neunesl emoce a dostává žlutou kartu za nesportovní chování!
15'
A tato standardní situace přináší první branku zápasu. Autorem branky je DAVY KLAASSEN, který si ve vápně naběhl na centr a hlavičkou rozvlnil síť za Maignanem. Asistence: Dušan Tadić.
14'
Neres si svým pohybem vynutil faul a uvidíme zajímavou standardní situaci v podání Ajaxu.
13'
Hosté musí vstřelit minimálně dvě branky, jestliže chtějí postoupit do další fáze. Samozřejmě nesmí žádný inkasovat.
12'
Standardní situace Lille končí neúspěšným zakončením na branku soupeře. Sven Botman se pokoušel u levé tyčky tečovat míč, ale byl již mimo osu hřiště a míč skončil v zázemí.
11'
Po úvodních deseti minutách hry lze pozorovat, že bychom mohli sledovat ofenzivnější utkání. Oba celky se zatím snaží aktivně útočit.
10'
Renato Sanches dostal míč do vápna, vše však odkopem vyřešil Lisandro Martínez, který dostává míč až za půlku.
9'
Přihrávka na Rensche, který čekal na pravé straně, neprošla a tento útok Ajaxu skončí nezdarem.
8'
Částečně se to daří Ajaxu, který však vyčkává a hledá skulinu k podniknutí útočné akce.
7'
Míč se nyní pohybuje na polovině hrací plochy. Oba celky se jej snaží dostat na svou stranu.
6'
David Neres se snažil dostat do vápna z levé strany, nakonec mu to obránce francouzského celku nedovolil.
5'
Hráč Lille padá v pokutovém území a hlavní sudí nakonec píská faul hostů a nebude to penalta!
4'
A byla z toho první šance zápasu v podání Lille! Jeden z obránců zastavil míč, který už mohl mířit do prázdné branky.
3'
Útok Ajaxu skončil záhy za polovinou hřiště a Lille rychle otáčí hru směrem dopředu.
2'
Timothy Weah si nabíhal na dlouhý pas, ovšem bránící hráč byl rychlejší a přihrávkou na brankáře Ajaxu zvládli domácí tento náběh soupeře.
2'
Antony se provinil faulem u postranní čáry a hosté budou rozehrávat míč.
1'
Domácí cele se dostával do svého prvního útoku, ale nakonec si defenzíva Lille poradila a získává míč na své kopačky.
1'

AFC Ajax: Stekelenburg – Rensch, Timber, Lisandro Martínez, Blind – E. Álvarez, Klaassen, Gravenberch – Antony, Tadić (C), Neres.
Náhradníci: Scherpen, Kotarski – Schuurs, Klaiber, Idrissi, Ekkelenkamp, Labyad, Kudus, Traoré, Brobbey.

Lille OSC: Maignan (C) – Celik, Djaló, Botman, D. Bradarić – Ikoné, Sanches, Xeka, Bamba – Weah, Yazıcı.
Náhradníci: Karnezis, Chevalier – J. Fonte, David, Araújo, Lihadji, André, Soumaré, Pied, Reinildo, Ascone.

Rozhodčí: W. Collum – F. Connor, D. McGeachie.

AFC Ajax

Nizozemský celek má velmi dobře našlápnuto k postupu, což by bylo určitým způsobem senzace. Neboť nizozemské kluby tradičně končí v základních skupinách či v prvních kolech play off. Ajax po prvním zápase s Lille, dokázal o víkendu bodovat i ve své domácí soutěži, kdy porazil 4:2 Spartu Rotterda a prodloužil svou sérii na 11 utkání v řadě za sebou! Zároveň Ajax neprohrál posledních patnáct duelů! Naposledy prohrál 9. prosince v základní skupině Ligy mistrů s Atalantou (1:0).

Lille OSC

Francouzský celek musí naopak výrazně zabrat, jestliže chtějí pomýšlet na postup do dalšího kola! O víkendu sice vyhrálo 4:1 nad Lorientem, ovšem Lille se na venkovních hřištích v rámci EL příliš nedaří. Z šestnácti venkovních duelů dokázalo Lille vyhrát jen dvakrát šest utkání pak remizovat a přesně polovinu pak prohrálo.
V prvním utkání se dokázalo Lille dostat do vedení v 72. minutě, ovšem Ajax pečetil výhru dvěma slepenými brankami v 87. a 89 minutě! Výrazně jim k tomu pomohla odpískaná penalta, díky které dokázal Ajax vyrovnat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.