Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Linz - 22. října 2020   21:00

Tottenham
Tottenham
18' Lucas Moura (Vinícius) • 27' Andrade(vl.)  • 84' Son Hung-min (Vinícius)
3:0
(2:0)
Linz
Linz
Tottenham
Hart – Doherty, D. Sánchez, B. Davies (C), Reguilón – Winks, P.-E. Höjbjerg (62. Moussa Sissoko) – Lucas Moura (78. Lo Celso), Bale (62. Son Hung-min), Lamela (62. Alli) – Vinícius (86. Clarke).
Al-Hakim – Klyver, Hallin (SWE)
Tottenham Hotspur Stadium
Linz
A. Schlager – Wiesinger, Trauner (C), Andrade (46. Potzmann) – Ranftl, Holland (5. Grgic), Michorl, Renner (39. Filipović) – Gruber (46. J. Eggestein), Raguz, Balič (78. Goiginger).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 13:9.
Fotbalisté Tottenhamu zvládli vstupní zápas do skupinové fáze EL, když bez větších problémů zdolali rakouský Linec 3:0. V prvním poločase otevřel skóre Lucas Moura a poté si dal po centru Garetha Balea vlastní gól Andrés Andrade. Po změně stran Spurs kontrolovali hru a ještě si vytvořili několik šancí na zvýšení náskoku. Třetí gól přišel až v závěru utkání, po hezkém sklepnutí od Viníciuse se o něj postaral střídající Son Hung-min.
90+3'
90+3'
Reguilón ještě hledal na zadní tyči Sona. Až k němu balón neprošel.
90+1'
Do šance se dostal domácí mladíček Jack Clarke. K tomu se snesl míč po centru na vzdálenější tyč a Clarke si ho i dobře srovnal na zakončení. Vypálil ale poměrně daleko vedle zadní tyče.
90+1'
Potzmann je v pořádku. Rozhodčí nastaví tři minuty.
89'
Po souboji se Sonem zůstává ležet na trávníku Marvin Potzmann. Bylo to asi nezaviněné, Korejec se nicméně přišel podívat, zda se protihráči nestalo něco vážnějšího.
88'
Hosté ještě lehce zahrozili. Centr Ramsebnera z levé strany našel Marka Raguze, jehož hlavička se snesla přímo do rukavic Joea Harta.
87'
Teď už se zápas asi dohrává. Domácí si vyměňují balón na vlastní polovině a nikam nepospíchají.
86'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Carlos Vinícius, přichází Jack Clarke.
84'
Tottenham právě vstřelil branku!
Jen 2:0 to ale nebude! Skvěle to udělal Carlos Vinícius, který po centru Dohertyho sklepl hlavou míč naprosto cíleně k SONOVI HUNG-MINOVI. Ten už byl sám před brankářem Schlagerem a chladnokrevně kolem něj poslal balón do sítě.
83'
Hosté už asi nemají síly na nějaký ofenzivnější přístup. I současný výsledek by pro ně asi byl přijatelný.
82'
Z pravé strany vlétl do šestnáctky Dele Alli. Jeho střílený centr vyrazil Schlager do míst, kde byli jeho obránci.
81'
Lo Celso si pokryl míč před Potzmannem, který ho fauloval. Rozehrává Tottenham.
80'
Hosté po delší době na útočné polovině. Nakonec přišel centr Ranftla, který odvracel Doherty.
78'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Lucas Moura, přichází Giovani Lo Celso.
78'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Husein Balič, přichází Thomas Goiginger.
77'
I čtvrthodinu před koncem domácí drží svůj dvougólový náskok. Ten mohl být po nedávné šanci Alliho i vyšší.
75'
Dele Alli sám před Schlagerem. Hostující brankář zakončení anglického reprezentanta nejprve ztlumil a následně se stačil zvednout dost rychle na to, aby balón, který směřoval do brány, doběhl a skluzem ho odehrál zpátky do pole!
73'
Zakončení Sona bylo tečované, následoval tedy roh. Ten už další vzrušení nepřinesl.
72'
Lucas Moura si na pravé straně narazil míč se Sissokem a následně si cestou do šestnáctky vychutnal bránícího Wiesingera, kterého posadil na trávník. Akce Spurs pak pokračovala přihrávkou Deleho Alliho na Sona Hung-mina, který z levé strany pokutového území pálil těsně nad!
71'
Zajímavá je statistika střel na bránu. Ta je totiž vyrovnaná 2:2. Obě střely Angličanů našly svůj cíl za zády brankáře Schlagera.
70'
Tempo hry je v posledních minutách takové vycházkové. Spurs kontrolují zápas, naplno ale evidentně hrát nepotřebují.
68'
Moura poslal do šance Sona, který obešel brankáře Schlagera, ale pak ho zastavila píšťalka sudího. Jednalo se o poměrně jasný ofsajd.
66'
Po Sonově rohu se dostal k zakončení Matt Doherty. Bránu ale netrefil.
65'
Z pravé strany posílal před bránu velmi dobrý míč Lucas Moura. Jeden z obránců balón stačil tečovat a nikdo z nabíhajících Kohoutů ho tak nezasáhl. Roh pro domácí.
64'
Michorl ho zahrál na bližší tyč, kde vystoupal k hlavičce Petar Filipović. Hart měl štěstí, že se míč snesl nad jeho bránu.
63'
Střela Johannese Eggesteina byla zablokována. Hosté budou zahrávat rohový kop.
63'
Gareth Bale tedy strávil na hřišti hodinu. Po jeho centru si dal vlastní gól Andrade, takže svůj podíl na aktuálním stavu zápasu Velšan rozhodně má.
62'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Gareth Bale, přichází Son Hung-min.
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Érik Lamela, přichází Dele Alli.
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Pierre-Emile Höjbjerg, přichází Moussa Sissoko.
60'
Vypadá to, že do hry brzy půjde Son Hung-min. Šikovný Korejec by mohl obranu Lince pořádně větrat.
58'
Na přihrávku za obranu si zabíhal Gareth Bale. Situaci výtečně přečetl brankář Alexander Schlager, který vystartoval ven z pokutového území a balón před velšským reprezentantem odehrál!
57'
Érik Lamela se nyní prezentoval útočným faulem v pokutovém území soupeře. Rakušané mohou rozehrávat z klidu.
56'
Gareth Bale na pravém křídle neobehrál Huseina Baliče. Ještě ale zabojoval a získal pro Spurs míč zpátky.
54'
Rohový kop Michorla směřoval na vzdálenější tyč, kde si míč našel Lukas Grgic. Jeho zakončení ale ztlumil bránící Sánchez a Hart už měl lehkou práci.
53'
Tu zahrával právě Michorl a domácí obrana odvracela míč na roh.
52'
Lamela si počínal nedovoleně v souboji s Peterem Michorlem. Standardní situace pro hostující celek...
52'
Gernot Trauner centroval z levé strany. Míč odvracel z domácí šestnáctky Ben Davies.
51'
Na rohový kop Lamely si vyskočil Davinson Sánchez. Hlavička kolumbijského stopera hostujícího gólmana neohrozila.
50'
Na druhé straně měl míč Bale. Ten vybojoval pro Kohouty roh.
50'
Sergio Reguilón hraje dobrý zápas. Nyní centroval z levé strany a obrana LASKu měla co dělat.
49'
Carlos Vinícius si nepohlídal ofsajdové postavení. Rozehrávat budou hosté.
47'
Carlos Vinícius udržel míč poblíž rohového praporku a poté ho prostrčil na Érika Lamelu. Ten se prokličkoval až do zakončení, které umístil vedle vzdálenější tyče!
46'
První práce pro Joea Harta ve druhém poločase. Centr baliče z pravé strany si pohídal.
46'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Andrés Andrade, přichází Marvin Potzmann.
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Andreas Gruber, přichází Johannes Eggestein.
46'
První poločas se vyvíjel asi podle představ Tottenhamu. Anglický favorit totiž většinu času diktoval tempo hry, dal dva góly a do kabin tak odchází s vedením 2:0. Skóre zápasu otevřel v 18. minutě po Viníciusově přihrávce Lucas Moura. O necelých deset minut později si pak srazil přízemní centr Balea do vlastní brány obránce Andrés Andrade. Hosté zahrozili až v závěru úvodního dějství, kdy ránu Grubera vyškrábl na roh Hart.
45+3'
45+2'
Carlos Vinícius svými kličkami zamotal hlavu Peterovi Michorlovi, který ho fauloval. Žlutá karta pro hráče LASKu.
45+1'
Z následného rohu už hosté nic nevytěžili. První poločas bude nastaven o tři minuty.
45'
Pierre-Emile Höjbjerg ztratil míč u vlastní šestnáctky a z toho mohl profitovat Andreas Gruber. Ten vypustil z 20 metrů parádní ránu, kterou ještě lepším zákrokem vyškrábl na roh Joe Hart! Zkušený gólman ukázal, že chytat nezapomněl.
44'
Před rozběhnutým Andreasem Gruberem stačil odehrát míč do autu domácí stoper Davinson Sánchez.
43'
Daleko ze své brány musel Alexander Schlager, který odehrál balón před Carlosem Viníciusem až do ochozů stadionu.
42'
Reinhold Ranftl se odhodlal k centru z pravé strany, který byl snadnou kořistí pro brankáře Harta.
41'
Hosté neváhají napadat rozehrávku obránců soupeře klidně i ve čtyřech lidech. Tottenham se z toho ale dokáže bez větších problémů vykombinovat.
39'
Hosté střídají. Reneho Rennera nahradil Petar Filipović. Bohužel neumím říci, zda se jednalo o taktické střídání nebo vynucené. Nějaký zdravotní problém jsem na Rennerovi nepozoroval.
37'
Rychlonohý Lucas Moura dostihl míč u autové čáry a pod tlakem ještě získal na Wiesingerovi autové vhazování.
37'
Harry Winks u lajny pořádně přibrousil Andrease Grubera. Může být rád, že se vyhnul žluté kartě.
36'
Z hloubi pole centroval do hostující šestnáctky Harry Winks. Balón odvrátil hlavou Trauner.
35'
Reguilón se při snaze vyvézt míč ocitl na zemi. Odpískání faulu se domáhal marně.
33'
Hosté měli k dispozici standardní situaci. Po centru Michorla se balón odrazil ke kapitánovi Gernotovi Traunerovi, který z levého rohu šestnáctky střílel vysoko nad.
31'
Držení míče – 59 % : 41 %
29'
Domácí zatím jasně plní roli favorita. Linec dvakrát inkasoval a je v poměrně těžké defenzivě.
27'
Kohouti zdvojnásobují své vedení! Gólovou akci rozjel na levé straně Sergio Reguilón, který průnikem přes tři hráče dovezl míč až k pokutovému území. Tam ho předal Érikovi Lamelovi, jenž ho ještě posunul doprava na Garetha Balea. Ten poslal před bránu přízemní centr a balón si nešťastně srazil do vlastní sítě bránící ANDRÉS ANDRADE – 2:0.
26'
Domácí vstřelený gól uklidnil a momentálně se hraje podle jejich not. LASK se především brání.
24'
Její exekuci si vzal na starost Gareth Bale. Rozhodl se pro centr, který byl dobrý, ale hosté se nakonec zvládli ubránit.
24'
Lamela byl faulován Grgicem a domácí budou zahrávat standardní situaci ze zajímavé pozice...
23'
Dánský fotbalista Tottenhamu se vrací na trávník s novým dresem a zalepeným obočím.
21'
Renner je už v pořádku. To Höjbjerg má rozseklé obočí a domácí lékaři musejí zastavit krvácení.
20'
Hostující Rene Renner se srazil s Pierrem-Emilem Höjbjergem a oba fotbalisté potřebují ošetření.
18'
Domácí otevírají gólový účet zápasu! Na Daviesův pas do levého křídla si naběhl Carlos Vinícius. Ten následně předložil míč před bránu LUCASOVI MOUROVI, který zblízka překonal Schlagera.
17'
Reinhold Ranftl čekal na levém křídle na pas od spoluhráče.
Gruber ale mezitím zboural Reguilóna a pískán je tedy útočný faul.
16'
Bale nasadil jesličky Andrademu a po kontaktu se soupeřem upadl. Rozhodčí k jeho překvapení faul nepíská.
15'
Gareth Bale bojoval u rohového praporu s Renem Rennerem. Hostující hráč si s hvězdným protihráčem poradil a dokázal s míčem vyjet do bezpečí.
14'
Sergio Reguilón byl přistižen v ofsajdové pozici. Tato akce domácích tak k zakončení nepovede.
12'
Hosté vyrazili do rychlého protiútoku. Akci táhl Husein Balič, který se prezentoval slabou střelou z hranice šestnáctky. Joe Hart neměl problém se svým prvním zákrokem.
11'
Lucase Mouru zastavil nedovoleným způsobem Reinhold Ranftl. Tottenham bude rozehrávat.
9'
Tottenham začíná hrozit! Bale roztáhl hru napravo, kde byl Matt Doherty. Ten našel přesným centrem Carlose Viníciuse, který hlavičkoval nekrytý z ideální pozice, ovšem zakončení mu vůbec nesedlo. Schlager zasahovat nemusel.
8'
Jeho exekutorem byl Lamela. Ten centroval na přední tyč, kde se dostal k hlavičce Ben Davies. Dnešní kapitán Kohoutů zamířil nad.
7'
Poprvé se připomněl Gareth Bale. Po jeho průniku budou domácí zahrávat rohový kop.
5'
Holland nebude moci pokračovat. Nahrazuje ho Lukas Grgic.
3'
Na trávníku se ocitl James Holland. Hostující fotbalista je ošetřován.
2'
Hosté zkoušejí vysoko napadat. Winks ale z prvního doteku sklepl míč na Dohertyho, čímž byl presink Rakušanů vyšachován a před krajním bekem Spurs se otevřel volný prostor. Doherty s tím nenaložil nejlépe, pro hosty to ale bylo varování.
1'
Poprvé od svého návratu to Tottenhamu nastoupí v základní sestavě Gareth Bale. Hvězdný Velšan si první minuty připsal už ve víkendovém ligovém zápase proti West Hamu, do něhož zasáhl v roli střídajícího hráče.

Tottenham Hotspur: Hart – Doherty, D. Sánchez, B. Davies (C), Reguilón – Winks, P.-E. Höjbjerg – Lucas Moura, Bale, Lamela – Vinícius.
Náhradníci: Lloris, B. Austin – Alderweireld, Son Hung-min, Kane, Moussa Sissoko, Lo Celso, Alli, Bergwijn, Aurier, NDombèlé, Clarke.

LASK Linz: A. Schlager – Wiesinger, Trauner (C), Andrade – Ranftl, Holland, Michorl, Renner – Gruber, Raguz, Balič.
Náhradníci: Lawal, Gebauer – Filipović, J. Eggestein, Ramsebner, Potzmann, Madsen, Čeberko, Goiginger, Grgic.

Rozhodčí: Al-Hakim – Klyver, Hallin (SWE).
Tottenham a LASK se dosud nikdy neutkali. Angličané se potkali s rakouskými soupeři v minulosti dvakrát. V sezóně 1983/84 vyřadili ve čtvrtfinále Poháru UEFA Austrii Vídeň po výsledcích 2:2 venku a 2:0 doma. V ročníku 1991/92 pak přešli po dvou výhrách 1:0 v předkole tehdejšího Poháru vítězů pohárů přes Stockerau.
Tottenham Hotspur:
Anglický celek, který si v sezóně 2018/19 zahrál finále Ligy mistrů, je favoritem skupiny. Loňská sezóna Spurts moc nevyšla a také vstup do té nové je takový všelijaký. V Premier League sehráli Kohouti čtyři zápasy a s osmi body jim v tabulce patří sedmá příčka. Za zmínku stojí vysoká výhra 6:1 na půdě Manchesteru United. Naposledy však londýnský celek nedokázal vyhrát domácí utkání s West Hamem, přestože ještě na začátku poslední desetiminutovky vedl 3:0.

Do Evropské ligy Tottenham vstoupil už ve 2. předkole. V něm zvítězil 2:1 na půdě bulharského Plodivu, poté zdolal makedonskou Škendiju 3:1 na jejím hřišti a v play off Spurs doma deklasovali 7:2 izraelský Maccabi Haifa.
LASK Linz:
Fotbalisté Lince obsadili v loňské sezóně rakouské Bundesligy čtvrté místo. Původně to přitom měli rozjeto na boj o titul se Salzburgem, jenže jim bylo odečteno 12 bodů za to, že se v době koronavirové přestávky, kdy se týmy ani nesměly společně připravovat, tajně scházeli k týmovým tréninkům. LASKu se dařilo i v Evropské lize, kde postoupil až do osmifinále, v němž už nestačil na Manchester United.

Z úvodních čtyř kol nového ročníku domácí nejvyšší soutěže Linec získal sedm bodů a v tabulce mu patří páté místo. Naposledy prohrál 0:3 na hřišti Rapidu Vídeň. Náladu si spravili v národním poháru, v němž zdolali doma 3:0 třetiligový Wörgl. Do EL vstoupili Linečtí ve 3. předkole. V něm doma deklasovali 7:0 Dunajskou Stredu. V play off pak v Lisabonu šokovali domácí Sporting, na jehož půdě slavili výhru 4:1.
Vítám tu všechny milovníky kvalitního fotbalu! Ve čtvrtek startuje skupinová fáze Evropské ligy. V duelu skupiny J si to rozdají anglický Tottenham a rakouský zástupce LASK Linz. V „jéčku“ spolu s těmito dvěma celky figurují také bulharský Ludogorec Razgrad a belgické Antverpy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.