Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Atalanta - 7. dubna 2022   18:45

1:1
(0:1)
Atalanta
Atalanta
17' Muriel  (Zappacosta)
Lipsko
Gulácsi (C) – Gvardiol (73. Halstenberg), Orban, Klostermann – Angeliño, Kampl, Laimer, Henrichs (87. Mukiele) – Olmo (73. Szoboszlai) – Nkunku (87. Novoa), André Silva (62. Forsberg).
Oliver – Burt, Bennett (ENG)
Red Bull Arena, Lipsko
Atalanta
Musso – de Roon, Demiral, Palomino – Hateboer, Koopmeiners, Freuler (C) (67. Al. Mirančuk), Zappacosta (89. Gi. Pezzella) – Pessina (61. Scalvini), Pašalić (62. Boga) – Muriel (62. D. Zapata).

To byl zápas! Máme za sebou první utkání čtvrtfinále Evropské ligy mezi Red Bullem Lipsko a Atalantou Bergamo. Zápas sice skončil 1:1, ale jinak bylo k vidění opravdu hodně gólových šancí, několikrát duněla branková konstrukce a oba celky byly opravdu velmi blízko k tomu, aby vstřelily vítězný gól. Toho jsme se ale nedočkali, a proto se bude muset rozhodnout v odvetě v Itálii.
90+3'
90+3'
V samotném závěru kopali hosté ještě jeden rohový kop, Zapata ale ve vápně zakončil mimo.
90+1'
Nyní byl Musso již překonaný, přesně na brankové čáře ho skvěle zastoupil po střele Mukieleho stoper Demiral, který zabránil jasnému gólu!
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Po rychlém protiútoku domácího celku pálil tvrdě z hranice vápna Szoboszlai, jeho ránu gólman Musso odrazil na roh.
90'
Koopmeiners kopal dva rohové kopy Atalanty, hosté se ale k zakončení nedostali.
89'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Davide Zappacosta, přichází Giuseppe Pezzella.
89'
Z levé strany se pokoušel centrovat Zappacosta, jeho pokus byl ale zblokovaný a Zapata se k zakončení nedostal.
88'
Zápas spěje ke svému konci, domácí se nadechují k závěrečnému náporu.
87'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Hugo Novoa.
87'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Benjamin Henrichs, přichází Nordi Mukiele.
85'
Žlutou kartu dostává Marcel Halstenberg (RB Lipsko). Za faul ve středu hřiště.
82'
To je něco! Z levé strany centroval Angeliño a hlavičkující Szoboszlai poslal míč do břevna!
80'
Hostující Koopmeiners kopal další rohový kop a snad asi potřetí v zápase jeho centr na přední tyči odvrátil Nkunku.
79'
Laimerův pokus se mezi tři tyče nevešel, u balonu jsou zase hosté.
77'
Při další útočné akci hostů se Zapata nyní ocitl v ofsajdu a je pískáno.
74'
Zapata fauloval a balon po delší době získají domácí.
73'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Joško Gvardiol, přichází Marcel Halstenberg.
73'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Dominik Szoboszlai.
72'
K hlavičce se dostal špatně střežený Demiral, mířil ale z dobré pozice mimo.
71'
Hosté začínají mít opět územní převahu. Hraje se teď na polovině Lipska.
69'
Střela Zapaty byla sice tvrdá, avšak opět mířila jen doprostřed brány, kde byl připravený domácí brankář.
67'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Alexej Mirančuk.
65'
Po následném rohu Koopmeinerse se domácí dostali k rychlému protiútoku, který ale nedokázal zakončit Forsberg.
65'
Koopmeiners měl další velkou šanci. Jeho rána zpoza vápna se odrazila od tyče do zad Gulácsiho a následně zamířila za brankovou čáru těsně vedle levé tyče!
64'
Blízko ke gólu byl Scalvini, který z velmi dobré pozice zamířil nad bránu!
62'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází André Silva, přichází Emil Forsberg.
62'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Jeremie Boga.
62'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Duván Zapata.
61'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Giorgio Scalvini.
58'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Domácí se ale přeci jen prosazují. Po centru Angeliña se do zakončení prodral WILLI ORBAN, který možná i díky teči Zappacosty dopravil balon do brány – 1:1! Branka byla nakonec označena jako vlastní, vstřelil si jí Zappacosta.
58'
André Silva (RB Lipsko) neproměňuje pokutový kop, když jeho ránu doprostřed brány skvěle vyrazil Mussa. Hostující gólman si následně poradil i s dorážkou Orbána!
56'
Demiral ve vápně podkopl Nkunka a je tu penalta pro domácí!
55'
Dani Olmo se dostal do dobře střelecké pozice, svým pokusem ale trefil jen Demirala a odražený míč končí v zámezí. Následuje roh.
53'
Muriel poslal po zemi tvrdou střelu směrem ke Gulácsimu, ten velmi dobře zasáhl a nadvakrát míč zkrotil.
52'
Nebezpečný centr do vápna posílal Muriel, zakončující Pašalić byl ale v tísni a bránu soupeře neohrozil.
51'
Žlutou kartu dostává Joško Gvardiol, který svou nohu zvedl nebezpečně vysoko a po zásahu protihráče fauloval.
49'
Tvrdě zpoza vápna pálil Zappacosta. Mířil ale jen doprostřed brány a tam byl připravený gólman Gulácsi.
48'
Hráči Atalanty podobně jako v prvním poločase po získání balonu nikam nespěchají a spoléhají na postupný útok.
46'
Gvardiol hned v úvodu druhé půle fauloval Pessinu a míč mají hosté.
46'
Je za námi první poločas, se kterým budou spokojenější hosté. Ti se totiž dostali v 17. minutě do vedení díky parádní střele Muriela. Domácí se sice snažili s výsledkem něco udělat, jenže kromě tyče v podání Andrého Silvy se k ničemu významnému nedostali. Tyč v samém závěru poločasu nastřelil i hostující Pašalić, a tak se dá konstatovat, že Atalanta vede zaslouženě.
45'
45'
Hosté měli po střele Pašaliće kopat rohový kop, protože míč lehce tečoval Gulácsi. To ale rozhodčí neměl šanci postřehnout a následně tak ukončil první poločas.
45'
Pašalić se dostal do velké šance, z bezprostřední blízkosti z úhlu ale trefil jen tyč!
44'
Kampl ostře prošlápl Pessinu a toto měla být žlutá karta pro domácího špílmachra. Nestalo se tak, přesto míč budou mít hosté.
43'
Muriel kopal rohový kop a k zakončení se dostal Koopmeiners. Mířil ale mimo a Gulácsi zasahovat nemusel.
41'
První poločas spěje ke svému konci, domácí se snaží tlačit k vápnu soupeře.
39'
Koopmeiners ve snaze zakončit trefil jednoho z protihráčů a následuje rohový kop pro Atalantu.
38'
Lipsko šlo do zápasu s velkou formou a dlouhou sérií bez prohry. Jenže dnes tahá za kratší konec provazu.
37'
Domácí to teď zkusili rychlým nákopem na polovinu Atalanty, jenže Nkunku měl k balonu hodně daleko a stadionem se začíná ozývat pískot.
34'
Hosté se po delší době dostali opět k vápnu soupeře, k zakončení se ale nedostávají. Očividně jim to ale nevadí.
32'
Balon doputoval ke Gulácsimu, který hned zkoušel nakopnout míč na polovinu soupeře.
30'
Máme za sebou úvodní půlhodinu zápasu a hosté z Bergama jsou nyní zataženi do hlubokého defenzivního bloku. Čekají, s čím přijde soupeř.
28'
Hráči Lipska nadále zůstávají u balonu, jenže kromě tyče Silvy se k zakončení dostávají jen velmi složitě.
26'
Domácí fotbalisté nabrali dech a teď jsou to oni, kdo je aktivnější. Fotbalisté Atalanty se jen brání.
24'
Zápas nabírá pořádné obrátky. Do střelecké pozice se přibližně na penaltovém puntíku dostal André Silva, míč poslal do tyče!
22'
Nkunku byl nyní v ofsajdu, což se samozřejmě domácím vůbec nelíbí. Ofsajd to byl těsný, ale byl.
20'
Už to mohlo být 2:0 pro hosty, když se k další střele z velmi nebezpečné pozice dostal Muriel. Svou ránu na zadní tyč poslal ale tentokrát těsně mimo.
19'
Domácí se snaží odpovědět, jenže jejich útočné snažení končí daleko před bránou soupeře.
17'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Hosté svůj nápor dokázali přetavit v úvodní gól zápasu! Na levé straně měl příliš prostoru LUIS MURIEL, jehož parádní tvrdá rána zapadla až za překvapeného Gulácsiho.
15'
Atalanta je nadále aktivnější a domácí se musí jen bránit.
13'
Koopmeiners kopal rohový kop, k zakončení hostů to ale nevedlo.
11'
Střelecký pokus domácího Henrichse byl hodně nepovedený, avšak jen o malý kousek se k teči nedostal Nkunku. Kdyby se mu to povedlo, byl by ve velké šanci.
9'
Stále platí, že sledujeme velmi opatrnou podívanou. Ani jedno z mužstev se rozhodně nikam nežene.
7'
Z velké dálky zkusil střelecké štěstí Nkunku, svůj přízemní pokus ale poslal jen do míst, kde byl připravený Musso.
5'
Hodně si teď zahrával Palomino, který ve středu pole předvedl další velmi ostrý zákrok na Nkunka. Kdyby dostal rychle druhou žlutou kartu, nemohl by se vůbec divit.
4'
Hosté velmi rychle získali balon, jejich útočná akce ale skončila ofsajdem, ve kterém byl u lajny Koopmeiners.
4'
Palomino až příliš vehementně rukama poslal k zemi Nkunka a dostává hned úvodu žlutou kartu.
3'
Úvod zápasu je velmi opatrný, na balonu jsou domácí, ale jen ve středu pole.
1'
O výkop se postarali fotbalisté domácího celku. Ti mají tradiční bíločervenou kombinaci dresů, hosté jsou také tradičně v tmavě modročerné kombinaci.
1'
Hráči obou týmů jsou na trávníku. Stadionem zní hymna Evropské ligy a za pár chvil začínáme.

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Gvardiol, Orban, Klostermann – Angeliño, Kampl, Laimer, Henrichs – Olmo – Nkunku, André Silva.
Náhradníci: Tschauner, Martínez – Simakan, Forsberg, Szoboszlai, Mukiele, Halstenberg, Raebiger, Novoa.
Trenér: Domenico Tedesco

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – de Roon, Demiral, Palomino – Hateboer, Koopmeiners, Freuler (C), Zappacosta – Pessina, Pašalić – Muriel.
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Boga, Gi. Pezzella, Malinovskyj, Mihăilă, Scalvini, Cittadini, Al. Mirančuk, D. Zapata.
Trenér: Gian Piero Gasperini

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.
Italský klub Atalanta Bergamu je aktuálně v Serii A mimo místa zajišťující účast v evropských pohárech. Atalanta je aktuálně na sedmém místě tabulky, a to především kvůli tomu, že se jí přestalo v posledních kolech dařit. Z posledních pěti zápasů v italské lize uhrála jen sedm bodů, a to je samozřejmě na tým aspirující na nejvyšší příčky málo. V Evropské lize se ale Atalantě na jaře zatím daří. V playoff dokázala vyřadit po dvou výhrách Vaclíkův Olympiakos a v osmifinále pak přešla také díky dvěma výhrám i přes Schickův Leverkusen.
Domácí celek Red Bull Lipsko má aktuálně velmi dobrou formu. Naposledy v lize prohrál na začátku února s Bayernem na jeho hřišti 2:3 a od té doby sbírá pouze výhry a remízy. Především v posledním víkendovém zápase se Lipsko skvěle naladilo na evropský pohár, když na hřišti Dortmundu vyhrálo velkým rozdílem 4:1. I díky tomu se drží na čtvrtém místě bundesligové tabulky. V playoff Evropské ligy vyřadilo Real Sociedad a následně bez boje postoupilo i přes Spartak Moskva, který byl stejně jako ostatní ruské kluby ze soutěže vyřazený.
Hezký čtvrteční podvečer všem fanouškům kvalitního evropského fotbalu. V rámci této online reportáže budeme sledovat první čtvrtfinálový souboj Evropské ligy UEFA mezi domácím Lipskem a italským Bergamem. Mírným papírovým favoritem dnešního utkání budou fotbalisté Lipska, kteří budou chtít využít výhody domácího prostředí a vytvořit si co nejlepší výchozí pozici pro odvetu, která je na programu příští týden v Itálii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.