Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Feyenoord : CSKA Moskva - 5. listopadu 2020   21:00

Feyenoord
Feyenoord
63' Haps (S. Berghuis) • 71' Kökçü (Toornstra) • 72' Geertruida
3:1
(0:0)
CSKA Moskva
CSKA Moskva
80' Senesi (vl.)
Feyenoord
Bijlow – Geertruida, Spajić, Senesi, Malacia – Diemers, Toornstra, Kökçü (76. J. C. Teixeira) – S. Berghuis (C), Linssen, Haps.
R. Reinshreiber
De Kuip, Rotterdam
CSKA Moskva
Akinfejev (C) – Mário Fernandes (31. Dzagojev), Divejev, Magnússon (78. Bistrović), Zajnutdinov – Maradišvili, Obljakov (77. Vasin) – Kučajev (68. Čalov), Vlašić, Ejuke (76. Tiknizjan) – Sigurdsson.
Torop – Bistrović, Dzagojev, Gaich, Čalov, Karpov, Škurin, Tiknizjan, Vasin.

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:14.
Druhá půle už góly nabídla a bylo jich hned kvarteto. Domácí se po zhruba hodině hry dostali do vedení, které poté dvěma slepenými brankami ještě navýšili. Pak si ještě stihli dát vlastní gól, díky čemuž soupeře trochu vrátili do hry, ovšem žádné drama se už nekonalo.
90+4'
90+2'
Žlutou kartu dostává Steven Berghuis (Feyenoord Rotterdam).
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Mark Diemers to zkusil kousek před hranicí pokutového území, ovšem mířil vysoko nad bránu.
87'
Berghuisovi dnes není přáno, jeho další pokus míjí bránu.
85'
Igor Divejev dobře hlavičkoval, ovšem Bijlow byl připraven a balón uklidil do rukou.
85'
Žlutou kartu dostává Tyrell Malacia (Feyenoord Rotterdam).
84'
Domácí se hodně zlobí, ovšem hlavní arbitr píská v jejich neprospěch přímý kop.
81'
Steven Berghuis střílel velmi dobře na vzdálenější tyč, tentokrát však Akinfejev na balón dosáhnul a vytěsnil jej mimo bránu.
80'
CSKA právě vstřelilo branku!
Hodně kuriózním způsobem hosté snižují. Fjodor Čalov centroval do pokutového území, MARCOS SENESI se snažil míč hlavou poslat do bezpečí, ovšem tečoval jej tak "šikovně", že zapadl k bližší tyči jeho brány, Justin Bijlow, který teč vůbec nečekal, se natahoval marně.
78'
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Hördur Magnússon, přichází Kristijan Bistrović.
77'
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Ivan Obljakov, přichází Viktor Vasin.
76'
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Chidera Ejuke, přichází Najair Tiknizjan.
76'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Orkun Kökçü, přichází João Carlos Teixeira.
75'
Steven Berghuis chtěl napodobit své spoluhráči, ovšem s jeho střelou si Akinfejev dovedl poradit.
72'
Feyenoord právě vstřelil branku!
Tak tohle je pro hosty hodně kruté. Po další kombinaci se sám před brankářem zjevil LUTSHAREL GEERTRUIDA a s trochou štěstěny překonal Akinfejeva potřetí. Nutno podotknout, že gól neměl pro ofsajd platit.
71'
Nizozemský tým vede už o dva góly. ORKUN KÖKÇÜ si vyměnil přihrávku se spoluhráčem a poté napřáhl z dálky, svoji povedenou střelu poslal přesně ke vzdálenější tyči, kapitán CSKA se natahoval co to šlo, ale zbytečně.
69'
Rozehrávku přímého kopu si vzal na starost Steven Berghuis, mířil ale jen nad bránu.
69'
Žlutou kartu dostává Hördur Magnússon (CSKA Moskva).
68'
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Konstantin Kučajev, přichází Fjodor Čalov.
67'
Teď si hráči ruského mužstva špatně přihráli, míč končí u Justina Bijlowa, který s rozehrávkou spěchat nebude.
66'
Hosté se snaží vyrovnat a domácí pouze odkopávají míč do bezpečí.
63'
Jen co jsem to dopsal, přichází první gól zápasu. Domácí dokázali prolomit obranný val hostů, Berghuis přihrál z pravé strany, míč byl sice tečován jedním z hostů, avšak přeci jen se k němu dostal RIDGECIANO HAPS, který zblízka zamířil do odkryté svatyně.
62'
Hraje se teď hodně opatrně z obou stran, oba celky si dobře uvědomují, že každá chyba může hrát velkou roli.
59'
Orkun Kökçü rozehrál přímý kop, ovšem Alan Dzagojev zastoupil brankáře a i s bolestivou daní míč zblokoval do bezpečí.
57'
Pohledná akce na jeden dotek Feyenoordu nevyšla dle představ, do zakončení se žádný z hráčů nedostal.
54'
Konstantin Kučajev mohl zakončovat sám, místo toho volil ještě přihrávku, kterou však Konstantin Maradišvili nedostihl.
52'
Bijlow si při svém vyběhnutí nebyl moc jistý, ale s pomocí spoluhráčů se mu přeci jen povedlo nepříjemnou situaci dostat pod kontrolu.
51'
Druhý roh CSKA ve druhé půli.
50'
Hosté rozehráli standardku z pravé strany, ale gólmana nijak neohrozili. Ten bude rozehrávat od své brány.
47'
Střelu Arnóra Sigurdssona zblokoval mimo tři tyče Uroš Spajić.
46'
První půle sice končí bez branek, avšak rozhodně bylo na co se dívat. Aktivněji vstoupili do utkání hosté, ovšem i domácí se postupně osmělovali a v závěru měli největší šanci v dosavadním průběhu, avšak střelecké trápení nezlomili. Dočkáme se gólu ve druhé půli?
45+3'
45+2'
Tohle byla možná zatím největší možnost Feyenoordu. Steven Berghuis střelou po zemi už překonal brankáře hostů, avšak toho na čáře zastoupil spoluhráč, potom už zasáhl Akinfejev.
45+1'
Avšak nastavovat se budou ještě dvě minuty.
45'
Ruský celek zdržuje čas přihrávkami na své polovině. Jeho hráči už zřejmě nechtějí moc riskovat před odchodem do kabin.
42'
Dvě velké šance hostů. Nejprve to patičkou zkusil Alan Dzagojev, krátce na to střelou z dálky Chidera Ejuke, avšak v obou případech výborně zasáhl domácí gólman.
41'
Steven Berghuis nechal vyniknout jen Akinfejeva, který jeho pokus vyrazil.
39'
Jens Toornstra střílel v pádu nad bránu, ale i kdyby skóroval, gól by pro ofsajd neplatil.
38'
Baktijor Zajnutdinov nedokázal dostihnout prudkou přihrávku, míč zasáhl až za postranní lajnou a poslal jej kamsi do hlediště.
36'
Steven Berghuis střílel levačkou po zemi, ovšem Akinfejev dobře viděl a včas padl k zemi.
34'
Chidera Ejuke se dostával do velice slibné šance, ale míč se mu zamotal mezi nohama a poté skončil u domácího gólmana.
32'
Igor Akinfejev musel vyběhnout na pomoc svým spoluhráčům a balón odkopl co nejdál to šlo.
31'
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Mário Fernandes, přichází Alan Dzagojev.
30'
Hosté teď vsází na krátké přihrávky a vyčkávají na správný moment.
28'
Chidera Ejuke se zamotal do svých kliček a ke střele se tak nakonec vůbec nedostal.
27'
Domácí přenesli hru na svoji stranu, kde si přihrávají mezi sebou, do hry zapojují i brankáře.
24'
Také akce na druhé straně končí nezdarem a pro lehký míč si z brány vyběhl Justin Bijlow.
22'
Steven Berghuis si na pravé straně zpracoval míč, poté jej poslal skrz pokutové území v domnění, že někomu ze spoluhráčů se povede jej tečovat, ale nestalo se tak.
21'
Arnór Sigurdsson se chytil do ofsajdové pasti. Bylo to těsné, ale bylo.
20'
Po ošetření pokračuje domácí fotbalista ve hře.
18'
Marcos Senesi inkasoval nepříjemný úder a v jeho tváří se objevuje krev. Bylo to však neúmyslné, takže karta udělena není.
16'
Žlutou kartu dostává Baktijor Zajnutdinov (CSKA Moskva) za faul na Ridgeciana Hapse. Hráč ruského týmu se sice zlobí a reklamuje, že hrál prvně míč, ale není mu to nic platné.
15'
Domácí se více osmělují, nynější centr však skončil pouze u připraveného Igora Akinfejeva.
13'
Na střely je srovnáno, Mark Diemers střílel z hranice vápna k levé tyči, ovšem hostující kapitán se natáhl a míč vyrazil.
11'
Nikola Vlašić poprvé prověřil Bijlowovu pozornost, ten však jeho přízemní pokus bez potíží pokryl.
8'
Pěknou akci na jeden dotek na druhé straně zakončoval střelou bez přípravy Orkun Kökçü, mířil ale vysoko.
7'
Arnór Sigurdsson trefil míč hodně špatně, jeho rána letí daleko do zámezí.
5'
Zblokovaná přihrávka přináší ruskému mužstvu první roh v zápase.
3'
První dobrá šance hostí, z pravé strany střílel jeden z hráčů, avšak pouze do obránce.
1'

Feyenoord Rotterdam: Bijlow – Geertruida, Spajić, Senesi, Malacia – Diemers, Toornstra, Kökçü – S. Berghuis (C), Linssen, Haps.
Náhradníci: Marsman, Ten Hove – Bannis, Botteghin, Johnston, L. Narsingh, J. C. Teixeira, Wehrmann, Vente.

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – Mário Fernandes, Divejev, Magnússon, Zajnutdinov – Maradišvili, Obljakov – Kučajev, Vlašić, Ejuke – Sigurdsson.
Náhradníci: Torop – Bistrović, Dzagojev, Gaich, Čalov, Karpov, Škurin, Tiknizjan, Vasin.

Rozhodčí: R. Reinshreiber.
CSKA MOSKVA

Ani CSKA se v úvodních kolech neblýskla nějakou speciální formou. Dokázala získat o jeden bod více, než právě dnešní soupeř, ovšem stále to jsou dohromady pouze dva body. I tak to zatím stačí na průběžné druhé místo. Moskva vstřelila jen jednu branku, shodný počet taky inkasovala.

V ruské lize to ale Moskvě šlape jako hodinky. Za třináct zápasů si rusi vystříleli 28 bodů, což je staví na nejvyšší příčku ligové tabulky. Druhý Zenit a třetí Spartak na ně ztrácí jeden bod. CSKA Moskva se trefila ze třinácti zápasů dvacet pět krát, naopak desetkrát lovila míč z vlastní branky.

Forma: R – R – x

Absence:
- V. Karpov (poranění hlavy)
- K. Nababkin (poranění kolena)
- B. Fuchs (blíže nespecifikované zranění)

Možná si nezahrají:
- G. Schennikov (poranění svalu)

Poslední zápasy:
CSKA Moskva – Dinamo Záhřeb 0:0
Wolfsberger – CSKA Moskva 1:1
FEYENOORD ROTTERDAM

Feyenoordu se v úvodních dvou kolech základní skupiny Evropské ligy 2020/21 vůbec nedařilo. Ze dvou zápasů získali nizozemci pouhopouhý jeden bodík. To jim přisoudilo pozici až na chvostu tabulky. Ovšem není to žádná tragédie. Ve vyrovnané skupině mají dva týmy před ním jen o bod víc a vedoucí Wolfsberger o tři. Feyenoord dokázal vstřelit jen jeden gól, přičemž ale čtyři branky obdržel.

V Eredivisii to nevypadá tak špatně. Rotterdamští jsou tam umístěni na páté pozici, o jedno místo za postupovou příčkou do příštího ročníku Evropské ligy. Ze sedmi zápasů vyhráli čtyři a třikrát remizovalo. Hořkost pořážky ještě v tomto ročníku nepoznali. Na dva soupeře nad ním zrácí jen jediný bod. Na druhé a první místo body dva. Feyenoord se tady dokonce rozstřílel. Sedm zápasů – 17 gólů. Naopak devět inkasovaných.

Forma: P – R – x