Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Gent : Liberec - 3. prosince 2020   18:55

Gent
Gent
59' Jaremčuk (Dorsch)
1:2
(0:1)
Liberec
Liberec
32' Mara  (Pešek) • 55' Kačaraba  (Mosquera)
Gent
Bolat – Hanche-Olsen, Arslanagic, Fortuna – Castro-Montes (57. Kleindienst), Dorsch, Owusu (62. Bezus), Kums (C), Mohammadí – Bukari – Jaremčuk.
Jochmans, Roef – Ngadeu, Odjidja-Ofoe, Bezus, van Daele, Botaka, Samoise, S. Marreh, George, Plastun, Kleindienst.
Monzulová – Ardaševová, Strilecká (všechny Ukrajina)
Ghelamco Arena, Gent
Liberec
Nguyen – Koscelník, Jugas, Kačaraba, Mikula (C) – Sadílek, Mara – Pešek (74. Matoušek), Beran (67. Hromada), Mosquera – Júsuf Hilál (85. Rabušic).
Hasalík, Knobloch – Rabušic, Nešický, Matoušek, Rondić, Fukala, Hromada, Mo. Tijani, Chaluš.

Je dobojováno! Liberec poráží i podruhé KAA Gent, tentokrát poměrem 2:1 a veze si do Liberce tři body. Liberecká taktika ze zajištěné obrany s rychlými přechody dopředu slaví další úspěch. Ve 32. minutě poslal Severočechy do vedení Kamso Mara, které ve druhém poločase ještě navýšil z dorážky Taras Kačaraba. Vzápětí ale snížil domácí ostrostřelec Jaremčuk a o zápletku bylo postaráno. V posledních 30 minutách jsme už ale branku neviděli. V nastaveném čase jsme naopak viděli mnoho žlutých karet, kdy z domácích hráčů stříkala frustrace a zbytečně nervózně dohrávali utkání. Liberec dohrál utkání zkušeně na útočné polovině a může se tak radovat z druhého vítězství v základní skupině Evropské Ligy. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+7'
90+7'
Monzulová raději ukončila utkání dříve než dojde ke zbytečnému zranění.
90+6'
I Michael Rabušic (FC Slovan Liberec) vidí žlutý kartonek.
90+6'
Žlutou kartu dostává Roman Jaremčuk (KAA Gent).
90+5'
A další velká strkanice! Tak konec rozhodčím vůbec nevychází. Domácí hráči zbytečně faulují Severočechy a ti si to nenechávají líbit.
90+5'
Do konce utkání zbývá nějakých 20 vteřin.
90+4'
Frustrace z domácích hráčů přímo čiší. Liberec zkušeně dohrává zápas na útočné polovině.
90+4'
Liberecký Rambo alias Michael Rabušic vybojoval další rohový kop.
90+3'
Dino Arslanagic fauloval loktem Rabušice na polovině hřiště.
90+3'
Nakonec viděli žlutou kartu Sadílek a Núrio Fortuna.
90+2'
Žlutou kartu dostává Osman Bukari (KAA Gent).
90+2'
Žlutou kartu dostává Michal Sadílek (FC Slovan Liberec).
90+1'
Hlavní sudí Monzulová pobíhá po hřišti se žlutou kartou v ruce a hledá, komuže ji vlastně chtěla udělit. Na to, jak celý zápas zvládala s přehledem, je toto menší kaňka na jejím výkonu.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Michal Sadílek byl povalen Dorschem a je z toho velká strkanice!
90'
A Michael Rabušic na něj navázal a vybojoval dokonce rohový kop. Tohle Severočechům rozhodně stačí.
89'
Jan Matoušek vybojoval autové vhazování u rohového praporku.
88'
Dlouhý míč Nguyena nenalezl nikoho ze spoluhráčů.
87'
Osman Bukari centroval z pravé strany na malé vápno, kde byl ale připravený liberecký brankář Nguyen.
85'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Abdalláh Júsuf Hilál, přichází Michael Rabušic.
85'
Za následnou reakci vidí ale žlutou kartu také Núrio Fortuna (KAA Gent).
85'
Žlutou kartu dostává Jan Matoušek (FC Slovan Liberec), který zbytečně dojel Fortunu.
83'
A opět nebezpečně za sebe prodlužovat Júsuf Hilál. Míč skončil na horní síti Nguyenovy brány.
83'
Rohový kop pro Gent.
83'
Taras Kačaraba odehrál míč mimo vápno těsně před Kleindienstem.
81'
A bahrajnský útočník pálil vzápětí znovu! Tentokrát ze střední vzdálenosti, razantně, ale mimo.
80'
Júsuf Hilál vytihl rozehrávku domácích na polovině a řítil se úplně sám na Bolata. Jeho střela ale neměla dostatečnou razanci ani přesnost, a tak si s ní domácí brankář poradil.
79'
Žlutou kartu dostává Kamso Mara (FC Slovan Liberec).
78'
Hlavní rozhodčí z Ukrajiny teď přerušila hru a posílá nového muže Vadise Odjidjeho-Ofou z trávníku. Nikdo teď moc nechápe, co se vlastně děje. Vypadá to ale, že Vadis Odjidja-Ofoe nemá povolený start v tomto utkání.
77'
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Sven Kums, přichází Vadis Odjidja-Ofoe.
76'
Jakub Hromada se dostával do zakončení, ale při zpracování si pomohl rukou, což neuniklo hlavní rozhodčí.
75'
Kapitán domácích Sven Kums (KAA Gent) vidí žlutou kartu za strčení do Hromady mimo hru.
74'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Jan Matoušek.
74'
Michal Sadílek se vehementně hlásil o to, že on nebyl posledním, od koho šel míč do zámezí a měl pravdu. Odkop od brány pro Nguyena.
73'
Osman Bukari nedokázal odcentrovat přes dobře stojícího Mikulu.
72'
Po centru Jakuba Peška ze standardní situace se liberečtí nedostali do zakončení.
70'
Domácí Gent hodně ožil po kontaktním gólu a je momentálně výrazně aktivnějším mužstvem. Liberec musí poctivě bránit.
69'
Júsuf Hilál prodloužil míč po rohovém kopu za sebe a málem dal gól. Jednalo by se ale o gól vlastní, jelikož roh zahrával Gent.
68'
Tečovaná střela z velké dálky od Michala Sadílka končí v náručí Bolata.
67'
Střídání také v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Michal Beran, přichází Jakub Hromada.
66'
Závar v pokutovém území Liberce! Filip Nguyen nakonec ve spolupráci se Sadílkem zažehnali nebezpečí.
64'
Severočeši vybojovali rohový kop.
63'
Po hektické desetiminutovce tempo hry lehce opadlo, ale pořád sledujeme velmi zajímavé utkání.
62'
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Elisha Owusu, přichází Roman Bezus.
60'
Hned po rozehrávce obrovská šance Liberce! Abdalláh Júsuf Hilál ale trefil pouze tyč!
59'
Gent právě vstřelil branku!
A je velmi rychle sníženo! ROMAN JAREMČUK si narazil míč s Niklasem Dorschem a zpoza vápna zakroutil míč k levé tyči. 1:2.
59'
Osman Bukari obešel Mosqueru, ale jeho přihrávku do vápna odvrátil do bezpečí Jugas.
57'
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Alessio Castro-Montes, přichází Tim Kleindienst.
57'
Belgičané budou mít plné nohy práce, jestli chtějí v tomto utkání vyválčit nějaký ten bod. Domácí trenér ihned reaguje střídáním.
55'
Liberec právě vstřelil branku!
Jakub Pešek našel svým centrem hlavu Mosquery, který ještě trefil pouze Bolata, ale TARAS KAČARABA se nejrychleji zorientoval a ve skluzu dorazil míč za bezmocného brankáře Gentu.
54'
Domácí nestíhají ve druhém poločase a čím dál častěji se dopouštějí přestupků za hranicí pravidel.
54'
Následná dalekonosná dorážka Jugase letěla vysoko nad.
53'
Júsuf Hilál se rozhodl pro přízemní ránu a Sinan Bolat měl velké štěstí, že míč letěl doprostřed brány.
52'
A je to tu. První žlutou kartu v zápase dostává Milád Mohammadí (KAA Gent), který těsně za hranicí velkého vápna zboural zezadu Jakuba Peška.
50'
Milád Mohammadí spěchal za míčem, u kterého byl Koscelník dříve a slovenský bek byl poté nedovoleně atakován.
49'
Důrazné domlouvání si teď od hlavní sudí vyslechli Pešek a domácí kapitán Kums. I tentokrát se to obešlo bez karet, ale možná už je na čase trochu začít žlutit.
49'
Jan Mikula se vydal na výlet na útočnou polovinu a byl faulován.
48'
Roman Jaremčuk zamířil zpoza vápna na vzdálenější tyč! Naštěstí pro Liberec těsně minul.
46'
Filip Nguyen si zakřičel a vyboxoval míč mířící na malé vápno.
46'
První dlouhý nákop Liberce se nesetkal s úspěchem.
46'
Máme za sebou prvních 45 minut, ve kterých jsme viděli řekněme očekávaný obrázek. Domácí Gent byl více na míči, vytvořil si dvě gólové příležitosti, ale ani v jedné z nich Bukari nepřekonal Nguyena. Liberec spoléhal na svou zbraň – rychlé protiútoky a jeden takový využil ve 32. minutě po přihrávce Peška záložník Kamso Mara. Od té doby se Liberec ještě více soustředí na obranu a domácí hráče už do vyložené šance nepustil. Druhý poločas začne přibližně v 19:57.
45+1'
45+1'
V té se nic nestalo a první poločas je tak u konce.
45+1'
Právě začala jediná nastavená minuta první půle.
45'
Abdalláh Júsuf Hilál ale centr na přední tyč odvrací.
45'
V závěru poločasu mají domácí výhodu rohového kopu.
44'
Výpad Slovanu končí pádem Júsufa Hilála. O faul se nejdnalo.
43'
Gent si vytváří závěrečný poločasový tlak. Obrana Liberce je zatím pevná.
41'
Dino Arslanagic mířil po rohovém kopu hlavou nad.
40'
Ze zápasu se i díky hustému dešti stává velký boj.
39'
Pro Liberec by bylo dobré udržet tento stav do poločasové přestávky.
38'
Liberec je při chuti. Martin Koscelník hledal Mosqueru před bránou. Záložník Liberce by ale ve výrazném ofsajdu.
37'
A další faul domácích. Na zemi se ocitl Michal Sadílek.
36'
Frustrovaný Roman Jaremčuk je důrazně napomínán od ukrajinské rozhodčí.
34'
A Gent musí zvýšit obrátky.
32'
Severočeši využili svou největší zbraň, tedy rychlý protiútok a jdou do vedení! Filip Nguyen založil akci, ve středu pole si narazil míč KAMSO MARA s Beranem. Druhý jmenovaný jej posunul do levé strany na Peška, který našel ve vápně guinejského záložníka, a ten se štěstím, kdy míč tečoval domácí obránce, dostal za záda Bolata. 1:0 pro Liberec.
32'
Centr od rohového praporku končí v rukavicích Nguyena
31'
Na fauly "vede" Liberec 7:2.
30'
A opět kolumbijský záložník z řad Slovanu na koberečku. Mosquera si říká o kartu.
29'
Jhon Mosquera fauloval ve vzájemném souboji Hanche-Olsena a následně si to oba hráči pěkně zblízka vyříkali. Nakonec musela vše uklidnit hlavní rozhodčí Monzulová.
28'
Dlouhý nákop dopředu nedokázal Júsuf Hilál zkrotit.
26'
Hosté z Liberce přijeli se svou klasickou taktikou. Být poctiví dozadu a čekat na okénka v obraně Gentu. Ta se zatím moc neotvírají, a to i z toho důvodu, že Liberec přestal být po sympatickém úvodu více aktivní.
25'
Z rohu nic nebylo, ale domácí Gent zůstává na míči.
24'
Taras Kačaraba raději zahrál míč na rohový kop.
23'
Arslanagic zůstal po standardní situaci ve vápně a Kums ho našel svou přihrávkou. Domácí stoper mířil v tísni mimo.
21'
Jan Mikula nechtěně přihrál Bukarimu, který následně obešel Jugase a podruhé se objevil sám před Nguyenem. Tentokrát byl ale přeci jen více z úhlu a Filip Nguyen i napodruhé vyšel z tohoto minisouboje vítězně.
20'
Filip Nguyen musel rychle ven z vápna, aby byl u míče dříve než Castro-Montes. Svou úlohu zvládl bez problému.
19'
V belgickém Gentu vydatně prší a hráčům obou mužstev to dost klouže.
18'
Sven Kums si nerozuměl se spoluhráči. Míč končí u libereckého brankáře.
17'
Roman Jaremčuk nedokázal obejít dobře bránícího Jugase.
16'
Júsuf Hilál hlavičkoval po rohovém kopu v dobré pozici mimo!
15'
A další roh pro Severočechy.
14'
Jakub Pešek vybojoval první rohový kop pro Liberec a celkově první roh v utkání vůbec.
13'
Osman Bukari se hnal za míčem, ale byl přistižen v ofsajdu.
12'
Roman Jaremčuk na druhé straně ztratil míč v pokutovém území.
11'
Tentokrát Jakub Pešek při napadání fauloval.
10'
Centr Berana ale končí v zámezí.
10'
Liberec vybojoval míč dobrým napadáním na útočné polovině.
8'
Milád Mohammadí jednoduše obešel Koscelníka na levé straně a předložil míč Castro-Montesovi ve vápně. Ten v souboji s Marou upadl a dožadoval se odpískání pokutového kopu. Ani tentokrát se nejspíše o faul nejednalo.
8'
Gent se po vlažnějším úvodu dostává do tempa.
6'
A na druhé straně první gólová příležitost! Domácí Osman Bukari dostal míč do úniku, ale tváří v tvář nepřekonal dobře vyběhnutého Nguyena!
5'
Další útok Liberce skončil pádem Berana v pokutovém území. O faul se však rozhodně nejednalo.
4'
Jeho mírně přetažený centr pouze proletěl pokutovým územím Gentu.
3'
Martin Koscelník byl faulován těsně u pravé postranní čáry a k míči se staví Jakub Pešek.
2'
Zatím míč cestuje mezi oběma týmy.
1'
První výpad Slovanu na útočnou polovinu končí neúspěchem.
1'
Belgičané obstarali úvodní výkop.
1'

KAA Gent:

Bolat – Hanche-Olsen, Arslanagic, Fortuna – Castro-Montes, Odjidja-Ofoe (C), Owusu, Kums, Mohammadí – Bukari – Jaremčuk.

FC Slovan Liberec:

Nguyen – Koscelník, Jugas, Kačaraba, Mikula (C) – Sadílek, Mara – Pešek, Beran, Mosquera – Júsuf Hilál.

Obě mužstva již nastupují za doprovodu znělky EL a ukrajinských rozhodčích na hrací plochu. Domácí budou hrát v modré kombinaci. Severočeši v bílém.

Utkání bude řídit ženské trio z Ukrajiny:

Jako hlavní rozhodčí se představí Kateryna Monzulová, asistentkami jí budou Oleksandra Ardaševová a Maryna Strilecká.

FC SLOVAN LIBEREC – LIGOVÁ PAUZA A DRUHÁ PROHRA S HOFFENHEIMEM

Liberecké mužstvo kvůli karanténě Baníku Ostrava neodehrálo o víkendu ligové utkání. Naposledy tak bojovalo o body minulý čtvrtek proti Hoffenheimu. S bundesligovým soupeřem dlouho drželo výsledkově krok. Nakonec však třináct minut před koncem duelu poprvé inkasovalo po trefě Christopha Baumgartnera. Výhru soupeře pojistil z penalty chorvatský kanonýr Andrej Kramarič.

Trenéři by měli mít tentokrát k dispozici kompletní kádr, který během uplynulého týdne dotrénovával kondiční manko po koronavirové anabázi. Motivace je jasná: pokusit se udržet třetí příčku tabulky a vybojovat body do českého koeficientu, jenž určuje počet zástupců v evropských pohárech.

V dosavadním průběhu skupinových bojů vstřelili branky Slovanu Liberec Júsuf a Jan Matoušek. Během ligových duelů se nejvíc dařilo Jhonu Mosquerovi s Michaelem Rabušicem, kteří mají celkem čtyři trefy. Duel s Gentem se odehraje na dvacetitisícovém stadionu Ghelamco Arena, pustit si ho můžete na kanále Nova Sport 2.

KAA GENT – SKUPINA BEZ BODU I PROHRA V LIZE

Gent doposud ve skupině Evropské ligy nevybojoval ani bod. V posledním zápase s Crvenou zvezdou ale naplno ukázal svou ofenzivní sílu. Vyprodukoval celkem 27 střel! Kvůli neefektivitě ale prohrál 0:2. Předtím na stejného soka nestačil těsně 1:2.

Belgickému celku se příliš nedaří ani v domácí soutěži. Naposledy všechny body na jeho hřišti uloupil po jednoznačné výhře 3:0 Waregem, za který se trefil i český útočník Tomáš Chorý. V tabulce Jupiler League patří Gentu až 11. příčka s celkem 16 vybojovanými body. Od pásma sestupu ho přitom dělí pouze dvě výhry.

Nadcházející soupeř libereckého mužstva každopádně sází hlavně na nabitou ofenzivu. Už sedmkrát se v belgické lize prosadil ukrajinský reprezentant Roman Jaremčuk, třikrát skóroval Němec Niklas Dorsch. V základní skupině Evropské ligy dal Gent, stejně jako Liberec, dvě branky. Skórovali Tim Kleindienst a Vadis Odjidja-Ofoe.

Belgický celek už nemá ani teoretickou šanci na účast v jarní fázi soutěže. To Slovan Liberec ještě může doufat v zázrak. K postupu do jarní fáze soutěže by ale musel v nadcházejících duelech posbírat všech šest bodů. Zároveň by potřeboval, aby Hoffenheim porazil Crvenou zvezdu a srbského soupeře by pak musel přehrát U Nisy minimálně 4:0. Muselo by se tedy sejít strašně moc věcí a Severočeši by museli mít velkou porci štěstí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.