Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zorja Luhansk : Braga - 29. října 2020   18:55

Zorja Luhansk
90+6' Ivaniseňa (Abu Hanna)
1:2
(0:2)
Braga
Braga
5' Paulinho  (Esgaio) • 11' Gaitán  (R. Silva)
Vasilj – Favorov (87. Perović), Verňdub (C), Cvek, Chomčenovskij – Nazaryna, Ivaniseňa, V. Jurčenko (87. Abu Hanna) – Luňov (62. Hladkij), Kočergin, Kabajev (81. Sajjádmaneš).
Kruashvili G
Stadion Awanhard, Ługańsk
Braga
Matheus – Esgaio (90+1. Vítor Tormena), B. Viana, R. Silva, Carmo – Moura, A. Castro (79. Elmusrati), Fransérgio, Gaitán (66. I. Medeiros) – R. Horta (C) (66. A. Horta), Paulinho (79. Schettine).

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního večera!
Utkání je u konce. Tři body do tabulky si připisuje portugalská Braga, která o vítězství rozhodla v prvním poločase, když hned po jedenácti minutách vedla o dvě branky. Domácí po inkasovaných gólech měli možnost několikrát vstřelit branku, ale byli nepřesní. Snížení stavu přišlo až v nastaveném čase druhého poločasu. Ihned po rozehrávce však hlavní arbitr zápas ukončil, takže na vyrovnání nebyl prostor.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 11:3. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 9:15.
90+7'
90+6'
Zorja Luhansk právě vstřelila branku! Domácí snižují na rozdíl jedné branky! DMYTRO IVANISEŇA po přihrávce Abu Hanny z hodně velké dálky vystřelil na zadní tyč a nasměroval míč přesně k tyči. Matheus tentokrát neměl žádnou šanci. Asistence: Joel Abu Hanna.
90+4'
Matheus musel do vzduchu, když před něho mířil centr z pravé strany. Gólman Bragy celou situaci zvládl, i když poslán k zemi, píská se faul.
90+3'
Braga vysokým napadáním udržela balón na útočné polovině. Zorja ale rychle míří dopředu.
90+2'
Domácí se snažili dostat míč na útočnou polovinu. Záložníci Bragy ale rychle zareagovali a zachytili balón, takže nedovolili Luhansku ohrozit branku.
90+1'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Ricardo Esgaio, přichází Vítor Tormena.
90'
Rozhodčí v druhém poločase nastaví pět minut nad rámec základní hrací doby!
89'
Braga dostává míč k Vasljovi. Domácí mají posledních pár minut na případnou změnu skóre.
87'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Denys Favorov, přichází Mihailo Perović.
87'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Vladlen Jurčenko, přichází Joel Abu Hanna.
87'
Žlutou kartu dostává Raúl Silva (SC Braga).
86'
Braga v posledních minutách drží míč a zdá se, že má vše pod kontrolou. Domácím už možná dochází síla, takže už se dopředu nedostávají.
84'
Střídající Schettine se dostal do obrovské šance. Rozhodnout utkání mohl, když se ve vápně dostal k balónu, kličkou se odpoutal od obránce a z hranice malého vápna zakončoval. Skvělý zákrok však předvedl Vasilj, který pohotovým výběhem zneškodnil největší šanci Bragy v druhé půli!
83'
Následuje rohový kop Bragy po hodně spekulativním zákroku jednoho z obránců, který míč nejspíše rukou poslal za vlastní branku.
81'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Vladyslav Kabajev, přichází Allahjár Sajjádmaneš.
80'
Kabaev poslal přihrávku do vápna, kde si míč zpracoval Nazaryna, jenž měl hodně prostoru ke střele. Jeho rána však mířila pouze do těla jednoho z jeho spoluhráčů.
79'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Guilherme Schettine.
79'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází André Castro, přichází Ali Elmusrati.
78'
Žlutou kartu dostává Fransérgio (SC Braga).
78'
Braga dostala míč po centru z hloubi pole do vápna Luhansku. Tam si ale poradili stopeři, kteří míč odhlavičkovali.
76'
Braga už začíná chvílemi natahovat rozehrávky, domácí teď ochotně podávali balón gólmanu Matheusovi, který nikam nespěchal.
75'
Jurčenko si postavil míč k rohovému praporku a poslal míč do vápna Luhansku. Tam si už tradičně poradili skvělí beci Bragy.
74'
Korchegin centroval na zadní tyč, kde jeden z jeho spoluhráčů zpracoval míč pro obránce Bragy. Ti ho však poslali za vlastní branku, protože situace byla nebezpečná.
72'
Braga bude moci nasbírat cenné sekundy, protože centr nebyl nijak nebezpečný. Od branky pošle míč zpět do pole Matheus.
71'
Khomchenovsky z velké dálky zkoušel překvapit Matheuse, ale opět zasáhla skvěle obrana. Jeden z bránících skočil do střely a hlavičkou posílá míč za branku. Uvidíme další rohový kop Luhansku.
70'
Braga opět po delší odmlce zkusila zaútočit. Dlouhý nákop před velké vápna ukrajinského týmu však vůbec nevyšel, hosté jsou dopředu téměř neschopní.
69'
Jurčenko po rychlé kombinaci střílel technicky k pravé tyči. Do jeho střely však na poslední chvíli vložil nohu jeden z obránců Bragy, takže pokus neměl dostatečnou razanci, Matheus bez problémů chytá.
68'
Domácí mají v druhém poločase o poznání více ze hry, ale stále se jim nedaří vstřelit kontaktní branku, která by mohla přinést zvrat. Braga zatím předvádí stoprocentní výkon v defenzivě.
66'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Ricardo Horta, přichází André Horta.
66'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Nicolás Gaitán, přichází Iuri Medeiros.
66'
Hladikj se po centru dostal k zakončení z velké blízkosti, ale měl to těžké. Poslal balón pouze vysoko nad branku.
65'
Na druhé straně uvidíme po zákroku jednoho z obránců další rohový kop. Rozehrávat bude Zorja.
64'
Zatímco se u postranní čáry chystá další střídání se snažili zaútočit hosté, ale jejich útok nedošel do zdárného konce, když před vápnem přišli o balón.
63'
Korchegin z velké blízkosti ještě hledal svého spoluhráče na malém vápně, kde do přihrávky vstoupil jeden z obránců. Sražený míč pak bez větších potíží chytl do rukavic Matheus.
62'
Jurčenko centroval z levé strany do vápna, kde se opět k míči nedostal žádný z domácích. Obránci Bragy to teď neměli těžké.
62'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Maxym Luňov, přichází Oleksandr Hladkij.
61'
Braga na malou chvíli podržela balón u vlastního vápna. Následně mohli zaútočit domácí, ale hosté měli velkou přesilu, takže si s výpadem bez problémů poradili. Chystá se první střídání.
59'
Opět domácí využili rychlého přečíslení, ale tentokrát vůbec nezakončili. Koncová přihrávka totiž zamířila pouze k obráncům portugalské Bragy.
58'
Kabayev se dostal do vápna z levé strany po rychlém protiútoku. Jeho pokus končí jen těsně nad břevnem hostující branky. Snížení nyní nebylo daleko.
57'
Přímý kop z pravé strany pro Zorju. Tentokrát domácí musí opět zvolit centr, protože branka je příliš daleko na přímé ohrožení.
56'
Po delší době se hosté dostali s míčem za polovinu hrací plochy. Dlouho jim to ale nevydrželo, vzápětí přišel útočný faul, po kterém rozehrává Luhansk.
55'
Poněkolikáté si hosté poradili na jedničku. Opět z centru do ohně nebyla žádní příležitost na změnu skóre. Braga v defenzivě prozatím bezchybná.
54'
Braga se nadále brání. Po dalším pokusu přichází další sražený balón a opět rozehrávka od rohového praporu.
53'
Ani v tomto případě Kabayev nebyl pro obránce Bragy nebezpečný. Jeho centr mířil na přední tyč, kde si lépe poradili domácí obránci.
53'
Kabayev se snažil protlačit z levé strany míč do vápna, ale byl skvěle zdvojen. Následuje rohový kop, míč si staví právě Kabayev.
51'
Pokračuje obraz hry z prvního poločasu. Vepředu s míčem hrají domácí fotbalisté, kterým se ale nedaří ideálně zakončit.
50'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Na opačné straně pálil z voleje Paulinho, ale ani jeho pokus nepatřil mezi nejpřesnější, míč zamířil nad.
50'
Na druhé straně hodně moc nepřesná střela z kopačky jednoho ze záložníků Luhansku. Míč končí někde na tribuně za hostující brankou.
49'
Braga na druhé straně hlasitě žádá odpískání faulu, ale rozhodčí zůstává v klidu a naznačuje, že pískat nebude.
48'
Po faulu zůstal na zemi ležet brankář Matheus, u něho je nyní několik ošetřovatelů. Zdá se zatím že bude v pořádku. Hra bude pokračovat jeho odkopem.
48'
Žlutou kartu dostává Vladyslav Kabajev (FK Zorja Luhansk).
47'
Faul Bragy znamená rozehrávku pro domácí. Budou však rozehrávat z velké dálky, takže na ohrožení branky to nebude.
46'
Domácí hned po začátku poločasu mířili dopředu středem hrací plochy. Opět však byli pozorní hosté, kteří zachytili nepříliš přesnou přihrávku.
46'
Po prvním poločase vede hostující Braga nad domácím mužstvem 2:0. Hosté už v 11. minutě vedli 2:0, když se nejprve po centru trefil Paulinho, na kterého v jedenácté minutě navázal Gaitan, který doslova vymetl pavučiny v šibenici branky ukrajinského celku. Domácí po brankách přidali a vypracovali si několik slibných možností, které ale neproměnili kvůli nepřesnosti a rychlému dostupování obránců Bragy.
45+3'
45+2'
Jurčenko měl nyní obrovskou šanci na snížení brankového rozdílu, když se ve vápně ocitl před odraženým balónem. Střela mu ale opět nesedla a z velké blízkosti tak vůbec netrefil prostor tří tyčí!
45+1'
V prvním poločase nastavuje hlavní arbitr utkání dvě minuty nad rámec základní hrací doby!
45'
Jurčenko dostal krásný balón na hranici velkého vápna od domácího kapitána. Ihned se snažil pálit na bránu, protože byl atakován, ale střelu mu nesedla a končí tak vysoko nad.
44'
Ani tento však nepřinese žádnou šanci. Domácí jsou aktivní, ale nedaří se jim vůbec ohrozit branku Bragy.
43'
Kabaev na levé straně předvedl individuální skill, když před centrem provedl několik přešlapovaček, domácí srážejí na rohový kop.
42'
Rohový kop nepřinesl velké nebezpečí, domácí sice pokračovali v obléhaní vápna soupeře, ale další příležitost si nevypracovali, hosté skvěle fungují v defenzivě.
41'
Khomchenovsky centroval z levé strany, poslal míč zhruba k penaltovému puntíku, kde však nebyl ani jeden z jeh spoluhráčů, ale pouze stopeři portugalského celku. Ti ještě nakonec zpanikařili a posílají míč za vlastní branku, takže uvidíme další rohový kop.
40'
Kochergin se svijí bolestí na zemi po střetu s da Silvou, rozhodčí zastavuje hru, rozehrávat bude Zorja Luhansk.
39'
Závěr poločasu je opatrný od obou celků. Braga však může být o poznání klidnější, protože vede o dvě branky.
38'
Míč putuje k Matheusovi, tedy brankáři Bragy. Ten ho ihned poslal výkopem zpět na své spoluhráče, kteří ale ideálně nezpracovali.
37'
Braga se snažila středem dostat do vápna Luhansku, ale v hloučku hráčů hosté ztratili kulatý nesmysl. Ten je teď opět na kopačkách domácího FK.
35'
Žlutou kartu dostává Vladyslav Kočergin (FK Zorja Luhansk).
34'
Dalším, kdo se snažil o centr byl Kabaev, ale ani on neuspěl. Jeho centr byl totiž hodně moc nepřesný.
33'
Kochergin centroval do vápna z hloubky pole, ale hostující obránci si dali pozor. Nebezpečný míč vyhlavičkovali z vápna.
32'
Hráči Luhansku v posledních minutách udávají tempo hry. Naopak hosté se pouze brání, ale nutno říci, že zatím velice úspěšně.
30'
Domácí zahrávali přímý kop z velké blížkosti, Yurchenko poslal míč k levé tyči z pohledu brankáře, který neměl těžkou práci, stačilo pouze nastavit náruč. Matheus rychle rozehrává.
29'
Žlutou kartu dostává David Carmo (SC Braga).
28'
Lunyov se dostal ke střele, která skončila mimo tři tyče. Tento pokus byl hodně nepřesný a domácím snížení rozhodně nepřinese.
27'
S míčem opět hraje Braga, která však po rychlých gólech trochu polevila. Alespoň to tak v posledních minutách vypadá, protože útočí především ukrajinský celek.
26'
Po rozehrávce od praporku se po sklepnutí míče ve vápně dostal jeden z domácích ke střele zhruba z hranice velkého vápna. Pokus skončil těsně vedle pravé tyče, takže gólman Matheus vůbec nemusel zasahovat.
25'
Lunyov se dostal na levé straně do vápna, odkud se snažil procpat míč do ohně. Tam však stáli obránci Bragy, kteří odhlavičkovali za branku. Následuje rohový kop.
24'
Ani domácí nevyužili možnosti ohrozit branku. Z rozehrávky poslali míč na stopeři, kteří nyní mohou zakládat nový útok z obranné poloviny.
23'
Braga vůbec nevyužila šance ohrozit soupeřovu branku, naopak dopředu mohli domácí, kteří však byli zastaveni faulem.
22'
Kochergin si v souboji počínal nedovoleně, rozhodčí ho nyní napomíná. Braga rozehraje z místa mezi velkým vápnem domácích a půlící čárou.
21'
Luhansk po dlouhé kombinaci posílá míč na levé křídlo, tam však nebyl v ideálním postavení ani jeden z domácích. Míč získávají hosté.
20'
Braga se dostala do zajímavého úniku, který ale zastavil hlavní arbitr utkání. Jeden z hráčů se totiž ve chvíli přihrávky nacházel v ofsajdu.
19'
Hra se přelévá na druhou půlku. S míčem ve vlastním vápně nyní hrají hráči Bragy.
18'
Domácí nadále pokračují s míčem. Nyní ho rozehrají od postranní čáry. Bude se vhazovat.
17'
Rohový kop velkou šanci nepřinesl, ale domácí nadále pokračují v tlaku. O pozemní centr z levé strany se snažil Khomchenovsky, ale neuspěl.
16'
Matheus musel opět zasahovat. Střelu Kochergina pouze vyškrábnul na rohový kop. Domácí rozehrají od rohového praporku.
15'
K vidění je zatím pohledný fotbal plný protiútoků. Hosté ale dvakrát svoji šanci využili, domácí prozatím nikoliv.
14'
K hezké střele se dostal Nazaryna, který po rychlé akci domácích střílel zpoza vápna. Jeho střelu k pravé tyči však vyrazil Matheus mimo tři tyče.
12'
Zorja Luhansk teď delší dobu po druhé inkasované brance drží balón. Domácí ale kombinují pouze na vlastní polovině, což zatím nikam nevede.
11'
Braga právě vstřelila branku!
Hosté dokazují roli favorita! NICOLÁS GAITÁN se před velkým vápnem dostal k míči po přihrávce Silvy a střelou z první poslal míč nádherně do pravé šibenice a posílá tak svůj tým do vedení o dvě branky! Asistence: Silva R.
10'
Na malou chvíli uklidni hru domácí, konkrétně obránci si na vlastní polovině několikrát vyměnili balón.
9'
Hosté se drali dopředu středem pole, který byl však hodně zahuštěný, takže tudy cesta nevedla. Pokračují však s míčem na kopačkách.
7'
Domácí trochu překvapení rychlou brankou zaútočili po levé straně, ale jejich útok nepřinesl velké nebezpečí, protože včas zasáhli hostující stopeři.
6'
Vernydub se dostal ve vápně k centru, ale hlavičkou zakončoval pouze nad branku soupeře.
5'
Hosté jdou rychle do vedení! Ricardo Esgaio poslal centr do vápna domácího týmu, tam se nejlépe zorientoval PAULINHO, který dostal míč pod břevno branky. Asistence: Esgaio R.
3'
Favorit utkání vybojoval vzápětí míč zpět do svého držení. Braga nyní kombinuje na vlastní polovině hrací plochy.
2'
Hosté po rozehrávce rychle získali balón a spěchali po pravé straně dopředu, ale akce končí kvůli nepřesnosti. Domácí rozehrají od postranní čáry.
1'
Úvodní výkop patřil domácím fotbalistům, kteří dnes nastupují v dresech černé barvy, hosté z Portugalska pak ve variantě bílé.
1'
Rozhodčí právě doprovázejí na trávník Stadionu Awanhard obě mužstva. Utkání základní skupiny Evropské ligy mezi FK Zorja Luhansk a SC Braga začne za několik okamžiků!

FK Zorja Luhansk: Vasilj – Favorov, Verňdub (C), Cvek, Chomčenovskij – Nazaryna, Ivaniseňa, V. Jurčenko – Luňov, Kočergin, Kabajev.
Náhradníci: M. Ševčenko – Abu Hanna, Ciganiks, Hladkij, Gryn, Perović, Piddubnyj, Rufati, Sajjádmaneš.

SC Braga: Matheus – Esgaio, B. Viana, R. Silva, Carmo – Moura, A. Castro, Fransérgio, Gaitán – R. Horta (C), Paulinho.
Náhradníci: T. Sá, Santos – Elmusrati, A. Horta, I. Medeiros, Novais, Rolando, Ruiz, Schettine, Vítor Tormena, Zé Carlos.

Rozhodčí: Kruashvili G.
SC Braga

Pro fotbalového fanouška jistě známější Braga svůj první zápas ve skupině G zvládla na jedničku. S řeckým AEK Athény předvedla dominantní výkon a zvítězila 3:0. Portugalský tým ale stejně jako soupeř nezažil úplně vydařený start ligové sezóny. Braga se sice po pěti kolech nachází na čtvrté pozici, ale ztratila už šest bodů, když dvakrát prohrála. V dnešním utkání jsou Portugalští favoritem a jakákoliv ztráta by byla překvapením.

Poslední odehraná utkání:
Guimaraes – Braga 0:1
Braga - AEK 3:0
Braga - Nacional 2:1
FK Zorja Luhansk

Ukrajinský celek v prvním zápase ve skupině G narazil na anglický Leicester. Jeden z favoritů celé Evropské ligy si s Zorjou poradil bez větších problémů, když na King Power Stadium zvítězil hladce 3:0. Domácím se prozatím příliš nedaří ani v ukrajinské Premier League, kde mají po sedmi odehraných zápasech na kontě devět bodů. Dnes se o první body budou snažit na domácím trávníku, soupeřem Ukrajinců bude portugalská Braga.

Zorja – Rukh Liv 4:0
(EL) Leicester – Zorja 3:0
Zorja - Kolos Kovalivka 1:1
Dobrý den, vítám vás u textového přenosu skupinové fáze Evropské ligy, ve které se střetne domácí FK Zorja Luhansk proti hostující SC Braga.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.