Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Lech Poznań - 29. října 2020   21:00

Rangers
Rangers
68' Morelos (Barišić)
1:0
(0:0)
Lech Poznań
Lech Poznań
Rangers
McGregor – Tavernier, Goldson, Balogun, Barišić – Kamara, S. Davis, Arfield (81. Jack) – Kent (81. Barker), Roofe (62. Morelos), Hagi (69. Aribo).
Tohver – Kojv, Härsing (EST)
Ibrox Stadium, Glasgow
Lech Poznań
Bednarek – Czerwiński, Šatka, Rogne (C), V. Kravec – Skóraś (75. Sýkora), Moder, Marchwiński (82. Awwad), Puchacz – Ramirez (87. Kaczarawa) – Ishak.
Malenica – Muhar, Sýkora, Dejewski, Kaczarawa, Awwad, Klupś.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 9:9. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:8.
Fotbalisté Rangers vítězí nad Poznaní 1:0 a dokázali naplno bodovat také ve svém druhém utkání ve skupinové fázi EL. To Lech zůstává s body na nule. Utkání to nebylo moc záživné. První půle nenabídla v podstatě nic zajímavého. Po změně stran to bylo o něco málo lepší a hlavně padl rozhodující gól. Domácí manažer Steven Gerrard poslal po hodině hry na trávník útočníka Alfreda Morelose a ten se mu po šesti minutách na hřišti dokonale odvděčil, když se po Barišićově centru trefil hlavou pod břevno Bednarekovy brány. Polský celek si žádnou příležitost na vyrovnání nepřipravil a vedoucí tým skotské ligy tak dotáhl duel do vítězného konce.
90+3'
90+3'
Domácí vhazují a tohle by si už měli pohlídat...
90+2'
Kačarava si zády k bráně zpracovával výkop brankáře Bednareka. Byl ale v ofsajdu.
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě tři minuty!
90'
Střídající Nika Kačarava střílel nepřesně z velké dálky. Balón uvede zpátky do hry McGregor.
88'
Alfredo Morelos v ofsajdu. Rozehrávají hosté.
87'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Dani Ramirez, přichází Nika Kačarava.
87'
Vasilij Kravec doběhl míč někde u brankové čáry a nastřelil ho před bránu. Domácí obrana si poradila a pomezní navíc signalizoval, že se levý bek Lechu už dostal s balónem do zámezí.
86'
Brandon Barker se dostal ke střele zpoza šestnáctky. Ta nebyla přesná a byť se zdálo, že ji bránící hráč tečoval, nařizuje estonský rozhodčí odkop od brány.
85'
Tavernier poslal od rohového praporku před bránu nebezpečný centr. Nikdo z jeho spoluhráčů se však nedostal k zakončení.
84'
V útoku ale domácí. Centr Taverniera si pohlídal Thomas Rogne, který balón odehrál na roh před nabíhajícím Alfredem Morelosem.
84'
Očekávat už můžeme asi totální ofenzivu Lechu, kterému by se hodil bod. Jestli má utkání skončit výsledkem 1:0 nebo 2:0 může být Polákům asi vcelku jedno.
82'
Slovenský obránce ve službách Lechu Ľubomír Šatka odehrál míč do autu. Rangers tak mohou šetřit čas s balónem na kopačkách.
82'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Filip Marchwiński, přichází Mohammad Awwad.
81'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Scott Arfield, přichází Ryan Jack.
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Ryan Kent, přichází Brandon Barker.
80'
Poměrně dlouhá pasáž, kdy hosté drželi míč na svých kopačkách. Ramirez nakonec rozběhl Czerwińského, který odcentroval a k hlavičce se dostal Filip Marchwiński. Nemířil ale přesně, McGregor tedy nemusel zasahovat.
78'
Vysoký centr Kravece odklidil do bezpečí jeden z obránců The Gers.
77'
Rychlá kombinace domácích hráčů. Kamara uvolnil Ariba, který z pravé strany posílal míč před bránu. Tam zakročil obránce, který balón zakopl do autu.
76'
Před námi je závěrečná čtvrthodina. U domácí střídačky se chystá další střídání.
75'
Střídání Poznaně. Do hry se dostane český fotbalista Jan Sýkora, který nahrazuje Michała Skóraśe.
74'
Rohový kop hostí. Po něm přišla hlavička, která se mezi tyče Glasgowa nenešla.
72'
Alfredo Morelos při chuti! Jeho zakončení k bližší tyči musel likvidovat Bednarek.
71'
Ten zahrával Skóraś, domácí se ubránili.
70'
Nyní je na tahu Lech. Prosadit se snažil Mikael Ishak, který byl včas zakřižován obráncem. Získal pro hosty alespoň roh.
69'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Ianis Hagi, přichází Joe Aribo.
68'
Rangers právě vstřelili branku!
Domácí se ujímají vedení! Steven Gerrard udělal dobře, když na trávník poslal ALFREDA MORELOSE, protože hře jeho týmu klasický hroťák scházel. Borna Barišić krásně odcentroval z levé strany a našel právě Morelose, který hlavičkoval pod břevno.
66'
Následoval tedy další rohový kop kapitána Rangers. Hosté se tentokrát ubránili bez problémů.
66'
Po rohu Taverniera balón propadl k Alfredovi Morelosovi. Jeho střelu stačil srazit mimo bránu Moder.
65'
Centr Barišice z levé strany odklidil na roh Kravec. Že by přicházel nápor Rangers?
63'
Ryan Kent přebral míč na levé straně, navedl si ho na pravačku a z větší vzdálenosti vystřelil. Mířil nad bránu Poznaně.
62'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Kemar Roofe, přichází Alfredo Morelos.
62'
Začala závěrečná půlhodina zápasu. Stále sledujeme utkání sotva průměrné kvality.
60'
Z nějakých 22 metrů nestřílel špatně Scott Arfield. Rána domácího záložníka prolétla vedle vzdálenější tyče.
58'
Ramirezova kolmá přihrávka na Ishaka byla příliš předem signalizovaná a domácí tak balón sebrali.
56'
Rohový kop zahrával Hagi. Hosté se ubránili.
55'
Velmi dobrý centr Kamary hledal Kemara Roofea. Zakročit stačil Rogne, který míč odhlavičkoval na roh.
54'
Nyní Rogne přerušil domácí akci faulem na půlce, který odskákal Kemar Roofe. Obešlo se to bez karty.
53'
Další standardka hostí. Skóraś ji zahrál nakrátko na Ramireze, na jehož centr si naskočil Thomas Rogne. Hostující kapitán hlavičkoval v největší šanci dosavadního průběhu zápasu vedle tyče!
52'
Standardní situaci zahrával Jakub Moder, který zamířil jen do modré zdi.
51'
Connor Goldson kopl místo do míče do nohy Mikaela Ishaka. Za tento zákrok dostal stoper glasgowského celu žlutou kartu.
51'
Domácí se zatím neprobudili ani v úvodu druhé půle. Hráči Poznaně jsou teď dokonce častěji na míči.
50'
Náznak rychlého protiútoku domácích. Hagi se na jeho konci pokusil vysunout Roofea, ovšem balón stačil uzmout vracející se Jakub Moder.
48'
Na pravé straně byl rozběhnutý Alan Czerwiński, který poslal před bránu hezký balón. Na ten ale ve skluzu nedosáhl nabíhající Michał Skóraś.
47'
Hostující akci zastavil faulem za cenu žluté karty Leon Balogun.
46'
Problémy měl při rozehrávce brankář Bednarek, který byl napadán protihráčem a musel rozehrávat už v pádu. Přesto dokázal balón posunout na spoluhráče.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 50 % : 50 %
Střely na bránu – 1:0
Střely mimo – 5:4
Rohové kopy – 4:3
První poločas mnoho fotbalové krásy nenabídl. Utkání zatím schází pořádný náboj, tempo a také šance. Žádnou loženku jsme za 45 minut hry vlastně ani neviděli a bezgólový stav je tak logickým vyústěním. Snad se po změně stran úroveň zápasu zlepší.
45'
45'
Jakub Moder to zkusil přímo. Zamířil vedle levé tyče a Allan McGregor měl situaci pod kontrolou.
44'
Scott Arfield fauloval Jakuba Modera. Standardní situace pro hosty.
43'
Hostující pravý bek Alan Czerwiński je celkem aktivní. Nyní připravil střeleckou pozici pro Mikaela Ishaka, který však poměrně výrazně přestřelil.
43'
Ianis Hagi to udělal chytře, když od brankové čáry místo klasického centru poslal balón obloučkem za pokutové území. Tam číhal Steven Davis, jemuž však střela z voleje vůbec nesedla.
42'
Centr Taverniera od rohového praporku hledal právě Goldsona. Ten byl ale ubráněn.
42'
Domácí zaútočili po pravé straně a získali rohový kop.
40'
Z velké dálky zkusil štěstí Connor Goldson. S takovou střelou by zabodoval při rugby, nikoliv ovšem ve fotbale. Balón možná přelétl i tribunu za bránou.
40'
Domácí Borna Barišić z levé strany ostře odcentroval, míč si ale našel Jakub Moder, který ho odhlavičkoval.
38'
Hosté drželi míč u pokutového území soupeře. Následně ale zvolili přihrávky na jistotu a zahnali se na vlastní polovinu.
37'
Ryan Kent udržel na zádech bránícího Modera i s přispěním nedovoleného zákroku. Lech tak rozehrává ze své obranné poloviny.
36'
Ishak nyní sklepl míč doprava na Czerwińského a sám mu nabíhal do pokutového území. Přihrávku ale pokryl stoper Balogun.
35'
Momentálně se hraje spíše ve vycházkovém tempu. Prázdné tribuny také hráče zrovna nevyburcují k většímu nasazení.
34'
Obranné povinnosti si splnil Borna Barišić. Bude se kopat od brány Gers.
34'
Hráčům Poznaně se teď daří držet míč poměrně dlouho. Rangers totiž nenapadají a vyčkávají na vlastní polovině.
33'
Hosté si pomohli malou domů na brankáře Bednareka a teď mají poměrně dost prostoru pro kombinaci.
31'
Marchwiński fauloval Kemara Roofea a domácí mají k dispozici standardní situaci. Tu zahrával Tavernier, který balón poslal do šestnáctky na Barišiće, jenž se ale neprosadil.
29'
Hosté zahrávali rohový kop, po němž byl odmáván ofsajd Michałovi Skóraśovi.
28'
Po zpětné přihrávce Czerwińského střílel zpoza šestnáctky Jakub Moder. Jeho pokus minul vzdálenější tyč brány Rangers.
27'
Centr Ianise Hagiho se stal snadnou kořistí hostujícího brankáře Bednareka.
25'
Po dobrém centru Barišiće z levé strany zakončoval nůžkami mimo Kemar Roofe. Na svého spoluhráče se asi trochu zlobí Ryan Kent, který mohl střílet z výhodnější pozice, pokud by mu spoluhráč Roofe balón přenechal.
25'
Držení míče – 55 % : 45 %
24'
Utkání nemá nějaké závratné tempo. Obraz hry je také poměrně vyrovnaný.
22'
Po rohovém kopu se hosté neprosadili a následně se s míčem dostali až k brankáře Bednarekovi.
21'
Vasilij Kravec centroval z levé strany na zadní tyč. Dobře zasáhl Barišić, který míč hrudí odehrál na roh.
20'
Scott Arfield to zkusil z hranice šestnáctky hned po převzetí míče. Zamířil však do středu brány, kde byl připravený brankář Lechu Filip Bednarek.
18'
Hosté hezky zakombinovali ve středu hřiště. K míči se pak dostal na levé straně Tymoteusz Puchacz, který ale neobešel Taverniera.
17'
Barišić nakopl míč do pokutového území, kde skákal Connor Goldson. Ten však fauloval bránícího hráče a rozehrávat tak bude Lech.
16'
Dopředu vyvážel míč Leon Balogun, kterého přidržel za dres Mikael Ishak. Hostující útočník dostal žlutou kartu.
14'
K centru z pravé strany se dostal hostující Alan Czerwiński. Balón odkopl do autu Balogun.
12'
Kemar Roofe se dostal k míči po autovém vhazování Barišiće a svou přihrávkou hledal v šestnáctce volného Ianise Hagiho. Tomu scházel krok k tomu, aby mohl zakončovat.
11'
Další roh domácích. Exekutorem tentokrát Borna Barišić, jehož centr hosté odvrátili.
9'
Domácí kapitán James Tavernier pokazil rozehrávku rohového kopu. Míč zakroutil až na tribunu.
6'
Z 20 metrů zkusil štěstí Dani Ramirez. Brankář Allan McGregor raději celou situaci jistil skokem, ale balón pravou tyč z jeho pohledu minul tak o dva metry.
6'
Na zem musel Connor Goldson, který zastavil průnik Tymoteusze Puchacze na levé straně.
5'
Hosté začali zápas opatrněji. Nyní ale drží míč na vlastní polovině a testují, co si mohou při rozehrávce dovolit.
2'
Po rohovém kopu Taverniera se hosté ubránili. Balón přizvedl do bezpečí jeden z bránících hráčů.
1'
Domácí začali aktivně. Borna Barišić poslal z levé strany před bránu kvalitní centr, který tečoval na roh stoper Rogne.
1'

Rangers FC: McGregor – Tavernier, Goldson, Balogun, Barišić – Kamara, S. Davis, Arfield – Kent, Roofe, Hagi.
Náhradníci: McLaughlin – Helander, Jack, Itten, Zungu, Patterson, Aribo, Morelos, Barker, Stewart, Barjonas, Bassey.

KKS Lech Poznań: Bednarek – Czerwiński, Šatka, Rogne (C), V. Kravec – Skóraś, Moder, Marchwiński, Puchacz – Ramirez – Ishak.
Náhradníci: Malenica – Muhar, Sýkora, Dejewski, Kaczarawa, Awwad, Klupś.

Rozhodčí: Tohver – Kojv, Härsing (EST).
Rangers FC:
Rangers jsou skotskými rekordmany v počtu mistrovských titulů. V souboji s rivalem Celticem jich získali 54. V roce 2012 ale také přišel finanční krach, který vedl až k založení nového subjektu, jenž musel začínat až ve čtvrté nejvyšší soutěži. Od sezóny 2016/17 už Rangers opět hrají Premiership a každým rokem jsou pro Celtic větší konkurencí. Letos mají svěřenci liverpoolské legendy Stevena Gerrarda dokonce našlápnuto k mistrovskému titulu. Ligu totiž vedou o šest bodů právě před svým městským rivalem, jehož nedávno přehráli na jeho půdě 2:0. Cestu letošním ročníkem EL Gers zahájili ve 2. předkole, v němž snadno zvítězili 5:0 na hřišti gibraltarského Lincolnu. Na hřišti nizozemského Willemu II vyhráli 4:0 a v play off doma udolali 2:1 turecký Galatasaray. Do skupinové fáze pak vstoupili venkovním triumfem 2:0 nad belgickým Lutychem.

KKS Lech Poznań:
Poznań patří k předním týmům polské Ekstraklasy. Ve sbírce má celkově sedm mistrovských titulů, poslední ze sezóny 2014/15. V uplynulém ročníku skončil Lech na druhé pozici. Vstup do nové sezóny se ale hráčům Lechu úplně nepodařil. Ze sedmi ligových utkání získal jen devět bodů a v tabulce soutěže je až jedenáctý. Naposledy celek z Poznaně remizoval doma 1:1 s Cracovií. Do Evropslé ligy Lech vstoupil už v 1. předkole. V něm doma přehrál 3:0 lotyšskou Valmieru, stejným výsledkem zvítězil na půdě švédského Hammarby, kyperský Apollon Limassol deklasovali 5:0 na jeho hřišti a v play off dokázal venku udolat 2:1 belgický Charleroi. Do hlavní fáze soutěže ale nevstoupil polský celek nejlépe. Doma podlehl 2:4 portugalské Benfice.

V kádru Lechu figuruje také český záložník Jan Sýkora, který ale v posledních týdnech nehraje kvůli zranění.

Posledních 5 zápasů Poznaně:
Charleroi – Charleroi 1:2
Gliwice – Poznań 1:4
Jagiellonia – Poznaň 2:1
Poznań – Benfica 2:4 (EL)
Poznań – Cracovia 1:1
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! Čtvrtek se ponese ve znamení zápasů 2. kola skupinové fáze Evropské ligy. V rámci skupiny D přivítají skotští Rangers polský celek Lech Poznań. Zatímco glasgowský celek vstoupil před týdnem do soutěže vítězstvím, Lech si na úvod zapsal domácí porážku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.