Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Záhřeb - 11. března 2021   21:00

Tottenham
Tottenham
24' Kane (Lamela) • 70' Kane
2:0
(1:0)
Záhřeb
Záhřeb
Tottenham
Lloris (C) – Aurier, Dier, D. Sánchez, B. Davies – Moussa Sissoko, Ndombèlé (72. P.-E. Höjbjerg) – Lamela (64. Bale), Alli (64. Lucas Moura), Son Hung-min (64. Bergwijn) – Kane (84. Vinícius).
Gözübüyük – van Zuilen, Balder – van Boekel (NED)
Tottenham Hotspur Stadium
Záhřeb
Livaković – Ristovski, Lauritsen, Théophile-Catherine, Leovac – Majer (64. Kastrati), Jakić, A. Ademi (C) (90. Franjić), Ivanušec – B. Petković (78. Gavranović), Oršić (64. Atiemwen).

Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:20.
Máme za sebou i druhé dějství, ve kterém jsme mohli vidět druhou branku Harryho Kanea. Opět šlo o poměrně jednoduchou práci pro anglického kanonýra, která tentokrát přišla po chybě v hostující obraně. Tottenham si výhru o dvě branky zasloužil, protože byl lepším týmem. Hosté se sice dostali k ojedinělým útokům, které dokázali zakončovat, ovšem nejednalo se o nikterak nebezpečné situace. Angličané si tedy do odvety vezou velmi nadějný výsledek. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+5'
90+4'
Ještě jednu šanci si připsal Gareth Bale po centru z levé strany, když Bale zavíral zadní tyč, ale míč do branky nedostal.
90+3'
Gareth Bale na pravé straně nepřešel přes Marina Leovace, který před velšským křídelníkem odvrátil do autu.
90+2'
Hosté se dostali k volnému přímému kopu na útočné polovině, ovšem Davinson Sánchez zvládl odvrátit.
90+1'
Livaković pěstí odvrátil centrovaný míč, následně mu pomáhají spoluhráči s vyraženým dechem.
90'
Druhý poločas bude nastaven ještě o další čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Arijan Ademi, přichází Bartol Franjić.
89'
Lékařské ošetření potřebuje hostující kapitán Arijan Ademi, takže sudí povolává lékaře.
88'
Ristovski fauloval Mouru jen za cenu žluté karty.
87'
Harry Kane na střídačce leduje koleno, což pro fanoušky londýnského družstva není zrovna povzbuzující zpráva.
86'
Ovšem po ztrátě a při hrozbě rychlého brejku si takticky počínal Höjbjerg, který vidí za svůj faul žlutou kartu.
85'
Tottehnam se snaží utkání dohrát v naprostém klidu a přihrává si na útočné polovině.
84'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Carlos Vinícius.
83'
Gareth Bale vypustil jedovaný pokus, který mířil pod břevno, ale Livaković vyrazil nad branku.
82'
Harry Kane se svíjí na zemi po zásahu do kolene. Nizozemský rozhodčí píská faul a uvidíme standardní situaci.
81'
Bergwijn na pravé straně neudržel míč ve hře, takže vhazovat mohou hráči Dinama Záhřeb.
80'
Centrovaný míč nezasáhl nikdo z nabíhajících ani bránících hráčů, takže bude vykopávat Hugo Lloris.
79'
Kolumbijec Sánchez zasáhl soupeře, za což sudí také trestá žlutou kartou.
78'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Bruno Petković, přichází Mario Gavranović.
77'
Lucas Moura unikal, takže Ivanušec zatáhl za záchrannou brzdu, za což vidí žlutý trest.
77'
Centrovaný míč doletěl do míst, kde zakončoval dánský internacionál Rasmus Lauritsen, ale hlavička nedoletěla na branku.
76'
Bruno Petković velmi dobře přešel přes soupeře a přesným centrem hledal Kastratiho, před nímž na poslední chvíli odvrátil Davies na roh. Vynikající zákrok domácího zadáka.
75'
Po delší době se k souvislejší kombinaci dostali také hosté, ale ta končí nepřesným centrem na levou stranu.
73'
Tottenham pohodlně kontroluje hru a kombinuje s míčem u kopaček, čímž nedává soupeři žádnou šanci na korigování nepříznivého stavu.
72'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Tanguy Ndombèlé, přichází Pierre-Emile Höjbjerg.
70'
Tottenham právě vstřelil branku!
Velká chyba , které se dopustil Théophile-Catherine, byla potrestána. V pokutovém území hostující stoper neodkopl míč, který si našel HARRY KANE a křižnou ranou na zadní tyč trefuje do míst, kde Livaković nemohl zasáhnout.
69'
Opět nešťastník Ndombèlé na zemi, když ho nepříjemně sestřelil Ademi, který dostává žlutou kartu.
67'
Bruno Petković skončil na zeleném pažitu, nicméně po krátké chvíli se zvedá a bude schopen pokračovat ve hře.
65'
Střídající Bergwijn se hned ocitl v zajímavé příležitosti, nicméně Livaković udržel naděje Dinama na přijatelný výsledek.
64'
Na druhé straně odešli Alli, Son a Lamela, místo nichž hrají Bale, Bergwijn a Lucas Moura.
64'
Ze hry odchází Majer a Oršić, přichází Kastrati a Atiemwen.
62'
Dele Alli se ukopl, když poslal míč přímo na nohu soupeře. Následně se ještě jednou dostal k míči, ale čistý skluz soupeře ho o něj opět připravil.
61'
Lamela nepřešel přes soupeře na hranici pokutového území, načež se hosté dostali k míči. Střídat bude také Dinamo Záhřeb.
60'
Na levé straně se k zakončení dostal Bruno Petković, leč jeho rána se mezi tři tyče nevešla.
59'
Tottenham pomalu začíná chystat střídání, do hry by zřejmě mohl přijít Gareth Bale či Lucas Moura.
58'
Jako tank se dral Ndombèlé do šestnáctky, kam se nakonec procpal, ale Leovac mu padl pod nohy a odrazil míč do bezpečí.
57'
Dalekonosný centr na levou stranu neměl šanci získat Son, protože obránce se dostal do mnohem lepší výchozí pozice.
56'
Stejný hráč znovu na zemi, kam ho poslal Kristijan Jakić. Francouz má v posledních minutách vyloženou smůlu na kontakty se soupeři.
55'
Na trávníku opět skončil Tanguy Ndombèlé, tentokrát se jednalo o zákrok uprostřed hrací plochy.
54'
Přetažený centr si našel Harry Kane, který vracel před branku, kde obrana Dinama přeci jen zvládla ukopnout do bezpečí.
53'
Domácí kombinují na útočné polovině, ale zatím poměrně daleko od soupeřovy branky.
51'
Ošetření ještě chvíli pokračovalo na hrací ploše, následně se Francouz zvedl a již by se rád vrátil do hry.
50'
Lovro Majer šel do souboje v pokutovém území hodně neohrabaně. Ndombèlé zůstává ležet na zemi, ale penalta odpískána není.
49'
Přetažený centr z levé strany si vpravo našel Aurier, poslal na Ndombèlého, který upadl ve vápně v souboji s Majerem.
48'
Provinění proti pravidlům bylo k vidění také na druhé straně hřiště, takže rozehrávat bude Hugo Lloris.
47'
Lamela si v pokutovém území zpracovával míč, ale nakonec všechno vzrušení zbytečné, protože Argentinec si nepohlídal ofsajdovou linii.
46'
Marin Leovac nedokázal prohodit soupeře, který se tak lacino dostal k míči. Avšak ani na druhé straně rychlá akce k ničemu nevedla, protože Ristovski míč ukopl Sonovi.
46'
Máme za sebou úvodní pětačtyřicetiminutovku, ve které jsme se dočkali očekávané podívané. Domácí se tlačili do útoku a snažili se zlomit svého soupeře, což se jim povedlo až ve 24. minutě, kdy se k dorážce do prázdné branky dostal Harry Kane. Hosté směrem dopředu nepředvedli téměř nic, takže defenziva Tottenhamu se příliš na pozoru mít nemusela. Obrana Dinama měla mnohem více práce, ale dokázala si s většinou útočných akcí soupeře poradit obstojně. Uvidíme, jak bude vypadat druhý poločas, který by měl začít přibližně v 22:01.
45+1'
45+1'
Eric Dier nepříjemně zasáhl Petkoviće, za což si ještě v závěru poločasu vysloužil žlutý trest.
45'
Rozhodčí Gözübüyük bude nastavovat ještě jednu minutu.
45'
Další centrovaný míč do pokutového území v podání Sona končí pouze v rukavicích připraveného Livakoviće.
44'
Son našel na pravé straně rozběhnutého Auriera, ale jeho zblokovaná přihrávka byla odvrácena.
43'
Bruno Petković s křikem končí na trávníku, načež se ozývá ostrý hvizd píšťalky nizozemského sudího. Standardní situace na polovině hřiště pro hosty.
42'
Domácí rozehráli rohový kop, avšak ani tentokrát se defenziva hostů nenechala překvapit.
41'
Sonův oblouček z levé strany sice přeletěl Livakoviće, jenže také spoluhráče v bílých dresech.
40'
Moussa Sissoko si nedal pozor, takže ho soupeř předskočil a jednoduše připravil o míč.
39'
Dele Alli pěkně našel Kanea, ale ten už nedokázal přes soupeře přejít. Následně se ještě jednou dostal vyhlášený kanonýr k míči, ovšem vypálil značně nepřesně.
38'
Po souboji s Lamelou skončil na hrací ploše Mislav Oršić a domácí sportovně odehráli míč do zámezí.
37'
Domácí měli k dispozici rohový kop, nicméně obrana Dinama si dokázala velmi dobře poradit a žádné nebezpečí pro svou branku nepřipustila.
36'
Dlouho letící centr obrana Dinama odvrátila do autu, takže Son čekal na míč marně.
34'
Ovšem standardní situace v podání Dinama Záhřeb příliš starostí pro Tottenham nepřinesla. A to jsou domácí chudší o Erica Diera, který je ošetřován a mění si dres.
33'
Obrana Tottenhamu měla starosti, které skončily faulem na hostujícího hráče. Následuje volný přímý kop.
31'
Tottenham se vypravil do útoku, ovšem hráči Dinama se dostali k míči a odkopli zpět na soupeřovu polovinu.
30'
Ze střední vzdálenosti zkusil vyslat pokus Petković, nicméně Lloris byl na svém místě a v klidu zakročil.
29'
Ovšem i Dinamo Záhřeb ukazuje, že umí hrát fotbal. Chorvaté kombinují s míčem u kopaček a drží se na soupeřově polovině.
27'
Londýňané i nadále pokračují v útočném snažení a rádi by využili současného rozpoložení hostů po inkasované brance.
24'
Érik Lamela předvedl velmi pohlednou individuální akci, na jejímž konci zakončil do tyče, od které se míč odrazil zpět do hřiště do míst, kde nabíhal připravený HARRY KANE, jenž neměl nejmenší problém poslat míč do prázdné branky.
23'
Hosté se delší dobu drželi na útočné polovině, nicméně přihrávka na Ademiho nebyla z nejpřesnějších.
22'
Technická finesa Dele Alliho Tottenhamu příliš nepomohla, když anglický reprezentant vytančil mimo hrací plochu.
21'
Mislav Oršić se dostal k zakončení v pokutovém území, které však letělo hodně mimo tři tyče Llorisovy branky.
20'
Z pravé strany přiletěl ostrý centr, který Livaković neortodoxním odkopem odvrátil.
19'
Kristijan Jakić nepříjemně trefil koleno Son Hung-mina, který se chvíli svíjel na trávníku. Následoval volný přímý kop, který sám Korejec rozehrál, ale Záhřeb odvrátil do bezpečí.
18'
Po rohovém kopu se k zakončení zpoza pokutového území dostal Ben Davies, ale neprostřelil hráz soupeře.
17'
Z pravé strany posílal přízemní centr Aurier, který nadělal hostům trochu starostí, nicméně Théophile-Catherine odvrátil na roh.
16'
Domácí vysunuli presink, nicméně defenzivní řady Dinama si velmi dobře poradily a rozehrály. Na útočné polovině hosté rychle o míč zase přišli.
15'
Tottenham se nemůže dostat přes zatím velmi pozornou obranu chorvatského soupeře.
14'
Na útočné polovině se dopustil faulu Marin Leovac, když zezadu seslal k zemi Lamelu, takže si ho nizozemský rozhodčí přivolává k sobě a domlouvá mu.
13'
Další míč měl letět na Kanea, který jenom o kousek nedosáhl na míč, jenž mizí za postranní čarou.
12'
Centr do vápna Dinama sice našel hráče Tottenhamu, ale ten nedokázal zakončit ani připravit míč pro spoluhráče.
11'
I nadále jsou aktivnějším týmem přesně podle papírových předpokladů fotbalisté z Londýna.
10'
Centrovaný míč od rohového praporku v podání Lamely doletěl pouze do míst, kde vyboxoval Dominik Livaković.
9'
Dobře se do obranných pozic vrátil Kristijan Jakić, který překazil kombinaci Tottenhamu. Domácí v bílých dresech se však rychle dostali zpět k míči a sražený centr znamená rohový kop pro Tottenham.
8'
Ovšem nepřesnost na levé straně znamená pouze autové vhazování pro fotbalisty Dinama Záhřeb.
7'
Domácí fotbalisté v poklidu kombinují na polovině hřiště a hledají volný prostor v soupeřově obranném postavení.
6'
Z pravé strany centroval Ristovski, ale míč z kopačky fotbalisty ze Severní Makedonie zamířil pouze do blokujícího soupeře.
5'
Lehký oblouček v podání Sona měl mířit na některého z nabíhajících spoluhráčů, nakonec však o kousek minul zadní tyč Livakovićovy branky.
4'
Korejec Son se také se svým centrovaným míčem příliš neukázal, ovšem domácí se alespoň udrželi u míče.
3'
Sánchez si naskočil na soupeře, ale vypomohl si nedovoleným zákrokem, takže hrát mohou hosté.
2'
Kane se snažil poslat míč na pravou stranu na Auriera, ale nepřesný míč končí mimo hrací plochu. Son ještě ukazoval, že měl dostat přihrávku do dobré pozice.
1'
V úvodní minutě sledujeme také první střelecký pokus, o který se z levé strany pokutového území postaral Oršić, leč slabý pokus snadno chytil Lloris.
1'
Hosté okamžitě po rozehrávce podvedli odvážný výpad, který byl obranou Tottenhamu zastaven na hranici pokutového území.
1'

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Aurier, Dier, D. Sánchez, B. Davies – Moussa Sissoko, Ndombèlé – Lamela, Alli, Son Hung-min – Kane.
Náhradníci: Whiteman, Hart – Alderweireld, Doherty, Reguilón, P.-E. Höjbjerg, Winks, Bale, Bergwijn, Tanganga, Vinícius, Lucas Moura.

GNK Dinamo Záhřeb: Livaković – Ristovski, Lauritsen, Théophile-Catherine, Leovac – Majer, Jakić, A. Ademi (C), Ivanušec – B. Petković, Oršić.
Náhradníci: Zagorac, Josipović – Čabraja, Gavranović, Kastrati, Tolić, Mišić, Burton, Franjić, Stojanović, Perić, Atiemwen.

Rozhodčí: Gözübüyük – van Zuilen, Balder – van Boekel (NED).
GNK Dinamo Záhřeb

Chorvatský celek reprezentoval svou zemi v základní skupině K, kde mu soupeře tvořily celky CSKA Moskva, Feyenoord Rotterdam, a Wolfsberger AC, který se ve vyřazovací fázi utkal s Tottenhamem. Z toho je zřejmé, že se spolu s Chorvaty z postupu radoval rakouský tým. Dinamo Záhřeb ve skupině ani jednou neprohrálo a dostalo jedinou branku. Ve vyřazovací fázi se pak Záhřeb popasoval s ruským Krasnodarem a po výhře 3:2 v Rusku porazil soupeře i 1:0 v odvetě. V ligové soutěži Dinamo vede o dva body před Osijekem, na který má navíc jeden zápas k dobru, takže je na dobré cestě za dalším titulem.
Tottenham Hotspur

Celek portugalského kouče Mourinha do vyřazovací fáze postoupil ze skupiny J, kterou ovládl o bod před Antverpami. Tottenham si následně musel v dvojutkání poradit s rakouským celkem Wolfsberger AC a o postupu rozhodl již na soupeřově půdě, kde vyhrál 4:1. Odveta tak již byla formalitou, kterou i tak celek z Londýna suverénně zvládl – 4:0. Nejlepšími pohárovými střelci jsou Brazilci Carlos Vinicius a Lucas Moura se třemi góly. V Premier League Tottenham najdeme na průběžné sedmé příčce, když se chvíli týmu příliš nedařilo, ovšem s návratem Harryho Kanea do sestavy přišel obrat a v posledních třech kolech Tottenham zvítězil.
V osmifinále Evropské ligy se utkají Tottenham Hotspur a GNK Dinamo Záhřeb. Jasným papírovým favoritem je samozřejmě anglický celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.