Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AZ Alkmaar : Real Sociedad - 26. listopadu 2020   21:00

AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
0:0
(0:0)
Real Sociedad
AZ Alkmaar
Bizot – J. Svensson, Chatzidiakos, Martins Indi, Wijndal – Midtsjö, de Wit, Koopmeiners (C) – Stengs, A. Gudmundsson (71. Boadu), Karlsson (71. Aboukhlal).
Stavrev – Kostadinov, Petreski (všichni Makedonie)
AFAS Stadion
Remiro – Zaldúa, A. Elustondo, Le Normand, Monreal – Portugués (82. Barrenetxea), Zubimendi, Merino, Januzaj (73. Roberto López) – Isak (73. José), Oyarzabal (C) (86. Merquelanz).

Je konec! Dnešní utkání nakonec žádnou branku nepřineslo a oba celky si tak rozdělí po bodu. Druhý poločas jednoznačně navázal na ten první, ani tentokráte jsme nesledovali žádnou ofenzivní hitparádu. Oba celky se i nadále střídaly v držení hracího předmětu, jenomže útočné manévry většinou končily na pozorných obranách. Směrem dopředu byl o něco aktivnější Real Sociedad, kterému se za celý zápas povedlo vyprodukovat pouze jednu slušnou šanci. Ani domácí na tom nebyli o nic lépe, utkání tak zaslouženě skončilo bez branek.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 6:6. Fauly: 23:14.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Myron Boadu (AZ Alkmaar).
90+2'
Vypadá to, že nám tento zápas žádnou branku nepřinese. Míč se nyní nachází kousek od středového kruhu, konkrétněji na noze de Wita.
90+1'
Do pokutového území se dokázal dostat hostující Merino, který místo zakončení ještě nahrával, což neměl dělat. I tak budeme sledovat další rohový kop.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Alkmaar podnikl zajímavou protiakci, při které se nadějný centr snášel na hlavu Aboukhlala, který trestuhodně mířil nad branku!
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, dost možná se žádné branky nedočkáme. Ještě bude před námi nastavený čas.
88'
V pokutovém území si pro změnu útočným faulem pomohl dotírající Boadu, který se rukama opřel do zad protihráče. Remiro tak okamžitě obstaral odkop od branky.
86'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Martin Merquelanz.
85'
Následná standardní situace nakonec nabídla další centr, který se poměrně nadějné snášel k trojici hráčů v černém. Nakonec hlavičkující Merino mířil vedle.
84'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok, kterého se tentokráte účastnil také de Wit. Soupeř se znovu rozhodl rozehrát nakrátko.
82'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Ander Barrenetxea.
82'
Kousek před pokutovým územím fauloval Chatzidiakos, což znamenalo luxusní přímý kop pro soupeře. Nakonec to na sebe vzal López, který trefil brankáře Bizota.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá závěrečná desetiminutovka, ještě zbývá poměrně hodně času na nejednu branku. Nyní je o něco aktivnější Real Sociedad.
80'
Po delší době se do hry zapojil také pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení v podání domácího Aboukhala, jenž se nacházel za obranou.
79'
Žlutou kartu dostává Pantelis Chatzidiakos (AZ Alkmaar).
79'
Nakonec to centrem do pokutového území zkoušel střídající López, který se na zadní tyči pokoušel najít obránce Le Normanda, který ovšem na balón nedosáhl.
78'
Španělský celek bude zahrávat standardní situaci z velice dobré vzdálenosti od branky. K rozehrávce se postavil Oyarzabal, který zřejmě bude centrovat.
77'
Nakonec jsme sledovali autové vhazování od pravé autové lajny. Zaldúa celkem dlouhou dobu váhal, nakonec to zkoušel dalekonosným pasem na Merina.
76'
V krátkém časovém sledu je tu další žlutá karta, tentokráte pro domácího Martinse Indiho, který si počínal proti pravidlům.
75'
Žlutou kartu dostává Mikel Oyarzabal (Real Sociedad San Sebastian).
74'
Do rychlého protiútoku se pokoušel vydat hostující Portu, který ihned zapojil do útočného výpadu střídajícího José, jenž pro svůj celek vybojoval autové vhazování.
73'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Roberto López.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Willian José.
72'
Také nizozemský celek si vybojoval rohový kop, který od pravého praporku rozehrál Koopmeiners. Jeho centrovaná nabídka se stala kořistí Le Normanda.
71'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Jesper Karlsson, přichází Zakaria Aboukhlal.
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Albert Gudmundsson, přichází Myron Boadu.
70'
Středem hrací plochy si to před malým momentem namířil Koopmeiners, který se nakonec pokoušel přenést hru na Svenssona, jenž měl příliš málo prostoru.
69'
Real Sociedad nakonec zahrával další rohový kop, tentokráte z pravé strany. Centrovaná nabídka byla snadným soustem pro Rulliho, který si poradil.
68'
Na opačné straně k míči zavítal také brankář Bizot, který pro změnu rozehrál výhozem na kolegu Chatzidiakose, jenž nahrávkou našel kopačku Zubimendiho.
67'
Znovu se do rozehrávky svého celku zapojil hostující brankář Remiro, kterému se povedlo přenést hru na pravou stranu, kde se nacházel zadák Monreal.
63'
V pokutovém území se poroučel k zemi hostující Oyarzabal, nicméně penalta z toho nebude. Naopak hlavní sudí nechal pokračovat ve hře.
62'
Hodně prostoru měl kolem sebe hostující Le Normand, který to nakonec zkoušel dalekonosným pasem na Oyarzabala, kterého dokázal uhlídat Chatzidiakos.
61'
Máme za sebou hodinu hry, nicméně na první branku stále čekáme. Druhý poločas zatím nepřinesl nic nebezpečného, oba celky se střídají v držení míče.
60'
Alkmaar se po delší době usadil na polovině soupeře. V pokutovém území si navíc střeleckou pozici našel Karlsson, který trefil pouze prvního protihráče do zad.
59'
Další útočný faul ze strany španělského celku. Monreal se sice v první fázi dostal za rychlonohého Stengse, jenomže prvně jmenovaný si přeci jenom pomohl faulem.
58'
Bizot se tentokráte snažil přenést hru na pravou stranu, kde se ovšem povedlo zodpovědně zasáhnout Monrealovi, od kterého šel míč ven z hrací plochy.
57'
Sledovali jsme další odkop od branky Alkmaaru. Bizot se tentokráte ve vzdušném prostoru pokoušel najít Gudmundssona, kterého předskočil Elustondo.
56'
Januzaj si na pravém křídle všiml naběhnuvšího Portua, na kterého okamžitě poslal přihrávku. Nakonec to skončilo útočným faulem Realu Sociedad.
55'
Real Sociedad poměrně dlouhou dobu pracuje s míčem na polovině soupeře, jenomže stále to nic nebezpečného nepřineslo, což domácím vadit nemusí.
54'
Před protihráčem musel v roli posledního obránce zasahovat také Le Normand. K nahrávce se nakonec přihlásil brankář Remiro, který poté hledal Zaldúu.
53'
Bizot se pokoušel odkopem najít u pravé autové lajny Svenssona. Nakonec se jako první k míči dostal hostující Monreal, který poté dostal míč na druhou stranu.
52'
Na opačné polovině se do menších problémů dostal obránce Svensson, který nakonec před napadající dvojicí protihráčů nahrával na kopačku brankáře Bizota.
51'
Na vlastní polovině si poměrně dlouhou dobu pohrával s míčem hostující Elustondo, který nakonec zvolil zpětnou nahrávku na Remira, jenž celkem váhá.
50'
Po předchozím nedovoleném zákroku se na zemi ocitl domácí Wijndal. Za svůj faul se musel omluvit napadající Portu, který se posléze vrátil zpět za balón.
49'
Posléze se vůbec poprvé ve druhém dějství dostal k míči hostující brankář Remiro, který se pokoušel přenést hru na pravou stranu, kde se nacházel volný Portu.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali autové vhazování z levé strany. Wijndal se pokoušel oslovit Karlssona, kterého ovšem dokázal ubránit soupeř.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost hostující celek, který bude pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl ani jednu branku. Sledovali jsme poměrně ofenzivní podívanou, při které měl navrch španělský celek, který si ovšem dokázal vypracovat pouze jednu slušnější šanci, která navíc putovala vysoko nad. Alkmaar se poměrně dlouhou dobu rozkoukával, nicméně také zaznamenal několik slibných šancí, avšak ani jedna z nich neskončila v síti. Na případnou první branku si musíme počkat do druhého poločasu.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Ono to skutečně vypadá, že nám první poločas žádnou branku nepřinese. I nadále sledujeme tentýž obrázek hry, při kterém se San Sebastian snaží tlačit.
43'
Na levém křídle si o nahrávku řekl Monreal, který měl sice dost času na centr do pokutového území, jenomže tam doputoval míč na kopačku Chatzidiakose.
42'
Žlutou kartu dostává Jonas Svensson (AZ Alkmaar).
40'
U svého pokutového území měl hodně času na práci s míčem Zaldúa. Ten okamžitě roztáhl hru na vedle stojícího Elustonda, který ještě oslovil Le Normanda.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
38'
K parádní technické střele se před malým momentem dokázal dostat domácí Stengs. Jeho kroucené zakončení se nakonec stočilo zhruba metr vedle tyče.
37'
Alkmaar si pořádně zahrával u svého pokutového území, nicméně to nakonec vyřešil na jedničku. Svensson totiž velice přesně přenášel hru na de Wita.
36'
Alkmaar mohl posléze vhazovat od levé autové lajny. Krátce poté si o nahrávku řekl záložník Koopmeiners, který nakonec vracel na kopačku Wijndala.
35'
Za kolmicí se pokoušel jako první dostat domácí křídelník Karlsson, nicméně bleskově ze své branky vystartoval Remiro, který navíc rozehrál přesně.
34'
Isak nejprve sám přišel o míč, načež si pomohl nedovoleným zákrokem, čehož si pochopitelně všiml také sudí. K volnému kopu se postavil brankář Bizot.
33'
Nizozemský celek měl logicky k dispozici rohový kop, který ovšem nepřinesl nic extra nebezpečného. Padající míč si dokázal ze vzduchu zkrotit brankář Remiro.
32'
Pohledná akce domácích nakonec přinesla šanci! Zpětná nahrávka totiž putovala proti noze Koopmeinersovi, s jehož tečovanou střelou si Remiro poradil.
31'
Máme za sebou přesnou třetinu utkání, nicméně stav je i nadále bezbrankový. Real Sociedad pokračuje ve své aktivitě, jenomže obrana soupeře je zodpovědná.
30'
Znovu jsme sledovali v akci hostujícího brankáře Remira, který se snažil přenést hru k levé autové lajně, kde ještě Monreal prodlužoval nepřesně k lajně.
26'
Žlutou kartu dostává Fredrik Midtsjö (AZ Alkmaar).
25'
Tutovka pro hosty! Isakovi se totiž povedlo akci vyšperkovat nahrávkou pod sebe, kam si seběhl Januzaj. Jeho rána levačkou putovala vysoko nad!
24'
Real Sociedad se znovu pohodlně usadil na polovině soupeře, kde pokračoval ve své klasické kombinaci. Alkmaar se pochopitelně snaží napadat.
23'
Domácí si v krátkém časovém sledu vyzkoušeli hned dva rohové kopy, avšak ani jeden z nich nepřinesl nic nebezpečného. Remiro tak může odkopávat.
22'
Hodně složitou pozici měl hostující Le Normand, který ve skluzu odvracel před dotírajícím Gudmundssonem. To znamená, že Alkmaar bude zahrávat roh.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, který nám zatím branku nepřinesl. Aktivnější je Real Sociedad, avšak ani on si šanci zatím nepřipsal.
20'
Hodně nepřesným odkopem se poté prezentoval brankář Remiro, který hrací předmět odpálil pouze za postranní lajnu. Autového vhazování se chopil Svensson.
19'
Druhý jmenovaný nakonec skončil po souboji s de Witem na zemi, což znamená zisk standardní situace. Zcela určitě to bude na přímý střelecký pokus.
18'
Ani tentokráte se domácí celek nedostal na druhou stranu. Následně soupeř pracoval s míčem na pravém křídle, kde Portu centroval na hruď Merina.
17'
U postranní lajny se ještě pokoušel zachránit míč na hrací ploše domácí Midstjo, kterému se to sice povedlo, jenomže poté odkopával mimo dosah kolegů.
16'
Oyarzabal se na levém křídle pokoušel odcentrovat do pokutového území, jenomže jeho přízemní nahrávka našla pouze Chatzidiakose, který rozehrál přesně.
15'
Real Sociedad tentokráte měl možnost vhazovat z levé strany. Španělský celek se nakonec kombinací dostal na obrannou polovinu, kde se nacházel Merino.
14'
Na pořadu dne byl první rohový kop, vybojoval si ho totiž Real Sociedad. Januzaj svůj centr posílal k hranici malého vápna, kde Isak hlavičkoval nad břevno.
13'
Elustondo poté vyprodukoval hodně nepřesnou nahrávku na pravou stranu, kde si o ní řekl rychlonohý Portu. Wijnal si tak vyzkouší úvodní autové vhazování.
12'
Real Sociedad znovu zavítal ke svému pokutovému území, kde si brankář Remiro dával hodně záležet. Nakonec si hned dvakrát vyměnil míč s Elustondem.
11'
Alkmaar se poměrně jednoduše dostal na útočnou polovinu, kde si ovšem nedovoleně počínal napadající Januzaj, který místo míče trefil nohu Koopemeinerse.
10'
U vlastního pokutového území si domácí Chatzidiakos musel poradit s napadajícím Oyarzabalem, přičemž nakonec vyprodukoval zadovku na nohu Bizota.
9'
Středem hrací plochy si to namířil domácí Stengs, který se snažil o průnikovou nahrávku mezi hostující obranu, jenomže Gudmundsson se vydal špatným směrem.
8'
Snad poprvé v tomto duelu zavítal k míči hostující brankář Remiro, který na jistotu rozehrál po zemi na Elustonda. Real Sociedad to zkouší pozvolnou kombinací.
7'
Ofsajdové postavení také na opačné straně. Tentokráte si ho nedokázal pohlídat křídelník Stengs, nicméně opakovaný záběr žádný ofsajd rozhodně nepřinesl.
6'
Na vlastní obranné polovině měl poměrně hodně prostoru hostující Le Normand, který se snažil vysokou kolmicí nastartovat Monreala, jenž se ocitl v ofsajdu.
5'
Před malým momentem si kousek od středového kruhu nedovoleným zákrokem pomohl domácí Karlsson. Real Sociedad okamžitě rozehrál po zemi nakrátko.
4'
Real Sociedad to zkoušel středem hrací plochy, jenomže tam se velice zodpovědně povedlo zakročit domácímu Koopmeinersovi, který poté hledal de Wita.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali autové vhazování v podání hostujícího Portua. Ten si nakonec vybral kolegu Zaldúu, jenž dále přenášel hru.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

AZ Alkmaar: Bizot – J. Svensson, Chatzidiakos, Martins Indi, Wijndal – Midtsjö, de Wit, Koopmeiners (C) – Stengs, A. Gudmundsson, Karlsson.
Náhradníci: Reus, Verhulst – Aboukhlal, Boadu, Druijf, Evjen, Leeuwin, Letschert, Reijnders, Sugawara.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Zaldúa, A. Elustondo, Le Normand, Monreal – Portugués, Zubimendi, Merino, Januzaj – Isak, Oyarzabal (C).
Náhradníci: Moyà – Barrenetxea, González, Guevara, Bautista, Merquelanz, Roberto López, José, Zubeldia, Sagnan, Muñoz, Turrientes.

Rozhodčí: Stavrev – Kostadinov, Petreski (všichni Makedonie).
Real Sociedad San Sebastian

Na opačné straně stojí papírový favorit tohoto zápasu, kterým je Real Sociedad. Španělský celek prožívá nadmíru povedený vstup do sezony, ve své domácí soutěži dokonce okupuje první pozici. Real Sociedad má totiž na svém kontě třiadvacet bodů, za sebou například drží Barcelonu, Real Madrid či Atlético Madrid. Real Sociedad letos v lize prohrál pouze jedinkrát, a sice na domácím stadionu proti trápící se Valencii. Španělskému celku v Evropské lize momentálně patří třetí pozice, v případě vítězství by tak klidně mohl proklouznout na první místo. Real Sociedad ze třech zápasů prohrál jediný, a sice ten domácí proti Neapolu.
AZ Alkmaar

Fotbalisté Alkmaaru se v tomto duelu budou pokoušel o překvapení, svědčit by jim ale mohla domácí půda. Nizozemský celek se ve své domácí soutěži momentálně nachází až na sedmé pozici, přičemž na vedoucí Ajax má už desetibodové manko. Alkmaaru se ovšem v posledních třech duelech povedlo pokaždé zvítězit, naposledy tomu tak bylo na domácím stadionu proti předposlednímu Emmenu. Alkmaar se v Evropské lize nachází na průběžné druhé pozici, jenomže hned tři celky mají stejný počet bodů. Alkmaar dokázal uspět v prvních dvou duelech, první porážka přišla právě v souboji proti Realu Sociedad.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Evropská liga má na programu další zápasy základních skupin, my budeme společně sledovat souboj mezi AZ Alkmaar a Real Sociedad San Sebastian.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.