Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Antverpy : Linz - 5. listopadu 2020   21:00

Antverpy
Antverpy
0:1
(0:0)
Linz
Linz
55' J. Eggestein  (Gruber)
Antverpy
Butez – De Laet, Seck, Hongla, Jukleröd (75. Benavente) – Gerkens, Haroun (C) (86. Boya), B. Verstraete (65. Ampomah) – Mijoši (63. Buta), Mbokani, Refaelov (86. J. Lukaku).
Baíranvánd – Boya, Ampomah, Benavente, Buta, J. Lukaku.
Aranovskij – Vysockij, Maťjaš (všichni Ukrajina)
Bosuilstadion (Antverpy)
Linz
A. Schlager – Wiesinger, Trauner (C), Filipović – Ranftl, Holland, Michorl, Renner – Gruber (66. Goiginger), Raguž (40. J. Eggestein), Balič.

On-line přenos je u konce. Děkuji vám za pozornost a u dalších zápasů Evropské ligy zase někdy na počtenou.
Tabulka skupiny J:

1. Tottenham – 6 bodů (6:2)
2. Antverpy – 6 bodů (3:2)
3. LASK – 6 bodů (5:6)
4. Ludogorec – 0 bodů – (5:9)
LASK slaví v Antverpách důležité vítězství!

Tým z rakouského Lince ulovil v přístavním městě všechny body poté, co v 55. minutě rozvlnil síť Eggestein. 22letý útočník se přitom na hřišti objevil nečekaně, když ve 40. minutě nahradil zraněného spoluhráče. Právě Eggestein pak jedinou přesnou trefou rozhodl zápas pro LASK.

A tento výsledek tabulku pořádně zamotal.
Držení míče: 56% : 44%.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 3:6.
Rohy: 5:5. Ofsajdy: 9:3. Fauly: 11:17.
90+4'
90+4'
Z utkání si ještě odnese žlutou kartu faulující Alexander Schlager (LASK).
90+2'
Mbokani se mohl stát antverpským hrdinou! Naběhl si totiž za částečně otevřenou obranu a vlastně mu jen stačilo přelobovat brankáře. To se hráči z Demokratické republiky Kongo sice povedlo, jenže současně se Schlagerem překopl i břevno. Belgický klub tak po dvou výhrách na body poprvé nedosáhne.
90'
Obrana pevná jako skála nepouští domácí do zakončení. LASK bude muset bránit výsledek ještě tři minuty.
89'
Při napadání taktické soupeřovy rozehrávky spáchal Boya (Antverpy) útočný faul.
87'
Nana Opoku Ampomah (Antverpy) zastavil slibně se rozvíjející akci podražením. Jevgenij Aranovskij nejprve ponechal výhodu a teprve později se k přestupku i se žlutou kartou vrátil.
86'
Střídání v týmu Royal Antverpy FC: ze hřiště odchází Faris Haroun, přichází Frank Boya.
86'
Střídání v týmu Royal Antverpy FC: ze hřiště odchází Lior Refaelov, přichází Jordan Lukaku.
84'
Už už to vypadalo, že se Refaelov (Antverpy) dostane za obranu. Ta zakročila až na poslední chvíli.
82'
Haroun (Antverpy) byl přistižen v ofsajdu.
80'
Domácí teď byli zjevně okradeni o roh. Že se míč odrazil do zámezí od něj, však Michorl nepřiznal, a v závěrečných deseti minutách ho bude tížit svědomí.
78'
Domácí tým vykombinoval na pravé straně zajímavou akci. Balon se pak přikutálel přímo před branku, odkud ho obránce ve skluzu uklízel do bezpečí.
76'
Statistika držení míče: 53% : 47%.
75'
Pieter Gerkens (Antverpy) přišlápl Filipovićovi nárt a trestu v podobě žluté karty se nevyhnul.
75'
Střídání v týmu Royal Antverpy FC: ze hřiště odchází Simen Jukleröd, přichází Cristian Benavente.
73'
Jenže to by Jukleröd (Antverpy) nesměl rozehrávku nakrátko pokazit.
72'
Roh pro Antverpy. To je šance.
70'
Domácí, ačkoliv hrají v přesile, nesmějí zapomínat na zadní vrátka. Naštěstí umějí dobře blokovat, takže střela Baliće i Goigingera přišla vniveč.
68'
Obrovská komplikace pro LASK! James Holland přišel do souboje příliš pozdě a zezadu bezohledně sejmul soupeře. Po druhé žluté kartě tak pyká trestem nejpřísnějším!
66'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Andreas Gruber, přichází Thomas Goiginger.
66'
Po rohovém kopu vznikl před brankou nebývalý zmatek. A Schlager (LASK) musel vytáhnout dva důležité zákroky, protože ho znenadání ohrozili Mbokani a Seck.
65'
Střídání v týmu Royal Antverpy FC: ze hřiště odchází Birger Verstraete, přichází Nana Opoku Ampomah.
64'
Domácí kouč připravuje další střídání. U postranní čáry už netrpělivě přešlapuje Ampomah.
63'
Střídání v týmu Royal Antverpy FC: ze hřiště odchází Kodži Mijoši, přichází Aurélio Buta.
63'
A hru dokáže přerušit i ofsajd. V jednom takovém se pohyboval Mbokani (Antverpy).
62'
Kromě nepřesných střel se množí také fauly.
61'
59'
Nepřesně zacílil i Balić. Je ale vidět, že vstřelený gól hráče Lince nabudil.
57'
O rychlé navýšení skóre usilující Holland (LASK) neměl dostatečně přesnou mušku.
55'
Linz právě vstřelil branku!
V Antverpách jdou do vedení hosté! Gruber dostal přihrávku na pravou stranu vápna a v situaci tři na tři naservíroval míč na hruď spoluhráče. Tím byl JOHANNES EGGESTEIN, jenž ani nenechal dopadnout míč na zem a zblízka otevřel skóre.
53'
Jukleröd ve středu hřiště přehlavičkoval Ranftla za pomoci faulu. Míč pro LASK.
52'
Po obratu hry vyšel ze své brány Butez (Antverpy), aby byl u nákopu dřív než dobíhající Balič.
50'
Antverpy měly u pokutového území k dispozici vhazování, ze kterého nevytěžily zhola nic.
48'
A pak sám jeden zahrával. Míč se však rychle dostal ven z vápna a Michorl (LASK) do něj musel kopat z dálky. Tato unáhlená střela byla velmi nepřesná.
47'
LASK úspěšně čelil rohovému kopu.
46'
Antverpy zatím zůstávají ve stínu vítězného zápasu s Tottenhamem. A vlastně se mi vůbec nechce věřit, že ho před týdnem porazily.
LASK většinu času dirigoval hru, ale kýženého úspěchu se nedočkal. Rakouskému klubu bude navíc chybět Raguž, jenž ve 40. minutě musel po zranění střídat.
Držení míče: 50% : 50%.
Střely na branku: 0:1. Střely mimo: 2:3.
Rohy: 1:2. Ofsajdy: 7:2. Fauly: 6:8.
45+2'
45+2'
V poslední nastavené minutě měl Mijoši (Antverpy) tutovku! Před hranicí malého vápna si nejprve tělem zpracoval míč, aby ho okamžitě poté vyslal na bránu. Jenže tohle zařízení trestuhodně minul, a první dějství tak zcela jistě skončí bez gólů.
45'
Hráč v zakončení byl viděn i na druhé straně. Jmenovitě Mbokani (Antverpy), jenž svůj hlavičkový pokus nasměroval hodně nad břevno.
44'
Standardka z dálky pro LASK. Michorl nepřihrával ani necentroval, nýbrž překvapivě zakončil. Vysokou střelu kontroloval gólman pohledem.
42'
A dostaly se až na rakouské území, kde se Mbokani (Antverpy) bohužel pro ně ocitl v ofsajdu.
41'
Na konci úvodního poločasu Antverpy zakládají akci ze své poloviny hřiště.
40'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Marko Raguž, přichází Johannes Eggestein.
39'
Za protesty obdržel žlutou kartu Reinhold Ranftl (LASK).
38'
Ale pozor! Raguž (LASK) teď schytal další bolestivou ránu od Hongly a znovu se svíjí na zemi. Tohle už nevypadá vůbec dobře a nejspíš bude třeba střídání.
36'
Naštěstí se nejedná o žádné vážné zranění a Raguž (LASK) už je schopen pokračovat ve hře.
35'
Po srážce dvou hráčů se nechává ošetřit Raguž (LASK).
33'
Domácí Royal se konečně osmělil! Ve správný čas na správném místě byl Verstraete, k němuž se příhodně odrazil míč. Následná rána z voleje pak nebyla vůbec špatná, když prolétla kousek nad břevnem.
33'
James Holland (LASK) zezadu přidržel uníkajícího Refaelova a tím se počet žlutých karet vyrovnal.
32'
Klap! Ranftl (LASK) se chytil do ofsajdové pasti.
31'
Statistika držení míče: 47% : 53%.
30'
Půlhodina fuč a gól stále žádný. Blíže k němu měli hosté, avšak na to se historie ptát nebude.
28'
Volný kop rozehrál Wiesinger (LASK) nakrátko.
28'
Ve středu hřiště špatně zpracoval míč a při snaze svou chybu napravit uštědřil Michorlovi šlapák. Za ten uviděl Birger Verstraete (Antverpy) žlutou kartu.
26'
Úspěšný nebyl ani další útok, jelikož si při něm Mbokani (Antverpy) nepohlídal ofsajdovou linii.
25'
Domácí tým konečně vystrčil drápky. Hráčem, který odcentroval do vápna, byl Refaelov. Bohužel pro Antverpy v něm žádného spoluhráče nenalezl.
23'
Antverpy dnes evidentně čelí silnému soupeři, a pokud budou ve svojí kodrcavé hře nadále pokračovat, nejspíš je jen otázkou času, kdy poprvé inkasují.
20'
Teď už to ale nebezpečné bylo! Na zadní tyč totiž přilétl prodloužený centr, na nějž si naběhl osamocený Raguž (LASK). Odkrytou část branky musel v těžkém postavení trefit z voleje a právě v tomto zakončení selhal.
18'
Gruber (LASK) nebojácně vnikl do vápna, ale z jeho levé strany odcentrovat nepřesně.
17'
Ofsajd a v něm Mijoši (Antverpy).
16'
Statistika držení míče: 43% : 57%.
14'
Odvrácený centr si ve střední vzdálenosti od brány našel Wiesinger (LASK) a okamžitou střelou po zemi minul pravou tyč. Butez tak bude vykopávat.
13'
I díky němu mohl zpoza vápna střílet Gruber (LASK), zblokovaná rána znamená rohový kop.
11'
Nejaktivnějším hráčem na hřišti je bezesporu Raguž (LASK). Ve středu hřiště rozvíjí rychlé akce a vydatně tím podporuje ofenzivu svého celku.
10'
Hosté si pro útok zvolili stejnou stranu jako domácí. A na rozdíl od nich vybojovali aspoň aut.
9'
I další útok domácí vedli podél pravé lajny. A ani napodruhé v něm výrazněji neuspěli.
7'
Po rozvážné kombinaci šel dopředu Gerkens (Antverpy), toho ale Ranftl čistě zastavil.
5'
Vůbec není divu, že domácí teď raději uklidňují hru.
4'
Přesto na sebe první šance nenechala dlouho čekat. Po přiťuknutí míče uvnitř vápna stál Balič (LASK) přímo před Butezem. Z bezprostřední blízkosti ho však neprostřelil a pokračující svízelnou situaci nadobro zachránil nůžkama stříhající obránce.
2'
Následně se hra přesunula do středu hřiště. A právě tam teď probíhá tradiční oťukávaná.
1'
Domácí, kteří oblékli červené dresy, dokázali první útok spolehlivě odvrátit.
1'
Výkop provedl v bílém hrající LASK.
1'
Před samotným výkopem proběhne minuta ticha věnovaná obětem teroristického útoku ve Vídni.
A je to tu! Hráči oficiálně nastupují na hřiště.
AKTUÁLNĚ: Tottenham porazil Razgrad na jeho hřišti 3:1 a bodově se dotáhl na Antverpy.

1. Antverpy – 6 bodů (3:1)
2. Tottenham – 6 bodů (6:2)
3. LASK – 3 body (4:6)
4. Ludogorec – 0 bodů (5:9)

Dokáže se belgický tým na čele znovu osamostatnit?
Hřiště teď ještě zeje prázdnotou, ale už co nevidět se na něm hráči začnou zahřívat na správnou provozní teplotu.

Royal Antverpy FC: Butez – De Laet, Seck, Hongla, Jukleröd – Gerkens, Haroun (C), B. Verstraete – Mijoši, Mbokani, Refaelov.

Náhradníci: Baíranvánd – Boya, Ampomah, Benavente, Buta, J. Lukaku.

LASK Linz: A. Schlager – Wiesinger, Trauner (C), Filipović – Ranftl, Holland, Michorl, Renner – Gruber, Raguž, Balič.

Náhradníci: Lawal, Gebauer – J. Eggestein, Plojer, Madsen, Čeberko, Haudum, Goiginger, Andrade.

Rozhodčí: Aranovskij – Vysockij, Maťjaš (všichni Ukrajina).
Trenéři už odtajnili sestavy. Koho Ivan Leko (Antverpy) a Dominik Thalhammer (LASK) nominovali?
Zápas na stadionu Bosuil v Antverpách začne ve 21 hodin a vy jste k jeho sledování srdečně zváni!

2. Tottenham – 3 body (3:1)
4. Ludogorec – 0 bodů – (4:6)

Royal Antverpy

Belgický tým je zatím překvapivě stoprocentní. Nejprve v Bulharsku otočil nepříznivý vývoj ve svůj prospěch a po vítězství nad výběrem Pavla Vrby doma zaskočil i favorizovaný Tottenham.

Ludogorec – Antverpy 1:2 (0:0)
Branky:
46. H. Marín – 63. Gerkens, 70. Refaelov.

Antverpy – Tottenham 1:0 (1:0)
Branka:
29. Refaelov.

Tím se Antverpy vyšvihly do čela tabulky.

LASK Linz

Klub z rakouského Lince má úspěšnost 50%. Ke svému prvnímu zápasu cestoval do Londýna, kde jasně podlehl Tottenhamu, aby si v domácí přestřelce s Ludogorcem Razgrad spravil chuť.

Tottenham – LASK 3:0 (2:0)