Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : AZ Alkmaar - 5. listopadu 2020   18:55

Real Sociedad
58' Portugués (Oyarzabal)
1:0
(0:0)
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
Moyà – Sagnan, A. Elustondo, Le Normand, Monreal – Portugués (76. Januzaj), Guevara, Merino (76. Zubimendi), D. Silva – Oyarzabal (C) (89. Barrenetxea), Isak (62. José).
Beaton – McFarlane, Mulvanny (všichni SCO)
Reale Arena (San Sebastián)
AZ Alkmaar
Bizot – J. Svensson, Chatzidiakos (70. Letschert), Koopmeiners (C), Wijndal – Midtsjö, de Wit – A. Gudmundsson (62. Aboukhlal), Stengs (71. Velthuis), Karlsson (63. Druijf) – Boadu (62. Evjen).

To už je ode mne pro tuto chvíli vše, ale již za chvíli se na Vás budu těšit u zápasu AC Milán – Lille. Na počtenou!
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 9:2. Rohy: 16:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:15.
Sociedad nakonec potvrzuje roli favorita a získává plný bodový zisk, i když se na to pořádně nadřel. Víceméně celý zápas byl mnohem lepší a vytvořil si i nespočet příležitostí, ale dokázal skórovat jenom jednou, což sice stačilo, ale rozhodně se měl prosadit víckrát. Alkmaar tak v závěru cítil šanci na vyrovnání, o které se i snažil, ale San Sebastian mu to nedovolil a docela bez problémů si došel pro plný bodový zisk.
90+5'
90+5'
V pokutovém území dokonce číhá i brankář Marco Bizot, ale ten ke gólu nepomohl.
90+4'
Teď a nebo nikdy. AZ bude rozehrávat standardku téměř z hranice šestnáctky a má poslední šanci na vyrovnání.
90+3'
O míč se nyní bojuje na středu hřiště, kde to domácí bez problémů zvládají. Jeden z hostů totiž fauloval, což pro jeho tým znamená další velkou ztrátu času.
90+2'
Žlutou kartu dostává Jonas Svensson (AZ Alkmaar).
90+2'
Alkmmar se přece jen ještě dostává k nějakému náporu. Centr od rohového praporku však skvěle kryje Miguel Ángel Moyà, který dokonce poslal své spoluhráče do protiútoku.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Adnan Januzaj s rozehrávkou rohu nikam nespěchá. Příliš úspěšné to stejně nebylo, domácí však pořád zůstávají u míče a vhazují.
89'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Ander Barrenetxea.
88'
Domácí pořád zcela bez problémů drží míč daleko od své brány a dokonce ještě útočí na gól. Tomu AZ tentokrát zabránil jen za cenu rohu.
86'
Hosté už začínají být docela frustrovaní, kvůli čemuž se na útočné polovině dopouštějí nedovoleného zákroku a budou se tak muset ještě bránit.
85'
Mikel Oyarzabal zase operoval na levé části hřiště, kde si pěkně převzal náročnou přihrávku, ale míč následně poslal jenom do prvního hráče v cestě.
84'
Miguel Ángel Moyà s dalším odkopem od své brány vůbec nespěchá. Následně balón posílá až na druhou polovinu hřiště, kde ho dokonce vybojovali jeho spoluhráči.
83'
Alkmaar v posledních minutách zcela pochopitelně přebral roli aktivnějšího týmu, ale na první větší šanci stále čeká a rozhodně to nevypadá, že by si měl nějakou vytvořit.
81'
Nacho Monreal si našel ve vápnu odražený míč a okamžitě to zkusil, ale zakončení se mu příliš nepovedlo, protože letí nad bránu. Okamžitě tak musí pelášit zpátky zaujmout své místo v obranném valu.
80'
Mikel Oyarzabal už nemá příliš mnoho energie, takže si vykašlal na vylepšení střelecké pozice a prostě to zkusil. Trefil se však jenom do jednoho z protihráčů.
79'
Nyní však fauloval také jeden z domácích hráčů, který neunesl to, že prohrál souboj. Hosté tak z půlící čáry posílají nákop dopředu, ale balón končí jen v zámezí.
78'
Avšak Timo Letschert si při hlavičkovém souboji ve vápnu pomohl docela laciným faulem, který pohřbil veškeré útočné snažení. Miguel Ángel Moyà tak získá dalších pár sekund rozehrávkou.
77'
Zakaria Aboukhlal opravdu hodně pomáhá svému týmu, jeho další sprint přes levou stranu znamená první rohový kop Alkmaaru.
76'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Adnan Januzaj.
76'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Martín Zubimendi.
75'
Zničehonic však nebezpečně vypálil Zakaria Aboukhlal, který domácího brankáře lehce vystrašil, ale nakonec si věděl rady a míč za svá záda nepustil.
75'
Miguel Ángel Moyà se také musí činit při rozehrávce, na sobě však nenechává znát vůbec žádnou nervozitu, takže kombinuje s klidem i rozvahou.
74'
Souboj na středu hřiště tentokrát dopadl lépe pro nizozemský celek, který se následně stahuje ke svému brankáři, odkud přichází odkop až na útočnou polovinu.
72'
Žlutou kartu dostává Ferdy Druijf (AZ Alkmaar).
72'
Alkmaar už má vystřídáno a nyní bude všechno hnát do útoku. Šanci na vyrovnání stále má, ale musí si vytvářet příležitosti, což se mu zatím vůbec nedaří.
71'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Calvin Stengs, přichází Tijs Velthuis.
70'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Pantelis Chatzidiakos, přichází Timo Letschert.
69'
San Sebastian má míč pořád plně v moci, přičemž už se pomalu uchyluje ke klidné kombinaci na své polovině. Další gól by určitě rád přidal, ale za žádnou cenu nechce inkasovat.
68'
Nacho Monreal opět velmi aktivně podporuje ofenzivu, to samé platí o Aritzu Elustondovi, který měl na kontě finální centr, který ale moc přesný nebyl.
67'
Aritz Elustondo podnikl i útočný výlet, který se mu i docela povedl. Přesnou přihrávku sice nevymyslel, ale pro své spoluhráče získal alespoň autové vhazování.
65'
Aritz Elustondo byl s míčem proti dvěma protihráčům. Tuto náročnou situaci vyřešil naprosto bravurně, balón posunul chytrou patičkou na spoluhráče.
64'
Míč pořád drží hlavně domácí fotbalisté, ale Alkmaar díky trojitému střídání začal aktivně napadat. I přesto se domácí bez problémů dostali dopředu, kde Cristian Portugués mohl přidat druhou branku, ale prudkou přihrávku tentokrát nezachytil.
63'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Jesper Karlsson, přichází Ferdy Druijf.
62'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Myron Boadu, přichází Håkon Evjen.
62'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Albert Gudmundsson, přichází Zakaria Aboukhlal.
62'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Willian José.
61'
Nyní už ale Sociedad chvíli odpočívá, protože patnáctiminutový tlak určitě musel být únavný. Nakonec ale přece jen dosáhli toho vytouženého gólu.
60'
Domácí stále nemají dost. Cristian Portugués se tentokrát zhostil role nahrávače, ale jeho padající centr skončil jenom v místech, kde nikdo nebyl.
58'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
San Sebastian už střeleckou smůlu prolomil a ujímá se vedení! Nakonec byla klíčová přesná kombinace. Nacho Monreal se rozběhl na levé straně, odkud přízemním pasem našel ve středu šestnáctky Mikela Oyarzabala. Ten se nezachoval sobecky a uvolnil lépe postaveného CRISTIANA PORTUGUÉSE, který už balón uklidil do odkryté klece. Asistence: Mikel Oyarzabal.
57'
Díky výbornému napadání byl tentokrát v šanci Mikel Oyarzabal, který si obešel jednoho z obránců a následně přechytračil i gólmana, ale mířil jen nad bránu!
55'
Tentokrát španělský tým v ponechané výhodě získává další rohový, který tentokrát Mikel Oyarzabal rozehrává nakrátko.
54'
David Silva zcela pokazil rozehrávku, čímž umožnil protihráčům protiútok, který však ztroskotal na pozorné domácí obraně, která si počíná velmi jistě, i když není zcela zformovaná.
53'
Real už soupeře zase pořádně svírá a každou chvíli je s míčem v šestnáctce. Další centr ale končí jen u brankáře, který uklidňuje hru.
52'
Sociedad rozehrává již třináctý roh, ale ani tentokrát míč nekončí v síti, ale jen těsně vedle brány, nebezpečně hlavičkoval Modibo Sagnan.
51'
V ponechané výhodě z hranice šestnáctky opravdu skvěle vypálil Mikel Oyarzabal, ale ani on neprolomil střelecké trápení, protože Marco Bizot opět zasahuje!
50'
Další vzdušný pas, tentokrát Nacha Monreala, je sražen mimo hrací plochu, domácí tak pokračují v trendu častých rohů.
49'
Albert Gudmundsson si splnil obranné povinnosti a soupeřící přihrávku odkopl na roh, společně se spoluhráči se ale bude muset pořád soustředit.
48'
I Alkmaar už hledá cestu k zakončení, ale má to mnohem složitější než soupeř. Po nákopu tak střela nemohla přijít ani ve snu.
46'
Cristian Portugués už se jen směje nad tím, co zase nevyužil. Tentokrát za to ale může Marco Bizot, který proti jeho střele skvěle zasáhl a udržel tak bezbrankový stav!
46'
První půle byla po většinu času v jednoznačné režii Sociedadu, který dominuje naprosto ve všem. Má větší držení míče, více střel i více rohů. I přes spoustu šancí však nedokázal rozvlnit síť, což je jediná věc, na kterou se ve fotbale opravdu hraje. Alkmaar tak i přes svou pasivitu stále útočí na bodový zisk, ale uvidíme, jak dlouho mu to ještě vydrží.
Druhý poločas začne přibližně v 19:58.
45+1'
45+1'
Žlutou kartu dostává David Silva (Real Sociedad San Sebastian).
45'
Cristian Portugués si po několika kličkách nakonec na pravé straně našel prostor k centru, ale ten příliš nebezpečný nebyl, protože ho jeden z hostů hned poslal mimo šestnáctku.
44'
Přece jen se domácím napadání zase vyplatilo, po centru si pak ve vápnu zpracoval míč Alexander Isak, který však moc dlouho váhal se zakončením, takže nakonec napálil jen jednoho z protihráčů.
43'
Sociedad pořád velmi aktivně napadá, ale Alkmaar už se naučil, jak se přes protihráče dostávat.
42'
Calvin Stengs hledal spoluhráče jen v ofsajdovém postavení, pro hosty je však pozitivem, že to alespoň zkusili. Také se už dlouho nedostali pod tlak.
41'
Nacho Monreal už zase přihrával z levé strany, tentokrát to zkoušel vzduchem, ale balón šel zase moc blízko branky, takže Marco Bizot na jistotu zasáhl.
40'
Cristian Portugués se z posledních sil dostal před soupeřícího beka a dokonce posunul míč před bránu, ale přihrávka letěla moc blízko gólmanovi, který tak přerušil útočnou akci soupeře.
39'
Alkmaar už se soustředí vyloženě na to, aby první půli dohrál v co největším klidu. Na své polovině jen tak kombinuje a dopředu se příliš nežene.
37'
Hosté už se zase probrali. Díky dobrému napadání se snad dostali ke svému prvnímu centru v zápase, ale ten byl bez problémů odvrácen domácí obranou.
36'
Miguel Ángel Moyà se musí trochu soustředit při rozehrávce, protože ho dobíhá protihráč, ale poradil si bravurně. To se ale nedá říci o jednom z domácích obránců, který už o míč přišel.
35'
Posledních deset minut se hraje jen na polovině Alkmaaru, který však stále drží bezbrankový stav. Od nějakého nebezpečného protiútoku má ale neskutečně daleko.
34'
Na rohy už je to 8:0 a na střelecký pokusy dokonce 12:0. Nyní byl v jasné tutovce další domácí hráč, který ji ani nevyužil. Nakonec je to ale jedno kvůli ofsajdu.
33'
Tentokrát už Nacho Monreal přihrával před bránu naprosto ukázkově, kde číhali Cristian Portugués a Alexander Isak, ale ani jeden se do balónu trestuhodně netrefil!
32'
Nizozemský tým byl při dalším rohu v plném počtu ve svém pokutovém území, což se mu vyplácí. Domácí se tak k hlavičce nedostanou a ani střely z dálky se nedostanou k bráně.
31'
Nacho Monreal měl spoustu prostoru na levé straně, ale jeho přihrávka točící se od brány byla hodně špatná, takže hosté neměli při bránění moc práce.
30'
Alkmaar se zase dostává do hry. Po delší době opět aktivně napadá, což mu i přineslo zisk míče, ale sám se o něj následně připravil nesmyslným nákopem.
29'
Cristian Portugués už dostával další přihrávku do běhu, protože je nejrychlejším domácím hráčem, ale tentokrát ho od balónu odstrčil jeden z obránců, který se následně postaral o to, aby doputoval až mimo hrací plochu.
28'
San Sebastian už zase začíná zpomalovat, stále ale není ve vedení. Pokud však bude pokračovat v aktuální výkonu, určitě se časem prosadí.
27'
Hosté to zkusili rozhýbat nadějným nákopem po levé straně, který málem lapil Jesper Karlsson, ale u míče byl nakonec první Miguel Ángel Moyà.
25'
Albert Gudmundsson si díky své obětavosti došel pro faul, kterým uklidnil své spoluhráče. Ti se stahují na svou polovinu, kde chtějí klidně kombinovat, ale to jim není umožněno, protože Real okamžitě aktivně napadá.
24'
Domácí se sice dostávají k hlavičkám, ale ty zatím nejsou příliš povedení. Další totiž letí až nad horní tyč.
23'
San Sebastian už zase začíná pořádně svírat soupeře a co nejdříve chce do vedení. Pořád ale nevymýšlí nic nebezpečnějšího než centrované balóny.
21'
Alexander Isak byl při napadání extrémně úspěšný, protože vlastně z ničeho vybojoval rohový kop, které jsou pro hosty docela nebezpečné.
20'
Bývalý hráč Manchesteru City se mohl i střelecky prosadit, protože si našel centrovaný míč, ale hlavička se mu příliš nepovedla, mířil těsně vedle pravé tyčky!
19'
David Silva je pro Sociedad obrovským přínosem, což potvrdil fantastickou přihrávkou! Tou vysunul do úniku Cristiana Portuguése, který byl sám před brankářem, ale trestuhodně napálil míč přímo do něj!
18'
Do hry se poprvé zapojí také domácí brankář Miguel Ángel Moyà, který si párkrát vyměnil míč se svými spoluhráči. Pořád se ale spíše nudí.
17'
Domácím už začíná docházet šťáva, protože se dopředu příliš nehrnou. Hra se tak začíná trochu uklidňovat.
16'
Jesper Karlsson si nepohlídal ofsajdovou lajnu. I když šel do souboje na vlastní polovině, tak ještě předtím byl postavení mimo hru, což neuniklo pozornosti postranního sudího.
15'
Nizozemský celek už začíná dostávat hru ze své poloviny, ale vždy si to pokazí laciným faulem. Díky němu tak Sociedad může bez problémů rozehrávat.
14'
Alkmaar pořád nestíhá, což nyní při souboji potvrdil Owen Wijndal, který si musel pomáhat nedovoleným zákrokem.
13'
Z dálky to tentokrát zkusil Aritz Elustondo, který byl o něco úspěšnější než jeho krajan, ale mířil přímo doprostřed, takže to moc nebezpečné nebylo.
12'
Před hostující brankou byl neuvěřitelný zmatek, čehož David Silva chtěl využít přesnou střelou z dálky, ale ani nadvakrát houf hráčů neprostřelil.
11'
Cristian Portugués nepochopil myšlenku Davida Silvy, který mu dával míč do náběhu. Ten ale nakonec skončil jen za brankovou čárou, což znamená odkop pro Marca Bizota.
10'
Úvodních deset minut je rychle za námi, protože se pořád něco dělo. Zápasu ale zatím jednoznačně opanuje favorizovaný San Sebastian.
9'
Sociedad se po delší době stahuje na svou polovinu, kde klidně kombinuje. Vzápětí však přichází další nákop, po kterém končí na zemi dva hráči. Proti pravidlům dle rozhodčího hrál ten domácí.
8'
Domácí mají po žluté kartě výhodu další standardní situace, ze které však přichází jen další nepřesná vzdušný přihrávka. Alkmaar je tak pod tlakem, ale zatím bez problémů odolává.
7'
Žlutou kartu dostává Albert Gudmundsson (AZ Alkmaar).
6'
Mikel Oyarzabal se nadějně uvolňoval v levé části šestnáctky, ale jeho následný pokus je sražený na roh, který sám rozehraje.
5'
Cristian Portugués se při souboji o balón dopustil nedovoleného zákroku, i když je opačného názoru. Hlavní rozhodčí však nařizuje přímý kop pro hosty.
4'
Tentokrát už byl nákop Alkmaaru docela nebezpečný, protože za obranou ho dobíhal Myron Boadu, ale nakonec to nedotáhl ani ke střele.
3'
Španělský tým už získal i roh, který rozehrál nakrátko, centr přišel až po chvíli. Následuje hlavička přímo do brankáře, který stejně nemusel zasahovat, protože to byl ofsajd.
2'
Hosté se následně pokoušeli o rozehrávku nakrátko, ale i ve vlastním vápnu byli velmi aktivně napadání, takže přišel nákop na půlící čáru, který byl ale nepřesný.
1'
První výkop patří Sociedadu, který se okamžitě přiblížil k šestnáctce, kam i nacentroval a donutil tak k prvnímu zásahu do hry Marca Bizota.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Moyà – Sagnan, A. Elustondo, Le Normand, Monreal – Portugués, Guevara, Merino, D. Silva – Oyarzabal (C), Isak.
Náhradníci: Remiro, Ayesa – Zubeldia, José, Januzaj, Muñoz, Guridi, Merquelanz, Barrenetxea, Bautista, Roberto López, Zubimendi.

AZ Alkmaar: Bizot – J. Svensson, Chatzidiakos, Koopmeiners (C), Wijndal – Midtsjö, de Wit – A. Gudmundsson, Stengs, Karlsson – Boadu.
Náhradníci: Verhulst, Reus, Evora – Druijf, Aboukhlal, Evjen, Letschert, Reijnders, Sugawara, Leeuwin, Gullit, Velthuis.

Rozhodčí: Beaton – McFarlane, Mulvanny (všichni SCO).
AZ Alkmaar
Alkmaar drží skvělou sérii osmi zápas bez prohry, díky čemuž je v Evropské lize ve skupině F na prvním místě, avšak v Eredivisie je až devátý. Ještě nedávno totiž remizoval pětkrát po sobě, zlomil to až o víkendu proti Waalwijku, který porazil jednoznačně 3:0. V Evropské lize ale naopak hraje bezchybně, nejprve porazil Neapol 1:0 a následně Rijeku jednoznačně 4:1. Dnes tak na toto bude chtít navázat, tak uvidíme, jestli se mu to povede.

Poslední tři utkání
Alkmaar vs. Waalwijk – 3:0
Alkmaar vs. Rijeka – 4:1
Den Haag vs. Alkmaar – 2:2
Real Sociedad San Sebastian
Sociedad je na tom v posledních zápasech naprosto skvěle, protože se v LaLize drží na senzačním prvním místě. V osmi utkáních totiž nasbíral úctyhodných sedmnáct bodů a dokonce je i nejlépe střílejícím celkem soutěže. V Evropské lize už je to o něco horší. San Sebastian sice v úvodním zápase zdolal Rijeku, ale následně nestačil na Neapol, kvůli čemuž je až na třetím místě. Dnes si tak toto místo bude chtít vylepšit.

Celta Vigo vs. Sociedad – 1:4
Sociedad vs. Neapol – 0:1
Sociedad vs. Huesca – 4:1
Zdravím všechny fandy evropské kopané! Od 18:55 se rozjíždí prvních dvanáct zápasu Evropské ligy, v jednom z nich pak na sebe narazí Sociedad a Alkmaar. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.