Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Hapoel Be'er Sheva  - 3. prosince 2020   21:00

Slavia
Slavia
31' Sima (Kuchta) • 36' Stanciu  • 85' Sima (Olayinka)
3:0
(2:0)
Hapoel Be'er Sheva
Slavia
O. Kolář – Masopust (80. Provod), Kúdela (C), Zima, Oscar (61. Bořil) – Holeš, Ševčík (80. Traoré) – Sima, Stanciu (64. Lingr), Olayinka – Kuchta (80. Musa).
Bognar – Buzás, Szert – Farkas (všichni HUN)
Eden Aréna, Praha-Vršovice
Levita – Dadia, Kabha, Taha (C) (81. Gamon), Tzedek, Twito – Sallalich (61. Yosefi), Bareiro (46. Madmon), Keltjens, Josué (77. Hatuel) – Varenne (61. Shviro).
Rahamim, Tzarfati – Meli, Askias, Gamon, Goldberg, Hatuel, Shviro, Yosefi, Madmon.

Z mé strany je to pro dnešní večer vše. Loučím se s vámi a brzy zase na počtenou.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 6:2. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:10.
Pražané zvládli zápas naprosto suverénně. Fotbalisty Be´er Shevy absolutně k ničemu nepustili, naopak za domácí se prosadili dvakrát Abdallah Sima a Nicolae Stanciu. Slavia tak zvítězila v jednoznačném zápase 3:0 a za týden se utká s Leverkusenem v přímém souboji o první místo ve skupině.
Je hotovo, Slavia vítězí 3:0 a postupuje do jarní fáze Evropské ligy.
90+2'
90+1'
Nadále sledujeme kombinaci červenobílých. Hostující hráči prakticky jen čekají na konec.
90'
Nastavují se dvě minuty.
88'
Sima mohl dokonat hattrick! Zima ho našel parádním balonem za obranu, senegalský forvard ve službách Slavie pohotově zakončil z první a jeho povedenou ránu dokázal pozorný Levita lapit.
87'
Na hřišti se vskutku nic moc zajímavého neděje. Do rozehrávky Slavie se zapojuje i brankář Kolář.
86'
Utkání už se pouze dohrává, hráči Slavie nadále kombinují a bez potíží čekají na závěrečný hvizd.
85'
Slavia právě vstřelila branku!
Je zřejmě definitivně hotovo! Peter Olayinka pořádně zabral, doběhl zdánlivě ztracený míč, nacentroval do vápna, kde našel přesně ABDALLAHA SIMU, který i za pomoci teče bránícího hráče dokázal balon o tyč dotlačit za brankovou čáru.
83'
V posledních minutách přece jenom Izraelci vysunuli napadání, Pražané si zatím dokáží poradit a nadále drží balon.
82'
Bořil zůstal na zemi o ostrém zákroku Hatuela. Hlavní sudí nezapískal a kapitán Slavie se hodně zlobí.
81'
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Loai Taha, přichází Noam Gamon.
80'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Petr Ševčík, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Petar Musa.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Lukáš Provod.
78'
Fotbalisté Be´er Shevy sutečně velký odpor nekladou a naopak slávisté nikam nespěchají, v posledních minutách je tak k vidění především zdlouhavá kombinace domácích hráčů.
77'
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Josué, přichází Rotem Hatuel.
76'
Zimovi se nevyvedl odkop, a tak mohl Yosefi centrovat po zemi do vápna, kde na míč jen o kousek nedosáhl Shviro. Hráči Be´er Shevy tedy nadále čekají na svou první střelu na bránu.
75'
Lingr se ocitl s míčem ve vápně, zkusil vypálit, jenže jeho rána byla zablokována.
74'
Holeš zkusil vypálit z hodně velké dálky, tentokrát Levita zasahovat nemusel, míč letěl vysoko nad.
73'
Kuchta tak tak stihl míč směřující do autu, a tak ho alespoň z první napálil do malého vápna, kde ho bez potíží lapil brankář Levita.
72'
Hra trochu ztratila tempo. Míč drží stále domácí fotbalisté na vlastní půli.
71'
Míč je nyní na polovině Slavie, hrají s ním ale výhradně jen Pražané, žádné nebezpečí jim nadále nehrozí.
70'
Pražanům nevyšlo autového vhazování, nešikovně totiž sami sebe vystavili do ofsajdu.
69'
Lingr si naskočil na další centrovaný míč a dokázal ho usměrnit mezi tři tyče. Gólman Levita byl pozorný a balon zalepil ve svých rukavicích.
68'
Yosefi stáhl na zem Kuchtu a o chvíli později se stal dalším majitelem žluté karty.
67'
Na centr od rohového praporku vyskočil nejvýše Olayinka, jehož hlavička skončila poměrně dost vysoko nad břevnem.
66'
Míč se po několika odrazech dostal ke Kuchtovi, který to zkusil z ostrého úhlu. Gólman Levita byl včas ven z brány a Kuchtův pokus vyrazil na roh.
65'
Fotbalisté Slavie nadále hrají na polovině soupeře. Sešívaní čekají na chybu soupeře a obléhají jeho vápno.
64'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Ondřej Lingr.
63'
Na trávníku zůstal ležet Stanciu, který je v péči domácích lékařů. Hra je přerušena.
62'
Olayinka táhl další akci svého celku po levé straně, jenže jeho pas do ohně se neujal. Fotbalisté Be´er Shevy jen jednoduše odkopli balon do bezpečí.
61'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Oscar, přichází Jan Bořil.
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Gaëtan Varenne, přichází Itamar Shviro.
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Sintayehu Sallalich, přichází Tomer Yosefi.
59'
Sima doběhl dlouhý nákop a pasem pod sebe hledal své spoluhráče. Nahrávka domácímu křídelníkovi úplně nevyšla, hosté se navíc vrátili včas a mohou rozehrávat.
58'
Pražané jsou nadále aktivnějším týmem. Sledujeme jejich kombinaci na polovině soupeře. Určitě lze konstatovat, že domácí utkání kontrolují.
57'
Masopust nadýchaným a přesným centrem našel zcela osamoceného Kuchtu, který se ocitl v obří šanci. Svou střelu hlavou se pokoušel zamířit do protipohybu brankáře, jenže Levita zareagoval velice dobře a míč lapil, jak se říká, do teplých.
56'
Kolář musel ven z brány, aby míč odehrál hlavou do bezpečí. To se mu podařilo obstojně, vhazovat ale budou hosté.
55'
Balon se po trochu krkolomné kombinaci dostal k Olayinkovi, který si chystal zakončení z ostrého úhlu, proti dvěma bekům soupeře se nakonec do střely neprotlačil.
54'
Centr od Stanciua přilétl na přední tyč, kde se však píská útočný faul jednoho z Pražanů.
53'
Olayinka se pokusil přejít přes Tahu na levé straně. Kapitán hostů vyšel z tohoto souboje jako vítěz, pokračovat se bude rohem Slavie.
52'
Josué hledal dlouhým míčem Varenna, jenže pas mu adresoval do ofsajdu.
51'
Masopust se pokusil projít přes Keltjense, který však sešívaného pravého beka srazil k zemi a od hlavního rozhodčího dostal žlutou kartu.
49'
Stanciu kombinoval s Olayinkou, jenž ihned vracel míč z levé strany do šestnáctky. Obránci hostí se dokázali vrátit včas a situaci uhasili.
48'
Olayinka se tlačil k míči na levou stranu, Taha před ním včas uklidil míč do autu.
47'
Brankář Levita vykopával, chvíli váhal s výkopem, nakonec ale situaci zvládl a poslal míč na polovinu Slavie.
46'
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Mariano Bareiro, přichází Ilay Madmon.
46'
První poločas je minulostí, viděli jsme v podstatě jen dvě gólové šance, ale obě skončili brankou, a proto vedou Pražané po pětačtyřiceti minutách nad izraelskou Be´er Shevou 2:0. Připomeňme, že pokud dnes sešívaní neprohrají, zajistí si postup ze základní skupiny. Druhá půle začne zhruba ve 22:00, tak zůstaňte s námi.
45'
43'
Sima si řekl pohybem o přihrávku na pravé křídlo, tento pas byl ale příliš dlouhý, hrát bude Levita.
42'
Kuchta fauloval ve snaze získat míč na polovině soupeře. Hrají hráči izraelského týmu.
41'
Josué se prezentoval dlouhým pasem za obranu, ale brankář Slavie Kolář vyřešil situaci včasným výběhem.
40'
Holeš hledal Simu na levém křídle. Nakonec scházelo domácímu křídelníkovi několik metrů, aby míč stihl.
39'
Po dvou vstřelených brankách se hra zase uklidnila. Oba týmy si často vyměňují míč.
38'
Keltjens se pokoušel protlačit k míči, který skákal za brankovou čáru. Úspěšný nakonec nebyl. Sešívaní stopeři zvládli situaci výborně.
37'
Masopusta zradilo zpracování na pravé straně. Hosté se tak zadarmo dostávají na polovinu svého soka.
36'
Pražané vedou o dvě branky! Kuchtovi uskočil míč při zpracování, následně se odrazil pro NICOLAE STANCIU naprosto ideálně tak, že se do něj mohl rumunský technik z hranice vápna opřít a jeho rána skončila u pravé tyče gólmana Levity.
34'
Brankář Kolář předvedl obrovskou chybu, kdy z výkopu trefil Josuého. Následně měl gólman sešívaných štěstí, že Josuému chvíli trvalo, než se zorientoval, a tak nakonec vůbec nemohl zakončovat.
33'
Tentokrát Pražané otočili, zklidnili hru a vrátili se až k vlastnímu gólmanovi.
32'
Pražané pokračují v tlaku. Sledujeme jejich další kombinaci na polovině soupeře.
31'
Slavia jde do vedení! Kuchta jen tak tak stihl míč na levém křídle a nacentroval, míč si ve vápně našel ABDALLAH SIMA, který se díky skvělému výskoku dostal výš než gólman Levita rukavicemi a míč poslal hlavou přesně do sítě.
29'
Pražané zkoušeli centry z obou stran, jenže úspěšní nebyli. Záhy za to vzal Stanciu, jeho dělovka skončila několik metrů mimo.
28'
Olayinka se prosmýkl po levé straně individuálně a míč zvedl následně na penaltu, kde se pokoušel hlavičkovat Sima, který v záklonu hodně přestřelil.
27'
Sima upadl ve vápně soupeře a hlavní sudí zapískal, jenže se píská jen ruka právě zmiňovaného Simy.
26'
Oscar si došel pro faul na levé křídlo. Chystá se další standardní situace v podání Pražanů.
25'
Varenne dokázal ve vzduchu najít velice povedený centr, který mířil do malého vápna, jenže jeho hlavička mířila vysoko nad.
24'
Hosté se dostali k míči na polovině Slavie, Zimovi se následně nepodařilo odkopnout míč ideálně a uvidíme roh hostů.
23'
Kombinace Slavie pokračuje. Domácí hrají s míčem v posledních minutách především na pravé straně.
21'
Stanciu z volného přímého kopu jen napálil míč do Kuchty, který prodlužoval zeď. Levita bude vykopávat.
20'
Stanciu se pokoušel protlačit ke střele z hranice vápna, kde byl však povalen Bareirou. Ten dostal od hlavního sudího žlutou kartu a chystá se standardní situace z velmi zajímavé vzdálenosti.
19'
Zápas zatím probíhá vskutku v hodně vlažném tempu. Oba týmy se zatím střídají v držení balonu, na první tutovku se čeká.
18'
Po delší době se na polovině soupeře drželi také hráči Be´er Shevy, zatím se však na další střeleckou příležitost čeká.
17'
Na druhé straně vypálil ze střední vzdálenosti Holeš, ani jemu se však nepodařilo zacílit přesně.
16'
Po centrovaném balonu se míč odrazil před šestnáctku k Sallalichovi, jenž to zkusil z první, bránu však o hodně minul.
15'
Masopust poslal k zemi Josuého, za což vidí od hlavního sudího žlutou kartu.
14'
Na centrovaný míč z levé strany si nabíhal Sima, nakonec na něj o kousek nedosáhl, a tak balon skončil v rukavicích Levity.
13'
Obléhání pokračuje. Hosté se několikrát dostali k míči, ale posunuli ho vždy pouze do autu.
12'
Červenobílí zase drží míč na půli soupeře a čekají, zda se objeví v defenzivě hostů nějaká skulinka.
11'
Centrovaný míč od rohového praporku přilétl na přední tyč, kde domácí dokázali zablokovat zakončení jednoho z nabíhajících hráčů soupeře.
10'
Hosté měli k dispozici ještě jednu standardní situaci, kterou rozehráli po signálu nakrátko. Pražané zblokovali následný střílený centr na roh.
9'
Holeš ve středu hřiště fauloval Josueho. Fotbalisté Be´er Shevy se posouvají na polovinu Slavie.
8'
Masopust vypálil levačkou ze střední vzdálenosti, rána mu sedla poměrně dobře a gólman hostí musel velice rychle k zemi, aby míč vytěsnil mimo.
7'
Stanciu stíhal míč na levé straně, jenže byl přetlačen Tahou a u míče tak jsou opět fotbalisté izraelského týmu.
6'
Ševčík se pokoušel pasem za obranu vysunout Simu, ten ale přihrávku nedoběhl, rozehrává Levita.
5'
Slávisté nadále hrají s balonem. Zatím se ani jeden z celků nikam nežene, sledujeme poklidný start zápasu.
4'
Sima se vydal za zdánlivě ztraceným balonem, ten na poslední chvíli odvrátili hostující fotbalisté na aut.
3'
Míč na svých kopačkách drží fotbalisté Slavie. Ti zatím hrají jen na vlastní půli a kombinují nakrátko.
2'
Z rohu Izraelci neudeřili. Následně ještě pokračovali v nebezpečné kombinaci, kterou zastavil až praporek hlavního rozhodčího značící ofsajd.
1'
Zápas začali rozehrávkou hosté. Masopust posunul dlouhý nákop na rohový kop.
1'

SK Slavia Praha: O. Kolář – Masopust, Kúdela (C), Zima, Oscar – Holeš, Ševčík – Sima, Stanciu, Olayinka – Kuchta.
Náhradníci: Kovář, Vágner – Bořil, Jurásek, Karafiát, Křišťan, Lingr, Provod, Musa, Rigo, Tecl, Traoré.

Hapoel Be'er Sheva FC: Levita – Dadia, Kabha, Taha (C), Tzedek, Twito – Sallalich, Bareiro, Keltjens, Josué – Varenne.
Náhradníci: Rahamim – Meli, Askias, Gamon, Goldberg, Hatuel, Shviro, Yosefi, Madmon.
Hapoel Be´er Sheva FC
Poslední vítězství Hapoelu Be´er Shevy se datuje k 22. říjnu. A hádáte správně. Tehdy izraelský tým přivítal doma pražskou Slavii, kterou porazil 3:1. Od té doby se Be´er Shevě ani trochu nedaří v domácí soutěži ani v Evropské lize. Celkem izraelský celek z v osmi duelech čtyřikrát prohrál a čtyřikrát remizoval. Šanci na postup ze skupiny mají Izraelci spíše už jen matematickou, každopádně v Praze musí bezpodmínečně vyhrát, pokud tak neučiní v Evropě končí. Nechme se překvapit, co fotbalisté Be´er Shevy v Edenu předvedou, zápas začíná ve 21 hodin.
SK Slavia Praha
Domácí celek je jednou nohou v play-off Evropské ligy. Pražané sice vybouchli v úvodním kole, kdy právě v Izraeli padli 1:3, od té doby však neztratili ani bod, udolali Leverkusen 1:0 a Nice 3:2 a 3:1 a nyní jim patří dokonce první místo ve skupině. Pro sešívané však přišlo vystřízlivění o víkendu, kdy nečekaně doma remizovali s Brnem bojujícím o záchranu. Pro jistotu postupu stačí svěřencům Jindřicha Trpišovského doma s izraelským celkem neprohrát.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u zápasu Evropské ligy mezi Slavií a Be´er Shevou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.