Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celtic : AC Milán - 22. října 2020   21:00

Celtic
Celtic
77' M. Elyounoussi (R. Christie)
1:3
(0:2)
AC Milán
AC Milán
14' Krunić  (Castillejo) • 42' B. Díaz  (Hernández) • 90+2' Hauge  (Saelemaekers)
Celtic
Barkas – Welsh (46. M. Elyounoussi), Duffy, Ajer – Frimpong, Ntcham, S. Brown (64. Rogic), C. McGregor, Laxalt (78. Taylor) – Al. Ajeti (C) (78. Klimala) – Griffiths (46. R. Christie).
Matěj Jug (Slovinsko)
Celtic Park, Glasgow
AC Milán
G. Donnarumma – Dalot, A. Romagnoli (C), Kjaer, Hernández – Krunić, Tonali, Kessié (66. Binnásir) – Castillejo (79. Saelemaekers), Ibrahimović (66. Leao), B. Díaz (79. Hauge).

AC Milán si svoje vedení uhlídal a potvrdil to gólem v předposlední minutě. Celtic sice dokázal po jednom povedeném rohovém kopu snížit, ale na vyrovnání už nedosáhl a všechny tři body tak jednou do Milána.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 2:4.
Střely mimo: 7:0.
Rohy: 3:0.
Ofsajdy: 1:0.
Fauly: 16:17.
90+4'
90+2'
AC Milán právě vstřelil branku!
Hosté si pojišťují tři body v pozdních minutkách. JENS HAUGE dostal od Saelemaekerse přihrávku do úniku, a i když na něho dotíral obránce, nenechal se rozhodit a únik zakončil gólem. Asistence: Alexis Saelemaekers.
90+1'
Olivier Ntcham nyní využil toho, že obránci AC Milánu nedávali zrovna moc pozor. Jeho střela ale míjí levou tyčku.
90'
Nastavovat se ještě budou tři minutky.
89'
Duffy se ve vápně provinil při tom, když Celtic zahrával trestný kop. AC Milán tedy dostal míč na kopačky a okamžitě zamířil dopředu.
88'
Žlutou kartu dostává Alexis Saelemaekers (AC Milán).
87'
Frimpong zkusil centrovat ze strany, míč byl odražen soupeřem do zámezí. Christie se postavil k exekuci rohového kopu, ale nikoho ze spoluhráčů nezaměřil.
86'
Žlutou kartu dostává Ryan Christie (Celtic FC).
85'
Na druhou stranu mířil Theo, ale míč mu utekl za utovou čáru. Celtic chtěl rychle vhodit, ale hráč s míčem v rukou neměl komu přihrát, takže se vhození míče docela zdrželo.
84'
Christie běžel s míčem do vápna, ale pod nohy se mu snesl Diego Dalot. Ten svůj skluz provedl přes míč, takže vše bylo v pořádku.
83'
Žlutou kartu dostává Gianluigi Donnarumma (AC Milán).
82'
Žlutou kartu dostává Sandro Tonali (AC Milán).
80'
Hauge poslal v souboji nehezky souepře k zemi. Jug to viděl z velké blízky a tímpádem okamžitě bez debat odpískal faul a přisoudil míč na kopačky Celticu.
79'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Jens Hauge.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Samuel Castillejo, přichází Alexis Saelemaekers.
78'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Albian Ajeti, přichází Patryk Klimala.
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Diego Laxalt, přichází Greg Taylor.
77'
Celtic právě vstřelil branku!
Celtic snižuje! MOHAMED ELYOUNOUSSI nyní parádně naběhl na centr z rohového kopu, který vyslal Christie. Parádně si naskočil an míč a poslal ho za záda Donnarummy. Asistence: Ryan Christie.
76'
Christie už se staví k rohovému praporku, ale hráči AC i Celticu se ještě o něčem s rozhodčím dohadují.
75'
Tom Rogic konečně vypálil, a to hned poté, co obdržel míč. Jeho rána byla ale zblokována a míč putoval do zámezí. Bude se kopat dohový kop.
73'
Celtic kombinoval před šestnáctkou soupeře, ale nedokázal se dostat do ní a zpoza ní zase nikdo z hráčů neměl odvahu vystřelit.
72'
Christie nyní zkusil míč rychle nacentrovat na hranici malého vápna, jenže tam nenašel nikoho ze spoluháčů. Pouze připravenou italskou obranu.
70'
Elyonoussi se rozběhl a vyžádal si hezkou přihrávku na hranici pokutového území. Následně vypálil, ale jeho rána z dobré pozice letěla hodně vysoko.
69'
Na střely zatím Celtic vede. Statistika ukazuje 9:4. Jenže Skoti to nedokážou využít, narozdíl od milánského týmu.
68'
Hra se nyní zdržuje, hráči ani jednoho z týmů se moc neženou do útoku, ba naopak. Spíš si přihrávají na své polovině.
66'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Zlatan Ibrahimović, přichází Rafael Leao.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Franck Kessié, přichází Ismael Binnásir.
65'
Žlutou kartu dostává Diego Laxalt (Celtic FC).
64'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Scott Brown, přichází Thomas Rogic.
63'
Christie se nyní nehezky prezentoval. Provinil se faulem na Kruniće, kterého poslal k zemi. Sudí ještě kartu netasil.
62'
Laxalt se parádně protáhl kolem dvou hráčů soupeře, následně přihrál na McGregora. Ten ale šel do souboje s Castillejem a prohrál ho.
61'
Hhodina hry je za námi. V posledních minutách je skotský tým opět aktivnější a milánské AC se spíše brání a vyčkává na možnost brejku.
60'
Celtic kombinoval na půli hřiště, ale následně míč stáhl do obrany a přihrává si v rámci své defenzivní linie.
59'
Útok AC byl zablokován šikovným Laxaltem, který předvedl hezký sprint po čáře a následně skluzl do trajektorie míče.
58'
Ani tento centr Laxaltovi nevyšel. Soupeř se dobře zformoval a nepustil míč na kopačky hráčů v zelenobálých dresech v hostující šestnáctce.
57'
Laxalt je v posledních chvílích hodně aktivní. Tentokrát centroval do vápna, ale tam nenalezl žádného ze spoluhráčů. Následně ale Celtic vybojoval míč zpět.
55'
Elyounoussi to nyní myslel dobře a centr do vápna poslal hezký. Jenže si na něj vůbec nikdo z jeh ospoluhráčů nenaběhl ani nevyskočil.
54'
Laxalt posunulul míč na Christieho. Ten neotálel a okamžitě vypálil. Jeho rána nebyla špatná, ale letěla moc vysoko. Branku přeletěla asi o metr.
53'
Romanogli nacentroval na Hernándeze do vápna, ten si míč zpracoval, ale nakonec chtěl zmást protihráče kličkou a při ní o míč přišel.
51'
Laxalt si pěkně zpracoval míč a z hranice pokutového území pálil. Ale jeho střela nebyla dobrá, soupeřovu branku hodně přeletěla.
50'
Zlatan Ibrahimović se dostal do vápna, ale nebyl schopen obejít protihráče a nijak se ho zbavit. Musel si tedy pomoct útočným faulem, což sudí nemohl trpět.
49'
Nyní už AC vytáhlo kombinaci před šestnáctku. Při následném průniku do ní se ale střetili ve vápně tři hráči, dva z Celticu a jeden fotbalista, který kopě za AC.
48'
AC se zatím dopředu moc nežene. Spíš vyměňuje míč v rámci své defenzivní linie, občas se zapojí i brankář Donnarumma.
46'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Leigh Griffiths, přichází Ryan Christie.
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Stephen Welsh, přichází Mohamed Elyounoussi.
46'
První poločas nám skončil. Přestože prvních 10 – 12 minut byl Celtic lepším týmem, který byl aktivnější, více se hnal do útoku a prostě hrál lépe, inkasoval. O gól se parádní hlavičkou zasloužil Krunić. Celtic se po chvíli ale opět vzchopil a byl lepším týmem. Kolem první půl hodinky hry se zápas vyrovnal následně začalo mít AC převahu. Ta vyvrcholila Díazovým gólem ve 42. minutě, když Diego Díaz totálně zmátl obránce domácích.
45+1'
45'
Nastavuje se jen jedna minutka nad rámec základní hrací doby.
44'
Vypadá to, že oba týmy už pomalu vyhlíží poločasovou pauzu. AC pohodově vede, naopak Celtic je sražen gólem a už se mu do přestávky moc hrát nechce.
42'
AC zvyšuje! Hernández dostal přiklepnutí od Ibrahimoviće a sprintoval proti dvěma hráčům do vápna. Ti ho nechali hrát a Theo tak mohl poslat míč na BRAHIMA DÍAZE. Křídelník AC následně parádně zmátl dva hráče Celticu a pozemní ránou nedal Barkasovi šanci. Asistence: Theo Hernández.
41'
Diaz dostal míč do vápna a následně přesunul míč k penaltě na Ibrahimoviće. Ten ale nezvládl ani vystřelit a míč mu byl odebrán.
40'
Ibrahimović se teď prezentoval centrem do vápna na Samu Castilleja. Jenže ten míč nezachytil a herní pomucka zaplavala až do zámezí.
39'
Krunić byl faulován, opět se provinil Brown s kapitánskou páskou. AC Milán dostalo míč na kopačky a okamžitě zamířilo dopředu.
38'
Hernández sprintoval do vápna, kde chtěl už už vyslat ránu, ale před míč mu vložil nohu dobíhající obránce a nakonec z toho nic nebezpečného nebylo.
37'
Hernández se zhostil role exekutora trestného kopu. Rozběhl se k míči a vypálil, jenže balon nasměroval pouze do připravené ozdi Celticu.
36'
Tentokrát to přehnal Ajer, a to přímo před vápnem Celticu. Matěj Jug okamžitě píská faul a dává milánským výhodu volného přímého kopu z velké blízky.
35'
Teď to ale naopak schytal hráč AC, Samu Castillejo. Toho poslal k zemi Diego Laxalt. Jug i toto píská, s kartama zatím ale šestří.
34'
Dalot se dopustil dalšího faulu. Jug už potřetí přerušil hru po jeho prohřešku a je až s údivem, že mu ještě neudělil kartu.
33'
Castillejo si nyní vyšlápl na kapitána Celticu ve vápně. Ten zde málem ztratil míč, ale nakonec ho naštěstí pro domácí vykopl alespoň do autu.
32'
Hernández poslal míč do svízelné situace na Diaze. Ten byl obklíčen až čtyřmi hráči soupeře, přesto si dokázal najít cestu skrze ně dopředu.
30'
A do třetice Samu Castillejo. Mladý záložík tentokrát centrem přenášel hru na veterána Ibrahimoviće, ale ten si míč daleko předkopl a poslal ho za čáru.
29'
Teď chtěl Castillejo míč prostrčit ve vápně na Zlatana Ibrahimoviće, ale jeho pokus okamžitě zastavil McGregor, který do trajektorie míč skočil.
28'
Castillejo si vzal na starost přímý volný kop. Byl ale v obrovské vzdálenosti od vápna, a tak zkusil centrovat. To se mu moc nevyvedlo.
26'
McGregor nedokázal soupeře ubránit, tak ho zatáhl za dres, aby mu neutekl. Matěj Jug si toho všiml a okamžitě odpískal.
25'
Dalot to vyzkoušel po pravé linii. Pustil se do souboje jeden na jednoho, obránce chtěl zmást technickou kličkou. Jenže se mu to nepovedlo a o míč přišel.
24'
AC Milán opět docela zpomalil hru, stejně jako před prvním gólem. Rossoneri se dopředu moc neženou, spíše vyčkávají s míčem v půlícím kruhu.
23'
Frimpong velmi hezky sprintem potáhl míč na pravé křídlo, odkud chtěl odcentrovat. Pozemní centr ale v pohodě zachytila obrana soupeře ve vápně.
21'
Rossoneri se dostávali do kombinačního útoku, který měl za úkol zakončit Zlatan Ibrahimović. Ten byl ale skvěle pohlídán jedním z obránců Celticu.
20'
Celtic vytěžil z tohoto útoku alespoň rohový kop. Jenže Griffiths, který se ho ujal, poslal míč přímo na kopačky jeho protihráče z milánského celku.
19'
Volný přímý kop z velkého úhlu se Celticu vůbec nepovedl. Skotové poslal míč úplně mimo. Donnarumma bude vykopávat míč od své branky.
18'
Hernández sice spadl k zemi společně se soupeřem, ale sudí Matěj Jug jednoznačně rozhodl, že Theo Fauloval, a tímpádem celtic bude kopat přímý volný kop.
16'
Ajeti se zachoval velmi nehezky. Theo čekal na míč, který měl z autu vhodit do hřiště. Ajeti si ale stál za svým a nechtěl míč vydat. Následně s ním odkráčel na hriště a zahodil ho do autu.
14'
AC sice doposud bylo horším týmem, ale prosazuje se jako první! Castillejo poslal nenápadný centr, který ale ve vápně skvěle hlavou do branky prodloužil RADE KRUNIĆ. Je to pro Celtic, který byl zatím lepší a aktivnější, co se útoku týče, celkem rána. Asistence: Samu Castillejo.
13'
AC Milán se zatím moc nežene do útoku a ani moc nepresuje. Taky dost kazí přihrávky, ale Celtic toho zase zatím nedokázal využít.
11'
Griggiths si vyžádal dlouhý pas za obranu a běžel za ním. Následně chtěl vypálit, ale pod nohy mu skočil brankář Donnarumma. A navíc se pak stejně odpískal ofsajd.
10'
Frimpong se dostal k centru a míč nasměroval do vápna. Ale tam si nikdo z jeho spoluhráčů nenaběhl. AC tak herní pomůcku získalo vlem isnadno.
9'
Celtic kombinuje ve středu hřiště, ale nevydává se dálě dopředu. Místo toho raději hru stahuje zpět do obrany a vyměňuje míš v rámci své defenzivní linie.
8'
Hostující kapitán ve vápně zahrál rukou! Sudí si toho ale nevšiml. Zajímalo by mě, jak by tuto situaci vyhodnotil, míč mu šel totiž na ruku od jeho vlastní nohy.
7'
Tentokrát se provinil hráč milánského AC. Respektive hráč Brescie, který je v AC na hostování – Sandro Tonali. Sudí okamžitě píská.
5'
Teď se už Ntcham prezentoval lépe. Z půlkruhu před vápnem vypálil, ale jeho pozemní rána přijela do náruče brankáři Gianluigi Donnarummovi.
4'
Ntcham se tentokrát neukázal v úplně nejlepším světle. Do souboje šel hodně agresivně a sudí okamžitě píská. Kartu ale takhle brzo ještě nevytahuje.
3'
Dalot se snažil centrovat přes velkou část hřiště a dostat míč dopředu na útočníky, což se mu ale vůbec nepovedlo a Celtic získal míč.
2'
AC Milán nastupuje v klasické červeno-černé pruhované kombinaci. Celtik také zvolil tradiční zeleno-bílý dres s vodorovnými pruhy.
1'

Celtic FC: Barkas – Welsh, Duffy, Ajer – Frimpong, Ntcham, S. Brown (C), C. McGregor, Laxalt – Al. Ajeti – Griffiths.
Náhradníci: Bain, Hazard – M. Elyounoussi, R. Christie, Klimala, Rogic, Soro, Taylor, Turnbull, Dembélé.

AC Milán: G. Donnarumma – Dalot, A. Romagnoli (C), Kjaer, Hernández – Krunić, Tonali, Kessié – Castillejo, Ibrahimović, B. Díaz.
Náhradníci: Antonio Donnarumma, Tătăruşanu – Binnásir, Calabria, L. Colombo, Conti, Hauge, Kalulu, Leao, Maldini, Saelemaekers.

Rozhodčí: Jug M.
AC MILÁN

Milánské AC vkročilo do nové sezóny parádně Za čtyři zápasy ještě body neztratilo. Vstřelilo devět gólů, naopak inkasovalo pouze jeden, od svého městského rivala. Poslední zápas totiž byl právě s Interem a toto derby (které se hrálo ve stejný den, jako to skotské) rozhodl dvěma góly ve prospěch AC Zlatan Ibrahimović.

Loňská sezóny byla pro AC další z tragických sezón zmaru a bídy, alespoň do první poloviny. AC se potácelo až kolem 12.místa a fanoušci čekali další velmi špatnou sezónu, už několikátou po sobě. Zlomil to ale příchod právě Ibrahimoviće a koronavirová pauza. Ve druhé polovině sezóny totiž AC parádně zabralo a následně se dokázalo vyhoupnout až na šestou pozici a dostalo za sebe ještě Neapol. Mohlo se tedy zůčastnit alespoň kvalifikace o Evropskou ligu.Ve druhém předkole milánští lehce porazili Shamrock Rovers venku 0:2. Následně se utkali s norským Bodo/Glimt, kdy na San Siru brali těsné vítězství 3:2. Infarktový byl závěr finále předkol proti portugalskému Rio Ave, kdy byl po devadesáti minutuách stav 1:1 a prodlužovalo se. V první minutě prodloužení se za Rio Ave prosadil Gelson, v poslední minutě (120+1) si ale Borevković připsal druhou žlutou kartu a kopala se penalta, kterou Calhanoglu proměnil. V penaltovém rostřelu nakonec zvítězil právě AC Milán až ve dvanácté sérii penalt.

Forma: V – V – V – V – V (Serie A + předkolo EL)

Poslední zápasy: (Serie A)
Inter – AC Milán 1:2
AC Milán – Spezia 3:0
Crotone – AC Milán 0:2
CELTIC FC

Celticu se taky zatím ve skotské Premiership daří. Za deset zápasů získal dvacet pět bodů, vstřelil taktéž dvacet pět branek a inkasoval jich pouze sedm. V důsledku domácí porážky z minulého kola, kdy do Celtic Parku zavítal úhlavní nepřítel – Rangers – který zvítězil venku 0:2, náleží skotskému týmu druhá příčka, se ztrátou čtyř bodů právě na první Rangers. Celtic má ale zápas k dobru.

Skotský tým se stal loni mistrem. Putoval tak do prvního předkola Ligy mistrů, kde se utakl s islandským KR Reykjavik, který deklasoval 6:0. V druhém předkole už mu ale nad síly byl maďarský Ferencváros, který vyhrál venku 1:2. Ve třetím a čtvrtém předkole Evropské ligy dvakrát zvítězil venku 0:1, nejdříve nad Rigou FC a následně i nad Sarajevem. Do skupiny mu byla nalosována také pražská Sparta.

Forma: P – V – V – V – V (Premiership + předkola EL)

Poslední zápasy: (Premiership)
Celtic – Rangers 0:2
St. Johnstone – Celtic 0:2
Celtic – Hibernian 3:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.