Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Sturm Graz - 4. listopadu 2021   18:45

Real Sociedad
53' Sörloth (Zubeldia)
1:1
(0:1)
Sturm Graz
Sturm Graz
38' Jantscher  (Sarkaria)
Remiro – Gorosabel, Zubeldia, Le Normand, Muñoz (83. Rico) – Januzaj, Zubimendi, Merino (C), D. Silva – Portu (65. Barrenetxea), Sörloth (83. Isak).
Treimanis (LAT) – Gudermanis (LAT), Spasjoņņikovs (LAT)
Reale Arena (San Sebastián)
Sturm Graz
Siebenhandl – Jäger, Geyrhofer, G. Wüthrich, Dante – Affengruber, Ljubic, Prass – Niangbo (83. Wels) – Sarkaria, Jantscher (C) (72. Kuen).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Real Sociedad nepotvrdil roli velkého favorita a na domácím stadiónu pouze remizoval se Sturmem Graz 1:1.

Hosté získali překvapivé vedení na svou stranu ve 38. minutě, kdy parádní přihrávku Sarkarii do malého vápna přetavil v gól Jakob Jantscher. Domácí hráče inkasovaný gól nijak zvlášť nerozhodil, pokračovali ve své trpělivé hře. Ta přinesla ovoce v 53. minutě, kdy Zubeldiou prodloužený centr nasměroval do sítě Alexander Sörloth. Fotbalisté španělského celku hráli výrazně lépe než soupeř i ve zbývajících minutách, ale kýženého obratu se nedočkali. Blízko mu byl Merino, jehož střelu vytáhl místo gólmana na brankové čáře Ljubic, v nastaveném čase pro změnu Zubeldia vstřelil gól z ofsajdu.

Svěřenci kouče Alguacila zůstávají v tabulce skupiny B druzí o dva body za Monacem a o bod před PSV. S postupem Grazu alespoň do Evropské konferenční ligy to vypadá stále bledě, za PSV zaostává rozdílem čtyř bodů.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 10:3. Rohy: 19:2. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 6:15.
90+4'
90+3'
V závěrečných vteřinách ještě Adnan Januzaj zahrával dva rohové kopy. Po tom druhém rozvlnil síť Igor Zubeldia, avšak radost byla předčasná, domácí stoper zakončoval z ofsajdového postavení.
90+2'
David Silva počkal, až do šestnáctky naběhne více spoluhráčů, až pak odcentroval. Alexander Prass přehlavičkoval Merina.
90+1'
Žlutou kartu za zdržování hry vyfasoval Jörg Siebenhandl. Příliš dlouho otálel s rozehrávkou, až arbitru Treimanisovi přetekl pohár trpělivosti.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Volný prostor se otevřel před Moritzem Welsem. Sedmnáctiletý mladíček nakonec zakončil přes obránce zhruba z dvaceti metrů, Remiro s pokusem na střed neměl větší potíže.
88'
Alexander Isak si dokonale zpracoval míč mezi dva obránce, z pravé strany šestnáctky pak vypálil tvrdou střelu nártem. Jörg Siebenhandl v pádu vytěsnil míč do bezpečí.
87'
Na centr Zubeldii Zubimendi nedoskočil. Za něj ještě naběhl Ander Barrenetxea, který ve skluzu minul volný prostor u levé tyče.
86'
Do brejku vystartoval Andreas Kuen. Narazil si se Sarkariou a chtěl odcentrovat, jenže si všiml, že není na koho. Kličkou proti Zubeldiovi neuspěl.
85'
Je zřejmé, že hosté vrhli veškeré zbytky sil do defenzivy. Není divu, neboť do dnešního utkání vstupovali v roli outsidera a bod by byl velmi cenným ziskem.
84'
Ne, tato standardka k obratu nevedla. Robin Le Normand vyšplhal nad Wüthricha, leč na vysoký míč ani tak nedosáhl.
83'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Aihen Muñoz, přichází Diego Rico.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází Alexander Isak.
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Anderson Niangbo, přichází Moritz Wels.
82'
Pod tlakem udělal Igor Zubeldia to nejlepší, co mohl. Počkal, až k němu přiběhne Niangbo, načež jej nastřelil a získal roh.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Real Sociedad hraje aktivně a usiluje o obrat, Sturm Graz ovšem stále drží nadějný remízový výsledek.
80'
Adnan Januzaj zakroutil centr od rohového praporku na hlavu Andera Barrenetxey, zakončení v lehkém záklonu skončilo nad břevnem.
79'
Těsně Anderson Niangbo nedosáhl na riskantní nahrávku Le Normanda středem. Aihen Muñoz vzápětí zklidnil hru nahrávkou k lajně na volného Zubeldiu.
78'
Kartónek žluté karty si vysloužil Andreas Kuen, Nestihl včas zastavit pohyb a zezadu tvrdě narazil do Merina, jehož povalil k zemi.
77'
Ne, tohle penalta nebude. David Silva může být rád, že nedostal kartu za simulování, protože Alexander Prass viditelně stáhl nohu a ke kontaktu vůbec nedošlo.
76'
Kličkovaná Davida Silvy skončila v pokutovém území. Španěl měl před sebou posledního protihráče, stopku mu vystavil Lukas Jäger.
75'
Zprava centroval do pokutového území Ander Barrenetxea. Úřadoval Gregory Wüthrich, který o půl hlavy přeskočil Januzaje.
74'
Premiérovou žlutou kartu do domácích řad vyfasoval Martín Zubimendi. Zezadu zatáhl za dres Sarkariu, čímž zabránil protiútoku Grazu.
73'
Narážečka mezi Merinem a Muňozem neměla chybu. První jmenovaný následně vypálil z dvaceti metrů, míč prosvištěl nad břevnem.
72'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Jakob Jantscher, přichází Andreas Kuen.
71'
Tlak domácího mužstva se stupňuje. Z osmnácti metrů vyzkoušel technické zakončení Adnan Januzaj, těsně minul pravou tyč.
70'
Na druhé straně to vypadalo, že do brejku uteče Jakob Jantscher. ještě před zakončením mu ovšem arbitr Treimanis odpískal ofsajd.
69'
Mikela Merina dělily od vedoucího gólu centimetry! Míč nasměroval za záda gólmana Grazu, dnes podruhé ovšem Siebenhandla zachránil spoluhráč, v tomto případě Ljubic!
68'
Dalekonosnou ránu vyslal Jakob Jantscher. Álex Remiro mohl zůstat ledově klidným, kulatý nesmysl proletěl o kus vedle levé tyče.
67'
Ne, tentokráte standardka v podobě rohu žádný rozruch nezpůsobila. z brankové čáry vystartoval Jörg Siebenhandl a vysoký míč sebral pro sebe.
66'
Postupnou kombinací domácí posunuli míč až kousek za šestnáctku Grazu, odkud střílel David Silva, Alexander Prass jeho pokus obličejem srazil vedle levé tyče.
65'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Portu, přichází Ander Barrenetxea.
64'
Ofsajd a v něm znovu Anderson Niangbo. Past domácí defenzivy sklepla včas, byť hlavně Aihen Muñoz měl co dělat, aby se stihl vytáhnout.
63'
Na dlouhou nohu Anderson Niangbo dokázal míč posunout k Jägerovi. Střelu z dvaceti metrů vyslal hostující hráč vysoko nad břevno.
62'
Portu mohl střílet, ale volil nahrávku pod sebe na Sörlotha, který si hodil míč lehce za sebe, z otočky pak trefil skluzujícího Ljubice.
61'
Nyní ale podnikli akci hosté, jmenovitě Manprit Sarkaria po pravé lajně. Zkusil proniknout až do pokutového území, jeho kličku po pravé ruce vystihl Gregory Wüthrich.
60'
Hodina z utkání je minulostí, do konce zbývá posledních třicet minut. Utkání mezi Realem Sociedad a Sturmem Graz je vyrovnané, s tímto stavem určitě budou chtít ještě něco udělat hlavně domácí.
59'
Skutečně tomu tak bylo. kroucený balón na zadní tyč hledal hlavu Robina Le Normanda, jenže ten vyskočil příliš pozdě a balón prodloužil do autu.
58'
Adnan Januzaj vybojoval volný přímý kop ze slibné vzdálenosti od brány. Na střelu to nejspíše nebude, Belgičan nejspíše zvolí centr. Gregory Wüthrich si za prohřešek pěkně zblízka prohlédl kartu žluté barvy.
57'
Do brejku vystartoval Anderson Niangbo. Nepohlídal si ovšem postavení vůči obráncům, pomezní rozhodčí mu odmával ofsajd.
56'
Fanoušci ženou své oblíbence do útoku, ti poslouchají. Do pokutového území vyslal polovysoký pas Silva, před aktivním Sörlothem odvracel Amadou Dante.
55'
Je jasné, že vstřelený gól vlije domácím čerstvou krev do žil. Naopak v laufu hrající Sturm Graz může lehce znejistět a začít kupit více chyb.
53'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Útok domácího mužstva pokračoval rohovým kopem, ten byl základem k vyrovnání! Centr Januzaje prodloužil Zubeldia k nohám ALEXANDERA SÖRLOTHA, norský útočník z bezprostřední blízkosti bráně míč nasměroval pod břevno mimo dosah padajícího Siebenhandla.
53'
Přetažený centr Januzaje zpracoval a okamžitě vrátil do ohně Portu. Ze slibné pozice střílející Martín Zubimendi trefil před sebou stojícího Jantschera.
52'
Gregory Wüthrich chtěl přenést hru doprava, kde však neměl žádného ze spoluhráčů. Nikým neatakován zpracoval Zubeldia, akci zpomalil zpětnou nahrávkou na Le Normanda.
52'
Útočný faul Adnana Januzaje zase lehce zbrzdil útočnou snahu domácího mužstva. Pro Graz získal balón Gregory Wüthrich.
51'
Portu si chtěl pustit balón mezi nohama, jenže ten po vodě až nečekaně zrychlil, Španěl ho následně na hrací ploše již nezastihl.
50'
Domácí pokračují v trpělivé kombinační hře. Moment překvapení vyzkoušel Mikel Merino, jenže dlouhým nákopem překvapil i útočníka Sörlotha.
49'
David Silva vybojoval nedovolený zákrok na svou osobu. Fauloval Jakob Jantscher, který se projel po mokré trávě a přitom soka podrazil.
48'
Domácí rozehrávali volný přímý kop. Centroval Adnan Januzaj, přičemž míči dal moc velkou razanci, doletěl až do zámezí.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:48.
Zápas mezi Realem Sociedad a Sturmem Graz se vyvíjí proti papírovým předpokladům, blíže k vítězství má totiž celek z Rakouska. Domácí sice hýří větší aktivitou, ale soupeř vytěžil z minima maximum, když ve 38. minutě přetavil výbornou práci Sarkarii v gól Jakob Jantscher. Svěřenci kouče Alguacila měli několik zajímavých příležitostí, ale ani jedna neskončila gólem. Střelecky aktivní je hlavně Portu, jenž nejprve prostřelil gólmana ale trefil obránce, načež krátce před poločasem nepropasíroval kulatý nesmysl do sítě ani nadvakrát.
45+2'
45+1'
Výbornou příležitost k vyrovnání měl Portu. Nejprve slabou střelou napálil blokujícího Wüthricha, neméně prudší dorážku zase vyrazil Remiro. Domácí posléze marně chtěli pokutový kop po střetu Jägera právě s Portuem.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Alexander Sörloth naznačil střelu, aby nakonec ještě posunul míč doprava na Portua, křižný projektil měl k přesnosti hodně daleko.
43'
Modro-bílí si pochopitelně stále musí dávat pozor i na zadní vrátka. Do těch chtěl znovu nakouknout Jakob Jantscher, kličkou proti Zubimendimu neuspěl.
42'
Příliš dlouhou nahrávku obdržel po pravé lajně Adnan Januzaj. Do sprintu přešel pozdě, Lukas Jäger si udržel komfortní náskok na protihráče.
41'
Další centr zleva, tentokráte v podání Silvy. Januzaj sklepl míč pod sebe na Portua, střelu z halfvoleje schytal do zad Gregory Wüthrich.
40'
S podobným průběhem Real Sociedad zcela jistě nepočítal. Rychlou odpověď chtěl Aihen Muñoz, na jeho centr Sörloth nedoskočil.
38'
Sturm Graz právě vstřelil branku!
Tak to je velké překvapení, hosté vedou! Sarkaria si skvěle posunul míč po dlouhém pasu do běhu, načež obelstil skluzujícího Le Normanda a z pravé strany nahrál do malého vápna JAKOBU JANTSCHEROVI, jehož pro změnu nepokryl Gorosabel, rakouský útočník bez problémů poslal míč do prázdné brány.
37'
Adnan Januzaj chtěl zamotat hlavu Gregorymu Wüthrichovi. Sám nakonec ztratil kontrolu nad balónem, od jeho pravé nohy doputoval do zámezí.
36'
Nadýchaný centr Jakoba Jantschera pohlídal Álex Remiro. Domácí gólman vyběhl z brány a ještě ve vzduchu ho zachytil do rukavic.
35'
Nedovolený zákrok vyrobil Portu. K míči doběhl příliš pozdě, načež nataženou nohou přišlápl levačku Niangba.
34'
Po levé lajně nabral velkou rychlost Mikel Merino. Do středu potom nahrál Januzajovi, jehož překvapivou ránou se brankář Jörg Siebenhandl vyvést z míry nenechal.
33'
Alexander Prass neměl komu, proto zkusil vystřelit. Prudká rána začala padat příliš pozdě, kulatý nesmysl prosvištěl nad břevnem.
32'
Hosté nechtějí zůstat pozadu a také útočí. Jmenovitě Manprit Sarkaria, který si věřil na Gorosabela, po souboji s ním ale byl bez míče.
31'
David Silva ukázal, že stále umí parádně nahrávat. Za obranou viděl rozběhnutého Sörlotha, jemuž poslal výbornou nahrávku, Nor však ve skluzu míč úplně minul.
30'
Domácí fotbalisté zklidnili akci malou domů na brankáře. Álex Remiro zkontroloval situaci a nikým neatakován přenesl hru na volného Muñoze.
29'
Akce španělského celku ještě pokračovala. Ke střele z pravé strany velkého vápna se dostal Portu, který vypálil dělovku mimo dosah gólmana, skvěle ovšem zapracoval za gólmana se stáhnuvší David Affengruber, ten předvedl parádní blok.
28'
Real Sociedad slibně rozjel protiútok, ale zbytečně ho překombinoval. Portu mohl z pravé strany šestnáctky střílet, místo toho přihrál za paty Silvovi.
27'
Chybnou rozehrávku soupeře využil Jakob Jantscher. Za šestnáctkou si připravil míč na střelu, technickým pokusem k levé tyči nechal vyniknout Remira.
26'
Z velké vzdálenosti vypálil Mikel Merino. Jeho střele chyběl poměrně velký kus, aby skončil v bráně, přesto se domácí kapitán chytl za hlavu.
25'
Ze slibně vypadající akci domácího mužstva nebylo nic. Portu totiž podklouzl a balónu se omylem dotkl pravou rukou.
24'
Aihen Muñoz je směrem dopředu hodně vidět, využívá skutečnosti, že Graz prakticky neútočí. Vyzrál na Sarkariu, nikoliv však na Wüthricha.
23'
Odražený balón si ještě v pokutovém území našel Martín Zubimendi, jenž tvrdou střelou napálil o zad spoluhráče Zubeldiu, rozhodčí mylně nařídil roh pro domácí.
22'
David Silva proskočil po levé lajně kolem dvou protihráčů zvedl hlavu a na penaltě hledal Sörlotha, Nora o pár centimetrů přeskočil Prass.
21'
Tradiční exekutor Adnan Januzaj našel hlavu Andoniho Gorosabela. Jeho pokus tečoval do protipohybu gólmana Sarkaria, za Siebenhandla zaskočil kousek před brankovou čárou Gregory Wüthrich.
20'
David Silva zkontroloval situaci a na hranici šestnáctky nahrál Martínu Zubimendimu, jehož tečovaná rána končí dalším rohovým kopem.
19'
Domácí pokračují v aktivním pojetí hry. Aihen Muñoz kličkovanou zmátl hlavu Niangbovi, jenže pak vyslal míč mimo dosah adresáta Sörlotha.
18'
Robin Le Normand prodloužil Januzajův centr k nohám Portua. Španěl vrátil míč do vápna, Mikel Merino střílel pravačkou vysoko nad.
17'
Pravou stranou vnikl do pokutového území Portu.Před brankou hledal Sörlotha, Kuen odvrátil hrací předmět na rohový kop.
16'
Pozdě přispěchal do souboje s Lukasem Jägerem útočník Sörloth. Jen očima sledoval, jak protihráč hlavičkuje míč k lajně na Prasse.
15'
Přes Januzaje a Silvu doputoval míč k Mikelu Merinovi. Kapitán vyzkoušel oblouček za obranu, Alexander Sörloth jeho úmysl nepochopil.
14'
Výbornou práci odvedl Portu. Nechal hrát skluzujícího Davida Affengrubera, Real Sociedad zahraje svůj první rohový kop.
13'
Akce Grazu pokračovala rohovým kopem. Rozehrávku si vzal na starosti Anderson Niangbo, ve vzduchu kraloval stoper Robin Le Normand.
12'
První nebezpečná akce hostujícího celku. Jakob Jantscher obdržel střílený centr do pokutového území, z prvního doteku trefil blokujícího Zubeldiu.
11'
Malou domů obdržel Álex Remiro. Mohl si dovolit zpracovat míč, načež rozehrál k pravé lajně na Andoniho Gorosabela.
10'
Nedovolený zákrok předvedl Alexander Prass proti Zubimendimu. Domácí fotbalista si šikovně balón předkopl, skluz konkurent přišel pozdě.
9'
Po levé lajně utekl svému osobnímu strážci Mikel Merino. Naslepo pak centroval do pokutového území. Portu na míč nedosáhl, před Januzajem odklidil kulatý nesmysl do bezpečí Amadou Dante.
8'
Za dlouhým nákopem Zubeldii startoval Adnan Januzaj. Belgičan podstoupil hlavičkový souboj s Jägerem, z nějž vyšel jako poražený.
7'
Zpětná nahrávka se Portuovi vůbec nepovedla. Vystihl ji Manprit Sarkaria, nicméně úmysl vyrazit do útoku si rozmyslel, nikdo jej totiž nepodpořil.
6'
Jakožto poslední hráč si Martín Zubimendi dovolil odvážnou kličku proti Niangbovi. Ten s podobnou variantou vůbec nepočítal a protihráče pustil za záda.
5'
Lukas Jäger pod tlakem neměl komu nahrát. S balónem si příliš dlouho hlavu nelámal a bez rozmýšlení ho napálil na polovinu soupeře.
4'
Zaútočit zkusil i rakouský celek. Jmenovitě kapitán Jakob Jantscher, proti dvojici stoperů ovšem podle očekávání neuspěl.
3'
David Silva pohrdl velkou příležitostí. Aihen Muñoz mu adresoval parádní nahrávku z levé strany, zkušený Španěl ovšem skočil rybičku příliš pozdě, míč minul.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modro-bílých dresech. Fotbalisté Sturmu Graz pro dnešní evropské střetnutí oblékli dresy barvy černé.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Zubeldia, Le Normand, Muñoz – Januzaj, Zubimendi, Merino (C), D. Silva – Portu, Sörloth.
Náhradníci: Ryan – Barrenetxea, A. Elustondo, Isak, Lobete, Navarro, J. Pacheco, Rico, Turrientes, Zaldúa, Olasagasti.

SK Sturm Graz: Siebenhandl – Jäger, Geyrhofer, G. Wüthrich, Dante – Affengruber, Ljubic, Prass – Niangbo – Sarkaria, Jantscher (C).
Náhradníci: Marič, Schützenauer – Borkovic, Komposch, Kuen, Lang, Schendl, Stückler, Nelson, Wels.

Rozhodčí: Treimanis (LAT) – Gudermanis (LAT), Spasjoņņikovs (LAT).
SK Sturm Graz

Sturm Graz, podobně jako Real Sociedad, patří na tuzemské scéně mezi nejlepší, avšak na evropské scéně už je to horší. Důkazem budiž fakt, že ve skupině Evropské ligy ještě nezískal ani bod, v odvetných utkáních tak má co napravovat. V rakouské lize je Graz po třinácti kolech na druhé příčce s odstupem dvanácti bodů za suverénním Salzburgem. Střelecké produktivitě celku vévodí Jakob Jantscher s jedenácti trefami.
Real Sociedad San Sebastian

Kdo by to byl před sezónou řekl, že to bude právě Real Sociedad, jenž po neúplných dvanácti kolech povede španělskou LaLigu. Má bod k dobru na Real Madrid, dva na Sevillu a tři na Atlético Madrid, všechny tyto tři týmy ovšem mají odehráno o jedno utkání méně. Přesto svěřenci kouče Alguacila prožívají snovou sezónu. Prohráli jen v prvním kole na Camp Nou proti Barceloně, od té doby drží sérii čtrnácti zápasů bez porážky, naposledy doma o víkendu remizovali 1:1 s Athleticem Bilbao. Postup ze skupiny Evropské ligy ještě Real Sociedad nemá jistý ani zdaleka. S pěti body je druhý o dva body za Monacem a o bod před PSV. Nejlepším střelcem týmu je Mikel Oyarzabal se sedmi góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční večer. Vítám vás při sledování Evropské ligy, u zápasu skupiny B mezi Realem Sociedad a Sturmem Graz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.