Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Gent - 10. prosince 2020   21:00

Hoffenheim
Hoffenheim
21' Beier  • 26' Skov (Geiger) • 49' Beier (John) • 64' Kramarić (Beier)
4:1
(2:0)
Gent
Gent
81' Fortuna  (Kleindienst)
Hoffenheim
Pentke – S. Posch (46. Nordtveit), Nuhu, Akpoguma, John – Gaćinović, Geiger (C) (75. Amade) – Skov (61. Belfodil), Dabbur, Beier (75. Baumgartner) – Klauss (61. Kramarić).
Papapetrou – Petropoulos, Aptosoglou
WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim
Gent
Roef – Arslanagic, Plastun, Ngadeu (C) – Castro-Montes (76. Botaka), Dorsch (56. Kums), Bezus, Owusu (56. Odjidja-Ofoe), Mohammadí (46. Fortuna) – Bukari (56. Jaremčuk), Kleindienst.

To už je ode mě vše. Mějte se hezky a někdy zase o přenosů z fotbalových zápasů na počtenou!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:12.
Již jistý vítěz skupiny L z Hoffenheimu ukázal své kvality i proti Gentu, který přehrál jasně 4:1. Belgický celek tak ze šesti utkání nezískal jediný bod. Domácí se dvakrát trefili už v první půli. Po rohovém kopu se nejprve prosadil Maximilian Beier a krátce po něm si pohrál s brankářem Robert Skov. Po změně stran se opět připomněl osmnáctiletý Maximilian Beier, který krásnou střelou zvýšil na 3:0 a v 64. minutě připravil stejný hráč snadný zásah pro střídajícího Andreje Kramariće. Gent se dočkal čestného úspěchu deset minut před koncem, kdy skóre zápasu uzavřel Núrio Fortuna.
90+3'
90+3'
V úplném závěru zápasu ještě dostal žlutou kartu domácí Alfons Amade.
90+2'
Zápas se už ale dohraje i s lehce kulhajícím Akpogumou.
90+2'
Rozhodčí se přišel podívat, jaký zdravotní problém má Akpoguma. Ten totiž zůstal sedět na trávníku a signalizoval, že s ním není vše v pořádku.
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě dvě minuty. Centr Kevina Akpogumy z pravé strany si stáhl do rukavic Davy Roef.
90'
Po sražené střele Odjidji-Ofoeho si došel pro balón brankář Pentke. Ten tak zabránil rohovému kopu.
88'
Ngadeu si nyní našel také centr Akpogumy, který odhlavičkoval do autu.
87'
Belfodil na pravé straně obehrál Fortunu, ale jeho přízemní centr odklidil nazpět k němu Ngadeu. Belfodil se následně zapřel právě o Fortunu a byl mu pískán útočný faul.
85'
Domácí si nyní v poklidu nahrávají u své šestnáctky. Zřejmě chtějí trochu zklidnit hru, už se nepotřebují nikam hnát.
83'
Munas Dabbur se dostal ke střele, která byla sražena na roh. Ten kopal bez nějakého efektu Kramarić.
81'
Gent právě vstřelil branku!
Hosté se dočkali alespoň čestného úspěchu! Chybu udělal obránce Nuhu, který přišel o míč při jeho vyvážení. Získal ho Fortuna, po jehož přihrávce střílel Tim Kleindienst. Jeho pokus ještě Pentke vyrazil, ale dobíhající NÚRIO FORTUNA mu už čisté konto sebral – 4:1.
79'
Na druhé straně byl v ofsajdu Roman Jaremčuk.
79'
Alfons Amade dostal přihrávku na pravé křídlo, odkud odcentroval. Míč našel jen rukavice brankáře Roefa.
78'
Střely na bránu – 6:2
76'
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Alessio Castro-Montes, přichází Jordan Botaka.
75'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Alfons Amade.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Maximilian Beier, přichází Christoph Baumgartner.
74'
Vypadá to, že do hry půjde na domácí straně také Alfons Amade, který dosud nastupoval pouze za béčko Hoffenheimu.
72'
Roman Bezus přišlápl už po odpískání Dennise Geigera. Za to inkasoval hostující hráč žlutou kartu.
70'
Hosté zahrávali standardní situaci. Nabíhající Michael Ngadeu si však pomohl útočným faulem.
69'
Další příležitost domácích. Míč tentokrát nenasměroval mezi tyče Ishak Belfodil.
68'
Mohlo to být už 5:0! Kramarić poslal do úniku Munase Dabbura, který zakončoval chytrým obloučkem. Míč se snesl na břevno a dobíhající Kramarić ho do sítě usměrnit nedokázal.
66'
Domácí nyní zahrávali rohový kop. Obrana Gentu si poradila.
64'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Hosté se začali v posledních minutách tlačit výrazně více dopředu, německý celek je však trestá z rychlého brejku! Středem hřiště dovezl míč k šestnáctce Dabbur, který pak nahrál doprava Maximilianovi Beierovi. Ten ukázal, že dokáže góly také připravovat. Míč nabídl na zadní tyč ANDREJOVI KRAMARIĆOVI, který ho snadno dopravil do prázdné brány.
62'
Další roh hostí. Centr Kumse sebral do rukavic brankář Pentke.
61'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Robert Skov, přichází Ishak Belfodil.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází João Klauss, přichází Andrej Kramarić.
61'
Domácí pak přestáli i rohový kop soupeře.
60'
Vypadá to, že trojité střídání hostující výkon oživilo. Na pravém křídle pláchl Jaremčuk, který vytvořil další střeleckou pozici pro Romana Bezuse. Toho na poslední chvíli odzbrojil bránící hráč.
58'
Od Jaremčuka šel balón na osu hřiště a z půlkruhu za hranicí šestnáctky pálil Roman Bezus. Jeho pokus prolétl vedle pravé tyče z pohledu domácího gólmana Pentkeho.
57'
Čerstvý Odjidja-Ofoe sebral na levé straně míč a troufl si na odvážný průnik. S balónem přeběhl polovinu hřiště a dostal se i k přízemnímu centru. Ten už pro obranu Hoffenheimu nebezpečný nebyl.
56'
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Osman Bukari, přichází Roman Jaremčuk.
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Niklas Dorsch, přichází Sven Kums.
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Alessio Castro-Montes, přichází Vadis Odjidja-Ofoe.
55'
Hostující hráč ale bude v pořádku. Hra pokračuje.
54'
Ošetřován je Dino Arslanagic, který odnesl bolístkou souboj s nabuzeným Beierem.
53'
Asistenci u druhého zásahu Beiera v zápase si připsal další osmnáctiletý hráč. O několik měsíců starší Marco John, který hraje na levém beku.
51'
Rozdíl mezi jistým vítězem skupiny a celkem, který ještě nebodoval, je jasně vidět. Gent zřejmě ukončí působení v letošním ročníku EL s nulou na kontě.
49'
MAXIMILIAN BEIER prokazuje, že v něm má domácí celek velký poklad! Mladý fotbalista se dostal k míči na levém křídle, doběhl k hranici šestnáctky a pravačkou vymetl bližší šibenici. Roef letěl vzduchem marně – 3:0.
47'
První útočná akce domácích ve druhém poločase skončila ofsajdem. Za obranou se zapomněl Skov.
46'
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Milád Mohammadí, přichází Núrio Fortuna.
46'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Stefan Posch, přichází Håvard Nordtveit.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 67 % : 33 %
Střely na bránu – 4:2
Střely mimo – 1:1
Rohové kopy – 7:3
První poločas se odehrál v režii Hoffenheimu, který vede nad Gentem 2:0. Domácí byli od začátku lepší a soupeři téměř nepůjčovali balón. Ve 21. minutě se také poprvé prosadili, když po rohovém kopu otevřel skóre osmnáctiletý Maximilian Beier. O pár minut později pak Geiger vysunul Roberta Skova, který si pohrál s brankářem a skóroval do prázdné brány. Hosté pak mohli alespoň snížit, osamoceného Bukariho však vychytal gólman Pentke.
45'
45'
Po následné standardce se nepovedl centr Dorschovi a Dino Arslanagic míč neudržel na hrací ploše. Kope se od brány Hoffenheimu.
44'
Domácí Marco John přibrousil v souboji Castra-Montese, za což obdržel žlutou kartu.
43'
Domácí celek chce dohrát poločas aktivně, míč je na útočné polovině Hoffenheimu.
41'
Domácí zvolili jednoduchou rozehrávku. Geiger balón posunul k Munasovi Dabburovi, jenž ale neprostřelil defenzivní val soupeře.
40'
Právě Roef ale chyboval, při výhozu vyšlápl z velkého vápna a proti hostům je tak nařízen nepřímý kop...
40'
Osmnáctiletý Beier dostal přihrávku na levé křídlo. Zkusil centrovat, míč ale sebral brankář Davy Roef.
38'
Hosté rohový kop soupeře přestáli.
37'
Příležitost domácích. Dabbur posunul míč na pravou stranu šestnáctky, odkud pálil po zemi k bližší tyči Robert Skov. Roef jeho pokus vytlačil na rohový kop.
34'
Následoval rohový kop. Po něm se dostal k zakončení Roman Bezus, jehož ránu obrana Hoffenheimu zablokovala. Po dalším rohu a následném centru z hloubi pole pak protáhl Pentkeho Tim Kleindienst, brankář TSG si však připsal úspěšný zákrok.
33'
Z ničeho nic mohlo být sníženo! Po výtečné přihrávce spoluhráče šel zprava sám na bránu Osman Bukari, kterého však skvěle vychytal Philipp Pentke!
33'
Držení míče – 68 % : 32 %
32'
Hodina hry za námi. Hoffenheim na hřišti dominuje a jeho vedení 2:0 naprosto odpovídá průběhu utkání.
30'
Přímý kop zahrával Robert Skov. Zkusil to přímo, bránu ale netrefil.
29'
Kasim Nuhu byl faulován Igorem Plastunem. Standardní situace pro domácí celek.
28'
Fotbalisté Hoffenheimu jsou nadále při chuti. Drží míč a přibližují se k pokutovému území soupeře.
26'
A je to 2:0 pro Hoffenheim! Po krásné nahrávce kapitána Dennise Geigera se ocitl sám před brankářem Roefem ROBERT SKOV. Ten udělal gólmanovi Gentu kličku a poslal míč do prázdné brány – 2:0.
24'
Domácí se zaslouženě ujali vedení. Zatím jsou lepším týmem, byť příležitost dostala řada hráčů širšího kádru.
21'
Domácí se ujímají vedení! Na rohový kop Roberta Skova si naběhl mladíček MAXIMILIAN BEIER, který hlavou zamířil téměř do středu brány, ale bylo to poměrně zblízka a gólman Roef tak nestačil zareagovat adekvátně na to, aby balón zastavil.
19'
Domácí se ubránili. O chvíli později zahrávali hráči Gentu standardku z levé strany, po ní ale v pokutovém území fauloval útočící Ngadeu.
17'
Snad první útočnou akci hostí v zápase táhl nejprve Osman Bukari. Ten se snažil u pokutového území projít přes obránce, což nedokázal, ale následně se k míči dostal ještě Roman Bezus. Ten získal v souboji s Akpogumou rohový kop...
15'
Hosté přestáli už třetí rohový kop soupeře.
14'
Gent spoléhá na hluboký defenzivní blok. K balónu se hostující tým zatím téměř nedostává.
13'
Milád Mohammadí poslal u lajny k zemi Roberta Skova. Domácí tak zůstávají v držení míče.
10'
Domácí zatím mají více ze hry. Nyní měli k dispozici rohový kop. Skovův centr však obrana belgického celku odehrála do bezpečí.
9'
Velmi riskantní rozehrávka hostí ve vlastní šestnáctce. Brankář Roef nahrával Arslanagicovi, který už ale byl napadán Maximilianem Beierem. Hostující obránce mladého fotbalistu TSG odstrčil, sudí se ale rozhodl pokutový kop nepískat.
6'
Z trávníku se těžce zvedal hostující Alessio Castro-Montes. Hra nadále pokračovala a hráči Hoffenheimu s míčem na kopačkách alespoň sportovně počkali, až fotbalista Gentu vstane a zapojí se do hry.
5'
Stefan Posch se snažil zakončovat ve skluzu. U toho ale trefil také blokujícího Michaela Ngadeua a sudí celou situaci posoudil jako útočný faul domácího fotbalisty.
4'
První rohový kop Hoffenheimu. Ten zahrával Robert Skov, s centrem na bližší tyč si obrana Gentu poradila.
3'
Domácí fotbalisté zatím drží balón. Soupeři ho dosud nepůjčili.
1'
Před utkáním ještě proběhne krátký vzpomínkový ceremoniál na italskou legendu Paula Rossiho, který včera zemřel ve věku 64 let.

TSG 1899 Hoffenheim: Pentke – S. Posch, Nuhu, Akpoguma, John – Gaćinović, Geiger (C) – Skov, Dabbur, Beier – Klauss.
Náhradníci: Philipp – Nordtveit, Baumgartner, R. Sessegnon, Samassékou, Belfodil, Vogt, Kramarić, Amade.

KAA Gent: Roef – Arslanagic, Plastun, Ngadeu (C) – Castro-Montes, Dorsch, Bezus, Owusu, Mohammadí – Bukari, Kleindienst.
Náhradníci: Bolat, Jochmans – Jaremčuk, Odjidja-Ofoe, van Daele, Botaka, Samoise, Hanche-Olsen, Kums, Fortuna.

Rozhodčí: Papapetrou – Petropoulos, Aptosoglou.
První vzájemný zápas jasně ovládl německý tým. Hoffenheim v Gentu zvítězil 4:1. Domácí se jedinkrát prosadili až v nastavení, kdy prohrávali už 0:3. Hosté pak ještě stačili Munasem Dabburem skóre duelu zpečetit.
TSG 1899 Hoffenheim:
Hoffenheim hraje velmi dobře v Evropské lize, v Bundeslize už to tak slavné není. Po vítězstvích v prvních dvou kolech čekali fotbalisté tohoto celku na další ligovou výhru až do víkendového 10. kola, v němž doma přehráli 3:1 Augsburg a v tabulce jim patří jedenácté místo. V Evropské lize mají už jistý postup jako vítězové své skupiny. Po čtyřech vítězstvích v řadě jistili tento statut před týdnem bezgólovou remízou na půdě CZ Bělehrad.

KAA Gent:
Gent letos nepředvádí dobré výkony ani v Jupiler League ani v Evropské lize. V domácí soutěži mu patří po 15 kolech až třinácté místo. V EL v pěti duelech nedokázal bodovat. Dvakrát podlehl i českému zástupci Slovanu Liberec. O víkendu padl v lize 1:2 na hřišti Oostende. Dohromady s EL Gent prohrál už čtyři utkání v řadě.

Posledních 5 zápasů Gentu:
Charleroi – Gent 0:1
Gent – CZ Bělehrad 0:2 (EL)
Gent – Waregem 0:3
Gent – Liberec 1:2 (EL)
Oostende – Gent 2:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Ve čtvrtek končí skupinová fáze Evropské ligy. Již jistý vítěz skupiny L, Hoffenheim, přivítá Gent. Belgičané pro změnu ještě nebodovali a v tabulce už nemohou opustit poslední čtvrté místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.