Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ludogorets : Linz - 10. prosince 2020   21:00

Ludogorets
Ludogorets
46' Manu (Keșerü)
1:3
(0:0)
Linz
Linz
56' Wiesinger   • 62' Renner   • 67' Madsen  (J. Eggestein)
Ludogorets
P. Iliev – Cicinho, Verdon, Josué Sá, Ikoko (70. Terziev) – Badji (77. A. Abel), Cauly (77. Jankov), Santana – Tchibota (46. Manu), Keșerü (C) (77. Tekpetey), Despodov.
Meškov – Luněv, Safjan (všichni Rusko)
Huvepharma Arena, Razgrad
Linz
A. Schlager – Andrade, Wiesinger (86. Ramsebner), Čeberko – Ranftl (73. Potzmann), Holland (C), Madsen, Renner – Reiter (62. Gruber), J. Eggestein (73. Plojer), Goiginger (62. Balič).
Gebauer – Balič, Ramsebner, Potzmann, Gruber, Plojer, Haudum.

Ode mě je to vše, děkuji vám za pozornost a mějte pěkný večer.
Konečná tabulka skupiny J:

1. Tottenham – 13 bodů (15:5)
2. Antverpy – 12 bodů (8:5)

3. LASK – 10 bodů (11:12)
4. Ludogorec – 0 bodů (7:19)

*Tučně vyznačené týmy postupují do jarní fáze Evropské ligy.
Ludogorec Razgrad, stejně jako LASK Linz, byl před tímto zápasem bez jakékoliv šance na postup. Na rozdíl od svého soupeře však neměl na kontě ani bod, a tak to chtěl napravit.

Jenže první poločas domácímu celku vůbec nevyšel. Razgrad v něm ani jednou nevystřelil, jak na bránu, tak mimo ni, a vlastně měl i kopec štěstí, když ho před inkasovaným gólem poprvé zachránila tyč a podruhé gólman, který chytil penaltu.

Po změně stran už ale bylo všechno jinak. Na hřiště přišel Elvis Manu a už po 40 vteřinách překvapivě otevřel skóre. O deset minut později však srovnal stav Philipp Wiesinger a poslední půl hodinu dohrával Ludogorec v oslabení. Penaltový faul vzápětí potrestal Rene Renner a uklidňující gól obstaral Mads Emil Madsen.

Linec tak po obratu vyhrál v Razgradu 3:1.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 1:10.
Rohy: 1:9. Ofsajdy: 2:8. Fauly: 11:22.
90+3'
90+3'
Ještě jeden roh pro LASK. Renner tentokrát posadil míč na hlavu Baliće, který mířil kolem přední tyče. A to už bylo opravdu to poslední, co se v utkání stalo.
90+2'
Jednou z posledních šancí na zvýšení náskoku byl rohový kop. Ramsebner (LASK) po něm přehlavičkoval Verdona, ale míč mu pouze rozcuchal účas.
90+1'
Žlutou kartu za podražení dostává Christian Ramsebner (LASK).
90'
Vitali Meškov nastavil 3 minuty.
89'
Balić (LASK) ještě jednou a tentokrát už to z pohledu pravidel bylo všechno v pořádku. Ovšem jeho technický pokus zpoza vápna se mezi tyče nevešel.
87'
Zápas se už víceméně dohrává. Přesto ještě pozlobil soupeřovu defenzivu Balić (LASK), který však byl při svém náběhu na přihrávku v ofsajdu.
86'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Philipp Wiesinger, přichází Christian Ramsebner.
85'
Gruber (LASK) se při napadání rozehrávky provinil faulem. Linec může díky tomu vystřídat.
83'
Domácí samozřejmě nechtějí dát svou kůži lacino. Zahrozit proto zkusili dlouhým nákopem, jenže vepředu osamocený Despodov to měl obtížné.
81'
Deset minut před koncem řádné hrací doby se zdá, že si LASK odveze z Bulharska všechny body.
80'
V pokračující akci Andrade (LASK) vysoko přestřelil.
79'
Iliev (Ludogorec) vytáhl proti zblízka zakončujícímu Balićovi skvělý reflex! Balić dostal před bránu ideální přihrávku, po které zamířil do horní části branky. Iliev pohotovým zákrokem vyrazil míč do břevna!
78'
Plojer (LASK) uvízl v ofsajdu.
77'
Střídání v týmu PFK Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Cauly, přichází Dominik Jankov.
77'
Střídání v týmu PFK Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Stéphane Badji, přichází Anicet Abel.
77'
Střídání v týmu PFK Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Claudiu Keșerü, přichází Bernard Tekpetey.
76'
Statistika držení míče: 41% : 59%.
75'
Domácí ubránili roh a vyrazili do brejku. Na jeho konci Josué Sá nastřelil couvajícího Baliće.
73'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Reinhold Ranftl, přichází Marvin Potzmann.
73'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Johannes Eggestein, přichází Patrick Plojer.
72'
Své pošramocené statistiky si Iliev (Ludogorec) vylepšil chycením Balićovy nenápadné střely.
70'
Střídání v týmu PFK Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Jordan Ikoko, přichází Georgi Terziev.
67'
Linz právě vstřelil branku!
LASK odskakuje na rozdíl dvou tref! Volný Eggestein se přihlásil o vzdušný míč a naběhl si na něj k zadní tyči. Ve skluzu pak bravurně zvládl poslat balon před bránu, kde hlavou do prázdné zakončoval MADS EMIL MADSEN.
65'
Oslabený Ludogorec se zatáhl do ulity a trpělivě vyčkává, s čím na něj soupeř vyrukuje.
63'
Žlutou kartu dostává Husein Balič (LASK).
62'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Dominik Reiter, přichází Andreas Gruber.
62'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Thomas Goiginger, přichází Husein Balič.
62'
Tentokrát si na značku penalty postavil míč RENE RENNER. A na rozdíl od svého předchůdce svůj úkol splnil. Balon poslal po zemi k levé tyči, zatímco Iliev se vydal na opačnou stranu – 1:2.
61'
Alex Santana (Ludogorec) ve vápně skolil dorážejícího Rennera a Vitali Meškov ho za to bez milosti vyloučil! Pro nejpřísnější trest se ruský arbitr rozhodl proto, že Renner by jinak dorážel do odkryté branky.
61'
Statistika držení míče: 38% : 62%.
59'
Podstatně lépe mířil Eggestein (LASK), toho ale zase Iliev vychytal. Stav 1:1 tak nadále trvá.
57'
Aby toho nebylo málo, snažili se hosté stav rychle otočit. Goiginger ale neměl přesnou mušku.
56'
Je vyrovnáno! PHILIPP WIESINGER vystihl soupeřovu dlouhou přihrávku a od středového kruhu si míč navedl až před hranici vápna. Iliev se za střelou k pravé tyči jen bezmocně ohlédl.
54'
Do mysli hostujících hráčů se vkrádá nervozita. Na vlastní kůži to pocítil Badji, do něhož vrazil Philipp Wiesinger (LASK) za cenu žluté karty.
52'
Reiter (LASK) fauloval ve středu hřiště.
50'
Goiginger (LASK) nebezpečně zakroutil míč přímo na bránu, ale Verdon ho vyhlavičkoval do bezpečí.
49'
Nejprve je třeba vyrovnat, což se rakouskému celku může povést třeba po následujícím rohovém kopu.
47'
Linec bude mít co dělat, aby duel otočil ve svůj prospěch.
46'
Ludogorec Razgrad právě vstřelil branku!
Takřka neuvěřitelné se stává skutečností! V úvodním dějství zcela bezzubý Ludogorec naprosto nečekaně otevírá skóre! Šťastnou ruku při střídání měl Stanislav Genčev. Za důvěru se mu ELVIS MANU odměnil už po 40 vteřinách pobytu na hřišti, když Keșerovu tečovanou přihrávku z levé strany nechytatelně zavěsil pod břevno.
46'
Střídání v týmu PFK Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Mavis Tchibota, přichází Elvis Manu.
46'
Stanislav Genčev (Ludogorec) proto musí být pořádně nasupený. Nejenže jeho tým tahal za výrazně kratší konec pomyslného provazu, ale dokonce ani jednou nevystřelil. Ani mezi tři tyče, ani mimo ně. Během pauzy se tak dá z jeho strany očekávat minimálně jedna změna v sestavě.
V prvním poločase bylo na hřišti jen jedno mužstvo. LASK Linz celých 45 minut dominoval a jen vinou smůly nedokázal vstřelit gól. Ze všech nejblíže k němu měla dvojice Reiter, Goiginger. Prvně jmenovaný trefil po čtvrt hodině tyč a jeho spoluhráč těsně před přestávkou neproměnil penaltu.
Držení míče: 37% : 63%.
Střely na branku: 0:3. Střely mimo: 0:5.
Rohy: 0:6. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 6:7.
45'
45'
Plamen Iliev Thomasi Goigingerovi penaltu chytá! Domácí gólman dobře odhadl směr a na zemi u své pravé tyče byl včas.
44'
Po stažení Eggesteina je nařízena penalta! Cicinho (Ludogorec) navíc inkasoval žlutou kartu.
43'
Linec se znovu zabydlel na bulharském území.
41'
Po jeho rychlém provedení Eggestein (LASK) nastřelil prvního bránícího hráče.
40'
Zanedlouho získali míč hosté a po údajné Tchibotovy ruce se dožadovali penalty. Rozhodčí měl na celou věc jiný pohled a nařídil pouze roh.
38'
I proto teď Razgrad raději uklidňuje hru.
37'
Po delší časové odmlce se znovu dělo něco zajímavého! Hosté se štěstím prostrkali míč na Eggesteina, který po neúplně dobrém zpracování vyděsil Ilieva nebezpečnou střelou z voleje.
34'
Ruský arbitr odpískal faul, kterého se měl na Badjim dopustit Ranftl (LASK).
33'
Děj zápasu probíhá poblíž středového kruhu, takže ho má Vitali Meškov jako na dlani.
31'
Po návratu na útočnou polovinu získal chirurgicky přesný centr Reiter (LASK). Jeho hlavička z hranice malého vápna skončila vedle pravé tyče.
31'
Statistika držení míče: 43% : 57%.
30'
Ofsajd a v něm Goiginger (LASK).
28'
Tohle bylo zajímavé sólo. Renner se protlačil přes obránce až do zakončení, které bohužel pro LASK poslal zevnitř vápna vysoko nad bránu.
26'
Bezprostředně po tomto aktu se míče zmocnil Cauly (Ludogorec) a neváhal ho vyvézt až za půlící čáru.
25'
Goigingerův prodloužený centr skončil v zámezí, LASK bude moci blízko vápna vhazovat.
24'
Netrvalo to dlouho a hra zase nabrala opačný směr. Goiginger (LASK) poslal před bránu přízemní pas, který Ikoko odvrátil na rohový kop.
23'
Wiesinger si pak vyšlápl na Despodova, takže to domácí tým může zkusit znova.
22'
Razgrad se osmělil, ale bylo mu to k ničemu. Hlavně proto, že Tchibota uvízl v ofsajdu.
20'
Hosté pokračují v útočné aktivitě. S dalším zakončením přispěchal Renner, který to zkoušel na zadní tyč křížem. Prostor tří tyčí ale netrefil.
19'
Byla to střela z úhlu, kterou chtěl Ilieva překvapit Goiginger. Domácí gólman dával dobrý pozor a nepříliš důrazný pokus schoval do koše.
18'
Mírnou územní převahou disponující Linec opět operuje v okolí velkého čtverce. Co tam asi vymyslí?
16'
První šanci jsme zaregistrovali po čtvrt hodině hry! Reiter (LASK) zpracoval míč na hranici vápna a před obráncem vystřelil křížem do pravé části branky. Jeho pokus zastavila tyč!
16'
Statistika držení míče: 45% : 55%.
15'
Škoda pro ně, že Madsen (LASK) bezprostředně po něm fauloval ve výskoku Cicinha.
14'
Hosté se opět prokombinovali do blízkosti šestnáctky a po sražené přihrávce budou kopat další roh.
13'
Poté se hra přesunula do středu hřiště, kde Tchibota (Ludogorec) nepřiměřeně atakoval Wiesingera.
11'
Jeho exekutor Renner poslal balon rovnou do vápna, kde nejvýše vyskočil jeden z obránců.
10'
Naštěstí ano. Reiter (LASK) totiž nedokázal odcentrovat přes Cicinha a výsledkem je první rohový kop.
9'
Eggestein (LASK) podruhé během dvou minut v ofsajdu. Tak nevím, jestli se dnes dočkáme něčeho jiného.
7'
Asistenti rozhodčího mají v úvodu nečekaně mnoho práce. Tentokrát je zaměstnal na průnikovou přihrávku nabíhající Eggestein (LASK).
6'
V postavení mimo hru byl viděn také Tchibota (Ludogorec), takže na ofsajdy máme vyrovnáno.
4'
Další akci rakouského celku zastavil ofsajd, ve kterém byl nachytán Ranftl (LASK).
3'
A po ní jsme viděli první střelu. Nakonec odvrácený centr si před vápnem dokázal zpracovat Renner (LASK), který vystřelil přibližně metr vedle levé tyče.
2'
Zápas začal tradiční oťukávanou uprostřed hřiště. Pak šli přeci jen dopředu hosté a po faulu na Ranftla budou mít možnost standardky z pravé strany.
1'
Aktéři zápasu oficiálně nastupují na hřiště.
Fotbalisté před chvílí zahájili rozcvičku. V Razgradu se rtuť teploměru drží na 10°C, což v tomhle ročním období a v tento pozdní čas není vůbec špatné.

PFK Ludogorec Razgrad: P. Iliev – Cicinho, Verdon, Josué Sá, Ikoko – Badji, Cauly, Santana – Tchibota, Keșerü (C), Despodov.
Náhradníci: V. Stojanov, Santos – Terziev, Manu, A. Abel, Moţi, Tekpetey, Jankov, Mitkov, Jordanov.

LASK Linz: A. Schlager – Andrade, Wiesinger, Čeberko – Ranftl, Holland (C), Madsen, Renner – Reiter, J. Eggestein, Goiginger.
Náhradníci: Gebauer – Balič, Ramsebner, Potzmann, Gruber, Plojer, Haudum.

Rozhodčí: Meškov – Luněv, Safjan (všichni Rusko).
Trenéři obou celků už odtajnili sestavy. Koho Stanislav Genčev (Ludogorec) a Dominik Thalhammer (LASK) pošlou do akce?
Dovolte mi vás ještě jednou srdečně přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání Evropské ligy mezi Ludogorcem Razgrad a LASK Linz.

Trojice rozhodčích přiletěla z Ruska. Tím hlavním je Vitali Meškov (37 let), jenž figuruje na listině FIFA od roku 2012. K dispozici bude mít asistenty Alexeje Luněva (38 let) a Dmitrije Safjana (33 let).
Tabulka skupiny J

1. Antverpy – 12 bodů (8:3)
2. Tottenham – 10 bodů (13:5)
3. LASK – 7 bodů (8:11)
4. Ludogorec – 0 bodů (6:16)

LASK Linz

Ani LASK už nemá šanci na postup. Tým z rakouského Lince začal skupinu prohrou 0:3 na půdě Tottenhamu. Další dva soupeře už ale porazil, když na vítěznou přestřelku 4:3 s Ludogorcem navázal těsnou výhrou v Antverpách – 1:0. Domácí odvetu se stejným protivníkem ale Linec nezvládl, poklonit se mu musel po výsledku 0:2. Zatím poslední klání s Tottenhamem dospělo v bláznivém závěru k divoké remíze 3:3, po které LASK definitivně přišel i o tu nejmenší naději objevit se v jarní fázi soutěže.

PFK Ludogorec Razgrad

Bulharský klub je bez jediného bodu beznadějně poslední. Ludogorec poprvé nestačil na Antverpy a domácí prohra 1:2 stála místo Pavla Vrbu. Jenže ani změna trenéra týmu nepomohla. Razgrad totiž nezvládl jak přestřelku 3:4 v Linci, tak ani dvě po sobě jdoucí utkání s Tottenhamem. Doma podlehl anglickému velkoklubu 1:3 a u něj dokonce 0:4. Pátou a zatím poslední porážku v EL si Ludogorec připsal před týdnem v Antverpách, kde prohrál 1:3. Na konci zápasu navíc přišel o vyloučeného stopera Grigoreho, který tak v závěrečném utkání týmu nepomůže.
Dobrý večer u Evropské ligy! Druhou nejprestižnější evropskou klubovou soutěži čeká vyvrcholení skupinové fáze. Ve skupině J se kromě přímého souboje o první místo mezi Tottenhamem a Antverpami odehraje i méně zajímavý duel Ludogorec – LASK. A právě jemu se budeme v naší textové on-line reportáži věnovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.