Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rijeka : Neapol - 5. listopadu 2020   18:55

Rijeka
Rijeka
13' Murić (Kulenović)
1:2
(1:1)
Neapol
Neapol
43' Demme  (D. Mertens) • 63' Braut (vl.) (Politano)
Rijeka
Nevistić – Tomečak (C), Escoval, D. Velkovski, Smolčić, Braut (64. Raspopović) – Murić (24. Yateke, 65. Štefulj), Čerin, Lončar – Kulenović, Menalo.
Prskalo, Nwolokor – Anastasio, Galović, Lepinjica, Raspopović, Štefulj, Yateke.
Gestranius – Aravirta, Alakare
Stadion HNK Rijeka, Rijeka
Neapol
Meret – Di Lorenzo, Nikola Maksimović, Koulibaly (C), Rui (81. Ruiz) – Lobotka (60. L. Insigne), Demme, Elmas (60. Ruiz) – Politano (69. Lozano), Petagna (81. Ghoulam), D. Mertens.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 26 % : 74 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 3:9. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:11.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý duel, který musel diváky bavit. Domácí celek začal hodně aktivně a zcela zaslouženě se dostal do vedení 1:0. Jenže Neapol poté přidala a ještě do poločasu dokázala vyrovnat. Ve druhém poločase se italský celek prosadil ještě jednou a protože domácí už další branku nevstřelili, tak Neapol v Chorvatsku vyhrála 2:1.
90+3'
90+3'
Hosté kontrolují své vedení, víc se v tomto utkání už nestane.
90+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Hosté kontrolují konec utkání a kráčí za povinnými, ale důležitými třemi body.
87'
Jenže domácím se nedaří cokoliv vymyslet. Ve druhém poločase se do zakončení dostávají opravdu jen sporadicky.
85'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a stav se nemění. Na tahu je Rijeka, domácí pospíchají samozřejmě dopředu.
84'
Rohový kop pro Neapol.
83'
Ošetřován byl nyní hostující Nikola Maksimović, ale už je na nohou a v duelu bude pokračovat.
81'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Faouzi Ghoulam.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Mário Rui, přichází Fabián Ruiz.
80'
Je před námi posledních deset minutek a je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé, což se asi neočekávalo, protože Neapol byla obrovským favoritem.
78'
Domácí se dostali do vápna, ale po delší přihrávce míč sebral pozorný Alex Meret.
76'
Hosté se po zisku míče hnali dopředu, ale jejich snažení ukončil zbytečný útočný faul, takže hrát mohou opět domácí fotbalisté.
73'
Nic zajímavého se na trávníku neděje. Domácí se snaží něco vymyslet, ale hosté velmi dobře brání a soupeře k ničemu nepouští.
71'
Dvacet minutek mají domácí na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem. Zatím to ale vypadá, že tři body získá favorit tohoto zápasu.
69'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Hirving Lozano.
69'
A hosté po vedoucí brance už nikam nepospíchají, hlavně drží míč a kombinují.
67'
Domácí kombinovali na polovině soupeře a snažili se něco udělat s nepříznivým výsledkem, ale to se jim nepovedlo a znovu už hraje Neapol.
65'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Sterling Yateke, přichází Daniel Štefulj.
64'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Filip Braut, přichází Momčilo Raspopović.
63'
Neapol právě vstřelila branku!
Ale nyní se to už hostům povedlo a jdou poprvé v utkání do vedení! Po centru z levé strany se k hlavičce dostal MATTEO POLITANO, který z malého vápna trefil Filipa Brauta, od kterého se míč odrazil za brankáře.
63'
Hosté se po rohovém kopu dostali dvakrát do zakončení, ale vedoucí branku vstřelit nedokázali. Andrea Petagna nemířil přesně.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že Rijeka hraje s Neapolí stále 1:1, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé. Máme se tedy na co těšit.
60'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Eljif Elmas, přichází Fabián Ruiz.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Lorenzo Insigne.
59'
Neapol zahrávala už čtvrtý rohový kop, ale nic z něho nevytěžila. Hosté zůstávají u míče a snaží se něco kloudného vymyslet.
58'
57'
Z hranice velkého vápna to vyzkoušel Stanislav Lobotka, ale míč skončil zhruba dva metrem nad brankou, kterou střeží Ivan Nevistić.
55'
Hosté se stále tlačí dopředu a snaží se vstřelit vedoucí branku. Zatím ale domácí drží cennou remízu.
53'
Další střelecký pokus, tentokrát se do něj dostal Eljif Elmas, ale brankáře překonat nedokázal a stav se tentokrát nemění.
51'
Po rychlé akci se jeden z domácích hráčů dostal do zakončení, ale jeho rána se neujala a od své branky bude rozehrávat Alex Meret.
50'
A další zakončení, ale ani Andrea Petagna se nedokázal prosadit. Na tahu je tak Rijeka, která se ve druhém poločase zatím pouze brání.
48'
Hosté vstoupili do druhého poločasu aktivně. Do zakončení se hned dostal Matteo Politano, ale jeho rána nebyla přesná.
47'
Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na konci prvního poločasu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:00 hodin.
První poločas je za námi. Úvod utkání a následných zhruba třicet minutek bylo zcela v režii domácího celku, který byl jasně lepší a nakonec se zaslouženě dostal do vedení 1:0, když se trefil Robert Murić. V závěru poločasu ale Neapola zabrala a zaslouženě vyrovnal Diego Demme. Je to tedy 1:1 a je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
45+3'
45+2'
Žlutou kartu dostává Kalidou Koulibaly (SSC Neapol).
45+1'
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Žlutou kartu dostává Filip Braut (HNK Rijeka).
43'
A ze svého náporu hosté vytěžili vyrovnávací branku! Po centru propadl míč na zadní tyč, Mertens ho vrátil před branku a DIEGO DEMME ho pohotově uklidil za bezmocného brankáře, 1:1!
42'
Obraz hry je nyní stále stejný. Hraje se hlavně na polovině chorvatského celku, ale Ivan Nevistić zatím zasahovat nemusel, protože ve finální fázi se hostům zatím vůbec, ale vůbec nedaří.
40'
Ani z další akce hostujícího celku nic nebylo a od své branky bude rozehrávat Ivan Nevistić, který samozřejmě nikam nepospíchá.
38'
Po rohu se do zakončení dostal Dries Mertens, ale branku trefit nedokázal a jeho Neapol tak stále prohrává.
37'
Hostující celek vybojoval rohový kop.
35'
Hosté přidali a je to znát. Neapol je nyní lepší a mnohem aktivnější, tak uvidíme, zda něco vymyslí.
33'
Po faulu zůstal ležet na trávníku hostující Matteo Politano, který musí být ošetřen, takže chvíli se hrát určitě nebude.
31'
Je za námi úvodních třicet minutek a Rijeka stále vede nad favoritem z Neapole 1:0. A nutno dodat, že zaslouženě. Hosté zatím nepředvedli nic, dokonce ještě ani nevystřelili na branku.
30'
Žlutou kartu dostává Ivan Smolčić (HNK Rijeka).
29'
Domácí hráč se skvěle prodral do vápna, dostal se do zakončení, ale míč poslal přesně do míst, kde stál připravený Alex Meret, který si s jeho dělovkou poradil!
27'
Hostující trenér, kterým je bouřlivák Gattuso, nyní svým svěřencům pořádně vyčinil. A není divu, protože Neapol zatím nepředvádí dobrý výkon.
25'
Třetí roh nic nepřinesl, Neapol se za cenu dlouhého odkopu dokázala ubránit.
24'
Domácí celek vybojoval další rohový kop.
24'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Robert Murić, přichází Sterling Yateke.
22'
Žlutou kartu dostává Matteo Politano (SSC Neapol).
20'
Zatím se hraje v hodně svižném tempu a myslím si, že diváci se rozhodně nenudí.
18'
Neapol se po dlouhé době vydala také dopředu, ale z akce hostujícího celku se nic neurodilo a na tahu je tak opět Rijeka.
16'
Ze svého druhého rohu ale nic nevytěžili a stav zápasu se tedy nemění. Rijeka stále vede o jednu branku.
15'
Domácí jsou při chuti a po další akci vybojovali rohový kop.
13'
Rijeka právě vstřelila branku!
A pozor, protože domácí celek jde překvapivě, ale zaslouženě do vedení 1:0! Po rychlé akci přišel míč na hranici velkého vápna a ROBERT MURIĆ ho parádně uklidil k tyči, velmi povedené zakončení!
11'
Opět se hraje na polovině Neapole, která je favoritem tohoto utkání, ale zatím to na hřišti tak nevypadá.
9'
Nyní si domácí hráč rovnal míč na střelu, ale nakonec o něj přišel a nic z toho tedy nebylo.
7'
Domácí celek zatím předvádí velice sympatický výkon, stále se tlačí dopředu a je zatím lepším týmem.
5'
Z úvodního rohu ale nic nebylo, protože ve vápně Neapole kraloval hromotluk Kalidou Koulibaly.
4'
A po další akci je tu první rohový kop v tomto utkání, zahrávat ho budou domácí.
3'
Nakonec se hosté dopředu vydali, ale nic z toho nebylo. První útok podnikl také domácí celek, ale skončil nepřesným centrem.
2'
Italský celek začal poklidnou kombinací na své polovině a zatím nikam nepospíchá.
1'
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté.
1'

HNK Rijeka: Nevistić – Tomečak (C), Escoval, D. Velkovski, Smolčić, Braut – Murić, Čerin, Lončar – Kulenović, Menalo.
Náhradníci: Prskalo, Nwolokor – Anastasio, Galović, Lepinjica, Raspopović, Štefulj, Yateke.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Nikola Maksimović, Koulibaly (C), Rui – Lobotka, Demme, Elmas – Politano, Petagna, D. Mertens.
Náhradníci: Contini, Ospina – Bakayoko, Hysaj, Ghoulam, Lozano, L. Insigne, Manolas, Rrahmani, P. Zieliński, Ruiz.

Rozhodčí: Gestranius – Aravirta, Alakare.
Utkání mezi Rijekou a Neapolí začíná už v 18:55 hodin, tak si nenechte tento zápas ujít, protože si myslím, že se máme na co těšit. Čeká nás hodně zajímavé měření sil.
SSC Neapol

Italský celek je naopak velkým favoritem této skupiny. Neapol má po dvou zápasech tři body, když v úvodním zápase trochu překvapivě podlehla doma Alkmaaru 0:1. To byl hodně smolný duel pro Neapol. Ve druhém zápase už ale Neapol zabrala, ukázala svou sílu a vyhrála na hřišti San Sebastianu 1:0. Ve Španělsku tedy Neapol získala hodně cenné body. Dnes hosty nečeká nic lehkého, tak uvidíme, jak si povede.
HNK Rijeka

Chorvatský celek je outsiderem této skupiny, ve kterém je kromě těchto dvou celků ještě Alkmaar a Real Sociedad, a zatím tuto roli po dvou zápasech potvrzuje. Rijeka totiž v úvodních dvou zápasech nezískala ani bod, vstřelila jen jednu branku a hned pět jich inkasovala. Rijeka v prvním zápase prohrála doma se San Sebastianem 0:1, poté jela do Nizozemska, kde prohrála 1:4 s Alkmaarem. Dnes by tedy domácí potřebovali nutně bodovat.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel HNK Rijeka – SSC Neapol. Favoritem zápasu je samozřejmě hostující Neapol, která to ovšem nebude mít v Chorvatsku jednoduché, tak uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.