Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ferencváros : Celtic - 4. listopadu 2021   21:00

Ferencváros
Ferencváros
11' Zubkov (Nguen) • 86' Uzuni (R. Mmaee)
2:3
(1:2)
Celtic
Celtic
3' Furuhaši  (Abada) • 23' Jota  (Turnbull) • 60' Abada  (Furuhaši)
Ferencváros
Bogdán /C/ – Calmon, Blažič, S. Mmaee, Ćivić (73. Čabraja) – Laïdouni, Vécsei (73. Lončar) – Nguen (67. R. Mmaee), Zachariassen (67. Mak), Zubkov (81. Szánthó) – Uzuni.
Mergl – Kovačević, Botka, Wingo, Csontos.
Verissimo – Teixeira, Ribeiro (POR)
Ferencváros sztadión, Budapešť
Celtic
Hart – Ralston, Carter-Vickers, Welsh (89. Scales), Juranović – Turnbull, Bitton (78. McCarthy), McGregor – Abada (70. Forrest), Furuhaši (70. Giakoumakis), Jota (70. Johnston).
Bain – Soro, Urhoghide, Shaw, Murray, Montgomery.

Ferencváros Budapešť drží nevítaný primát. Po čtvrtém hracím dnu Evropské ligy je bez získaného bodu vůbec prvním jistě vyřazeným celkem. V úvodu utkání dokázal polovlastním gólem reagovat na brzkou trefu soupeře, který však znovu odskočil. Po trefených břevnech na obou stranách v úvodu druhé půle zvýšil v 60. minutě z rychlé akce Abada na 1:3. Domácí sice stačili snížit Uzunim, k ničemu dalšímu se však nedostali a ve skupině už nemohou skončit na jiném než posledním místě.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:5. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 18:11.
90+5'
90+4'
Uzuniho střelu z dálky srazil McCarthy do zámezí.
90+3'
Pobyt hostů tam pokračuje rohem, který rozehráli jen zdržovacím způsobem. Hráči Ferencvárose se však míček okamžitě zmocnili a mohou se pokusit o zteč.
90+2'
Hosté zkušeně tahají čas a drží míč na soupeřově polovině. Turnbull se opřel v souboji do Laïdouniho a pádem si vymodlil trochu sporný faul.
90+1'
Nastavují se 4 minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Sami Máí (Ferencváros Budapešť).
89'
Dostřídali i hosté z Glasgow: ze hřiště odešel Stephen Welsh, kterého nahradil Liam Scales.
86'
Ferencváros právě vstřelil branku!
Na velkém vápně měl hodně prostoru a málo pozornosti MYRTO UZUNI a přihrávku Rajána Máího uklízí pěkně k zadní tyči. Po určité uspávací fázi máme drama v koncovce zápasu!
85'
Pátý roh Skotů rozehrál Turnbull, ale ve vápně fauloval Carter-Vickers jednoho z marocké bratrské dvojice Máíových.
83'
Spousta střídání plynulosti hry nepřidala, prakticky od gólu Celticu na 1:3 se na hřišti nic podstatného neudálo.
81'
Ferencváros Budapešť využívá poslední možnost střídání: ze hřiště odchází Olexandr Zubkov, přichází Regő Szánthó.
80'
Stjepan Lončar přenáší hru na Čabraju, který hlavičkuje daleko mimo bránu.
79'
Makův rohový kop odhlavičkovali hosté za postranní čáru.
78'
Zraněného Nira Bittonu střídá v sestavě Celticu Glasgow James McCarthy.
76'
Na hřišti je ošetřován hostující Bitton, ostatní fotbalisté využívají neplánované pauzy k občerstvení.
73'
Další dvě změny v mužstvu Ferencvárose Budapešť: hřiště opouštjí Bálint Vécsei a Eldar Ćivić, nastupují Stjepan Lončar a Marijan Čabraja.
71'
Na góly vede Celtic 3:1, na rohy teď už 4:1. Místo útoku na stejné skóre jako je poměr rohů se musel Juranović rychle sprintem vracet, když za dlouhým nákopem nabíhal Uzuni. Chorvatský obránce byl u míče dříve.
70'
Celtic Glasgow mění kompletní útočné trio: místo Filipeho, Abady a Furuhašiho nastupují Giorgos Giakoumakis, James Forrest a Michael Johnston.
69'
Slovenský reprezentant Mak si hned vybojoval faul, jenže ani další trestný kop z dobrého místa Ferencvárosi k ničemu nebyl.
67'
Dvakrát střídá Ferencváros Budapešť: ze hřiště odcházejí Kristoffer Zachariassen a Tokmac Nguen, nastupují Raján Máí a Róbert Mak.
66'
McGregor napálil odražený míč výrazně mimo.
65'
Z levé strany servíroval přihrávku na malé vápno po rychlém náběhu Filipe, domácí Blažič si poradil.
64'
Po faulu na Laïdouniho nevyužil Ferencváros docela nadějný trestný kop. Uzuniho pas se snesl jen na kopačky skotského celku.
60'
Celtic právě vstřelil branku!
Maďarský mistr vyrazil po ubráněném rohu vpřed, jenže Nguen rychle ztrácí míč v souboji s Turnbullem. Přes McGregora se k němu po Furuhašiho uličce dostává dvacetiletý Izraelec LIEL ABADA a z úhlu střílí po zemi třetí gól.
60'
Rohový kop pro Celtic po tečované střele Davida Turnbulla z dálky.
58'
Turnbull ze samostatného nájezdu přehodil Bogdána, ale na brankovou čáru se stačil vrátit Blažič a skluzem uklízí míč do bezpečí!
57'
McGregor s Turnbullem si posouvali skákavý míč podél velkého vápna, jeden z domácích špatně vystoupil, ale Abada při průniku do pokutového území míč ztrácí.
56'
Po rohu pálí velice nepřesně Welsh, takže se s mírným zpožděním přece jen kope od brány Ferencvárose.
55'
Domácímu brankáři Bogdánovi se vůbec nelíbí rohový kop a má pravdu. Další výrazná chyba portugalských rozhodčích, kteří vůbec nepostřehli jasnou teč o tělo jejich krajana „Joty“ Filipeho.
53'
Zubkov střílí z dálky jen do Hartových rukavic.
51'
Na břevna je během dvou minut vyrovnáno! Ralston v hlavičkovém souboji na malém vápně přetlačil Blažiče a také Bogdána zachránila konstrukce brány.
49'
Teď byl Ferencváros tak blízko vyrovnání, kolik činí rozměry břevna! To napálil po skvělé patičce Zubkova z velkého vápna parádně Tokmac Nguen.
48'
Střelu domácího Zubkova zablokoval Welsh a odražený míč letí vysokým obloukem do autu.
46'
Zápas měl velmi svižný start, na gól hostujícího Furuhašiho po hrubce obrany odpověděl rychle výrazně tečovanou střelou Zubkov. Hra se potom poněkud uklidnila a když Hart zlikvidoval nepříjemnou střelu exsparťana Ćiviće, dokázal z protiútoku vsítit zatím rozdílový gól Jota Filipe.

Statistiky první půle:
Držení míče 43% – 57%, střely na bránu 3:3, střely mimo 2:3, rohy 1:1, ofsajdy 1:0, fauly 9:6.
45+1'
45+1'
Potom to ale domácí ještě zkusili rychlým přenesením hry vpřed na Zubkova, který se k míči neprocpal přes Juranoviće a ještě ho stáhl za rameno.
45'
Hráči Ferencvárose si v poklidu přihrávají a vracejí míč skoro od půlící čáry malou domů Bogdánovi. Jako by bránili výsledek 1:2.
43'
Abada měl cestu k bráně zatarasenou třemi hráči v zelenobílém, tak ho správně vracel dozadu. McGregor ještě posouvá na Turnbulla, který pěknou střelou protáhl Bogdána na čáře.
41'
Stejně tak odevzdává míč na tribunu ranou z dálky domácí Bálint Vécsei.
40'
Z druhé vlny vypálil z nějakých 25 metrů Callum McGregor. Přízemní střela neměla naději na úspěch.
39'
Borci ze Skotska často sólují a přicházejí o míče jako teď Filipe.
36'
Hosté si chvíli dávali před svou bránou přednost, nakonec míč sebral Welsh a založil rychlý brejk. Abada ztratil po nadějně rozjeté akci míč před velkým vápnem.
34'
Po rohovém kopu se tlačili k míči opět na malém vápně Carter-Vickers i Abada, který nakonec v předklonu posouvá balon mimo tři tyče.
33'
Vzrušení na budapešťském malém vápně, kde střihl nízké nůžky naprázdno Kjógo Furuhaši.
31'
Následný krátký roh však Celtic nevyužil.
30'
João Filipe se míčovými kouzly dostal podrážkou přes Blažiče, těsně před hranicí šestnáctky přepadl přes nohu Wergitona Calmona.
28'
Furuhaši narazil míč do šestnáctky Turnbullovi, který ho napálil vysoko nad břevno.
27'
Rohový kop přistál v rukavicích vysokého brankáře Celticu.
26'
Myrto Uzuni si naběhl na výbornou kolmici za obranu a levačkou z mírného úhlu prověřil Harta, který jednou rukou vyráží na roh.
23'
Jen asi 15 vteřin po předchozí šanci domácích udeřilo z protiútoku na druhé straně. Po Turnbullově přihrávce napřáhl kousek před velkým vápnem JOÃO „JOTA“ FILIPE a rána o tyč skončila za zády brankáře Bogdána.
22'
Joe Hart skokem na čáře chytá prudkou levačku Eldara Ćiviće přes obránce.
19'
McGregor se snažil skluzem dostat v pokutovém území k odraženému míči, který končí na kopačkách domácích.
17'
Celtic kombinuje před velkým vápnem, ale nikdo z hráčů se neodhodlává ke střele či finální přihrávce.
15'
Po 11 minutách se začalo znovu a tentokrát volí obě mužstva opatrnější „nový začátek“. Hraje se uprostřed hřiště.
11'
V poskytnuté výhodě dostal od Nguena míč na pravou stranu OLEXANDR ZUBKOV a jeho střela z úhlu s přispěním výrazné teče hostujícího Josipa Juranoviće přeplachtila stojícího Harta.
10'
Ani další Ćivićův přímák nenašel adresáta, z protiútoku Abada nasadil jednomu z protihráčů jesličky, pak ho ale dobře zakřižoval Nguen.
9'
Žlutou kartu dostává Stephen Welsh (Celtic Glasgow).
Portugalský sudí teď nepochopitelně poškodil hosty, jejichž hráč byl faulován zezadu Abadou a v pádu se přirozeným pohybem ohnal rukou.
8'
Obránce Stephen Welsh uklouzl s míčem na noze a měl co dělat, aby ho píchl malou domů před dotírajícím Zubkovem.
6'
Ralston udeřil ve výskoku domácího Laïdouniho do krku, Ćivićův trestný kop se však ve vápně stal kořistí hráčů Celticu.
3'
Po hrubce obrany se řítil do brejku Abada a jeho přihrávku doleva minuli oba vracející se obránci, zatímco japonský kanonýr KJÓGO FURUHAŠI si nechal přeběhnout třetího a zasunul k tyči.
1'
Hosté budou hrát s umazaným kolenem od trávy, stejně jako hlavní rozhodčí, který také zaklekl. Domácí se k ostrovnímu rituálu nepřidali.
1'

Ferencváros Budapešť: Bogdán – Calmon, Blažič, S. Máí, Ćivić – Laïdouni, Vécsei – Nguen, Zachariassen, Zubkov – Uzuni.
Náhradníci: Mergl – R. Máí, Kovačević, Mak, Botka, Čabraja, Wingo, Lončar, Csontos, Szánthó.

Celtic Glasgow: Hart – Ralston, Carter-Vickers, Welsh, Juranović – Turnbull, Bitton, McGregor – Abada, Furuhaši, Jota.
Náhradníci: Bain, Oluwayemi – Scales, Giakoumakis, Soro, McCarthy, Johnston, Urhoghide, Shaw, Forrest, Murray, Montgomery.

Rozhodčí: Verissimo – Teixeira, Ribeiro (POR).
Vzájemné zápasy
Loni v létě, kdy se kvůli dohánění koronavirové přestávky hrála předkola výjimečně jen na jedno utkání, zvítězil Ferencváros ve Skotsku ve druhém předkole Ligy mistrů 2:1.
Před dvěma týdny naopak v základní skupině zvítězil Celtic doma 2:0 po bezbrankovém poločase díky gólům Furuhašiho a vlastnímu hostujícího Vécseie.
Celtic Glasgow
Také na druhé straně hraje mužstvo, které si v předkolech poradilo s českým soupeřem. Celtic, který loni dvakrát vypráskala pražská Sparta, v létě snadno přejel fotbalisty Jablonce, ale v základní skupině získal jediné body výhrou právě v úvodním utkání nad maďarským mistrem.
Ve skotské lize se vyznavači zelenobílých barev pyšní hlavně pevnou obranou, dosud v žádném utkání neinkasovali víc než jednou a patří jim druhá příčka o čtyři body za městským rivalem Rangers.
Kjógo Furuhaši, za něhož Skotové v létě vysázeli japonskému Kóbe v přepočtu přes 140 miliónů korun, se okamžitě chytil a je s 10 góly nejlepším střelcem mužstva před Davidem Turnbullem, který skóroval sedmkrát.
Ferencváros Budapešť
Nejslavnější maďarský klub nastupuje s téměř výhradně cizineckým kádrem, mezi jehož opory patří i slovenský reprezentant Róbert Mak, nebo bosenský levý obránce Eldar Ćivić, známý z několikaletého působení ve Spartě a Slovácku. Jasně nejlepším střelcem je Albánec Myrto Uzuni, který už na podzim stihl nasázet ohromujících 16 branek. Jedenácti trefami se blýskla letní posila z AEL Limassol, Maročan Raján Máí.
V domácí lize je Ferencváros druhý o bod za překvapením Kisverdou, na kterou má však zápas k dobru.
Evropská liga je mnohem smutnější písnička, přemožitel Slavie Praha v první polovině hracího programu nezískal ani bod a je na pokraji vyřazení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.