Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Galatasaray : Lok. Moskva - 4. listopadu 2021   18:45

Galatasaray
Galatasaray
43' Fígúlí (van Aanholt)
1:1
(1:0)
Lok. Moskva
Lok. Moskva
73' Kamano  (Maradišvili)
Galatasaray
Muslera – Yedlin, Nelsson, Marcão, van Aanholt (76. Ö. Bayram) – Kutlu – Moruțan (76. Mohamed), Fígúlí (71. Yılmaz), Cicâldău, Aktürkoğlu – Dervişoğlu (90. Diagne).
Schärer – Zogaj, Erni (SUI)
Ali Sami Yen Spor Kompleksi, Istanbul
Lok. Moskva
Chudjakov, Savin – Živogljadov, Smolov, Kamano, Siljanov, Petrov, Cerqueira, Černyj.

Ode mě je to pro dnešek veš, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 7:6. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:19.
Je konec! Galatasaray nakonec roli favorita úplně nepotvrdil, a tak si Lokomotiv veze z horké turecké půdy jeden bod. Istanbul doma vedl po první půli a měl ještě šance na navýšení svého náskoku. Ani jednu z nich ale nedokázal využít, a tak přišel trest. Konstantin Maradišvili naservíroval parádní balón na volného Francoise Kaman, který dával do prázdné.
90+5'
90+4'
Halil Dervişoğlu měl ještě ze střídačky nějaké připomínky k rozhodčímu, ten neváhal a dal mu žlutou. S těmi se tedy v samotném závěru doslova roztrhl pytel.
90+3'
Žlutou kartu dostává Mbaye Diagne (Galatasaray Istanbul).

Žlutou kartu dostává Dmitrij Barinov (FK Lokomotiv Moskva).

Žlutou kartu dostává Dmitrij Živogljadov (FK Lokomotiv Moskva).
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty!
90'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Halil Dervişoğlu, přichází Mbaye Diagne.
89'
Držení míče: 46% – 54%!
88'
A hosté mohli definitivně rozhodnou ve svůj prospěch, Fernando Muslera ale předvedl dva skvělé zákroky, kterými tým opravdu podržel.
87'
A s hosty mohlo být zle! Dva domácí hráči šli na jediného obránce, který si na začátku dokázal poradit, načež se vrátili spoluhráči a přihrávku odvrátili.
86'
Istanbul to nejprve zkusil centrem do vápna, se kterým si obrana hostí poradila. Následoval proto pokus ze strany, který odrazila levá tyč!
85'
Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Alexis Beka Beka, přichází Murilo Cerqueira.
84'
Přesto se hnali do útoku hostující fotbalisté. Ti však o míč celkem záhy přišli, tak se musí rychle vracet.
83'
Guilherme poslal balón na polovinu hřiště. Viděli jsme několik soubojů, které vyhráli domácí hráči.
82'
A to nebyla špatná střela v podání domácího hráče! Halil Dervişoğlu vypálil ze střední vzdálenosti na zadní tyč, kterou minul jen o malý kousíček.
80'
A do konce základní hrací doby nám chybí posledních deset minut. Stav je v současné době vyrovnaný! Dočká se Moskva bodu nebo domácí ještě skórují?
79'
Marcão se dostal v dobré pozici k hlavičce, ale nakonec branku o několik decimetrů minul.
78'
A ve hře máme také na chvilku VAR! Řeší se možná penalta pro domácí celek. Ta ale pískána nebude a Galatasaray bude zahrávat jen rohový kop.
76'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Olimpiu Moruțan, přichází Mostafa Mohamed.

Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Patrick van Aanholt, přichází Ömer Bayram.
75'
Moskva vybojovala další rohový kop, po kterém se dostal k hlavičce Tin Jedvaj. Ta však byla z velkého záklonu, a tak nemusel Fernando Muslera zasahovat.
74'
Žlutou kartu dostává Barış Yılmaz (Galatasaray Istanbul).
73'
Lokomotiv právě vstřelil branku!
Jenže v následující minutě už je srovnáno! Konstantin Maradišvili vyslal přízemní pas, který prolétl až k úplně volnému FRANCOISU KAMANOVI, kterému stačilo jen nastavit kopačku a mohl se jít radovat k rohovému praporku.
72'
Je sympatické, že Lokomotiv se dnes nevzdává, ale kýžené srovnání mu zatím není přáno.
71'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Sufiján Fígúlí, přichází Barış Yılmaz.
70'
Chvilku jsme si museli počkat, avšak nakonec jsme se dočkali. Fjodor Smolov vyzkoušel ránu na bránu, ale střela mu ulétla o pořádný kus vedle.
68'
Skvělý zisk míče nyní předvedli hosté! Jeden z nich byl navíc faulovaný a bude z toho velmi zajímavá standardní situace, situace pro přímou střelu...
67'
Istanbul zahrával rohový kop, po kterém bylo celkem horko v šestnáctce Lokomotivu. Domácím byl ale nakonec odpískán faul a Guilherme bude odkopávat.
66'
Moskvané to zkusili průnikovou přihrávkou na středu hřiště, avšak Galatasaray si v pohodě poradil a může podniknout zase nějaký útok.
65'
Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Dmitrij Rybčinskij, přichází François Kamano.
64'
Fotbalisté v bílých dresech drží míč na svých kopačkách, ale jsou s ním daleko od soupeřovy brány.
63'
Rohové kopy: 1 – 5!
61'
Vlastně to nebyla vůbec špatná myšlenka! Viděli jsme dlouhý a vysoký centr na zadní tyč, odkud chtěl z voleje pálit Rifat Žemaletdinov. Tomu střela ale vůbec nesedla, velká škoda pro hosty.
60'
Alexis Beka Beka byl faulován na útočné polovině a Moskva má zajímavou standardní situaci.
59'
Už je za námi skoro hodinka hry, tím pádem dvě třetiny zápasu jsou fuč. Domácí celek nadále vede o jednu branku, navíc je v zápase lepším celkem.
58'
Lokomotiv se snaží pokračovat v dobrém tempu z první poloviny, ovšem domácí fotbalisté si s tím nyní nedělají žádné problémy a v pohodě drží míč.
56'
Sufiján Fígúlí si velmi dobře nabíhal za obranu, ovšem stejně dobře se s ním vrátil i jeden ze soupeřů. Ten jeho pokus vyrazil na rohový kop.
55'
Držení míče: 47% – 53%!
54'
Další dobrá možnost na domácí straně! Sufiján Fígúlí se dostal k míči v podobném místě jako při své brance, možná měl ještě lepší pozici. Střela mu ale tentokrát nesedla a balón šel vysoko nad.
53'
Istanbul se hnal do otevřené obrany po levé straně a dostal se ke střele ze strany vápna. Guilherme byl dobře postavený a tento pokus v pohodě chytá.
52'
Konstantin Maradišvili nezabalil nepřesný nákop a stihl míč ještě na hrací ploše. Jeho pas do vápna ovšem sebral Fernando Muslera, který byl u míče první.
50'
Je za námi pět minut hry v druhém poločase, do kterého hostující celek udělal rovnou dvě změny.
49'
Moskva se dostala do ofenzivní fáze hry, a to do otevřené obrany domácího celku. Ta si přesto s přízemním pasem do šestnáctky poradila.
48'
Lokomotiv nakonec měl problémy se založením útočné akce, jelikož Istanbul aktivně napadal. Nakonec se mu ale povedlo dostat se z obranné půlky.
47'
Alexandru Cicâldău evidentně nesouhlasil s rozhodnutím sudího, který mu odpískal nedovolený zákrok na polovině hřiště. U míče jsou tak nyní hosté.
46'
Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Maxim Nenachov, přichází Dmitrij Živogljadov.

Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Vitalij Lisakovič, přichází Fjodor Smolov.
46'
Je za námi první poločas dnešního duelu, po kterém nakonec vede domácí celek o jednu branku. První velkou šanci ovšem měli hosté, kteří byly jen centimetry od vstřelení branky, domácí však zachránil obránce na brankové čáře. Tak Galatasaray udeřil dvě minutky před koncem prvního poločasu. Sufiján Fígúlí napřáhl ke krásné technické střele, která skončila za bezmocným gólmanem.

Další poločas začne přibližně v 19:49.
45+3'
45+2'
Vitalij Lisakovič zezadu doslova sestřelil svého soupeře a může být hodně rád, že za svůj zákrok neviděl žlutou kartu... První půle se nám blíží ke konci.
45+1'
Karem Aktürkoğlu měl prostor na pravé straně, tak zkusil poslat přízemní centr do vápna. Obrana hostů si však poradila a balón odkopla do bezpečí.
45'
Nastavovat se budou tři minuty!
43'
Galatasaray právě vstřelil branku!
Domácí celek se pár minut před koncem prvního poločasu dostává do vedení. SUFIJÁN FÍGÚLÍ narazil míč se spoluhráčem a byl na hranici vápna na středu hřiště, ideální pozice. Zvolil proto technickou střelu, která zapadla za gólmana, který celou situaci jen sledoval.
42'
Halil Dervişoğlu chtěl napadat soupeře, ale ten si s ním poradil celkem jednoduše. Raději odkopl balón na gólmana, čímž mu dal spoustu času.
41'
Střely na branku: 1 – 1!
39'
Victor Nelsson šel hodně ostře do souboje s gólmanem, kterému dal loktem někam do žeber. Guilherme je nyní ošetřovaný, ale nejspíše bude pokračovat.
38'
Žlutou kartu dostává Tin Jedvaj (FK Lokomotiv Moskva).
37'
Tin Jedvaj fauloval na polovině hřiště, navíc si přitom sám ublížil. Nyní kulhá alespoň za postranní lajnu, ale nevypadá to s s ním zrovna dvakrát dobře.
36'
Karem Aktürkoğlu si šikovně naběhl za obranu, avšak střelou k tyči nechal vyniknout gólmana! Vše se ale nakonec ukázalo jako zbytečné, jelikož domácímu týmu je pískán ofsajd.
35'
Alexandru Cicâldău byl postrčen ve vzduchu, načež nepříjemně rukama trefil Maxima Nenachova. Ten ovšem žádné ošetření nakonec nepotřeboval.
34'
Držení míče: 52% – 48%!
33'
Gyrano Kerk zůstal ležet na hřišti, když mu jeden ze soků podkopl nohu. Hráč hostí je nyní ošetřovaný, ale vypadá to, že bude schopen pokračovat i dále.
32'
Hlavní sudí dnešního duelu zatím hodně pouští zápas a nedovolené zákroky moc nepíská. Hře to hodně pomáhá, ale aby se nám na pažitu nepřiostřilo.
31'
Po delší době to zkusil Lokomotiv i z druhé strany a byla z toho šance! Vitalij Lisakovič si naskočil na dobrý centr a jeho hlavička šla těsně nad břevno!
30'
Gyrano Kerk značně motal hlavy obráncům, nejspíše byl i faulován. Istanbul se nyní brání zuby nehty, ovšem u míče jsou nadále hostující fotbalisté.
29'
Hlavní rozhodčí si šel něco vyříkat s hostujícím hlavním trenérem. Zatím je to bez karetního trestu.
28'
Poslední obránce domácího celku si zadělal na velké problémy, ale nakonec mu trochu pomohl rozhodčí, který odpískal faul soupeřícího hráče.
27'
Maxim Nenachov byl sice celkem jednoduše odstaven od balónu, ale udělal to celkem dobře. Ještě otřel míč o soupeře, a tak vybojoval rohový kop.
26'
Moskva dnes musí vyhrát. A rozhodně se dnes nevzdá bez boje... Snad se brzy dočkáme gólů.
25'
Již je za námi více jak polovina prvního poločasu. Nadále čekáme na první branku. Největší šanci měl zatím Lokomotiv, avšak míč brankovou čáru nepřešel.
24'
Istanbul zkoušel akci po pravé straně, když se jeho hráč ocitl po hraničním zákroku na zemi. Hlavní rozhodčí ale ukazuje, že faul pískat tentokrát nebude.
22'
Hráči ve žlutočervených dresech drží balón na polovině hřiště a snaží se rozpohybovat defenzivu hostujícího celku. Ten zatím bez potíží odolává.
21'
Berkan Kutlu se dostal k zakončení, ovšem obětavý zákrok soupeře jeho pokus zastavil.
20'
No, to nebyla špatná myšlenka na hostující straně! Jeden z hráčů Moskvy si nabíhal do vápna, kam dostal milimetrový pas. Nepovedlo se mu však zpracování, a tak se nakonec nedostal ani ke střele.
19'
Lokomotiv zkoušel akci po levé straně, avšak centr byl zblokovaný prvním ze soupeřů.
18'
Střely na branku: 1 – 0!
17'
Velká šance na hostující straně! Karem Aktürkoğlu si naskočil na dobrý rohový kop. Jeho pokus sice překonal gólmana, ale na brankové čáře zastoupil Patrick van Aanholt!
15'
Je za námi úvodních patnáct minut hry, ve kterých celkem jasně dominují fotbalisté Galatasaraye. Ti však stále na nějakou větší šanci čekají.
14'
Žlutou kartu dostává Maxim Nenachov (FK Lokomotiv Moskva).
13'
Avšak to nevypadalo na domácí straně vůbec špatně! Sufiján Fígúlí dostal ideální přihrávku do druhé vlny, ale jeho pokus minul svatyni brankáře hostí.
12'
Držení míče: 51% – 49%!
11'
Nikdo z hráčů nyní nechtěl přiznat poslední dotyk s míčem, ovšem jasně se ho jako poslední dotkl domácí hráč. Vhazovat na obranné polovině bude Moskva.
10'
Je za námi úvodních deset minut hry, které nám nepřinesly ani jednu zajímavější akci. V současné době u sebe drží míč fotbalisté istanbulského celku.
8'
Konstantin Maradišvili zůstává ležet na hřišti, když mu nepříjemně kopačkou po noze přejel DeAndre Yedlin. Ten za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.
7'
Gyrano Kerk měl celkem hodně prostoru na pravé straně, ovšem nechal se doběhnout soupeřem. Opakované záběry ale ukázaly, že šlo o jasný ofsajd.
6'
Maxim Nenachov odvedl skvělou práci na polovině hřiště, kde balón vybojoval. Hosté to znovu zkusili centrem, ale domácí hráči se v pohodě ubránili.
5'
Patrick van Aanholt si neporadil u lajny, a tak Moskva mohla vhazovat. Následoval dobrý centr do vápna, avšak ten nakonec jen prolétl, aniž by jej někdo trefil.
4'
Větší procento držení míče zatím bude mít turecký klub, ale k ohrožení branky se ještě nedostal.
3'
První tři minutky hrací doby nám nepřinesly vlastně vůbec nic zajímavého. Hraje se okolo poloviny hřiště, gólmani zatím hru sledují hodně zpovzdálí.
2'
Istanbul dnes nastupuje v oranžovočervených dresech, zatímco hosté dnes hrají v bílém.
1'
A dnešní duel mezi Galatasarayem a Lokomotivem nám právě odstartovalo! Favoritem jsou domácím, potvrdí tuto roli i v závěrečném výsledku?
1'

Galatasaray Istanbul: Muslera – Yedlin, Nelsson, Marcão, van Aanholt – Kutlu – Moruțan, Fígúlí, Cicâldău, Aktürkoğlu – Dervişoğlu.
Náhradníci: Çipe – Antalyalı, Öztürk, Babel, Mohamed, Ö. Bayram, K. Arslan, Luyindama, A. Babacan, Yılmaz, Kılınç, Diagne.

FK Lokomotiv Moskva: Guilherme – Nenachov, Barinov, Jedvaj, Rybus, Kerk, Maradišvili, Beka Beka, Rybčinskij, Žemaletdinov, V. Lisakovič.
Náhradníci: Chudjakov, Savin – Živogljadov, Smolov, Kamano, Siljanov, Petrov.

Rozhodčí: Schärer – Zogaj, Erni (SUI).
FK Lokomotiv Moskva

Moskva může v tomto utkání nejspíše jen překvapit. Krčí se totiž na posledním místě skupiny E, jelikož dosud vybojoval jeden jediný bod, a to za remízu s Marseille v prvním kole, přestože dohrávala s červenou kartou. Jinak Lokomotiv nestačil na Lazio a Galatasaray. Je tak dosti pravděpodobné, že do jarní fáze evropských pohárů se nepodívá. Dneska by musel bezpodmínečně vyhrát, a to nebude ani trochu jednoduché.
Galatasaray Istanbul

O favoritovi tohoto duelu je jasno už dopředu, bude jím právě domácí Galatasaray. Ten totiž vede tabulku skupiny E, když ve třech zápasech získal sedm bodů a předu druhým Laziem má náskok tří bodů. Istanbul v tomto ročníku ještě ani jednou nepadl. Jedinou remízu zapsal na hřišti Marseille, jinak dvakrát vyhrál, a to s Laziem a s Lokomotivem Moskva.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního utkání v rámci Evropské ligy! Spolu se podíváme na duel mezi Galatasarayem a Lokomotivem. Úvodní výkop je naplánován na 18:45 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.