Leno – Holding, Marí, Tierney (80. Willian) – Bellerín (90+1. Nketiah), Smith-Rowe, Partey, Saka – Pépé, Aubameyang (79. A. Lacazette), Ödegaard (66. Martinelli).
Ryan, Okwonko – Alnaní, Chambers, Willian, A. Lacazette, Martinelli, Gabriel, Nelson, Nketiah, Soares.
Villarreal
Rulli – M. Gaspar, Albiol, P. Torres, Pedraza (90+1. A. Moreno) – Parejo, Coquelin, Trigueros – Chukwueze (29. Pino, 90+1. Moisés Gómez), Alcácer (73. Bacca), G. Moreno.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 8:1. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:6.
Ani druhý poločas nám nepřinesl branku. I přestože se Aubameyang opět trefil do tyčky. smutný konec pro Arsenal, který v zápase byl lepší, ale své šance nedokázal proměnit. Díky výsledku z prvního zápasu totiž do finále postupuje Villarreal a zahraje i proti Manchesteru United, který sice dnes podlehl 3:2 na Stadiu Olimpicu římskému AS, ale díky výhře 6:2 z prvního zápasu postupuje.
90+5'
90+3'
Bacca ještě fauloval soupeře, takže bude mít Arsenal k dispozici standardku. Jenže míč leží skoro až u půlící čáry.
90+3'
Villarreal se ještě dostal do útoku. Moreno si žádal rohový kop, ovšem sudí viděl, že by měl od branky odkopávat Leno.
90+2'
Žlutou kartu dostává Edward Nketiah (Arsenal FC).
90+1'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Héctor Bellerín, přichází Edward Nketiah.
90+1'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Alberto Moreno.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Moisés Gómez.
90'
Nastavuje se ještě pět minutek nad rámec základní hrací doby.
89'
Coquelin parádně zablokoval Bellerína, který měl na kopačce branku. Jenže díky skvělému zákroku bývalého hráče Arsenalu španělský pravý obránce ani nevystřelil.
88'
I další centrovaný míč na branku jednoduše ze vzduchu lapil Bernd Leno. Ten následně dlouhý míč poslal z výkopu až k pokutovému území soupeře.
87'
Standardka, kterou rozehrál z dálky Parejo, mířila na Morena. Ten ještě míč obrátil na branku z křídla, jenže Leno jednoduše míč pokryl.
86'
Žlutou kartu dostává Yeremi Pino (Villarreal CF).
84'
Vinčić pustil jasné držení na hráče Arsenalu. Následný faul Martinelliho ale odpískal, což na hřišti zvedlo vlnu nevole a křiku na rozhodčího z lavičky Arsenalu.
83'
Willian nacentroval do vápna z levé strany. Na míč si naběhl Lacazette, který ho hlavičkou zasáhl, ale ve stejné do něj hlvaou bouchl i Torres a nakonec míč šel úplně mimo.
82'
Čas se krátí a Villarreal je už hodně blízko postupu do finále. Navíc začal opět více útočit a Arsenal se musí zatahovat. Nevypadá to s kanonýry dobře, to tedy vůbec ne.
80'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází Willian.
79'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Alexandre Lacazette.
78'
Obrovská šance Arsenalu! Po načechraném centru Hectora Bellerína se k hlavičce dostal Pirre-Emerick Aubameyang a podruhé v zápase nastřelil tyčku!
77'
Mario Gaspar parádně vyhlavičkoval míč na levé straně vedle vápna tak, aby ho nedostal Saka a ani aby neposkytl Arsenalu rohový kop.
75'
do konce zbývá patnáct minut. Villarreal trošku rezignuje na útok a Arsenal zase hraje o dost výše a útočněji. Musí prostě skórovat. Jinak v soutěži končí.
74'
Holding byl adresátem dlouhého centru do vápna. Míč odhlavičkoval velmi dobře, ale branku nakonec asi o čtvrt metru minul.
73'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Paco Alcácer, přichází Carlos Bacca.
72'
Thomas Partey se odhodlal to vzít na sebe. Do míče z halfvoleje tvrdě napálil a s odrazem od hostujícího fotbalisty získal alespoň rohový kop.
71'
K míči se postavili Emile Smith-Rowe a Bukayo Saka. Druhý jmenovaný ho nakonec rozehrál a míč nasměroval přímo na hlavu Holdinga, který dostal hodně prostoru a míč poslal hlavičkou těsně nad břevno.
70'
Coquelin, bývalý hráč Arsenalu, který v jeho strukturách strávil deset let, nyní u svého vápna fauloval Saku, kterého tvrdě poslal k zemi. Bude z toho "přímáků pro domácí.
69'
Leno si trochu zkomplikoval hru, když míč před svou brankou nejdříve netrefil a následně si ho až moc předkopl. I tak ale nakonec německý gólman svou chybu napravil.
68'
Domácí opět kvůli nepřesné přihrávce ztratili míč a dostali soupeře do rychlého brejku. Tentokrát ho Villarreal nevyužil ale ani ke střele na branku.
67'
Po Albiolově teči se míč dostal do autu. několik hráčů obou týmů se okamžitě začalo hádat, kdo vlastně míč do autu dostal a sudí Vinčić musel situaci klidnit.
66'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Gabriel Martinelli.
65'
Hosté vybojovali rohový kop. Raul Albiol byl v hledáčku, ale nedokázal vyskočit na míč. K tomu se pak dostal až Pedraza, který však byl moc daleko a do branky už ho nedopravil.
63'
Villarreal drží míč na své vlastní obranné polovině a v rámci své defenzivní linie si ho vyměňuje. Arsenal do hry pošle Martinelliho, který je už připraven naskočit u laviček.
62'
Stále probíhá ošetřování. Z opakovaného záběru jsme viděli došlápnutí a to, jak se Marího kotník převrtnul. Ale stoper bude po několika minutách v zámezí pokračovat.
60'
Odegaard se pravděpodobně lehce zranil. Na hřišti už leží snad tři minuty. Mezitím se dále hrálo a k zemi poté padl po souboji také Marí. Až potom sudí odpískal a oba hráči jou v péči lékažů.
59'
Tierney vyslal hodně nešťastnou přihrávku na hranici velkého vápna, kde si už už chtěl míč převzít napadající Alcácer, jenže mu před nohu na poslední chvíli skočil Holding.
58'
Moreno dostal míč, který ještě prodloužil na Pina. Ten se snažil ze zadní nohy zakončit na zadní tyč, ale Leno skočil směrem dopředu a míč poslal na roh.
57'
Žlutá ponorka se taky rozehrála a již se dostává do útoku v podstatě v každé minutě. Arsenal se naopak zatahuje a brání skoro v jedenácti hráčích.
56'
manu Trigueros po zisku míče udělal pár kroků směrem k vápnu a následně vypálil. Jeho tvrdá střela ale zamířila jen do nohy Pabla Marího.
54'
Nicolas Pépé poslal dlouhý centr do běhu do šestnáctky, avšak ten pohodlně sbírá ze vzduchu gólman Geronimu Rulli.
53'
Nicolas Pépé i Mario Gaspar se vrátili ze zámezí a jsou již na trávníku schopni pokračovat ve hře. Sudí je nyní do hry vpouští.
52'
Na druhou stranu se řítil Gerard Moreno a Paco Alcácer. Druhý jmenovaný Morenovi přihrál do běhu. Moreno si míč zasekl a následně vypálil. Jeho střela ale neměla razanci a Leno tak neměl zákrok těžký.
51'
Pépé se cpal za centrovaným míčem. Naskočil a chtěl hlavičkovat, ale místo toho se hlavou tvrdě srazil s Gasparem. Oba teď leží na zemi v péči lékařů.
49'
Kanonýři v další možnosti! Po centru do vápnu Rulli rukou jen posunul míč a Smith-Rowe ho získal. Následně gólmana přeloboval, ale branku o kousek minul!
48'
Pépé v obrovské šanci. Po Smith-Rowově přihrávce si míč nachystal a z halfvoleje vypálil těsně vedle vzdálenější tyčky. arsenal se hned z úvodu hodně snaží.
47'
Druhá půle je v plném proudu. Arsenal se ujal výkopu a okamžitě šel dopředu, kde ale míč ztratil. Nyní ho na kopačkách drží hosté.
46'
V prvním poločase jsme toho moc neviděli. Fotbal byl neatraktivní, oba týmy sázely hlavně na pevně semknutou obranu. Prostě to nebylo ono. nejblíže ke vstřelení branky byl Aubameyang, který trefil tyčku. jednu šanci měl i Villarreal hned z úvodu, ale tam byl zase proti Bernd Leno. Arsenal stále v součtu prohrává a pokud by zápas dopadl tímto výsledkem, postoupí hostující tým. Proto očekávám, že kanonýři ve druhém poločase zaberou, kor když jim k postupu stačí výhra 1:0.
45+3'
45+2'
Arsenal měl k dispozici rohový kop. Jenže při jeho exekuci byl ve vápně hostů faulován Raúl Albiol a tak z této standardky nebylo nakonec vůbec nic.
45+1'
Smith-Rowe byl faulován a sudí neodpískal. Míč ale získal Tierney, který pokračoval v akci. Přihrál Pépému, jenž mu míč vrátil. Následné zakončení skota ale nebylo vůbec ideální.
45'
Sudí k tomuto poločasu nastaví ještě tři minutky. Je to hlavně díky Chukwuezeho zranění a střídání.
43'
Arsenal propadl v obraně. Moreno posunul do lajny na Pina. Tomu nabíhal Trigueros, ale Pino nepřihrál a akci zabrzdil. Arsenal stihl doběhnout a míč sebrat.
42'
Dlouhý míč mířil z obrany od Smith-Rowa až na pravé křídlo na Saku. Ten pak sprintoval na pravé straně, zakončil, ale míč vyslal vysoko nad svatyni.
41'
Paco Alcácer dojel zezadu Odegaarda a ten nehezky spadl k zemi. Trochu v tom měl ale prsty zadák Holding, který Alcácera postrčil.
40'
Další rohový kop hostů taky nedopadl úspěchem. Arsenal míč odebral a okamžitě s ním zamířil na druhou stranu hřiště do brejku.
39'
Villarreal sehrál rohový kop. Míč byl nasměrován k zadní tyči na Raula Albiola, jenž vypálil z voleje, ale jeho rána jen zasáhla koleno Nicolase Pépého.
38'
Aubameynag vypálil z levé strany a Rulli míč srazil pod své nohy. Ten se okamžitě začal kutálet směrem k brance, ale brankář Villarrealu nakonec stihl ještě zasáhnout.
36'
Coquelin velmi razantně přidržel Odegaarda. Dokonce mu skoro nasadil kravatu. Vinčić, jakožto hlavní arbitr, okamžitě odpískal.
35'
Villarreal se opravdu nebojí rozehry pod nátlakem. Celý ofenzivní trojlístek Arsenalu byl asi na dva metry vzdálen od Rulliho a následně Torrese. Ti si klidu s míčem před hráči soupeře pokopávali.
34'
Moreno na levé straně sprintoval za dlouhým míčem z obrany, jenže ten doběhl mnohem dříve Holding a ten ho poslal ještě na Lena, který ho okamžitě obrátil na útočnou polovinu Arsenalu.
33'
Gaspar hodně agresivně kopl do míče a chtěl z vnitřní strany centrovat na Pedrazu. Leno ale uzamkl prostor u tyčky a míč jednoduše pokryl.
32'
Bellerín to vzal na sebe. Po pravé straně se dostal až k lajně. Ve skluzu chtěl odcentrovat, nebo alespoň míč o Gaspara otřít na rohový kop. To se mu nepodařilo.
31'
Arsenal se dostal postupně až do vápna, ale branku nakonec žádnou střelou neohrozil. Villarreal přebral míč a okamžitě šel do brejku, který snad ale skončil dřív, než začal.
29'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Samuel Chukwueze, přichází Yeremi Pino.
28'
Tak to je smůla. Chukwueze nemůže vstát a lékaři ho už nakládají na nosítka. tady se musí střídat. Je to již třetí zraněný hráč žluté ponorky v tomto dvojzápase.
27'
Chukwueze se najednou octl na zemi a nezvedá se. Vypadá to na vážnější problém. Sudí přerušuje hru a volá lékaře k ležícímu fotbalistovi.
26'
První velká šance Arsenalu v dnešním zápase! Aubameyang trefil levou tyčku Rulliho branky!
24'
Partey fauloval Alcácera a žlutá ponorka měla k dispozici volný přímý kop z pozice před vápnem. Parejo poslal velmi nebezpečný míč milimetry nad břevno.
23'
Paco Alcácer vyslal dlouhý centr, který mířil k břevnu. Leno ale vyskočil a míč jednoduše lapil do rukou. následně ho rozehrál na Smith-Rowa, který míč opět ztratil.
22'
Za námi je něco málo přes dvacet minut zápasu. Neviděli jsme kromě střely Chukwueteho v úvodních momentech vůbec nic. Arsenal hraje skoro jen na své půli a ze soupeře má respekt, naopak žlutá ponorka si neumí poradit s obranou Gunners.
21'
Kanonýři do vápna nasměrovali další dlouhý míč vzduchem. Rulli odvážně vyběhl až k penaltě a kopačkou ho poslal pryč. Risk je ale zisk, jak se často říká, a v tomto případě to platilo.
20'
Kieran Tierney poslal krásný načechraný centr do vápna. Na úrovni penalty ale vyskočil Raul Albiol a poslal míč úplně pryč od branky.
19'
Moreno sprintoval pro přetažený centr dopředu. Do trajektorie míče ale strčil nohu Tierney a uzmul si ho pro sebe. Následně rychle poslal svůj tým do dalšího útoku.
17'
K praporku si míč postavil opět Odegaard. Ten ho poslal na úroveň penalty. Hlavičkovat chtělo hned několik hráčů obou celků, ale nakonec ho v držení má žlutá ponorka.
16'
Holding zkusil velmi dlouhým centrem přenést míč na pravé křídlo na Saku. Ten si opět poradil se zpracováním, následně oklamal soupeře a vybojoval rohový kop.
15'
Thomas Partey poslal míč na malou domů. Málem si přitom ale dal vlastní gól a Leno ho musel vyhlavičkovat. Naštěstí pro Arsenal se mu to povedlo.
14'
Leno si zahrál hodně za vápnem. asi deset metrů od lajny totiž rozehrával nohama míč, který nenasměroval ani ke svému spoluhráči.
12'
Pablo Marí rozehrál opravdu špatně. Míčem trefil kousek dál stojícího Morena. Naštěstí pro domácí se od něj míč odrazil k Lenovi.
11'
Chukwueze po Pedrazově pasu vypálil, ale jeho ránu zablokoval o dva metry dál stojící Thomas Partey. Jenže Arsenal následně opět rychle odevzdal míč.
10'
Saka sprintoval na pravé křídlo. Tam skvěle zpracoval míč po dlouhém centru, ale následně chtěl technickými finesami vyzrát na Triguerose a to se mu nepovedlo.
9'
Gunners si vyměňují krátké pasy na své vlastní polovině. Zatím se jim ale vůbec nedaří proniknout přes polovinu a na nějaký útočný tlak to vůbec nevypadá.
8'
Parejo parádně sebral míč z trajektorie přihrávky hráčů Arsenalu. Následně ho předal Chukwuezemu a najednou z toho byl rychlý kontra útok tři na tři. Ten však ohrožením branky neskončil.
7'
Marí s Tiernym si několikrát přihráli a dostali se hodně vysoko. Nakonec ale Arsenal herní pomůcku opět zpětnou přihrávkou stáhl do obrany.
6'
Roh si vyzkoušel i hostující tým. Místo centru do vápna míč rozehrál nakrátko. K pokutovému území se už nedostal, a nakonec odkopl k vlastní brance.
5'
Villarreal zatím na míči aktivnější. Kombinuje s ním u pokutového území. Do šance se teď dostal Chukwueze, který vyslal velmi dobrý míč pod víko, ale Leno ho jednou rukou vyrazil.
4'
Paco Alcácer se snažil na pravé straně přesprintovat soupeře, ale nepodařilo se mu to a nakonec ani nedokázal odcentrovat.
3'
Arsenal se dostal do útoku a vybojoval rohový kop. Rozehrál ho Odegaard, jenže míč poslal pryč od všech svých spoluhráčů.
2'
Úvodní výkop zápasu si vzal na starosti Villarreal, který chtěl okamžitě proniknout dopředu, ale dlouhým nákopem nakonec zaznamenal jen ofsajd
1'

Arsenal FC: Leno – Holding, Marí, Xhaka – Bellerín, Smith-Rowe, Partey, Saka – Pépé, Aubameyang, Ödegaard.
Náhradníci: Ryan, Okwonko – Alnaní, Chambers, Willian, A. Lacazette, Martinelli, Gabriel, Nelson, Nketiah, Soares, Tierney.

Villarreal CF: Rulli – M. Gaspar, Albiol, P. Torres, Pedraza – Parejo, Coquelin, Trigueros – Chukwueze, Alcácer, G. Moreno.
Náhradníci: Asenjo – Bacca, Baena, J. Costa, Estupiñán, Moisés Gómez, A. Moreno, Ra. Funes Mori, Niño, Peña, Pino, Raba.

Rozhodčí: Slavko Vinčić (Slovinsko).
VILLARREAL CF

Villarreal, který koučuje bývalý trenér Arsenalu Emery, zatím ve vyřazovací části neprohrál. Pokaždé dokázal zvítězit. Jeho cesta vedla právě přes Salcburk (0:2, 2:1), Dynamo Kyjev (0:2, 2:0), Dinamo Záhřeb (0:1, 2:1) a první kolo proti Arsenalu, které skončilo 2:1 pro Španěly. Villarreal tedy skoro ve všech zápasech dal dvě branky. První semifinálový zápas měl rozběhnutý velice dobře. Navíc za stavu 2:0 v 57' vyloučil sudí Ceballose za druhou žlutou kartu a domácí tak ani "nehráli do plných". Jenže ti následně zavinili penaltu, díky které Arsenal nejen snížil, ale taky si připsal veledůležitý gól na venkovním hřišti. A o sedm minut později, tedy v minutě číslo 80 byl shodně za druhou žlutou poslán do sprch Capoue a do deseti šel i Villarreal. Skóre už se nezměnilo.

ARSENAL FC

Arsenal bude otáčet nepříznivý výsledek z prvního zápasu. Ten totiž skončil 2.1 pro domácí španělský celek. Kanonýry zachránila penalta, kterou proměnil Nicolas Pépé. V zápasu tahali za kratší konec a dokonce hráli od sedmapadesáté minuty v deseti. Sílu ve druhém zápase už ale Arsenal ukázal proti Benfice, kdy úvodní zápas dopadl 1:1, ale v odvetě na Emirates padly do hostující branky tři góly. Následně taky proti pražské Slavii, která taktéž remizovala v úvodním zápase 1:1, ale v Edenu se hosté prosadili čtyřikrát. Uvidíme, jestli se to bude opakovat i dnes.

Forma (EL): P – V – R – P – V