Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Eindhoven - 3. prosince 2020   21:00

Granada
Granada
0:1
(0:1)
Eindhoven
Eindhoven
38' Malen  (Max)
Granada
Rui Silva – D. Duarte, G. Sánchez (C) (56. Foulquier), J. Vallejo, Neva – Milla (76. J. Molina), Y. Herrera – Machís, Gonalons, Soro (56. Charris) – Soldado (83. Puertas).
A. Escandell, Fabrega – Eteki, Foulquier, J. Molina, N. Pérez, P. Sánchez, Charris, Puertas.
Roi Reinshreiber – David Elias Biton, Dvir Shimon (všichni ISR)
Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
Eindhoven
Mvogo – Dumfries (C) (71. Baumgartl), Teze, Boscagli, Max – M. Götze, I. Sangaré, Rosario – Gakpo, Malen, Madueke (38. Zahavi, 88. Hendrix).

S konstatováním, že Granada s Eindhovenem postupují ze skupiny E, se s vámi loučím a přeji vám příjemnou dobrou noc.
Eindhoven si vítězstvím zajistil, že doplní Granadu v jarní části Evropské ligy! Poslední kolo tak bude ve skupině E už pouze formalitou. Sledovali jsme velmi vyrovnané utkání, ve kterém byl druhý poločas o mnoho zábavnější než první. PSV asi více chtělo, avšak mělo také štěstí, protože v poslední minutě základní hrací doby trefil břevno Domingos Duarte.
90+6'
90+6'
Ještě jeden velký zákrok domácího brankáře! Před Codym Gakpoem obrana ustupovala tak dlouho, až se hostující hráč dostal před šestnáctku, odkud natáhl k technickému pokusu, jenž měl razanci. Míč letěl k pravé tyči, jenomže Rui Silva se natáhl a zakončení vyrazil.
90+5'
Ibrahim Sangaré držel balon u rohového praporku, PSV už je velmi blízko postupu do jarní části Evropské ligy. Granada už má velmi málo času na vyrovnaní.
90+4'
Granada je znovu u míče, ale nachází se daleko od branky. Po chvíli přišel pas na levou stranu, odkud centr neprošel před branku nizozemského mužstva.
90+3'
Domácí mužstvo táhlo další akci po levé straně, odkud přišel centr. Ovšem balon mířil velmi blízko k brance, kde si balon pohlídal Yvon Mvogo.
90+2'
Eindhoven už nikam nespěchá a snaží se podržet balon. Granada potřebuje hrát v úplně jiném prostoru, než se teď nachází.
90'
Darwin Machís odcentroval z pravé strany a v šestnáctce našel Domingos Duarte, jenž vyšplhal ve vzduchu nejvýše. Jeho hlavička pak zamířila do břevna – mohlo být vyrovnáno.
89'
Pokud by PSV zvítězilo, zajistilo by si postup do jarní části Evropské ligy, kde by doplnil právě Granadu!
88'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Eran Zahavi, přichází Jorrit Hendrix.
87'
Ve středovém kruhu sedí další hráč PSV, kterým je Eran Zahavi. Ten při snaze vysprintovat náhle zastavil a chytil se za zadní stehenní sval.
85'
Dimitri Foulquier dlouho otálel s pasem do vápna, protože jej dobře bránil Philipp Max. Domácí hráč se přece odhodlal, ale našel pouze soupeře.
84'
Mario Götze zavezl míč do šestnáctky, kde jej přenechal spoluhráči. Donyell Malen postupoval blíže k brance, jenomže zakončení z úhlu poslal jen nad branku.
83'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Roberto Soldado, přichází Antonio Puertas.
82'
Velmi daleko z branky se vydal Rui Silva, který si pohrál s nervy fanoušků. Situaci si pohlídal a balon zakopl na tribunu, Granada bude znovu střídat.
81'
Granada konečně začala přidávat do ohně a hned je nebezpečná. Další centr z levé strany byl sražen na rohový kop. Jenomže ani po něm se domácí vyrovnání nedočkají.
79'
Z pravé strany odcentroval Darwin Machís, jehož centr mířil na zadní tyč, odkud byl sklepnut před branku, kde se pohyboval Roberto Soldado. Ten nezakončil, ale okamžitě padl na trávník. Ani tentokrát se pokutový kop pískat nebude.
78'
Eindhoven se hnal do otevřené obrany, avšak Donyell Malen nezvládl přihrávku na Erana Zahaviho. Celou situaci vyřešil dobrým postavením Dimitri Foulquier.
77'
Do šestnáctky se hnal Darwin Machís (Granada), proti němuž vystartoval brankář Yvon Mvogo. Domácí hráč si míč trochu ukopl a pak teatrálně upadl. Hlavní sudí okamžitě vytahuje žlutou kartu za filmování.
76'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Luis Milla, přichází Jorge Molina.
75'
Patnáct minut normální hrací doby plus nastavení zbývá španělskému celku k tomu, aby alespoň vyrovnal. V přerušené hře přijde do hry Jorge Molina, jenž by měl výkon Granady oživit.
73'
Eran Zahavi si naskočil na vysoký míč, přičemž trefil do obličeje Jesúse Valleja. Po rozehrání se k hlavičce dostal Domingos Duarte, který mířil vedle. Celou situaci ještě jistil brankář Yvon Mvogo.
72'
Denzel Dumfries opustil hrací plochu na nosítkách, kapitánskou pásku převzal Pablo Paulino Rosario.
71'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Denzel Dumfries, přichází Timo Baumgartl.
69'
Denzel Dumfries se drží za pravé koleno, což je důsledek srážky, která proběhla před pár minutami. Ztráta kapitána by byla pro Eindhoven krutá.
67'
Hra se znovu rychle přesunula na druhou stranu a první velký zákrok musel vytáhnout Yvon Mvogo! Darwin Machís vysunul míč do šestnáctky, kam si naběhl Yangel Herrera. Jeho pokus mířil k první tyči, ale hostující brankář zasáhl.
66'
Druhý poločas je o mnoho zajímavější, než ten první. Balon letěl před branku z pravé strany a Eran Zahavi vystřihl zakončení nůžkami. Pokus letěl přesně do míst, kde stál brankář Rui Silva.
64'
Roberto Soldado selhal v jednoznačné příležitosti! Granada to velmi dobře sehrála a balon putoval na hranici šestnáctky, kde se zmíněný hráč nacházel sám. Ovšem v jasné pozici selhal, když nezamířil přesně.
61'
Mario Götze (Eindhoven) šel u postranní do riskantního skluzu, kterým soupeře trefil. Německý záložník je dalším potrestaným hráčem.
61'
Granada rozehrával situaci do pravé strany, odkud odcentroval Dimitri Foulquier. Jeho pas mířil na zadní tyč, kde nejvýše vyšplhal Darwin Machís, jehož hlavička byla nepřesná.
60'
Hodina hry je minulostí a PSV je stále ve vedení. Po přestávce jsem čekal, že Granada začne bušit do vrat, ovšem tlak španělského mužstva nepřichází.
58'
Zdá se, že Luis Javier Suárez Charris a Denzel Dumfries jsou v pořádku a bude se moci znovu pokračovat ve hře.
57'
Teď došlo k nepříjemnému incidentu na hranici velkého vápna. V souboji se nacházeli Luis Javier Suárez Charris a Denzel Dumfries a navíc se do situace přimotal Yvon Mvogo. Oba hráči potřebují lékařské ošetření, rozhodčí však viděl útočný faul.
56'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Alberto Soro, přichází Luis Javier Suárez Charris.
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Germán Sánchez, přichází Dimitri Foulquier.
55'
Nizozemské mužstvo je na útočné polovině, kde trpělivě kombinovalo! Mario Götze to zkusil středem, ale prostor byl zahuštěn, a tak přišla přihrávka na pravou stranu šestnáctky. K zakončení se dostal Denzel Dumfries, jehož pokus vyrazil konečky prstů Rui Silva.
53'
Hra se trochu uklidňuje, protože Granada zatím nikam nespěchá. Navíc domácí trenér chystá první změny, na trávník přijde Luis Javier Suárez Charris.
52'
Philipp Max a Eran Zahavi kombinovali na levé straně a první jmenovaný se nestihl vrátit před obranu. Praporek pomezního rozhodčího vyletěl nad hlavu, jelikož je odpískán ofsajd.
51'
Denzel Dumfries vystoupil z obrany, aby atakoval hráče s míčem. V souboji byl pozdě, a tak se dopustil faulu. Centr Granady byl odvrácen, avšak na trávníku skončil Domingos Duarte.
49'
Hostující mužstvo vyslalo zakončení z pravé části šestnáctky, které bylo sraženo na rohový kop. Ten rozehrál Philipp Max, jehož centr byl odvrácen.
48'
Španělský celek se dostal ke kombinaci na útočné polovině, jenomže Jesús Vallejo balon ztratil. Hráči domácího celku potřebují více klidu.
47'
Cody Gakpo posunul míč do strany, odkud odcentroval Eran Zahavi. Obrana Granady znovu obstála, ale míč na kopačkách dlouho neudržela.
46'
Pokračujeme druhým poločasem! Vypadá to, že oba celky hrají v zahajovacích sestavách. PSV je znovu u balonu a kombinuje kolem středového kruhu.
46'
První poločas nabídl vyrovnanou partii, ovšem PSV bylo směrem dopředu nebezpečnější. Sice si vypracovalo pouze dvě příležitosti, avšak Donyell Malen se zapsal mezi střelce. Granada sice trefila tyčku, jenomže situaci předcházel útočný faul. Pokud chtějí domácí vyhrát, musejí po přestávce přidat.
45+2'
45+1'
Granada rozehrával standardní situaci a míč mířil na zadní tyčku, kde se nacházel Germán Sánchez. Jeho hlavička přišla z těžké pozice, a tak míč mířili pouze nad horní tyčku.
45'
Hraje se poslední minuta základní hrací doby prvního poločasu. Ovšem je jasné, že se pár minut bude nastavovat. Vždyť dvakrát byl ošetřován Noni Madueke.
43'
Ke konci poločasu Eindhoven přihrál na brankáře, který se odhodlal k dlouhému nákopu. Na pravé straně se rozeběhl Cody Gakpo, jenž přihrával před branku, kam mířil Donyell Malen. Ovšem obrana míč znovu odvrátila na roh.
42'
Mario Götze vnikl do šestnáctky a snažil se o přihrávku před branku, která byla odvrácená na rohový kop. Německý hráč přispěchal k praporku, ale jeho centr zamířil jen k soupeři.
41'
Dalším potrestaným hráčem je Ibrahim Sangaré (Eindhoven), který naběhl do soupeře. Hostující hráč se sice diví, ale správně uviděl žlutou kartu.
38'
PSV právě vstřelilo branku!
Tohle je studená sprcha pro Granadu, která inkasovala branku do šatny, což je vždy nepříjemné. Na levé straně se ocitl Philipp Max, jehož příjemní pas mířil přesně mezi stopery a brankáře. Na první tyč si tak naběhl DONYELL MALEN, který se nemýlil a otevřel stav zápasu. Asistence: Philipp Max.
38'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Noni Madueke, přichází Eran Zahavi.
38'
Na lavičce Eindhovenu došlo k pohybu a už se do hry chystá Eran Zahavi. Obávaný střelec by mohl rozvířit stojící vody.
36'
Granada byla vytlačena na vlastní polovinu, odkud začala další akci. Po chvíli se přesunula na útočnou polovinu, ale míč zakopla. Na zeleném pažitu zůstal znovu sedět Noni Madueke, jenž bude muset střídat.
35'
Stále čekáme na úvodní branku zápasu. Španělské mužstvo je v posledních minutách více aktivní, než v úvodu zápasu. Ovšem stále na větší příležitost čeká.
33'
Z levé strany odcentroval Darwin Machís, na jehož centr si naskočil Yangel Herrera, který trefil pravou tyčku. Jenomže zakončení předcházel útočný faul, a tak byl vzruch zbytečný.
31'
Na levé straně měl hodně času k centru Philipp Max, který pas nasměřoval do zadní části šestnáctky, kde se nacházel pouze bránící hráč.
30'
Zatím se hraje vyrovnané utkání, které se neustále přelévá ze strany na stranu. Eindhoven je sice nebezpečnější, ovšem z jediné příležitosti úvodní branku nevytěžil.
29'
K přímému kopu se postavil Philipp Max, který mířil do pravého horního rohu branky. Jeho střele chyběla razance, a tak se Rui Silva stihl v pohodě přesunout.
27'
Na hranici vápna to výborně udělal Mario Götze, který si pustil balon mezi nohama, čímž donutil Germána Sáncheze (Granada) k faulu. Kromě žluté karty pro stopera domácího mužstva, bude PSV rozehrávat nadějnou standardní situaci.
26'
Granada rozehrávala standardní situaci, kterou rozehrál Germán Sánchez. Balon ve vápně trefil Domingos Duarte, jehož pokus k brance nedoletěl.
24'
Noni Madueke odešel za postranní čáru a cestou dostal nějaké léky. Můžeme tedy pokračovat ve hře, na tahu je španělský celek.
23'
Ve středovém kruhu zůstal sedět Noni Madueke, jenž potřebuje lékařskou pomoc. Lavička Eindhovenu reaguje a hned zvedla dva hráče, kteří se už rozcvičují.
22'
Také Granada nechtěla být pozadu a i její příležitost vypadala nebezpečně! Přihrávka z pravé strany šestnáctky mířila na střed, odkud ihned vystřelil Roberto Soldado, jenž trefil obránce před sebou.
21'
A málem jsme to zakřikl, protože PSV bylo blízko k otevření stavu zápasu! Cody Gakpo zpracoval balon pro spoluhráče, který se nacházel v blízkosti penaltového puntíku. Donyell Malen se do míče opřel a poslal jej těsně vedle levé tyče.
20'
Dvacet minut hry je minulostí a stav zápasu je stále bezbrankový. Ai jeden z týmů se zatím nedostal do vyložené pozice.
18'
Prvním potrestaný hráčem zápasu je Domingos Duarte (Granada), který si pomohl zatažením za dres. Hlavní rozhodčí poprvé ukázal žlutou kartu.
17'
Hráči v černých dresech jsou často u balonu a kombinují na útočné polovině. Eindhoven ale zatím nemůže najít recept na překonání španělské obrany.
16'
Mario Götze se snažil o přihrávku, kterou soupeř zachytil. Španělský celek se balonu znovu zbavil, když balon odkopl k obráncům PSV.
14'
Další balon mířil na levou stranu, odkud z jedné centroval Pablo Paulino Rosario. Ovšem nenašel žádného spoluhráče, bude se jen odkopávat od branky Granady.
13'
Zatím sledujeme velmi zajímavé utkání, které se rychle přelévá ze strany na stranu. Zatím sice čekáme na vyloženou příležitost, která tímto stylem hry jistě rychle přijde.
11'
Na levé straně se rozeběhl Darwin Machís, který si to nasměřoval do pokutového území. Jenomže domácího hráče odzbrojil Jordan Teze.
10'
PSV Eindhoven je při chuti a vyslal centr z levé strany. V nebezpečném prostoru se nacházel Germán Sánchez, který balon odehrál do bezpečných míst.
9'
Těžko říci, co zamýšlel Cody Gakpo, který se nacházel před pokutovým územím. Mohl vystřelit, ale místo toho poslal hodně nepřesnou přihrávku na pravou stranu šestnáctky. Do tohoto prostoru byl v dobrém náběhu Denzel Dumfries, ovšem úmysl nevyšel.
8'
Domingos Duarte vystoupil z obrany, aby zastavil rozeběhnutého soupeře. Hlavní rozhodčí odpískal faul, po němž domácího hráče uklidňoval a ukazoval mu, že příště už bude trestat.
7'
Přenesení hry mířilo napravo, kde zpracování nezvládl Jesús Vallejo. Eindhoven se na malou chvíli zmocnil míče, ale byl pod tlakem, a tak jej poslal jen na tribunu.
6'
Darwin Machís si u půlící čáry pokryl balon, čímž odmítl hned dvojici soupeřů. Domácí hráč se však dočkal odpískaného faulu na svou osobu.
5'
Granada se dopustila faulu, a tak dala PSV šanci rozehrát standardní situaci. Ještě před šestnáctkou si na balon naskočil Cody Gakpo, jehož hlavička pomalu proskákala vedle branky.
4'
Nizozemské mužstvo napadalo soupeře, který raději poslal balon za postranní lajnu. Míč do hry po chvíli přivedl Denzel Dumfries.
3'
Na centr od rohového praporku si na první tyči naskočil Domingos Duarte a jeho hlavička zamířila jen nad branku. Domácí hráč se pro míč musel kousek vracet, proto nezamířil přesně.
2'
Do dnešního utkání nastoupila Granada v červených dresech s bílými proužky, naopak Eindhoven oblékl černou sadu. Vraťme se na trávník, kde za obranu mířil Roberto Soldado, avšak mu byl míč odkopnut na roh.
1'
Jdeme na to, utkání skupinové fáze Evropské ligy právě začalo! Jako první se míče chopil Roberto Soldado a španělský celek je tak první na tahu.
1'
Všechno je připraveno k zahájení dalšího zápasu Evropské ligy. Za malou chvilku přijdou na hrací plochu hráči Granady a Eindhovenu. Těšme se na výborné utkání, které snad nabídne spoustu branek.

Granada CF: Rui Silva – D. Duarte, G. Sánchez (C), J. Vallejo, Neva – Milla, Y. Herrera – Machís, Gonalons, Soro – Soldado.
Náhradníci: A. Escandell, Fabrega – Eteki, Foulquier, J. Molina, N. Pérez, P. Sánchez, Charris.

PSV Eindhoven: Mvogo – Dumfries (C), Teze, Boscagli, Max – M. Götze, I. Sangaré, Rosario – Gakpo, Malen, Madueke.
Náhradníci: Delanghe, Unnerstall – Baumgartl, Fein, Hendrix, Ihattaren, Ledezma, Piroe, Viergever, Zahavi.

Rozhodčí: Roi Reinshreiber – David Elias Biton, Dvir Shimon (všichni ISR).
První vzájemný zápas v letošní Evropské lize

PSV Eindhoven – Granada CF 1:2 (1:0)

Hrálo se velmi vyrovnané utkání, které ovládla Granada, ta musela ale výsledek otáčet, jelikož v nastavení prvního poločasu se prosadil Mario Götze. Avšak po změně stran stačilo španělskému mužstvu devět minut, aby převážilo misky vah na svou stranu.

Branky: 45+1. M. Götze (Dumfries) – 57. J. Molina (Puertas), 66. Machís.

Karty: 45+3. Mauro Júnior (PSV) – 45+1. J. Molina (GRN), 45+2. Milla (GRN), 49. Montoro (GRN), 90+3. Rui Silva (GRN), 90+5. Charris (GRN)

Držení míče: 49 % : 51 %. Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:6. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:17.

Sestava PSV: Mvogo – Dumfries (C), Baumgartl, Boscagli, Max – M. Götze (46. Viergever), I. Sangaré, Hendrix – Ihattaren, Malen, Mauro Júnior (73. Madueke).

Sestava Granady: Rui Silva – Foulquier, Sánchez (C), J. Vallejo, Neva – Milla (81. Eteki), Y. Herrera – Machís (81. Soro), Gonalons (35. Montoro), Puertas – J. Molina (69. Charris).
Pokud by dnes Granada zvítězila, zajistí si postupu do jarní fáze Evropské ligy. Španělský celek posbíral deset bodů a skupině E jednoznačně vládne. Dnes domácí mužstvo ztratilo body s PAOK, když na svém hřišti remizovalo. Hned za ní se nachází právě PSV, které zaznamenalo šest bodů a bojuje o postup právě se zmíněným řeckým PAOK. Zatím jen do počtu je kyperská Omonia.