Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Šachtar : AS Řím - 18. března 2021   18:55

Šachtar
Šachtar
59' Júnior Moraes (Patrick)
1:2
(0:0)
AS Řím
AS Řím
48' B. Mayoral   • 72' B. Mayoral  (C. Pérez)
Šachtar
Trubin – Dodô (82. Bolbat), Vitão, Kryvcov (C), Matvijenko – Patrick (60. Konopljanka), Antônio, Maycon – Tetê (60. Marlos), Júnior Moraes (77. Dentinho), Solomon (77. Sudakov).
Lahoz (ESP) – Devís (ESP), del Palomar (ESP)
NSC Olympijský stadion, Kyjev
AS Řím
Pau López – Ibañez, Cristante (C), Kumbulla – Spinazzola (58. Calafiori), Diawara (59. Lorenzo Pellegrini), Villar, Karsdorp (58. Peres) – C. Pérez, Pedro (75. El Shaarawy) – B. Mayoral.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit opět na shledanou.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:10.
Je dobojováno. Ve druhém poločase už branky padaly. Do vedení poslal hosty Mayoral, ale domácí dokázali Moraesem srovnat. Poslední slovo pak měli Římané, podruhé v zápasu se trefil Mayoral a stvrdil tak hostující postup do čtvrtfinále play-off Evropské ligy. Pro domácí Šachtar naopak sezóna na evropské půdě právě skončila. Sledovali jsme pohledný duel, hosté celou dobu jen kontrolovali svůj náskok a žádné drama nedopustili.
90+3'
90+2'
Domácí mají míč na svých kopačkách, Jevhen Konopljanka ještě táhl akci Doněcku, ale proti ní byla obrana Říma. Už je to jasné, hosté pomalu mohou odpočítávat poslední vteřiny zápasu a poté se budou radovat z postupu dále.
90+1'
Nastavovat se budou ještě dvě minutky navíc.
89'
Na druhé straně se rodila slibná akce Římanů, ale ta byla ofsajdové. Postranní sudí proto zdvihl svůj praporek a akci hostů zastavil.
88'
Po další střele Doněcku zasáhl brankář Pau López a římský ochránce svatyně tak bude mít k dispozici další odkop od ní.
87'
Pau López odkopl míč od své branky a ještě poslal spoluhráče do útočné akce.
85'
Hosté se už nikam neženou, jen kontrolují bezpečný náskok. Soupeř ale neustále sympaticky útočí, rád by docílil alespoň vyrovnání s favoritem duelu.
83'
Marlos napřáhl svou levačku a po jeho střele nechal vyniknout zákrokem brankáře hostů Lópeze, jenž má míč v bezpečí a bude ho odkopávat od své branky.
82'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Dodô, přichází Serhij Bolbat.
82'
Dodo se protáhl na území Říma a po následné další akci Doněcku vybojoval Šachtar další rohový kop.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky, troufám si napsat zápasu, hosté vedou 2:1, v celkovém součtu z obou zápasů pak 5:1.
79'
Hru nyní rozkouskovala střídání na obou stranách, už jsou ale u míče znovu domácí hráči, kteří se tlačí před soupeřovu bránu.
77'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Manor Solomon, přichází Georgij Sudakov.
77'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Júnior Moraes, přichází Dentinho.
75'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Pedro, přichází Stephan El Shaarawy.
74'
Mayoral vycítil šanci na hattrick a nyní se hnal do dalšího zakončení, ale proti byla obrana soupeře, která akci zastavila.
72'
AS Řím právě vstřelil branku!
Ve dvaasedmdesáté minutě hosté znovu vedou a opět u toho byl stejný hráč jako u úvodní branky. Carles Pérez si naběhl až za brankáře domácích, poté poslal míč k malému vápnu, kde měl BORJA MAYORAL jednoduchou úlohu, a sice trefit prázdnou branku – 1:2. Asistence: Carles Pérez.
70'
Pedro si nabíhal až před gólmana Doněcku, ale ten byl u míče dříve a těsně před hostujícím hráčem sebral míč do ruky a rychle ho odkopl na opačnou stranu.
69'
Maraš Kumbulla poslal křižnou přihrávku na nabíhajícího Carlese Péreze, ale ten nedokázal balon trefit ideálně a ten končí na kopačkách soupeře.
68'
Hosté se nyní na chvíli zatáhli do defenzivy, ale už z vlastní poloviny míří zase před domácí branku, kde se pokusí o další pokus, který by mohl být opět gólový.
66'
Marcos Antônio se vydal směrem dopředu, ale v tom mu bránil hostující hráč. Napodruhé se to domácímu hráči povedlo a už se svými spoluhráči kombinuje před Lópezem.
64'
Hráči Doněcku to ještě nevzdávají, opět se natlačili před branku soupeře, kde střílel novic na hřišti Jevhen Konopljanka, ale jeho střela šla jen nad branku hostů.
62'
Hosté nadále mají slibný náskok, nyní se dostali do pěkné akce, ale jejímu zakončení chybělo více přesnosti. Následuje odkop od domácí branky.
60'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Tetê, přichází Marlos.
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Alan Patrick, přichází Jevhen Konopljanka.
59'
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
Domácí vyrovnávají na 1:1. Po pěkně sehrané akci poslal balon hlavou ke vzdálenější tyči Alan Patrick, kde ho ve skluzu posunul do římské svatyně JÚNIOR MORAES. Asistence: Alan Patrick.
59'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Amadou Diawara, přichází Lorenzo Pellegrini.
58'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Rick Karsdorp, přichází Bruno Peres.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Leonardo Spinazzola, přichází Riccardo Calafiori.
57'
Další žlutá karta pro hosty, za faul Karsdorpa sudí trestá.
57'
Proti hlavičce Mayorala zakročil domácí brankář a zneškodnil tak další velkou šanci soupeře.
56'
Hosté se usadili na polovině Doněcku, kde si několikrát vyměnili míč. Soupeře je ale nepustil dále a hráči Říma se vrací zpět před Lópeze, aby mu pomohli s obranou.
55'
Alan Patrick tvrdě dohrál soupeře a dostává tak od hlavního sudího žlutou kartu. Celkově je to už třetí karetní trest v utkání.
54'
U mělého vápna nebezpečně zakončil hostující Pedro, ale pravačkou i s pomocí gólmana domácích končí míč mimo tři tyče.
52'
Nyní se dostali na polovinu Říma zase hráči Doněcku, pokus agilního Manora Solomona však skončil jen vedle pravé tyče z pohledu brankáře Říma.
50'
Domácí tak už mají malou šanci na to, aby ještě hostům postup zdramatizovali.
48'
Hosté se v úvodu druhého poločasu prosazují a v součtu obou duelů vedou už 4:0. Centr do pokutového území sice vyrazil jeden z domácích, ale okamžitě se k odraženému míči dostal BORJA MAYORAL a hlavičkou s odrazem o zem uklidil balon do domácí sítě – 0:1.
48'
Hosté napadali další rozehrávku soupeře, domácí se nedali a přeci jen se dostali před velké vápno, kde číhající nebezpečí odkopem uhasil Rick Karsdorp.
46'
Po změně stran se směrem dopředu vydali domácí hráči, na polovině Říma chvíli kombinovali, ovšem k ničemu to nevedlo a sami se pak vykázali ven.
46'
Střely na branku: 2 – 2
Druhý poločas začne přibližně ve 20:00.
První poločas je minulostí. V něm nepadla ani jedna branka, ale na obou stranách byla k vidění aktivita, zejména domácí byli směrem dopředu agilní. Jenže zatím neskórovali a na dorovnání tříbrankové ztráty tak mají už pouze něco málo přes pětačtyřicet minut. Uvidíme, zda nám druhá půle nabídne nějaké drama, nebo zda hosté nic takového nedopustí a dokráčejí za postupem.
45+4'
45+3'
Jdeme do poslední nastavené minuty, u míče jsou domácí a ještě to zkoušejí před hostující brankou, ale tu stále jen marně dobývají.
45+2'
Ani jeden tým se už příliš nikam nežene, úvodní dějství zápasu se tak už zřejmě pouze dohrává. Hosté mají míč a drží ho na své polovině.
45+1'
Nad rámec řádné hrací doby v prvním poločase se budou nastavovat ještě tři minuty navíc.
45'
Tam hosté vybojovali autové vhazování.
44'
Bryan Cristante získal na své polovině míč a chtěl ho odkopnout dopředu, povedlo se to až napodruhé a Pedro už pádí do pokutového území.
43'
Nepovedený centr domácích, míč zastavil jeden z beků soupeře a Římané otáčejí hru na opačnou stranu odkopem od Lópezovy branky.
42'
Blíží se závěr prvního poločasu, stav je stále bezbrankový, tohle rozhodně více do karet hraje hostům. Naopak domácí začínají být více nervózní, dohánět tříbrankové manko pro ně nebude jednoduché.
40'
Alanu Patrickovi utekl míč a ten získali hosté, následně pak se snažili projít na druhou stranu, ale už na polovině hřiště jejich počínání zhatili domácí.
39'
Mykola Matvijenko rozehrál míč směrem dozadu, protože byl tísněn obranou hostů. Další akce Doněcku ale nebyla úspěšná a nikterak nebezpečná.
38'
Tete se obtočil kolem své osy, ale nedokázal zakončit. Následně pak na hranici velkého vápna byl faulován Marcos Antônio a bude se opět žlutit. Ale kartu dostane právě on na přifilmovaný pád.
37'
Proti přízemní střele Bryana Cristanteho zakročil Anatolij Trubin a pokus kapitána hostů tak zastavil. Následuje tak odkop od jeho branky.
36'
Domácí zvyšují aktivitu a opět se snažili projít na území římského AS. Ovšem obrana byla proti a dostala míč pod kontrolu.
35'
Manor Solomon si drze naběhl skrze Rogera Ibaneze až do pokutového území, kde ale pěknou akci nedotáhl do konce, protože podklouzl. Hosté ale míč srazili za zadní čáru a je z toho roh pro Doněck.
33'
Pedro nahrával balon po zemi svému spoluhráči, ale precizní obrana soupeře tento úmysl zmařila a míč vypíchla.
31'
Domácí se dostali do další slibné šance, ale byli v ofsajdové pasti, což postrannímu sudímu neuniklo a ten zdvihl svůj praporek.
30'
Třicet minut hry je za námi, zatím jsme se nedočkali úvodní branky. Hosty to mrzet nemusí, ti mají stále bezpečný náskok z prvního měření sil, domácí tak mají co dělat, pomýšlejí-li na dorovnání svého manka.
29'
A další zákrok Lópeze, který nyní zakročil proti ráně pravačkou z nohy stejného hráče, jako před malou chvílí. Opět u toho byl Alan Patrick.
27'
Alan Patrick se dostal asi do zatím největší šance zápasu, uprostřed velkého vápna zakončil a do akce musel brankář hostů, jenž jeho pokus vleže zneškodnil!
26'
Domácí nemají co ztratit a neustále se snaží tlačit se před soupeřovu bránu, ale chybí tomu určitě větší důraz a přesnější střely. Nutno podotknout, že i hosté velmi dobře brání. O to to mají hráči Doněcku složitější.
25'
Hlavní sudí musel už vytáhnout první žlutou kartu. Ibañez nepustil na levé straně unikajícího domácího hráče a za cenu nedovoleného přidržení vyfasoval žluté napomenutí.
24'
Júnior Moraes je od úvodních minut hodně aktivní a nyní znovu prošel do pokutového území, kde však jeho zakončení nemělo gólové parametry.
22'
A další převzetí míče od Spinazzoly, jenž si seběhl do velkého vápna a na levé straně vyslal nepříjemnou střelu, která končí vedle tyče domácí brány.
21'
Leonardo Spinazzola elegantně prošel skrze dva beky domácích, poté míč nacentroval do pokutového území, avšak tam nebyl nikdo, kdo by ho usměrnil mezi tři doněcké tyče.
20'
Domácí pokazili tentokráte rozehrávku hostů, jenže znovu to s přechodem směrem dopředu neměli vůbec jednoduché. Římané hrají velmi dobře takticky a nepouštějí soupeře do nebezpečných zakončení.
19'
Hosté rozehráli rychlé autové vhazování a dostali se před branku soupeře, z hranice velkého vápna pak poslal nepříjemný pozdrav na Trubina Gonzalo Villar, ale gólman Šachtaru má vše pod kontrolou.
18'
Manor Solomon si nabíhal na přihrávku po levé straně, dostal se blíže velkému vápnu, ale uslyšel hvizd sudího. Míč mají hosté, protože domácí útočník už měl balon za postranní čárou.
17'
Další standardní situace na straně domácích, autové vhazování hráči Doněcku zahráli podobně jako před chvílí. A opět se jim nepovedla rozehrávka směrem dopředu.
16'
Dlouhý nákop ze středu hřiště si chtěl na levé straně převzít Mykola Matvijenko, ovšem znovu byl soupeř proti a míč srazil mimo.
16'
Autové vhazování měli k dispozici domácí hráči, ti ho zahráli na svou polovinu a odtud pak míří znovu před branku Římanů.
14'
Rohový kop zahrávali domácí, ale ani z této standardní situace nezapršelo. Míč mají hosté a směřují před domácí branku.
13'
Alan Patrick se dostal za obranu soupeře, poté převzal přihrávku a zakončil po zemi. Ale jeden z Římanů ve skluzu srazil balon do bezpečí.
11'
Hosté znovu nechali svého soupeře projít až k velkému vápnu, tam si na centr nabíhal Júnior Moraes, ale blíže k míči měl vyskakující gólman Doněcku Anatolij Trubin.
9'
Dodô převzal na svém území míč a poté zakládal další akci domácích, kteří by rádi otevřeli účet zápasu. Ale hosté hrají velmi dobře a prostor před velkým vápnem poctivě hlídají.
7'
Gonzalo Villar poněkud ostře zajel do soupeře a otáčel se směrem za hlavním sudím. Ten sice žlutou kartu nevytahuje, ale hráči římského AS domluvil.
6'
Borja Mayoral se dostal do dobré střelecké pozice v pokutovém území Doněcku, vystřelil téměř u značky pokutového kopu. Ala zakončil příliš zbrkle, míč jen zaletěl vysoko nad domácí bránu.
5'
Júnior Moraes vyslal podél levé postranní čáry přihrávku na nabíhajícího Manora Solomona, ale ten dobře balon nezpracoval a záhy o něj i přišel.
4'
Alan Patrick byl proti obránci Říma úspěšný, obešel ho a směřovali hru znovu před branku Paua Lópeze, ovšem nedostal se dále než k velkému vápnu.
3'
Další přechod hráčů Šachtaru na polovinu římského AS, ale obrana hostů si poradila a rozehrávku soupeře úspěšně zastavila.
2'
Hosté s vědomím, že mají v zádech první duel, který vyhráli 3:0, přešli v pohodě před domácí branku, kde ale také nebyli úspěšní.
1'
Júnior Moraes se hned na úvod zápasu prodral až před brankáře hostů, ale jeho dobrý pokus zablokovala obrana Říma a ta otáčí hru na druhou stranu.
1'

FK Šachtar Doněck: Trubin – Dodô, Vitão, Kryvcov (C), Matvijenko – Patrick, Antônio, Maycon – Tetê, Júnior Moraes, Solomon.
Náhradníci: Pjatov, O. Ševčenko – Bolbat, Bondar, Cipriano, Dentinho, Fernando, Chočolava, Konopljanka, Marlos, Sudakov, Taison.

AS Řím: Pau López – Ibañez, Cristante (C), Kumbulla – Spinazzola, Diawara, Villar, Karsdorp – C. Pérez, Pedro – B. Mayoral.
Náhradníci: Fuzato, Mirante – Calafiori, Džeko, El Shaarawy, Mancini, Lorenzo Pellegrini, Peres, Santon.

Rozhodčí: Lahoz (ESP) – Devís (ESP), del Palomar (ESP).
Utkání se vzhledem k opatřením kvůli pandemii nemoci Covid-19 odehraje bez přítomnosti diváků.
Statistiky prvního duelu

AS Řím – FK Šachtar Doněck 3:0
Branky: 23. Lorenzo Pellegrini (Pedro), 73. El Shaarawy (B. Mayoral), 77. Mancini (Cristante)
Karty: 56. Kumbulla (ASR), 83. Mancini (ASR) – 59. Patrick (SAC), 75. Maycon (SAC), 75. Taison (SAC)
AS Řím

Fotbalisté římského AS se v italské Serii A nacházejí na šestém místě s padesáti body a na čtvrtou pozici, která zaručuje postup do skupinové fáze Ligy mistrů, ztrácejí pouhé dva body a mají nadále šanci se do elitní čtyřky procpat. Naposledy se jim nedařilo, když na půdě Parmy prohráli 0:2. Reputaci z ligového neúspěšného duelu tak budou chtít napravit v utkání s Doněckem, ve kterém mají vše a pouze jen ve vlastních rukách. Jak už bylo zmíněno, v prvním vzájemném duelu osmifinále si vypracovali slibnou pozici pro postup do čtvrtfinále. Na domácí půdě srazili svého ukrajinského soka 3:0 a dnes tak budou na jeho půdě chtít co nejdříve skórovat, aby definitivně pojistili účast mezi osmi nejlepšími celky v Evropské lize. Naproti tomu však budou čelit houževnatému Šachtoru, jenž své zbraně neskládá a dá se očekávat jeho nepříjemná hra směrem dopředu. Domácí totiž nemají co ztratit a půjdou za smazáním tříbrankové ztráty.
FK Šachtar Doněck

Ukrajinský Šachtar Doněck je v lize na druhém místě a na druhý Kyjev má ztrátu čtyř bodů. Bojuje nejen o ligový titul, ale také o jediné volné místo pro příští ročník skupinové fáze v Lize mistrů. Proto bude dělat vše proto, aby vybojoval nejvyšší příčku. Do vyřazovacích bojů v EL se hráči Doněcku dostali díky tomu, že v podzimní základní skupině Ligy mistrů skončil na třetím místě a má tak šanci dále bojovat v pohárové Evropě. Do osmifinále této prestižní evropské soutěže se probojoval po tom, co po výsledcích 2:0 a 1:0 vyřadil izraelský Maccabi Tel Aviv. Do prvního duelu v rámci osmifinále však ukrajinský celek nevstoupil příliš dobře, když na hřišti favorizovaného AS Řím padl 0:3. Dnes tak bude mít před sebou nelehký úkol, a sice manko z úvodního střetnutí smazat. Ovšem proti Římanům je lehká cesta nečeká.
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes jsou na programu odvetné zápasy osmifinále Evropské ligy a my se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy FK Šachtar Doněck a AS Řím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.