Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celtic : Leverkusen - 30. září 2021   21:00

Celtic
Celtic
0:4
(0:2)
Leverkusen
Leverkusen
25' Hincapié  (Bakker) • 35' Wirtz  (Paulinho) • 58' Alario   • 90+5' A. Adli  (Amiri)
Celtic
Hart – Ralston, Starfelt, Carter-Vickers – C. McGregor (C) (66. James McCarthy), Rogic (66. N. Bitton), Turnbull (74. Giakoumakis), Abada – Montgomery, Jota, Furuhaši (74. Al. Ajeti).
Di Bello – Costanzo, Passeri (všichni Itálie)
Celtic Park, Glasgow
Leverkusen
Hrádecký (C) – Frimpong, Tah, Hincapié, Bakker – Ch. Aránguiz (65. Amiri), Demirbay – Diaby (65. Bellarabi), Wirtz (74. A. Adli), Paulinho (79. P. Retsos) – Alario (74. Schick).

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního večera a u dalšího fotbalu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:11. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 3:5.
Je dobojováno! Německý tým stejně jako v prvním poločase přidal na svůj účet dvě branky a po konečném výsledku 4:0 si může připsat další tři body do tabulky této soutěže.
90+5'
90+5'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Tak přece jenom hosté přidali čtvrtý hřebíček do skotské rakve. AMINE ADLI dostal skvělou přihrávku od Amiriho, kterou si krásně zpracoval a nechytatelnou střelou pod břevno zvýšil vedení svého klubu v tomto zápase – 0:4. Asistence: Nadiem Amiri.
90+4'
V tomto zápase se už nic závratného nestane, rozhodčí za malou chvíli ukončí dnešní utkání.
90+3'
Nepovedená akce domácího týmu skončila v zámezí. Bayer bude mít možnost autového vhazování.
90+2'
Hostující brankář si v tomto utkání připsal šest zákroků.
90+2'
Domácí brankář si v tomto utkání připsal šest zákroků.
90+1'
Rozhodčí prodloužil tento zápas o čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Schick byl skvěle ubráněn domácím obráncem. Hart rychle rozehrává a tlačí své hráče do útoku.
89'
Celtic se postupnou kombinací dostává před pokutové území soupeře, ale tam jejich akce následně skončila.
87'
Domácí tým prostě dnes nemá štěstí v zakončení, ať se může snažit jak chce. Liel Abada se ocitnul v ofsajdu.
86'
Patrik Schick se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale tu nevyužil ve svůj prospěch. Domácí branku opět přestřelil.
85'
Diváci pomalu začínají odcházet z hlediště. Dnešní utkání je podle nich zřejmě rozhodnuté.
84'
Nir Bitton si připsal druhý střelecký pokus v zápase a opět bylo jeho snažení marné. Střela byla nepřesná.
83'
Schick marně čekal přihrávku Frimponga, který si to všechno rozmyslel a radši přihrál zpět ke svým stoperům.
82'
Anthony Ralston se snažil procpat svůj centr do pokutového území, ale hostující obránci ho zablokovali.
81'
Nir Bitton zkusil své štěstí, ale nepochodil. Hrádecký byl připraven míč chytit do svých rukavic.
80'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Leverkusen je na míči a nikde s ním nespěchá.
79'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Panagiotis Retsos.
78'
Patrik Schick se mohl zapsat mezi střelce, ale Joe Hart jeho hlavičku vyrazil na rohový kop.
77'
Hostující tým se snaží vytáhnout svého soupeře více na svou polovinu, aby vzniknul prostor na druhé straně.
76'
Albian Ajeti to myslel dobře, ale do své přihrávky vložil až příliš razance. Spoluhráč, kterému tuto přihrávku adresoval, tak ji nestihnul na hřišti.
75'
James McCarthy se stal obětí nedovoleného zákroku na polovině hrací plochy. Celtic bude rozehrávat přímý kop.
74'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází David Turnbull, přichází Giorgos Giakoumakis.
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Kjogo Furuhaši, přichází Albian Ajeti.
74'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lucas Alario, přichází Patrik Schick.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Amine Adli.
73'
Skotové sice prohrávají o tři branky, ale i tak to neustále zkoušejí a rádi by vstřelili aspoň jeden gól.
72'
Jeremie Frimpong už se natahoval k autovému vhazování, ale rozhodčí na poslední chvíli změnil názor a dal míč na stranu domácích.
70'
Dvacet minut do konce zápasu, který opět započal. Na míči jsou hosté, kteří kontrolují vývoj tohoto utkání.
69'
Rozhodčí tohoto utkání přerušil zápas, jelikož dva hráči potřebují ošetření.
68'
Na konci pohledné hostující akce byl Alario, který ale nedokázal přesně zamířit. Míč skončil vysoko nad brankou.
67'
Jonathan Tah se prezentoval precizní poziční hrou a nepustil dotírajícího útočníka k míči.
66'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Thomas Rogic, přichází Nir Bitton.
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Callum McGregor, přichází James McCarthy.
65'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Nadiem Amiri.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Karim Bellarabi.
65'
Domácí Jota se sice dostal k zakončení, ale míč z jeho hlavy skončil pouze v rukavicích hostujícího brankáře.
64'
Leverkusen napadá domácí rozehrávku ve dvou hráčích, ale i tohle dělá Celticu problém.
62'
Hosté mohli zaútočit do otevřené obrany, ale celou vlastní akci zbytečně překombinovali a o míč přišli.
61'
Další domácí centr dopadnul do rukavic finského brankáře ve službách německého Leverkusenu.
60'
Lukáš Hrádecký na poslední chvíli zastavil míč, který směřoval do jeho branky. Furuhašiho dorážky skončila pouze na boční síti.
58'
Autorem branky z pokutového kopu je LUCAS ALARIO.
57'
Žlutou kartu dostává Cameron Carter-Vickers (Celtic FC).
57'
Byla nařízena penalta pro hostující tým.
56'
K exekuci přímého kopu se ujal David Turnbull, ale ten nezamířil mezi tři tyče hostující branky.
55'
Domácí tým ale nemusí zoufat, jelikož bude rozehrávat zajímavou standardní situaci ze zajímavé pozice.
54'
Paulinho měl obrovské štěstí, že jeho zákrok rozhodčí neposoudil jako penaltový.
53'
Hrádecký si počkal na centr od Rogice, který směřoval přímo do jeho rukavic. Tohle byla jednoduchá práce pro tohoto brankáře.
52'
Hostující tým zatím nic ve druhém poločase neukázal, jenom je zatáhnutý na vlastní polovině a brání.
51'
Jota si krásně míč zpracoval do pohybu a nádhernou ranou na přední tyč prověřil Hrádeckého, který musel míč robinsonádou vyrazit mimo branku.
50'
Žlutou kartu dostává Thomas Rogic (Celtic FC).
49'
Adam Montgomery překonal dva hráče a poté i vystřelil. Jeho střela mířila pouze do míst, kde byl připraven brankář Hrádecký.
48'
Domácí tým začal skvěle, drží míč a postupně se přibližuje na dostřel hostující branky.
47'
Skotský tým má před sebou obtížný úkol, jelikož musí dotáhnout dvoubrankové manko.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
45+3'
45+2'
Mitchel Bakker se daleko s míčem nedostal. Domácí obránce ho skvěle ubránil a míč odkopnul do zámezí.
45+1'
Rozhodčí tohoto utkání nastavil dvě minuty nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.
45'
Celtic Parkem se začíná ozývat pískot z tribun. Domácí fanoušci nejsou spokojeni s výkonem svých miláčků.
44'
Joe Hart se snažil o rychlou rozehrávku, ale bohužel pro něj se nikdo jako příjemce jeho přihrávky nenabídnul.
43'
Jak je v dnešním zápase zvykem, tak útočná akce Celticu nedopadla podle jejich představ. Leverkusen se ubránil.
42'
Domácí tým se dostává postupnou kombinací na dostřel branku, Hrádecký musí být ve střehu.
41'
Žlutou kartu dostává Mitchel Bakker (Bayer Leverkusen).
40'
Jota nenašel svou přihrávku rozběhnutého Furuhašiho, proto celá domácí akce opět skončila neúspěchem.
39'
Joe Hart si musel pospíšit, aby stihnul nepřesnou malou domů jednoho ze svých obránců. Chybělo málo a už to mohlo být o tři branky.
38'
Hostující tým si momentálně dělá na hřišti co chce. Domácí Celtic rozhodně nehraje tak, jak by si představoval.
35'
Nádherná branková situace z německé dílny. Paulinho našel svou skvělou přihrávkou FLORIANA WIRTZE, který se vyvaroval postavení v ofsajdu a následně překonal domácího brankáře – 0:2. Asistence: Paulinho.
34'
Callum McGregor zkusil své štěstí, ale se svou střelou ohrozil pouze fanoušky sedící za Hrádeckého brankou.
33'
I Joe Hart se na chvíli pomazlí s míčem a poté i přesně přihraje na volného spoluhráče u postranní čáry.
32'
Mitchel Bakker zastavil posun svého týmu na útočnou polovinu svou nepřesnou přihrávkou.
31'
Tempo hry se v posledních desítkách sekund poměrně uklidnilo. Ani jeden tým nikde nespěchá a spíše vyčkává.
30'
Domácí akce byla předčasně ukončena zvednutým praporkem, který signalizoval ofsajd.
29'
Lukáš Hrádecký skvěle přečetl celou situaci a vyběhnul mimo svůj vymezený prostor. Posléze míč odehrál do bezpečí.
28'
Alario neprocpal přihrávku na Diabyho. Leverkusen bude na pravé straně vhazovat.
27'
Jako by Bayer po vstřelené brance ožil. Domácí tým je usazen před vlastním vápnem a musí bránit.
25'
Obrovskou chybu domácího obránce využil Bakker, který našel svou přihrávkou volného PIERA HINCAPIÉHO, který se s velkým štěstím dokázal prosadit. Asistence: Mitchel Bakker.
25'
Moussa Diaby si krásně zpracoval míč, ale na Harta v brance domácích si nepřišel. Bayer má další rohový kop.
24'
Jota se s míčem příliš na hranici svého pokutového území nepáral a poslal ho daleko od branky.
23'
Střela z kopačky Paulinha byla zablokována na rohový kop. Tohle bude první roh pro Bayer v tomto zápase.
22'
Že by se německý tým nadechoval opět k většímu tlaku na domácí obranu? Uvidíme, co nám nabídnou následující minuty.
21'
David Turnbull rozehrál už pátý rohový kop, který se mu moc nepovedl. Míč proletěl vápnem pouze do zámezí.
20'
Celtic měl k dispozici dva rohové kopy, ale ani jeden nedokázal využít. Hostující tým se i nadále dokáže ubránit.
19'
Kjogo Furuhaši je opravdu zatím postrach německé obrany. Hradecký musel jeho střelu vytěsnit na roh.
18'
Florian Wirtz si byl vědom svého nedovoleného zákroku a hned se omluvil. Celtic bude rozehrávat standardní situaci.
17'
Opět vidíme stejný obrázek hry, Celtic je na míči a kombinuje. Nacož Leverkusen lehce napadá a spíš vyčkává.
16'
Už se zdálo, že by Bayer mohl rozehrávat rohový kop. Jenže rozhodčí tam viděl ofsajdové postavení jednoho hráče z německého týmu.
15'
Thomas Rogic se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal trefit hostující branku.
14'
Domácí tým se snaží udržet míč na svých kopačkách, proto volí rozvážnou kombinaci od svých stoperů.
13'
Jeden z hostujících hráčů se dopustil na polovině hřiště nedovoleného zákroku, který byl následně odpískán.
12'
Jonathan Tah viděl volného Alaria na hranici pokutového území, ale ke druhému jmenovanému se včas postavil obránce, který ho ubránil.
11'
Mitchel Bakker se po ošetření vrátil na hrací plochu a vypadá to, že to hostující obránce zkusí.
10'
Jeremie Frimpong raději nic neriskoval a radši si vyměnil míč se svým brankářem.
9'
Celtic bude zřejmě spoléhat na rychlého Furuhašiho, který na začátku zápasu dělá velké problémy obraně soupeře.
8'
Rozhodčí musel přerušit utkání kvůli Bakkerovi, který se ocitnul na hrací ploše a zřejmě bude potřebovat ošetření.
7'
Ani jeden tým si míče neužije příliš dlouho. V tuto chvíli ho mají v moci domácí hráči, kteří s ním peláší do útoku.
6'
Hostující tým se v tuto chvíli spoléhá na nákopy za obranu. Ty jsou ale pokaždé vždy skvěle odvrácené.
5'
Mitchel Bakker otřel svůj nákop o domácího hráče. Leverkusen bude mít k dispozici autové vhazování.
4'
Velmi zajímavý úvod tohoto utkání. Celtic se snažil o konstruktivní rozehrávku, ale ta byla nakonec nepřesná.
3'
Jonathan Tah zashánul na poslední chvíli, aby odehrál míč do zámezí před dotírajícím Furuhašim.
2'
Domácí tým byl už ve druhé minutě překonán, ale hostující radost překazil odmávaný ofsajd.
1'
O první střelecký pokus v utkání se pokusil hostující Kerem Demirbay. Joe Hart byl připraven zasáhnout.
1'

Celtic FC: Hart – Ralston, Starfelt, Carter-Vickers – C. McGregor (C), Rogic, Turnbull, Abada – Montgomery, Jota, Furuhaši.
Náhradníci: Barkas, Bain – Scales, N. Bitton, Giakoumakis, Al. Ajeti, James McCarthy, Soro, Urhoghide, Welsh, Shaw.

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Frimpong, Tah, Hincapié, Bakker – Ch. Aránguiz, Demirbay – Diaby, Wirtz, Paulinho – Alario.
Náhradníci: Luňov, Neutgens – P. Retsos, Kossounou, Amiri, Schick, Sinkgraven, A. Adli, Bellarabi.

Rozhodčí: Di Bello – Costanzo, Passeri (všichni Itálie).
Vzájemné zápasy

Toto utkání bude pro kluby jejich prvním vzájemným utkáním v jejich klubové historii.
Bayer Leverkusen (2. místo, 3 body, skóre 2:1)

Naopak tým z Leverkusenu, kde hraje i český útočník Patrik Schick hraje letos nadmíru dobře. Bayer odehrál v této sezóně zatím osm soutěžních zápasů a rovných šest z nich vyhrál, což je naprosto skvělé. Německý tým zvládnul i vstup do skupinové fáze EL, když si doma poradil s maďarským Ferencvárosem.

Celtic FC (3. místo, 0 bodů, skóre 3:4)

Skotský tým začal novou sezónu celkem dobře, ale poslední zápasy ukazují, že to nebude až tak růžové, jak si fanoušci tohoto klubu mysleli, že bude. Z posledních pěti utkáních jenom dvě výhry, už to je poměrně alarmující. To ani nemluvíme o divokém prvním zápasu proti Betisu, kdy Celtic prohrál těsně 3:4.

26. září 2021 | Celtic – Dundee Utd. 1:1
23. září 2021 (pohár) | Celtic – Raith 3:0
19. září 2021 | Livingston – Celtic 1:0
16. září 2021 (EL) | Betis – Celtic 4:3
11. září 2021 | Celtic – Ross County 3:0
Hezký čtvrteční večer, Evropská liga má na programu své druhé hrací kolo skupinové fáze a my u toho nemůžeme chybět. V tomto textovém on-line přenose se podíváme na zápas skupiny G, kde se utká skotský Celtic FC s německým Bayerem Leverkusen. Zápasem vás provede Radim Polák, který přeje příjemnou zábavu u jeho sledování.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.