Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Feyenoord : Záhřeb - 3. prosince 2020   18:55

Feyenoord
Feyenoord
0:2
(0:1)
Záhřeb
Záhřeb
45+5' Petković   • 52' Majer  (A. Ademi)
Feyenoord
Marsman – Geertruida, Spajić (46. Botteghin), Senesi, Malacia – Diemers (70. J. C. Teixeira), Toornstra, Kökçü – S. Berghuis (C), Linssen (36. Bannis), L. Narsingh.
Kavanagh – Cook, Massey
Stadion Feijenoord, Rotterdam
Záhřeb
Livaković (C) – Moharrami, Lauritsen, Théophile-Catherine, Gvardiol – A. Ademi, Jakić, Ivanušec (72. Oršić) – Majer (65. Franjić) – Kastrati (88. Perić), Petković (88. Tolić).

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 3:0. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 18:16.
Je konec. Dinamo Záhřeb zvítězilo na půdě Feyenoordu 2:0 a postupuje tak do playoff. Už se zdálo, že první půle skončí bez branek, ale ve 45+5. minutě získali hosté pokutový kop, který s přehledem proměnil Bruno Petković. V 53. minutě zvýšil vedení hostů na dvě branky Majer. Posléze hrálo Dinamo v naprosté pohodě a ani v pátém utkání Evropské ligy neobdrželo branku.
90+3'
90+2'
Senesi ještě uviděl žlutou kartu za nesportovní chování.
90+2'
Znovu nepodařený nákop domácích a tohle už Dinamo zvládne.
90'
Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.
89'
Nepřesná přihrávka ze strany domácího mužstva končí bezpečně v moci gólmana Livakoviće.
88'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Lirim Kastrati, přichází Dino Perić.
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Bruno Petković, přichází Marko Tolić.
86'
Bruno Petković důrazným skluzem sejmul soupeře a také on vidí žlutou kartu.
84'
Poté se navíc hráč domácího celku dopustil faulu na soupeře.
83'
Tyrell Malacia získal míč na levé straně, který posléze posunul na Senesiho, ale jeho centr byl zblokován.
82'
Steven Berghuis nyní uviděl od sudího kartu žluté barvy za svůj faul.
81'
Bartol Franjić se tentokrát dopustil nedovoleného zákroku a u míče bude soupeř.
80'
Ovšem ani tentokrát nepřinesla standardní situace Feyenoordu nic vážnějšího.
78'
Domácí celek tentokrát vybojoval rohový kop z pravé strany a může ještě něco vymyslet.
76'
Míč končí pouze v zámezí a následuje tak autové vhazování pro Feyenoord.
74'
Rotterdam se opět snažil něco vymyslet, ale ani tentokrát z toho nebylo nic nebezpečného a není náhodou, že Záhřeb ještě neobdržel v Evropské lize ani jeden gól.
73'
Hosté se sice dostali ke střele, ovšem ta skončila daleko vedle domácí brány.
72'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Luka Ivanušec, přichází Mislav Oršić.
71'
Feyenoord Rotterdam se dostal do velké šance, ovšem Bannis nedokázal zakončit po sklepnutí hlavou od spoluhráče!
70'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Mark Diemers, přichází João Carlos Teixeira.
68'
Prodloužený míč za obranu, ale nakonec nepřinesl nic vážnějšího.
67'
Dinamo Záhřeb je opět u míče na své polovině a snaží se něco postupně vymyslet.
65'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Lovro Majer, přichází Bartol Franjić.
62'
Opět hraje hostující celek to co potřebuje a samozřejmě nikam nespěchá.
60'
Hodina hry je u svého konce a Dinamo vede nad Feyenoordem 2:0.
59'
Míč končí znovu v moci hostujícího gólmana, který tak pošle odkop od své svatyně.
57'
Po centru ze standardní situace sice přišlo zakončení hlavou, ale to skončilo v moci gólmana.
56'
Právě Dinamo se ale tentokrát dopustilo faulu a nizozemský celek získal volný kop.
54'
Hosté jsou znovu u balónu a snaží se něco vymyslet.
52'
Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
Hosté dávají gól a vedou tak už 2:0! Ve velké šanci zachoval LOVRO MAJER klidné nervy, když si posunul míč uvnitř vápna na levou nohu a následně prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Arijan Ademi.
50'
Opět se žlutí na domácí straně, když se Lutsharel Geertruida dopustil faulu po ztrátě míče.
49'
Nyní předvedl záhřebský obránce skvělý obranný zákrok proti Lucianu Narsinghovi.
48'
Rotterdam se prokombinoval ke střele, ale ta skončila bezpečně v moci gólmana Dominika Livakoviće.
46'
Tyrell Malacia uviděl za svůj nedovolený zákrok žlutou kartu.
46'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Uroš Spajić, přichází Eric Botteghin.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:00.
První poločas je u svého konce a Dinamo Záhřeb vede nad Feyenoorem poměrem 1:0. Už se zdálo, že nudná půle skončí bez branek, ale ve 45+5. minutě získali hosté pokutový kop, který s přehledem proměnil Bruno Petković.
45+5'
45+5'
Hosté otevírají brankový účet tohoto utkání! K exekuci pokutového kopu se postavil BRUNO PETKOVIĆ, který si zkušeně počkal na pohyb brankáře a následně zakončil do levé části svatyně.
45+4'
Byla nařízena penalta pro Dinamo Záhřeb. Tři minuty po nastaveném čase se domácí hráč Orkun Kökçü dopustil faulu a tohle je velká šance pro hosty jít do vedení.
45+4'
Nakonec už Uroš Spajić míří po svých mimo hrací plochu.
45+3'
Stále je hráč Rotterdamu Uroš Spajić ošetřován a myslím, že do dnešního zápasu už nenastoupí.
45+2'
A domácí hráč tento souboj odnesl velice nešťastně, jelikož má na obličeji trhlinu a krev.
45+1'
Následně se ovšem nepříjemně střetli dva hráči uprostřed hrací plochy a na trávník míří doktoři.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.
45'
Tentokrát včas a v pohodě vyběhl hostující gólman Dominik Livaković a byl tak u míče jako první.
44'
Posléze přišel další nedovolený zákrok domácího hráče ve středu hrací plochy, ale Záhřeb se posléze ocitl jen v ofsajdu.
43'
Jens Toornstra uviděl od sudího kartu žluté barvy za svůj faul.
42'
Záhřeb měl menší problémy s rozehrávkou, ale nakonec se dostali dopředu po levé straně, ovšem tam přišli o míč.
41'
Nakonec ale přišla ztráta balónu domácího mužstva, ovšem nějakých rychlý protiútok Dinama nepřišel.
40'
Rotterdam získal pět minut před poločasovou přestávkou balón ve středu hrací plochy, který následně poslal na levou stranu.
39'
Marcos Senesi si skvěle poradil s únikem hostujícího hráče po pravé straně, který si chtěl vymodlit faul, ale sudí do píšťalky nefoukl.
38'
Záhřeb se snažil projít dopředu po pravé straně, ale to se hostům nakonec nepovedlo.
37'
Tentokrát už balón končí v zámezí a autové vhazování získalo hostující mužstvo.
36'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Bryan Linssen, přichází Naoufal Bannis.
35'
Domácí mužstvo nyní kombinuje ve středu hrací plochy, ale rovněž je to velmi pomalé.
33'
Hra je nyní přerušená, jelikož domácí hráč Bryan Linssen potřebuje ošetření a vypadá to, že bude muset střídat.
31'
Domácí gólman Nick Marsman tentokrát včas vyběhl ze své svatyně a byl tak u balónu dřív, než útočník Luka Ivanušec.
30'
Půl hodina tohoto utkání je u svého konce a zatím je tento zápas velkým zklamáním, neboť k vidění nebylo takřka vůbec nic.
29'
Ovšem následný centr se vůbec nepovedl a následuje tak odkop od brány Dominika Livakoviće.
28'
Po faulu hostů získal Rotterdam standardní situaci na polovině soupeře.
27'
Tentokrát se faulu provinil Lirim Kastrati a Feyenoord bude u míče na své polovině.
25'
Luka Ivanušec si parádně sběhl za obranu na nákop, ovšem znovu byla jeho přihrávka před bránu zblokována, ale Dinamo získalo alespoň rohový kop.
24'
Kévin Théophile-Catherine se chtěl zbavit protihráče, ovšem byl příliš důrazný a i on dostal kartu žluté barvy.
24'
Arijan Ademi posléze získal balón na levé straně, ale neměl skoro žádný prostor a nakonec tak míč skončil až na polovině hrací plochy.
23'
Uroš Spajić zezadu dohrál protihráče a uviděl tak jako první hráč v tomto utkání žlutou kartu.
21'
Nyní se to snažil změnit Orkun Kökçü, ale jeho pokus z otočky neměl žádný nárok na úspěch.
20'
Zatím je tempo velice, ale opravdu velice pomalé a k vidění je velká nuda. Ani jeden sice nechce udělat chybu, ale tohle nemá s fotbalem zatím nic moc společného.
19'
Hostující celek se snažil něco vymyslet po pravém křídle, ale přihrávka byla zblokována.
18'
Balón tentokrát skončil pouze v zámezí a Dinamo Záhřeb získalo autové vhazování na polovině soupeře.
17'
Nyní se už zdálo, že se Rotterdam dostane ke střele, když přišla přihrávka do vápna, ale následná druhá přihrávka už skončila u obrany Záhřebu.
16'
Feyenoord Rotterdam posléze získal balón na své kopačky, ale rovněž to není nic nebezpečného.
14'
Velice pomalým způsobem se Dinamo Záhřeb snaží něco vymyslet.
13'
Bryan Linssen se snažil vystřelit zpoza vápna, ovšem jeho pokus byl zblokován hostujícím obráncem.
12'
Feyenoord přišel o balón na své polovině, ovšem útočná akce Dinama přinesla jen nepřesný centr z levé strany.
10'
Zatím nám ale zápas v prvních deseti minutách toho moc nepřináší a nevidíme zrovna atraktivní podívanou, což se u zápasů Dinama dá čekat, jelikož ze čtyř utkání v Evropské lize dalo čtyři góly a jako jediný tým z celé soutěže neobdržel ani jednu branku.
9'
Nizozemské mužstvo drželo míč na své polovině, až přišel míč k brankáři Nicku Marsmanovi, jenž poslal dlouhý odkop.
8'
Ovšem centrovaný míč vyboxoval bez problémů gólman Dominik Livaković. Posléze se ještě snažil naběhnout na centr do vápna Orkun Kökçü, ale nezachytil míč na hrací ploše.
7'
Feyenoord z následného útoku vybojoval rohový kop z levé strany a může tak něco vymyslet a nejlépe pro domácí vstřelit úvodní gól.
6'
Standardní situaci rozehráli hosté nakrátko a posléze se snažili o centr z pravé strany, se kterým si ale Rotterdam poradil.
5'
Domácí obránce se dopustil nedovoleného zákroku na své polovině a Dinamo Záhřeb získalo volný kop z pravé strany.
4'
Ovšem přímočará přihrávka z kopačky hostujícího hráče skončila jen u domácího obránce.
3'
Luciano Narsingh se snažil něco vymyslet po levé straně, ale nakonec míč získal Záhřeb.
2'
Nyní přišel faul ze strany Bruna Petkoviće ve středu hrací plochy.
1'

Feyenoord Rotterdam: Marsman – Geertruida, Spajić, Senesi, Malacia – Diemers, Toornstra, Kökçü – S. Berghuis (C), Linssen, L. Narsingh.
Náhradníci: Jansen, Ten Hove – Bannis, Botteghin, Johnston, J. C. Teixeira, Wehrmann, Vente.

GNK Dinamo Záhřeb: Livaković (C) – Moharrami, Lauritsen, Théophile-Catherine, Gvardiol – A. Ademi, Jakić, Ivanušec – Majer – Kastrati, Petković.
Náhradníci: Josipović, Zagorac – Burton, Ćuže, Franjić, Gavranović, Leovac, Oršić, Perić, Stojanović, Tolić.

Rozhodčí: Kavanagh – Cook, Massey.
GNK Dinamo Záhřeb

Dinamo Záhřeb je jediným mužstvem v celé Evropské lize, který zatím neobdržel ani jednu branku! Momentálně se tak nachází na 1. místě s 8 body a skóre 4:0. Už dnes si může zajistit postup, když zvítězí nad Feyenoordem. První dva zápasy Záhřeb remizoval 0:0. Posléze porazil Wolfsberger 1:0 a v posledním zápase si poradil opět s Wolfsbergerem, ale tentokrát už 3:0.
V lize je Dinamo Záhřeb na 2. místě s 26 body, když naposled prohrál s prvním Osijekem 0:2, ale Záhřeb má k dispozici dva zápasy navíc.
Feyenoord Rotterdam

Feyenoord Rotterdam je aktuálně na 2. místě s 5 body a skóre 4:5. Dnešní zápas je pro tento nizozemský celek veledůležitý, jelikož zatím je na postupové pozici, ale o bod před Wolfsbergerem. Zatím má na kontě jedinou výhru, když porazil CSKA Moskva poměrem 3:1. Následně má dvě remízy 0:0 a prohru 1:4 s Wolfsbergerem. V lize je momentálně na 4. pozici s 22 body se ztrátou pěti bodů na první Ajax.
V 5. kole skupiny K se proti sobě utkají týmy Feyenoord Rotterdam a GNK Dinamo Záhřeb. Naposled se spolu tato mužstva utkala v říjnu na půdě Záhřebu, kde se ovšem zrodila bezbranková remíza. Dnes se ale bude bojovat na Stadionu Feijenoord v Rotterdamu. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Kavanagh a jeho asistenti Cook a Massey. Úvodní výkop je naplánován na 18:55.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.