Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fenerbahce : Olympiacos - 30. září 2021   18:45

Fenerbahce
Fenerbahce
0:3
(0:1)
Olympiacos
Olympiacos
6' Tiquinho Soares  (Masouras) • 63' Masouras   • 68' Masouras
Fenerbahce
Bayındır – Kim Min-jae, Attila Szalai, Novák – Osayi-Samuel, Yandaş (75. Meyer), Gustavo (C) (70. Zajc), Kadioglu (84. Şanlıtürk) – Rossi (70. M. Berisha), E. Valencia (75. Gümüşkaya), Pelkas.
Hernández – Naronjo, Sobrino
Fenerbahce Sükrü Saracoglu Stadyumu, Istanbul
22 160 diváků
Olympiacos
Vaclík – Reabciuk, Cissé, Papastathopoulos, Ba (46. Lala) – Masouras (89. Valbuena), Onyekuru (64. Kunde Malong), Bouchalakis (C), M. Camara (89. Vrousai), A. Camara – Tiquinho Soares (86. El Arabi).

Ve druhém utkání této utkání si přiváží Frankfurt tři body z Antverp. Do čela skupiny tak jde Olympiakos právě před německého účastníka soutěže. mějte hezká zbytek pohárového večera.
Fenerbahce mělo smůlu při zakončení, velmi dobře se ukázal Tomáš Vaclík, který vychytal nulu! Naopak Olympiakos díky skvělé taktice a velm idobrému výkonu si připisuje cenné vítězství 3:0!
Pelkas napálil deset minut po přestávce míč do pravé tyče, Camara byl vzápětí vychytán Bayindirem. Následně Olympiakos dal dvě branky z dorážek a u obou byl dnes výtečný Masouras. Ke konci utkání Masouras nedokázal zkomplezovat hattrick a čestnému úspěchu fenerbahce zabránil výtečný Vaclík!
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 9:1. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 10:10.
90+4'
90+3'
Hráči Fenerbahce čekají na hvizd rozhodčího, aby ukončil jejich dnešní utrpení.
90+2'
Na hrací ploše je v nefotbalové pozici ošetřován lékařským dohledem Bright Osayi-Samuel.
90+1'
Osayi-Samuel se provinil při zpracování míče hrou rukou.
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty!
89'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Mady Camara, přichází Marious Vrousai.
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Georgios Masouras, přichází Mathieu Valbuena.
88'
Nově příchozí El Arabi na trávník se prezentoval faulem na Gümüskayu.
87'
Pelkasova střela se také nevešla mezi tři tyče.
86'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Tiquinho Soares, přichází Youssef El Arabi.
86'
Po centru zleva se v tutové situaci ocitl Mërgim Berisha, jenže Tomáš Vaclík začaroval a nedopustil Fenerbahce ani čestnou branku!
84'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Ferdi Kadioglu, přichází Fatih Yiğit Şanlıtürk.
84'
Szalai netrefil prostor tří tyčí svým zakončením.
83'
Po ubráněném rohovém kopu unikajícího Masourase vychytal Bayindir a překazil mu chuť na hattrick!
83'
Nyní hráči Fenerbahce z minima vytěžili maximum v podobě rohového kopu.
81'
Fanoušci Fenerbahce neústavně pískají, jelikož výkon borců nosící žlutomodrý dres je dnes velmi slabý.
80'
Hráči Fenerbahce rezignovali na hru vzhledem k výsledku a nedostávají se vůbec k míči.
79'
Fenerbahce Istanbul dnes inkasovalo pořádnou lekci z produktivity.
77'
Kenny Lala po velmi tvrdém zákorku potřebuje přímo na hřišti lékařské ošetření.
75'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Enner Valencia, přichází Muhammed Gümüşkaya.
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Mert Hakan Yandaş, přichází Max Meyer.
74'
Korejský hráč KIm dokázal také pouze nedovoleně atakovat Tiquinha Soarese.
73'
I v dalším nelítostném souboji byl obětí faulu Camara z Olympiakosu FC.
72'
Soares byl nedovoleně atakován Yandasem.
72'
Žlutou kartu dostává Miha Zajc (Fenerbahce Istanbul).
71'
Zajc hned poslal nedovoleně na trávník Camaru.
70'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Luiz Gustavo, přichází Miha Zajc.
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Diego Rossi, přichází Mërgim Berisha.
68'
Olympiakos právě vstřelil branku!
Autorem branky je GEORGIOS MASOURAS, který si víceméně zopakoval situaci velmi podobné té před dvoumi minutami a opět s gólovou tečkou – 0:3! Bez asistence.
68'
A opět je tu podobná situace jako před druhou branku hostí. Střelu Aguibou Camary skvělě vyráží Baindir pouze před sebe!
66'
Vaclík likviduje střelu Pelkase.
65'
Camara si v osobním souboji vyšlápl na Pelkase, přímý kop bude zahrávat Filip Novák.
64'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Henry Onyekuru, přichází Pierre Kunde Malong.
63'
Jenže míč se odrazil pouze k GEORGIOSI MASOURASOVI a ten bez váhání uklidil míč utěšenou střelou rovnou do sítě – 0:2! Bez asistence.
62'
Střelu Camary stihl ještě fantasticky vyrazit brankář Bayindir!
61'
Olympiakos s snaží o zlikdnění hry dlouhou kombinací. a možná se povede uspat soupeře.
60'
Valencia se snaží co může, ale opět zaznamenal pouze nepřesný pokus mimo branku.
58'
Tiquinho Soares se provinil hrou rukou.
57'
Vzápětí i hosté mohli zaznamenat další branku, když parádní střelu Aguibou Camary fantasticky nad břevno na rohový kop vytáhl Bayindir!
56'
Skvěle si na míč do pokutového území naběhl velmi aktivní Dimitrios Pelkas a trefuje pouze pravou tyč!
55'
Luíz Gustavo napřáhl ze střední vzdálenosti, ale branku Olympiakosu přestřelil.
54'
Camara byl nedovoleně faulován Yandasem
54'
Po dalším rohovém zakončení obránce Szalaie likviduje pozorný brankář Vaclík.
53'
Před Pelkasem v pokutovém území zasáhl jeden z obránců na poslední chvíli – rohový kop pro Fenerbahce.
51'
Příliš dlouhý centr zastavil velmi jistě daleko od své branky Tomáš Vaclík.
50'
Nabíhající Osayi-Samuel nedokázal zpracovat míč u koncové čáry dle svých představ.
49'
Po centru Pelkase zleva posílá svou hlavou Enner Valencia balon mimo branku soupeře.
48'
Valencia padá po souboji s Cissém, ale takovéto souboje opravdu nejsou na penaltu.
47'
Centr Yandase z rohového kopu lehce odvrátila obrana Olympiakosu mimo své pokutové území.
46'
Průnik Pelkase po pravé straně hřiště byl zablokován na rohový kop pro Fenerbahce Istanbul.
46'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Ousseynou Ba, přichází Kenny Lala.
46'
Utkání ovlinila brzká branka Tiquinha Soarese. Olympiakos hraje velmi chytře a kompaktně v defenzívě. Většina zakončení Fenerbahce končí mimo, jedinou střelu na Vaclíka vyslal Valencia. Přičemž ve 35. minutě mohl navýšit vedení hostí Camara, ale byl vychytán brankářem Bayindirem. Veškeré důležité a zajímavé momenty můžete vidět v tomto onlajnu díky práci a gifům Lukáše Jasoňka.
45+1'
45+1'
Diego Rossi svou střelou v závěru první půle nedokázal trefit řecké zařízení.
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
44'
Žlutou kartu dostává Ousseynou Ba (Olympiakos FC).
44'
Pronikající Luiz Gustavo byl tvrdě sundán ve středu hrací plochy protihráčem řeckého klubu.
43'
Yandase sundal nedovoleně Reabciuk i se žlutou kartou na svém kontě.
42'
Žlutou kartu dostává Enner Valencia (Fenerbahce Istanbul).
Žlutou kartu dostává Pape Abou Cissé (Olympiakos FC).
41'
A strhla se mezi hráči menší potyčka a strkanice. Hlavní sudí má plno ruce práce.
41'
Po dalším rohovém kopu se útočného faulu provinil Valencia na Bouchalakise.
40'
Blok Bouchalakise znamená další rohový kop pro Fenerbahce.
39'
Masouras velmi slušně trápí defenzívu Fenerbahce, nyní to skončilo opět pouze rohem.
38'
Žlutou kartu dostává Oleg Reabciuk (Olympiakos FC).
38'
Za simulování uvidí žlutou kartu hráč Olympiakosu.
37'
Další ofsajd Fenerbahce má na svědomí Diego Rossi.
36'
A opět Camara tentokráte zakončoval o poznání hůřže než před chvílí.
35'
Masouras zprava našel před brankou přesně nabíhajícího Madyho Camaru jehož zakončení vytěsnil na rohový kop Bayindir!
34'
Spousta nepřesností přinesla pasáž ve středu hřiště u hráčů obou týmů.
33'
Po střele Valencii, která trefila prvního obránce žádali marně hráči Fenerbahce odpískání penalty za hru rukou.
32'
Tomáš Vaclík je zatím králem svého pokutového území a snadno sbírá centrované míče.
31'
Ofenzivní snaha Fenerbahce je zatím dosti jalová.
30'
Senegalský obránce Cissé je velmi důrazně slovně varován rozhodčím Hernándezem.
30'
Tentokráte byl odpískán ofsajd nabíhajícímu Pelkasovi z Fenerbahce.
29'
Střelu mířící do prostoru branky z kopačky Ennera Velencii likviduje brankář Tomáš Vaclík.
27'
V osobním souboji s Bouchalakisem se provinil Valencia útočným faulem.
26'
Rozhodčí odmávali ofsajdové postavení řeckému Dimitriosu Pelkasovi ve službách Fenerbahce.
24'
Střelu Filipa Nováka po rohovém kopu zablokoval obránce Papastathopoulos.
23'
Pro kličkujícího Brighta Osayie-Samuela v pokutovém území neměl pochopení důsledný obránce – rohový kop pro Fenerbahce.
21'
Masouras rozehrál rohový kop netradičně po zemi směrem na bližší tyč a byla z toho pouze ztráta míče.
20'
Pape Abou Cissé velmi snadno získal rohový kop na nejistém Yandasovi.
19'
Střelu kapitána Fenerbahce Luize Gustava účinně zablokoval kapitán Olympiakosu Bouchalakis.
17'
Po centru zleva a nepříliš povedené hlavičce Masourase si velmi snadný zásah připisuje brankář Bayindir.
15'
Soares byl faulován Yandasem, který hraje celkem nečistě.
14'
Valencia vyslal opět zleva centr, který ze vzduchu jistě stahuje do svých rukavic Tomáš Vaclík.
13'
Valencia převážně na levé straně hřiště velmi zlobí obranu Olympiakosu.
12'
Kadioglu byl nedovoleně atakován Masourasem.
10'
Navíc byl posléze nedovoleně atakován v osobním souboji Camara držením Yandase.
9'
Kadioglu sice přenesl hru zleva doprava, jeho spoluhráči, ale posílají míč pouze dozadu.
7'
Enner Valencia se marně nepřesným zakončením do boční sítě pokoušel o bleskové vyrovnání po individuální akci.
6'
Po zaváhání při rozehrávce ve středu hrací plochy, byl vyslán dlouhý balon na Masourase, který ho ihned posunul na TIQUINHA SOARESE a ten chytrým dloubáčkem přes brankáře posílá Olympiakos do vedení – 0:1! Asistence: Georgios Masouras.
5'
Hráči Fenerbahce Istanbul kombinují pomalu a dlouze přesně v okolí středové čáry.
4'
Nepřesný pas Masourase křižným směřem do pokutového území usnadnil práci defenzívní řadě Fenerbahce.
3'
Henry Onyekuru se provinil hrou rukou, přímý kop rozehraje Filip Novák.
2'
Ferdi Kadioglu se rozběhl k brance soupeře a jeho točená střela ze střední vzdálenosti končí mimo branku soupeře.
1'
Bez větších obtíží obrana Fenerbahce zlikvidovala úvodní nákop hráčů řeckého týmu.
1'
Fenerbahce Istanbul bude hrát v pruhovaných žlutomodrých dresech, Olympiakos nastoupí v dresech bílé barvy.
Mathieu Valbuena, záložník Olympiacosu: "Oba týmy mají portugalské trenéry, kteří jsou známí svými taktickými přístupy. Máme skvělého trenéra, kterému věříme. Neměli bychom ale zapomínat na vliv příznivců Fenerbahçe na zápasy. Doufám, dnes večer překonáme všechny potíže. "
Pedro Martins, trenér Olympiakos FC: „Budeme čelit nejsilnějšímu soupeři ve skupině. Oba týmy rády útočí a víme, že atmosféra je zde velmi bouřlivá. První zápas jsme vyhráli a to nám dodává sebevědomí. Doufám, že můžeme získat nejen vítězství, ale také hrát dobrý fotbal. "
Vitor Pereira, trenér Fenerbahce: „Chceme získat tři body. Každý tým v naší skupině vypadá dost podobně. Mezi každým jsou malé rozdíly, ale každý tým má za cíl vyhrát skupinu. Uděláme vše pro to, abychom vyhráli. “

„Hrajeme se třemi obránci, ale už jsem to řekl dříve. Fotbal není jen o formacích. Důležitý je přístup na hřišti. “

Fenerbahce Istanbul: Bayındır – Kim Min-jae, Attila Szalai, Novák – Osayi-Samuel, Yandaş, Gustavo (C), Kadioglu – Rossi, E. Valencia, Pelkas.
Náhradníci: Özer, Çetin – Meyer, M. Berisha, Gümüşkaya, Zajc, Şanlıtürk, Aksoy Aksoy, Kurtulan.

Olympiakos FC: Vaclík – Reabciuk, Cissé, Papastathopoulos, Ba – Masouras, Onyekuru, Bouchalakis (C), M. Camara, A. Camara – Tiquinho Soares.
Náhradníci: Karargyris, Tzolakis – Kunde Malong, Rony Lopes, El Arabi, Androutsos, Vrousai, Marković, Lala, Valbuena, Karbownik, Sourlis.

Rozhodčí: Hernández – Naronjo, Sobrino.
Předpokládané absence:

Fenerbahce

Kahveci, Sangaré, Sosa, Tisserand, Zajc (všichni svalové zranění)

Olympiakos

Semedo (nespecifikované zranění)
Fortounis (poranění kolena)
Utkání v základní skupině EL:

Eintracht Frankfurt – Fenerbahce Istanbul 1:1 (1:1)

Branky: 41. Lammers – 10. Özil

ŽK: 90+5. Jakić, 90+6. Paciencia – 83. Meyer, 85. Gustavo, 90+5. Osayi Samuel, 90+6. Özer.

Fenerbahce: Bayındır – Aziz, Kim Min-jae, Attila Szalai – Osayi-Samuel, Yandaş (77. Meyer), Gustavo (C), Kadioglu (77. Gümüşkaya) – Rossi, E. Valencia (76. M. Berisha), Özil (76. Pelkas).

Olympiakos FC – Royal Antverpy 2:1 (0:0)

Branky: 52. El Arabi, 87. Reabciuk – 74. Samatta.

ŽK: 49. Cissé, 67. Camara – 4. Verstraete, 52. Batalle, 90+1. Gerkens.

ČK: 90+1. Batalle (Antverpy)

Olympiakos: Vaclík – Karbownik, Papastathopoulos, Cissé, Reabciuk – Bouchalakis (C), M. Camara (81. Kunde Malong), M'Vila (76. Valbuena) – A. Camara (81. Vrousai), El Arabi (88. Ba), Onyekuru (81. Tiquinho Soares).
I v dresu tureckého Fenerbahce Istanbul bude k vidění reprezentant ČR a sice z obranných řad, v podobě zkušeného Filipa Nováka.
Fenerbahce Istanbul se po krizových letech vrátil v solidní formě na evropskou scénu. Turecký klub is zajistil základní skupiny postupem přes finský tým HJK z hlavního města 1:0 a 5:2. Fenerbahce se povedl výborně vstup do ligy, která se hraje již od poloviny srpna. Ze sedmi zápasů je z toho slušná bilance 5 – 1 – 1. Kdy Fenerbahce podlehlo trápícímu se Basaksehiru 0:2.
Dres Olympiakosu FC obléká český reprezentační brankář Tomáš Vaclík. Po tvrdém začátku, kdy dělal dvojku mládemu Tzolakisovi, chyttil šanci za pačesy po vyřazení z LM a v osmi zápasech jeho tým také díky jeho výkonům nepoznal hořkost porážky.
Olympiakos FC byl vyřazen v předkole LM bulharským týmem Ludogorec Razgrad (který hraje také základní skupiny EL). Olympiakos vybojoval skupiny El a s Fenerbahce se bude prát společně o postupová místa. Oba týmy by mohli nadělat velké problémy papírovému favoritovi německému Eintracht Frankfurt, který je z formy. Olympiakos se musel vypořádta s tím, že řecká liga začala o 14 dní později než dle původního plánu. Až na zaváhání s Atromitosem 0:0 v prvním kole je Olympiakos stoprocentní a připsal si tři výhry za sebou.
Fenerbahce Istanbul přivítá ve druhém zápase základní skupiny EL skupiny D na svém hřišti řeckého protivníka v podobě Olympiakosu FC.