Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sivasspor : Karabach - 5. listopadu 2020   18:55

Sivasspor
Sivasspor
11' Osmanpaşa (Fajr) • 88' Kayode (Arslan)
2:0
(1:0)
Karabach
Karabach
Sivasspor
Samassa – Goiano, Osmanpaşa, Yalçın, Çiftçi – Fajr, Claudemir (90+1. Cofie) – Yeşilyurt (59. Gradel), Arslan (C), Ninga (67. Öztekin) – M. Yatabaré (59. Kayode).
M. Yıldırım – Cofie, Öztekin, Sahin, Koné, Gradel, Kayode.
S. Schärer – S. de Almeida, B. Zogaj (všichni SUI)
Yeni Sivas 4 Eylül Stadyumu (Sivas).
Karabach
Mahammadalijev – Medveděv (C) (84. Mammadov), B. Husejnov (61. A. Husejnov), Medina, Guerrier – U. Matić (84. Ibrahimli), Garajev – P. Andrade (46. Emreli), Ozobić (61. Romero), Zoubir – Owusu.

Díky za pozornost, mějte příjemný večer.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:1. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 11:21.
Hosté vstoupili do druhé půle aktivněji, avšak kýženou branku vstřelit nedokázali. Naopak domácí trpělivě vyčkávali na svoji příležitost a v závěru zápasu pečetili svoji první výhru v EL druhou brankou. Dnes vítězí zaslouženě, třebaže Karabach nepodal špatný výkon.
90+4'
90+3'
Domácí drží v závěru balón u brány soupeře, budou rozehrávat ještě jeden roh.
90+2'
Žlutou kartu dostává Owusu (FK Karabach).
90+1'
Střídání v týmu Sivasspor: ze hřiště odchází Claudemir, přichází Isaac Cofie.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Na druhé straně střílel z dálky jeden z hráčů Karabachu, avšak Samassa se natáhl a balón ukryl do rukou.
88'
Sivasspor právě vstřelil branku!
OLARENWAJU KAYODE si však chuť spravuje vzápětí. Domácí fotbalista se dostal před brankáře, ten jej sice fauloval, avšak útočník Sivassporu přeci jen stačil míč poslat vzduchem přes strážce hostující svatyně a ten doplachtil až do sítě.
87'
Mohlo být definitivně rozhodnuto, Kayode dostal přihrávku na levou stranu, ovšem skluzem místo prázdné brány trefil jen tyč.
87'
Šahruddin Mahammadalijev si křikl, míč chytil do rukavic a ihned rozehrál.
86'
Rohový kop pro Sivasspor.
84'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Maxim Medveděv, přichází Rahil Mammadov.
84'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Uroš Matić, přichází Ismajil Ibrahimli.
83'
Ovšem na dlouho to nebylo a turecký mančaft opět může ušetřit nějakou minutu.
83'
Avšak jejich rozehrávka byla hodně mizerná, soupeř se míče ihned zmocňuje.
82'
Další faul Karabachu a rozehrávka Sivassporu na jeho straně. Domácí šetří čas.
81'
Wilde-Donald Guerrier si nabíhal na centr na levé straně a málem se dostal do zakončení, v poslední chvíli mu skluzem sebral míč jeden z protihráčů.
79'
Marcelo Goiano si šel dobře pro faul a také ho získal. Jeho celek rozehraje na protivníkově polovině.
78'
Hodně těsný ofsajd zastavuje zajímavou příležitost Karabachu.
77'
Domácí teď drží hru daleko od své svatyně, soupeři se čas neúprosně krátí.
75'
Domácí brankář včas vyběhl z brány a centrovaný balón ukryl rychle do náruče.
73'
Také Samassa musel být ve střehu, ovšem s ránou z levé strany, kterou vyboxoval, neměl zdaleka takovou práci, jako jeho protějšek před chvílí.
73'
Jeho tým rozehrál na druhé straně standardku, avšak provinil se ofsajdem, ve kterém stáli hned tři hráči.
71'
Zákrok večera nyní předvedl Mahammadalijev. Jeho spoluhráčům se nepodařilo odkopnout míč do bezpečí, jeden z nich se dokonce provinil rukou, ale hra pokračovala a ke střel z bezprostřední blízkosti se dostal Olarenwaju Kayode, mířil do horní části brány, ovšem gólman ázerbájdžánského mužstva fantasticky vyrazil míč nad břevno.
69'
Brankář Sivassporu je teď hodně vytížen, v kritické chvíli byl u míče jako první a rychle jej ukryl do bezpečí své náruče.
68'
Teď se hosté provinili faulem a Samassa může v klidu rozehrávat od své svatyně.
67'
Střídání v týmu Sivasspor: ze hřiště odchází Rodrigue Casimir Ninga, přichází Yasin Öztekin.
66'
A Samassa se musí činit, hodně nepříjemnou střelu na něj vyslal Mahir Emreli, domácí brankář však parádně míč vyrazil.
66'
Karabach rozehrál rohový kop, Mamadou Samassa byl připraven a míč vyboxoval do bezpečí.
64'
Hodně nepřesný pas neměl Olarenwaju Kayode šanci dostihnout. Na spoluhráče se pak zlobil.
63'
Žlutou kartu dostává Fajsal Fajr (Sivasspor).
61'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Filip Ozobić, přichází Jaime Romero.
61'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Badavi Husejnov, přichází Abbas Husejnov.
61'
Uğur Çiftçi nedokázal vybojovat míč, o rozehrávku od brány se postará Šahruddin Mahammadalijev.
59'
Střídání v týmu Sivasspor: ze hřiště odchází Mustapha Yatabaré, přichází Olarenwaju Kayode.
59'
Střídání v týmu Sivasspor: ze hřiště odchází Erdoğan Yeşilyurt, přichází Max-Alain Gradel.
58'
Hraje se teď ze strany na stranu, hosté se snaží vyrovnat, avšak přes obranu Sivassporu těžce prochází. Domácí pošlou na hřiště čerstvé síly.
56'
Rychlý přechod do útoku Karabachu nevyšel, míč skončil u brankáře Sivassporu.
53'
Teď už trest přichází a žlutou kartu dostává Filip Ozobić (FK Karabach).
51'
Hakan Arslan hodně tvrdě zastavil unikajícího protihráče a tento zákrok zasluhoval žlutou kartu. Hlavní arbitr je dnes ovšem benevolentní.
48'
Hosté vstoupili do druhé půle aktivně a domácí se zatím jenom brání.
46'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Patrick Andrade, přichází Mahir Emreli.
46'
Domácí jsou zatím aktivnější a vedou zaslouženě, ovšem mnoho fotbalové krásy duel dosud nenabídl. Hosté zahrozili pouze v jednom případě střelou mimo bránu, Sivasspor mohl své vedení navýšit, ale také selhal. Stále je tak vše otevřeno a druhý poločas může být ještě zajímavý.
45+1'
45'
Filip Ozobić se dožadoval faulu před malým vápnem, ovšem přání mu není splněno. Na druhé straně odmáván už čtvrtý ofsajd Sivassporu.
43'
Rodrigue Casimir Ninga zahrál v hostujícím pokutovém území rukou, se spoluhráči se tak musí stáhnout.
41'
Fajr to zkusil z hodně velké dálky a Šahruddina Mahammadalijeva nenachytal.
41'
Teď si hostující obrana nerozuměla s brankářem a byla z toho šance Sivassporu, Erdoğan Yeşilyurt mohl střílet do odkryté brány, avšak trefil jen před sebou stojícího Guerriera.
40'
Druhý ofsajd tureckého týmu.
38'
Mustapha Yatabaré střílel z dálky, ovšem gólman Karabachu byl na správném místě a míč lapil.
37'
Už to mělo být 2:0. Rodrigue Casimir Ninga výborně obešel obránce a ocitl se tváří v tvář brankáři, ovšem svoji ránu zamířil jen vedle pravé tyče.
36'
Domácí rozehráli další roh a nechybělo mnoho, aby se z něj prosadili podruhé, tentokrát však hlavička jednoho z hráčů končí v zámezí.
34'
Filip Ozobić celkem zbytečně fauloval soupeře před jeho bránou a útočná akce hostů tím pádem končí.
31'
Tohle byla slušná šance Karabachu. Wilde-Donald Guerrier se znenadání dostal ke střele, ale ta postrádala větší přesnost a proletěla vedle bližší tyče. Lépe mířit a možná se mohlo mužstvo z Ázerbájdžánu radovat.
30'
Znovu gólman Sivassporu v akci, tentokrát po malé domů rychle odkopával míč do bezpečné vzdálenosti.
29'
Mamadou Samassa byl připraven a letící balón z levé strany bez problémů chytil do rukou.
27'
Ofsajd a v něm turecký mančaft.
26'
Domácí uklidnili hru malou domů, Mamadou Samassa poté rozehrává nejbližšímu spoluhráči.
25'
Špatně si teď domácí přihráli na soupeřově straně, ten tak získává míč do své moci.
23'
Jeden z hráčů Sivassporu se snažil odcentrovat z levé strany před bránu, ovšem do míče udeřil příliš silně a míč končí až za protější postranní čárou.
21'
Menší roztržku mezi dvěma hráči vyřešil hlavní arbitr hned v zárodku, oběma kohoutům jen domlouvá.
19'
Dlouhý nákop na bránu Karabachu je práce pro Šahruddina Mahammadalijeva, který se natáhl a míč ukryl do rukou.
18'
Teď pro změnu kombinují na své polovině hosté, ale také se do útoku moc neženou.
16'
Sivasspor zůstává dlouho na míče, jeho hráči si však jen mezi sebou přihrávají.
13'
Vůbec poprvé se míče dotkl i brankář tureckého celku, lehký míč však v klidu pokryl.
12'
Claudemir byl nepříjemně atakován a zůstal ležet na trávníku. Po chvíli se ale zvedl.
11'
A je z toho branka. Neuhlídaný CANER OSMANPAŞA se dostal k hlavičce a míč poslal na pravou stranu, kde bylo dost volného prostoru.
10'
První rohový kop utkání obstarají hráči Sivassporu.
9'
Míč skončil dvakrát v krátké době u hostujícího brankáře, ten rozehrává na nejbližšího spoluhráče.
7'
Hra se teď odehrává převážně u středového kruhu, daleko od obou branek.
4'
Erdoğan Yeşilyurt to zkusil ze střední vzdálenosti, ovšem jeho rána postrádala přesnost a míč letí pouze nad břevno.
2'
Domácí se málem dostali do šance, ovšem jeden z hráčů zkoušel ještě kličku, která mu nevyšla.
1'

Sivasspor: Samassa – Goiano, Osmanpaşa, Yalçın, Çiftçi – Fajr, Claudemir – Yeşilyurt, Arslan (C), Ninga – M. Yatabaré.
Náhradníci: M. Yıldırım – Cofie, Öztekin, Sahin, Koné, Gradel, Kayode.

FK Karabach: Mahammadalijev – Medveděv (C), B. Husejnov, Medina, Guerrier – U. Matić, Garajev – P. Andrade, Ozobić, Zoubir – Owusu.
Náhradníci: Balajev, Arazli – Mammadov, A. Husejnov, Romero, Ibrahimli, Bajramov, Jafargulijev, Emreli, Gurbanli.

Rozhodčí: S. Schärer – S. de Almeida, B. Zogaj (všichni SUI).
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu ještě neutkali, uvidíme kdo z premiérového souboje vyjde jako vítěz.
FK Karabach

Také celek z Ázerbájdžánu je na tom bídně, třebaže nesehrál špatné zápasy. V tom prvním zavítal na hřiště Maccabi Tel Aviv, odkud si odvezl těsnou porážku 0:1. Soupeř skóroval už v 10. minutě utkání a náskok si dokázal pohlídat až do konce. Ve druhém střetnutí hostil Karabach Villarreal, po bezbrankové první půli se v 78. minutě ujal vedení a vypadalo to pro něj velmi nadějně, ovšem už o dvě minuty později bylo srovnáno, o další čtyři minuty už španělský mančaft vedl a svoji výhru pojistil v úplném závěru proměněnou penaltou.
Sivasspor

Turecký tým na úvod Evropské ligy svedl hodně vyrovnaný souboj se španělským Villarrealem. Favoritovi na jeho hřišti dlouho statečně vzdoroval, ještě v 74. minutě byl stav nerozhodný, avšak domácí přeci jen ukázali větší nervy a dvěma góly během čtyř minut rozhodli o konečném vítězství. Také druhý mač s M. Tel Avivem dopadl pro Sivasspor hodně krutě, když na své půdě vedl od 55. minuty 1:0, o zhruba deset minut později byl ovšem vyloučen Camara, izraelský soupeř dvěma zásahy v rozmezí pěti minut stav otočil a těsný náskok pak uhájil až do závěrečného hvizdu. Dočká se Sivasspor bodového zisku na třetí pokus?
Dobrý den, pořádnou porci zápasů 3. kola má dnes na programu Evropská liga. Ve skupině I na sebe narazí týmy, které na první bodový zisk v soutěži stále čekají, a sice Sivasspor a Karabach. Jejich souboji bude věnován tento přenos, mírným favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.