Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : AEK Atény - 10. prosince 2020   21:00

Leicester
Leicester
12' Ünder  • 14' H. Barnes
2:0
(2:0)
AEK Atény
AEK Atény
Leicester
D. Ward – Justin, Fofana (82. Morgan), J. Evans (C), Thomas – Praet, Ndidi (63. N. Mendy), Tielemans (82. Choudhury) – Ünder, H. Barnes – Iheanacho (68. Ayoze Pérez).
Visser – Nijssen, Vanyzere
King Power Stadium, Leicester
AEK Atény
Tsintotas – Hníd, Svarnas (57. Šachov), Nedelcearu – Vasilantonopoulos, Mantalos (C) (66. Albanis), Simões (81. Galanopoulos), Krstičić, Mitaj – Garcia (56. Macheras), Ansárífárd (66. Oliveira).

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Střely na branku: 6:0
Střely mimo: 6:2
Rohy: 8:2
Leicester si připisuje tři body a vyhrává skupinu G se ziskem třinácti bodů. Druhé postupové místo si bere Braga, třetí pak končí Zorja Luhansk a poslední místo patří právě Aténám.
Dnešní utkání je u konce. Druhý poločas bohužel jasně ukázal, že už ani jednomu týmu o nic nešlo. Chybělo tam téměř vše, co nezaujatí diváci požadují. A možná i fanoušci dnešních soupeřů.
90+5'
90+5'
Leicester zahrával standardní situaci, ale centr Ündera z pravé strany skončil pouze v rukavicích brankáře Tsintotase.
90+3'
Barnes se dostal v závěru ke střele, ale jeho pokus z penaltového puntíku skončil těsně nad brankou.
90+1'
Leicester už si pouze přihrává na vlastní polovině.
90'
Nastavovat se bude 5 minut.
89'
Tak tohle byl fantastický defenzivní zákrok! Domácí se hnali do rychlého přečíslení, už to vypadalo na další gól, ale Vasilantonopoulos skvělým skluzem zblokoval finální střelu.
88'
Atény přenášejí míč ze strany na stranu, ale k vápnu soupeře se nemohou dostat.
86'
Zápas se chýlí ke svému konci a oba týmy to ví. Tempo nebylo nijak vysoké, ale nyní ještě více uvadá.
84'
Tohle byla zřejmě největší šance Atén za celý zápas. Oliveira se ve vápně dostal ke střele, ale pokus zblokoval Morgan. Následně i zmiňovaný hráč hostí dorážel, ale vysoce přestřelil.
82'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Youri Tielemans, přichází Hamza Choudhury.
82'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Wesley Fofana, přichází Wes Morgan.
81'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází André Simões, přichází Kostas Galanopoulos.
80'
Barnes se nedokázal zbavit svého strážce a o míč přišel. Atény budou střídat.
79'
Domácí se nyní nastěhovali k vápnu, ale není zde zatím žádná šance na zakončení.
78'
A jsme zase tam, kde jsme byli. Po jedné velké šanci tu máme odmlku a hru kolem středového kruhu.
76'
Barnes využil chyby v rozehrávce soupeře a málem z toho byl gól! Agilní záložník domácích si rychlou kličkou obhodil obránce, načež předal míč střídajícímu Pérezovi. Ten na nic nečekal a z otočky vypálil. Jeho pokus ale fantastickým zákrokem zastavil Tsintotas!
74'
Leicester zahrával rohový kop, ale centrovaný míč odvrátila obrana Atén daleko od branky Tsintotase.
73'
Praet je snad druhým povoláním funebrák. Nyní pohřbil neskutečně slibnou šanci, když ve vápně vyslal skutečně špatný centr na dobře nabíhající spoluhráče.
71'
Barnes si nyní zahrál tak trošku tetris. Skvěle mu vycházel začátek, když obešel dva obránce, poté už skoro vyhrál celou hru, ale místo gólu jen těsně minul branku Atén.
70'
Leicester nyní chvíli kombinoval na útočné polovině, ale střela z dobrých pětadvaceti metrů byla zblokovaná.
69'
Aktivním pressingem nyní Atény přitížily obraně domácího Leicesteru. Nicméně nebylo z toho nic, co by stálo za zmínku.
68'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Kelechi Iheanacho, přichází Ayoze Pérez.
66'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Karím Ansárífárd, přichází Nélson Oliveira.
66'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Petros Mantalos, přichází Christos Albanis.
65'
Vypadá to jak kdyby oba týmy čekaly na závěrečný hvizd. Na hřišti se skutečně vůbec nic neděje.
63'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Wilfred Ndidi, přichází Nampalys Mendy.
62'
Ünder dostal přihrávku před vápno soupeře, vypálil, ale jeho pokus Tsintotas s lehkostí vykryl.
60'
Stále se hraje kolem středového kruhu. Tohle je skutečně nezáživný fotbal.
58'
Leicester se alespoň sem tam k vápnu dostane, ale brankář Ward si může začít psát díla jako Jungmann, kolik má času.
57'
Hra je nyní skutečně nesmírně rozháraná. Ani jeden z týmů si nemůže vypracovat šanci, která by stála za zmínku.
57'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Stratos Svarnas, přichází Jevhen Šachov.
56'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Levi Garcia, přichází Theodosis Macheras.
55'
Tohle nevypadá dobře. Na trávníku zůstal ležet Krstičić, který je obklopen lékaři.
53'
Iheanacho si naskočil na centr Ündara, který se předtím blýskl precizní individuální akcí, ale jeho hlavička nebyla přesná.
52'
Druhá půle zatím připomíná rybolov. Dlouho nic, náznak šance, a pak zase nic.
50'
Z levé strany přilétl do vápna Leicesteru centr, který odvrátil první bránící hráč.
48'
Zatím se toho neděje na hřišti moc, oba týmy ztrácejí míče a ke střelbě se nemohou dostat.
46'
Žádné změny v sestavách, posledních 45 minut pro Atény v letošním ročníku Evropské ligy právě začalo.
46'
Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, který začne přibližně ve 22:01. Zůstaňte s námi!
Střely na branku: 4:0
Střely mimo: 2:1
Rohy: 6:2
První poločas je za námi měl očekávaný průběh. Leicester na hřišti zcela jasně dominuje a Atény se pouze brání. Skóre otevřel ve 12. minutě Ünder, druhý gól lišek přidal o dvě minuty poté dnes velmi aktivní Barnes.
45+1'
45+1'
Ani z tohoto rohu jsme gól neviděli, a tak může první poločas skončit.
45'
Po rohu se k zakončení dostal Ünder, ale jeho pokus brankář hostí vytáhl na další roh.
45'
Praet se z osy hřiště dostal do střelecké pozice a pěkně protáhl brankáře Tsintotase. Bude z toho roh lišek.
44'
Ndidi se dostal k těžké hlavičce, ale neměl dobře seřízená mířidla a zakončil mimo.
43'
Tvrdý skluz Garcii nebyl oceněný žlutou kartou. Ünder bude rozehrávat standardní situaci z levé strany.
41'
Ünder si narazil s Iheanachem, poté zkoušel centrovat, ale obrana míč zblokovala do zámezí.
39'
A opět se Leicester na útočné polovině snaží najít okénko, kudy by se dalo proskočit do obrany soupeře.
37'
Jenže ani teď se z rohu hosté nedostali k zakončení. Leicester má míč na kopačkách a znovu se tlačí kupředu.
36'
Fofana to nyní doslova pohnojil, když při odkopu trefil míč tak nešikovně, že z toho bude roh Atén.
35'
Hosté se dostali po velmi dlouhé době s míčem i na útočnou polovinu, ale poté se kvůli velkému pressu domácích vyhnali zpětnými přihrávkami zpět na svoji polovinu.
33'
Iheanacho nyní srdnatě bojoval o míč, ale dle sudího z Belgie si pomohl nedovoleně. Míč pro Atény.
31'
Leicester opět utahuje zámek a Atény neví kam dřív. S míčem se zatím řecký tým příliš neohřál.
30'
Baseballisté žvýkají alespoň tabák, ale co dnes může dělat brankář Ward? Ten je ve vápně už půl hodiny osamocený a musí se vyloženě nudit.
29'
Banres pěkným centrem našel Iheanacha, ale ten patičkou nedokázal z malého vápna zakončit mezi tři tyče.
27'
A další útočný faul jednoho z domácích při rohovém kopu. Atény se znovu ubránily.
25'
Hníd fauloval Barnese na levé straně a vidí žlutou kartu. Je tu standardní situace pro domácí.
23'
Ani z tohoto rohu to tam domácím nepadlo. Trošku FIFA, kde se ze standardních situací od rohového praporku v letošním ročníku také moc gólů nedává.
22'
Leicester bude zahrávat další rohový kop. Barnes udělal pár kliček, načež zkusil nacentrovat, ale míč byl zblokovaný.
20'
Barnes je dnes nesmírně aktivní. Třiadvacetiletý záložník se nyní opět prosmýkl po levé straně, ale poté mu jeden z obránců odkopl míč do zámezí.
19'
Tak tady byl ve vzduchu třetí gól! Nepříjemný centr prolétl malým vápnem, kde si naskakoval Ünder.
18'
Barnesův centr byl zblokovaný, a tak je tu roh Leicesteru.
16'
Leicester nadále pokračuje v útočném náporu na branku soupeře. Atény ale zatím odolávají.
14'
Leicester právě vstřelil branku!
Z rohového kopu hosté neudeřili, ba naopak. Leicester se dostal do rychlého brejku, HARVEY BARNES z levé strany proběhl do vápna a překonal brankáře Tsintotase. Je třeba dodat, že střela domácího hráče byla tečovaná.
13'
Už to vypadalo, že si Ward bude muset přinést rádio, aby věděl, co se vlastně na hřišti děje, neboť se hraje pouze na polovině soupeře. Nyní si ale hosté po chybě Leicesteru v rozehrávce vypracovali roh.
12'
Leicester se ujímá vedení! Z levé strany přilétl do vápna Atén zajímavý centr, obránce Svarnas jej trestuhodně nedokázal odvrátit, čehož využil pohotovou střelou CENGIZ ÜNDER.
11'
Tohle byl jedovatý centr! Z levé strany centroval Iheanacho, ale Barnesovi chyběl krok k tomu, aby na míč dosáhl.
10'
Útočný faul Evanse, který ve vápně při hlavičce srazil jednoho z hostujících hráčů. Ten sebou následně plácnul jako tučňák.
9'
Iheanacho vybojoval pro svůj tým rohový kop. Dokáží se domácí poprvé prosadit?
8'
Barnes nedostal přesnou přihrávku, míč končí v zámezí a Atény budou vhazovat.
7'
Leicester se opět drží na míči a snaží se postupným útokem překonat obranu soupeře.
5'
Leicester se pokusil o rychlý kontr, ale Iheanacho nedoběhl kolmou přihrávku za obranu. Tsintotas bude odkopávat.
4'
Další pokus Barnese o útok z levé strany, ale ani tentokrát se nedostal do střelecké pozice.
3'
Barnes pronikl do vápna přes obránce Atén, poté ale o míč přišel.
2'
Hosté drží míč na vlastní polovině a zatím nikam nepospíchají. Leicester napadá pouze s jedním hráčem.
1'

Leicester City: D. Ward – Justin, Fofana, J. Evans (C), Thomas – Praet, Ndidi, Tielemans – Ünder, H. Barnes – Iheanacho.
Náhradníci: Jakupović, Schmeichel – Albrighton, Fuchs, Choudhury, N. Mendy, Morgan, Vardy, Ayoze Pérez.

AEK Atény FC: Tsintotas – Hníd, Svarnas, Nedelcearu – Vasilantonopoulos, Mantalos (C), Simões, Krstičić, Mitaj – Garcia, Ansárífárd.
Náhradníci: Athanasiadis, Theocharis – Albanis, Galanopoulos, Christopoulos, Laci, Macheras, Oliveira, Šabanadžović, Šachov, Tanković, Sardelis.

Rozhodčí: Visser – Nijssen, Vanyzere.
Nejlepším střelcem Leicesteru je Iheanacho se třemi trefami, za AEK si připsali po dvou trefách Tanković a Livaja.
První skupinový zápas, který se hrál v Aténách, zvládl lépe Leicester, jenž po gólech Vardyho a Choudhuryho vyhrál na půdě řeckého celku 2:1. Za domácí se tehdy prosadil Tanković.
AEK je naopak na místě posledním a postoupit už nemůže. Má totiž pouze tři body za výhru 4:1 se Zorjou Luhansk. V posledním zápase EL prohrály Atény 2:4 s Bragou.
Leicester je na prvním místě se ziskem 10 bodů a postup do vyřazovací části už má jistý. V minulém zápase lišky prohrály 0:1 se Zorjou Luhansk.
Dobrý večer! Vítám vás u online přenosu z Evropské ligy! Na programu je duel, ve kterém změří síly Leicester City a AEK Atény FC. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 21:00, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.