Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Sivasspor - 22. října 2020   21:00

Villarreal
Villarreal
13' Kubo  • 20' Bacca (Kubo) • 57' Foyth (Kubo) • 74' Alcácer  • 78' Alcácer (Foyth)
5:3
(2:2)
Sivasspor
Sivasspor
33' Kayode  (M. Yatabaré) • 43' M. Yatabaré  (Yalçın) • 64' Gradel
Villarreal
Rulli – Peña, Albiol, Foyth, J. Costa (70. Pedraza) – Trigueros (C) (58. Moisés Gómez), Baena (46. Iborra), Coquelin (79. Pino) – Kubo, Bacca (70. Alcácer), Chukwueze.
P. Raczkowski – R. Siejka, A. Kupsik (všichni POL)
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
Sivasspor
Samassa – Yalçın, Osmanpaşa, Camara, Çiftçi – Arslan (C) (80. Claudemir), Cofie – M. Yatabaré, Fajr, Gradel (82. Öztekin) – Kayode (82. Koné).
M. Yıldırım – Erdal, Claudemir, Öztekin, Félix, Koné, Sahin.

Já se loučím, děkuji za pozornost a přeji krásnou dobrou noc.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 11:6. Střely mimo: 4:3. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:15.
Také druhá půle byla bohatá na góly, znovu byly k vidění čtyři. Domácí nejprve strhli vedení zpět na svoji stranu, ovšem soupeř dokázal odpovědět. Villarreal nakonec přeci jen potvrdil roli favorita, přidal ještě dva zásahy a na ty už Sivasspor nedokázal reagovat. Za svůj výkon se však rozhodně stydět nemusí.
90+5'
90+4'
Stejný hráč si o chvíli později nedokázal míč dobře zpracovat a ten mu utekl jenom do zámezí.
90+2'
Arouna Koné po centru před bránu rychle hlavičkoval, ovšem mimo tři tyče.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
89'
Takefusa Kubo tentokrát nebyl příliš přesný, jeho rána letí vysoko nad bránu.
88'
Nechybělo mnoho a hosté si dali vlastní gól, Uğur Çiftçi skluzem poslal míč do protipohybu svého brankáře, ale naštěstí pro jeho tým i mimo bránu.
87'
Žlutou kartu dostává Alfonso Pedraza (Villarreal CF).
85'
Mustapha Yatabaré hlavičkoval po rozehrávce rohového kopu, míč končí jen nad břevnem domácí brány.
82'
Střídání v týmu Sivasspor: ze hřiště odchází Max-Alain Gradel, přichází Yasin Öztekin.
Střídání v týmu Sivasspor: ze hřiště odchází Olarenwaju Kayode, přichází Arouna Koné.
80'
Střídání v týmu Sivasspor: ze hřiště odchází Hakan Arslan, přichází Claudemir.
79'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Francis Coquelin, přichází Yeremi Pino.
78'
Villarreal právě vstřelil branku!
Gólové hody pokračují a domácí dnes podruhé odskakují soupeři na dvoubrankový rozdíl. Vynikající pas Foytha dokázal zužitkovat PACO ALCÁCER, který překonal brankáře rychlou přízemní střelou.
76'
Jeden z hráčů hostí se zřejmě zranil a kulhá za postranní lajnu. Nejspíš bude nutné střídání.
75'
Žlutou kartu dostává Max-Alain Gradel (Sivasspor).
74'
PACO ALCÁCER se po pěkné přihrávce dostal sám před brankáře, s první střelou ještě neuspěl a míč mu málem utekl do zámezí, ale domácí hráč jej stihl doběhnout, zpracovat a poslat do opuštěné svatyně.
72'
Pěkná souhra domácích hráčů, které však chybělo lepší finální zakončení, Francis Coquelin netrefil míč ideálně a poslal jej daleko do zámezí.
71'
Rulli šel na jisto a snášející se míč pod břevno raději vytěsnil nad.
70'
Cofie na nic nečekal a volný míč ihned napálil z dálky na bránu, ale mezi tři tyče nezamířil.
70'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Jaume Costa, přichází Alfonso Pedraza.
70'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Carlos Bacca, přichází Paco Alcácer.
69'
Žlutou kartu dostává Isaac Cofie (Sivasspor).
68'
Souhra na jeden dotek teď jeho hráčům vůbec nevyšla.
67'
Málem se Villarreal dostal do velké šance, v poslední chvíli však o balón přišel.
64'
Sivasspor právě vstřelil branku!
MAX-ALAIN GRADEL rozehrál přímý kop naprosto famózně, míč zatočil do levého horního rohu brány, kam brankář španělského celku skákal marně.
63'
Žlutou kartu dostává Juan Foyth (Villarreal CF), který před pokutovým územím hodně nepříjemně poslal k zemi Fajsala Fajra.
62'
Na vysoký míč si vyběhl Rulli a ukryl jej do rukavic.
61'
Žlutou kartu dostává Francis Coquelin (Villarreal CF).
60'
Střídání není nutné, hra může pokračovat dál.
59'
Hra je přerušena, na trávníku zůstává ležet jeden z domácích.
58'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Manu Trigueros, přichází Moisés Gómez.
57'
A z něj se domácím daří skórovat. JUAN FOYTH se po Kubově rozehrávce opřel do míče hlavou a poslal jej do volné části hostující svatyně. Samassa se jen ohlédl.
56'
Rohový kop rozehraje domácí mužstvo.
54'
Stále stejný scénář, domácí útočí, mají snahu, ovšem soupeř díky pevné obraně veškerým atakům odolává, Samassa nemusel ještě ve druhém poločase zasahovat.
52'
Turecký tým teď dlouho drží míč na svých kopačkách.
50'
Hosté velmi dobře přistupují ke svým soupeřům a nedávají jim prakticky žádný prostor. Z jejich strany zcela jiná hra, než v první půli.
48'
Střelec úvodní branku Kubo si šel pro faul a dočkal se ho, i když to bylo hodně přísné. Domácí rozehrají z pravé strany.
47'
Domácí hned v úvodu druhé části oblehli pokutové území, ale do zakončení se žádný z hráčů nedostal.
46'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Álex Baena, přichází Vicente Iborra.
46'
Domácí byli od úvodu aktivnější a potvrzovali roli favorita, když se během prvních dvaceti minut dostali do dvougólového vedení. Hosté ale zbraně nesložili, také oni si dokázali vypracovat šance, snížili, pak přečkali pokutový kop a v závěru první půle dokázali vyrovnat. Druhý poločas tak slibuje napínavou podívanou.
45+2'
45+1'
Nastavovat se bude minuta.
45'
Rulli si vyběhl z brány a volný míč ukryl raději do náruče.
44'
Álex Baena mohl vrátit vedení na stranu svého mužstva, avšak trefil pouze protihráče.
43'
Domácí opět nedokázali odehrát míč do bezpečí, k tomu se na pravé straně dostal Yalcin, odcentroval na střed, kde hlavičkoval MUSTAPHA YATABARÉ a balón zamířil pod horní tyč, kam se brankáři Villarrealu nepodařilo dosáhnout.
41'
Domácí teď zavřeli soupeře před jeho bránou a Rubén Peña střílel z dobré pozice, avšak jeho pokus byl zblokován a pak si pro míč došel Mamadou Samassa.
38'
Olarenwaju Kayode se hodně diví tomu, že hlavní arbitr posoudil jeho zákrok jak faul, ale není mu to nic platné.
37'
Carlos Bacca (Villarreal CF) neproměňuje pokutový kop. Domácí hráč to provedl hodně mizerně, zamířil lehce na levou stranu, Samassa jeho záměr přečetl, počkal si a pak balón vyrazil.
35'
Domácí budou navíc zahrávat penaltu.
34'
Žlutou kartu dostává Robin Yalçın (Sivasspor), jenž fauloval Carlose Baccu.
33'
Vše začalo, když Villarreal hodně zbytečně ztratil míč u středové lajny, Yatabaré vzduchem poslal míč směrem na bránu, OLARENWAJU KAYODE byl nepokrytý, dostal se do samostatného úniku a tváří v tvář brankáři zamířil na pravou stranu.
32'
Álex Baena upadl v souboji o míč, ale faul si nevymodlil, rozehrávat od brány bude Samassa.
31'
Takefusa Kubo trefil pouze obránce, rohový kop rozehraje jeho tým.
30'
Domácí kombinují na své polovině a vymýšlí další útočnou cestu.
29'
Álex Baena si počínal před pokutovým územím svého mužstva nedovoleně a se spoluhráči se musí stáhnout k bráně. Rulli se musí mít opět na pozoru.
28'
Dvakrát za sebou rozehráli hosté roh, ani v jednom případě už Rulliho neohrozili.
26'
Nechybělo moc a bylo tu snížení. Mustapha Yatabaré si vyskočil na centr a zamířil k levé tyči. Nevypadalo to nijak nebezpečně, ale přeci jen se musel Rulli pořádně natáhnout, aby balón vytěsnil mimo svoji svatyni.
25'
Samuel Chukwueze kolem bránícího protihráče neprošel a musí se rychle vracet zpátky.
23'
Faul u středového kruhu, kterým se provinil jeden z domácích fotbalistů. NA zemi zůstává ležet Olarenwaju Kayode.
22'
Rohový kop si zkusí i hosté.
20'
Favorit vede už o dva góly. Kubo výbornou přihrávkou připravil míč pro CARLOSE BACCU, který si jej nezpracovával, naopak okamžitě tvrdě pálil na bližší tyč a trefil se přesně. Samassa se natahoval marně.
18'
Ale dlouho si neoddechli. Costa pronikl do pokutového území a střelou k bližší tyči přinutil Samassu k zákroku, tomu se povedlo vyrazit míč a poté si poradit i s dorážkou. Následuje roh.
17'
Hosté poslali balón do bezpečí, až k Rullimu.
16'
Mustapha Yatabaré si vyšlápl nedovoleně na Jaumea Costu a Villarreal rozehraje standardku z levé strany.
15'
Domácí se teď dožadovali ruky soupeře v pokutovém území, ale hraje se dál.
13'
Samuel Chukwueze nejprve střílel z dobré pozice, Rulli bravurně zasáhl, avšak míč jen vyrazil před sebe, k tomu jako první doběhl TAKEFUSA KUBO a rychlou střelou zamířil do odkryté brány.
12'
Carlos Bacca se dostával do další příležitosti, ale příliš dlouho vyčkával se střelou a nakonec se k ní nedostal vůbec.
10'
Naopak byl to soupeř, kdo se vrhl do útoku a z dálky to zkusil Fajsal Fajr, avšak zamířil přímo do gólmanovy náruče.
10'
Domácí faulovali a jejich útočná akce tak končí.
8'
Hostující tým zastavuje ofsajd.
6'
Jaume Costa se příliš ukvapil a poté, co se dostal k volnému balónu, vypálil z voleje vysoko nad.
5'
Ale tohle byla dobrá možnost. Carlos Bacca vystřelil z levé strany po zemi a Mamadou Samassa měl co dělat, aby míč zastavil před brankovou lajnou.
3'
Zatím se hraje převážně u středového kruhu, daleko od obou branek.
1'

Villarreal CF: Rulli – Peña, Albiol, Foyth, J. Costa – Trigueros (C), Baena, Coquelin – Kubo, Bacca, Chukwueze.
Náhradníci: Asenjo – M. Gaspar, P. Torres, Iborra, Raba, Moisés Gómez, Pedraza, Alcácer, Niño, Pino, C. García.

Sivasspor: Samassa – Yalçın, Osmanpaşa, Camara, Çiftçi – Arslan (C), Cofie – M. Yatabaré, Fajr, Gradel – Kayode.
Náhradníci: M. Yıldırım – Erdal, Claudemir, Öztekin, Félix, Koné, Sahin.

Rozhodčí: P. Raczkowski – R. Siejka, A. Kupsik (všichni POL).
Vzájemné zápasy

Je to možná trochu zajímavé, ale dnešní celky se spolu dosud ještě neutkaly.
Sivasspor

Také turecký tým nemusel v cestě do EL řešit nějakou překážku, díky čtvrté příčce v Superlize si také vybojoval přímý postup. V ní v tuto chvíli pobývá na sedmém místě, ovšem odehráno je jen pár utkání a na třetí místo ztrácí pouhý bod, narozdíl od soupeřů nad sebou má navíc utkání k dobru. Oba venkovní duely ve své lize zvládl a vyhrál, podaří se mu překvapit favorita a odvést si z jeho hřiště bodový zisk?
Villarreal

Španělský tým se do skupinové fáze Evropské ligy dostal přímo a to díky pátému místu ve své lize v loňské sezóně. Častý účastník evropských pohárů sice loni v EL chyběl, ovšem rok předtím se mu v ní poměrně dařilo, když došel do čtvrtfinále, kde prohrál nejprve 1:3 a poté v odvetě 0:2. V LaLize se Villarrealu v tuto chvíli daří, pobývá na druhém místě s jedenácti body a je jen o skóre horší, než vedoucí Real Sociedad. Na svém trávníku v této sezóně ještě neprohrál, body ztratil jen s Huescou kvůli remíze 1:1.
Dobrý den, nejen Liga mistrů, ale i Evropská liga dnes započne své úvodní kolo. Čeká nás pořádná porce zápasů, v tomto přenosu budeme sledovat španělsko-turecký souboj, mezi Villarrealem a Sivassporem. Prvně zmíněný tým je pasován do role velkého favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.