Búnú – Acuňa, Koundé, Gudelj, Navas (C) – Ó. Torres, J. M. Corona (87. Augustinsson), Jordán – Munír (75. Martial), Nasírí (90+1. Mir), Ocampos.
Dmitrović, Pastor – Augustinsson, Carmona, Juanlu, Cruz, Martial, Mir, Romero, Salas.
S. Scharer
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
West Ham
Aréola – Johnson, C. Dawson, K. Zouma, Cresswell – T. Souček, Rice (C), Lanzini (83. Noble) – Vlašić (67. Binrahma), Antonio, Fornals (90+3. Masuaku).

Druhý poločas započal stejně jako ten první. Všem se změnilo s úderem 60. minuty, kdy se prosadil Munír, který svou ranou do protipohybu brankáře a přesně k tyčce nedal šanci k nějakému zákroku. Sevilla si ve zbytku utkání zkušeně pohlídala své vedení a West Ham nepustila do nějaké vážnější akce, která by znamenala vyrovnání.
Sevilla, jakožto nejúspěšnější tým EL, půjde do odvety s jednou brankou v zádech a Kladiváři rozhodně nedají svou kůži na Ostrovech lacino.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 3:7.
90+3'
90+3'
Ani Masuaku nedokáže udělat zázrak, Sevilla dostává míč na střed hřiště a vypadá to, že bude brát těsné vítězství.
Zákrok brankáře Jásín Búnú: 1.
Zákrok brankáře Alphonse Aréola: 1.
90+3'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Arthur Masuaku.
90+3'
Hostující celek je na míči a bude mít jednu z posledních šancí na útok.
90+2'
Druhá minuta ze tří nastavených už běží. Hra se odehrává na polovině hřiště, odkud Seville nebezpečí rozhodně nehrozí.
90+1'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Júsuf Nasírí, přichází Rafa Mir.
90'
Žlutou kartu dostává Lucas Ocampos (Sevilla FC).
Žlutou kartu dostává Declan Rice (West Ham United).
89'
Menší emoce se nyní objevily na hrací ploše. Vše začalo faulem na Nasírího. Toho chtěl hned z trávníku zvednout hráč West Hamu, přičemž se to Nasírímu moc nezalíbilo a vznikla menší výměna názorů mezi oběma tábory.
87'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Jesús Manuel Corona, přichází Ludwig Augustinsson.
85'
Tlak se ze strany hostí zatím moc žádný nekoná. Naopak Seville se daří jejich počínání velmi brzy rozbíjet.
84'
Lucas Ocampos mohl dnes pro svůj tým rozhodnout. Kličkou si před obráncem udělal nakonec prostor ke střele a jeho křižná střela skončila o kousek mimo!
83'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Manuel Lanzini, přichází Mark Noble.
82'
Domácí celek nyní spíše jen vyvezl míč a už se koncentruje v defenzívě a dává si pozor na další snahu soupeře.
81'
Centr mířil těsně před branku, kde byl pořádný chumel hráčů. Ovšem míč se příhodně odrazil pro Sevillu a nebezpečí je pro tentokrát zažehnáno.
81'
West Ham si vybojoval rohový kop a ví, že čas se mu neúprosně krátí ke svému konci.
79'
Antonio se nyní neprezentoval zcela ideálním centrem před branku Sevilly a ta bude zahrávat odkop od své branky.
78'
Acuňa vyslal od rohového praporku centr do vápna, obrana West Hamu si hravě poradila s tímto centrem.
77'
Domácí celek se snaží dostat zpět ke své útočné hře a to se jim nyní daří a operují na polovině West Hamu.
76'
Žlutou kartu dostává Manuel Lanzini (West Ham United).
75'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Munír, přichází Anthony Martial.
73'
Zničehonic se West Ham ocitá v dobrých střeleckých příležitostech. V první řadě Saíd Binrahma byl na poslední chvíli zastaven. Ve druhém případě putoval míč mimo tři tyče. Obrana Sevilly působila nyní trochu rozhozeným dojmem.
72'
Nemanja Gudelj potřeboval i menší ošetření, ale už je u postranní čáry a chystá se k návratu do hry.
71'
Zpočátku tento rychlý útok West Hamu nevypadal nebezpečně. Ale nakonec se míč přece jen dostal před branku, kde byl připraven ke střele Manuel Lanzini. Proti jeho noze se obětavě položil Nemanja Gudelj a ten zabránil nebezpečné střele v blízkosti branky!
69'
Domácí tým pokračuje ve svém aktivní hře v útoku. Nyní přinutila brankáře k zákroku, pro Alphonse Aréolu to byl jeden z těch rutinnějších.
67'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Nikola Vlašić, přichází Saíd Binrahma.
66'
Domácím se podařilo nyní na pár minut uzavřít soupeře před jeho brankou. Nakonec to hosté zvládli bez další újmy.
65'
Óliver Torres se pokoušel překvapit brankáře střelou z pravého úhlu a ten raději míč ještě přizvedl nad svou horní tyčku.
64'
Z útočné akce domácích vzešel jejich další rohový kop. A to po dobrém pokusu jednoho z hráčů, kdy obránce míč se štěstím tečoval do zázemí.
63'
Marcos Acuňa nyní vyvezl míč z vlastní poloviny a založil další kombinační útok.
62'
West Ham se snaží o rychlou odpověď, ale k brance Sevilly se zatím moc nedostávají.
60'
Sevilla právě vstřelila branku!
A tato standardní situace nakonec znamená první branku zápasu. Acuňa vyslal dlouhý centr až na druhou stranu hřiště, kde si osamocený MUNÍR naběhl a z první umístil míč ke vzdálenější tyči. Asistence: Marcos Acuňa.
59'
Sevilla se nyní chystá k zahrávání standardní situace z pravé strany.
58'
Zouma podrazil svého soupeře a je prvním potrestaným hráčem žlutou kartou!
56'
Óliver Torres vyslal přesný centr, na který si hlavičkou naskočil Júsuf Nasírí a Alphonse Aréola pohotově zachytil míč mířící do jeho branky!
55'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Nicméně zatím ve druhém poločase bez výraznější šance.
53'
Hostující hráč dostal míč do vápna. Zde však jeho spoluhráč dlouho zpracovával míč a ke střele už mu nevyšel čas.
52'
Zatím se celkově na hře obou celků nic moc nezměnilo a sledujeme stejnou hru jako v průběhu prvního poločasu.
51'
Jesús Navas ve skluzu tečoval vysoký míč. Nicméně celá situace byl z úhlu a Alphonse Aréola si počkal na míč u své tyče.
50'
Nepovedený centr ze strany West Hamu. Sevilla započne svůj další útočný pokus od své branky.
48'
Nepovedené zakončení, po kterém si brankář Sevilly v poklidu sebral ze vzduchu míč a tentokrát měl o poznání lehčí práci.
47'
Jásín Búnú se nyní proletěl vzduchem, když vyrazil dobrou střelu do levé časti jeho branky! O střelu se postaral Souček!
47'
Alphonse Aréola trochu riskoval, když se dal do kombinace se svými obránci v době, kdy byl hráč Sevilly poměrně blízko.
46'
První poločas byl opatrný od obou stran. V začátku jsme mohli vidět šanci na jedné i druhé straně. Poté se zápas spíše odehrával mezi oběma šestnáctkami. Další útočná stavidla se pootevřela okolo 30. minuty zápasu, kdy jsme taky mohli vidět šanci jak na jedné i druhé straně. Oba brankáři však zatím drží čisté konto a uvidíme, zda se některý z týmů dokáže prosadit ve druhé polovině zápasu.
45+1'
45+1'
Jedna minuta se nastavuje nad rámec prvního poločasu.
45'
Centrovaný míč zamířil na vzdálenější tyč, kde si to Sevilla pohlídala a zažehnala nebezpečí z tohoto rohu.
44'
Pablo Fornals si na levé straně počkal na centr z pravé strany a hned z první chtěl poslat míč na branku. Ovšem trefil obránce, od kterého se míč odrazil na roh.
42'
Teď to hráči zkouší centrem na levou stranu, poté na pravou. Ale ani z jedné strany nevyzráli na defenzívu.
41'
Domácí celek má nyní více míč na svých kopačkách a pohybuje se před brankou West Hamu. Zatím se však nemohou dostat k finální přihrávce do vápna.
40'
Pět minut do konce prvního poločasu a stále čekáme na první branku zápasu. Centr ze strany Sevilly přišel do vápna, ale ihned byl odražen.
38'
Tomáš Souček nyní spíše sledoval vysoký míč a následně srazil soupeře. Rozhodčí tohle viděl jako nedovolený zákrok.
37'
Ani hráč West Hamu se nyní neprosadil mezi dva hráče Sevilly, kteří jej sevřeli do takzvaných nůžek.
36'
Jeden z hráčů domácích si naběhl do vápna a hned z první se snažil dostat míč před branku. Obránce mu tento pokus zablokoval.
35'
Hra se zase vrátila zpět do zajetých kolejích, kdy jsme viděli nepřesný centr ze strany Sevilly. Autové vhazování pro hosty.
34'
Centr na pravou stranu si obrana pohlídala. Ovšem Sevilla pokračovala v útočení a nakonec se jim podařilo dostat míč do vápna. Ale i zde jako první zaúřadovala defenzíva.
32'
Tak po ospalé pasáži, se nám nyní útočná stavidla trochu pootevřela a mohli jsme opět vidět dobré pokusy na každé straně.
31'
Z následného rohového kopu už takové nebezpečí pro brankáře Sevilly nepřišlo.
30'
A dobrá šance i na druhé straně! Nikola Vlašić napřáhl ke střele a jeho přízemní pokus dokázal Jásín Búnú vyrazit na rohový kop!
29'
Júsuf Nasírí už však dokázal svou hlavičku zacílit mezi tři tyče a Alphonse Aréola pohotově zakročil!
28'
Na velké šance je to tedy 2:1 nicméně šance West Hamu mířila přímo mezi tři tyče. Dvě šance Sevilly šly mimo tři tyče.
27'
A zničehonic šance! Marcos Acuňa se dokázal dobře uvolnit a dostal míč na střed pokutového území. Odtud vyslal přízemní střelu a míč zamířil jen kousek vedle levé tyčky!
27'
Jesús Manuel Corona si zpracoval dlouhý centr, ale obhození obránce se mu už nepovedlo.
26'
Jules Koundé raději nic neriskoval a poslal zpětnou přihrávku na svého brankáře. Ten si taky dává načas a rozehrává opět na krátko zpět na Koundého.
25'
Opatrná hra obou týmů pokračuje. Sevilla nikam nespěchá a přihrávkami se snaží najít skulinu v obraně West Hamu.
24'
Nikola Vlašić se nedokázal dostat skrze pravou stranu a míč skončil v zázemí. Brankář Sevilly rozehrál míč na krátko.
23'
Ani West Hamu se nyní nepodařilo z kombinace dostat k zakončení.
22'
Jules Koundé nechal ruce na zádech protivníka a hlavní sudí si toho ihned všiml a odpískal tento zákrok.
20'
Po autovém vhazování anglického celku se Sevilla dostala rychle zpět k míči a kombinuje před šestnáctkou svého soupeře.
19'
Sevilla se dostala na polovinu hostí, ale pouze se jim podařilo dostat míč do autu.
18'
Po dvou dobrých šancích tu máme první hlušší pasáž hry, kdy čekáme na nějaký vzruch před jednou či druhou brankou.
17'
Hra se opět přesunula na půlící čáru, kde se hosté snaží dostat míč více pod svou kontrolu.
16'
Pablo Fornals si svým pohybem nyní vysloužil faul na svou osobu a West Ham zůstane u míče na polovině soupeře.
15'
Po čtvrt hodině hry jsme mohli vidět po jedné šance na každé straně. Zatím tedy sledujeme vyrovnanou partii.
14'
Sevilla zahrávala rohový kop, zakončení jednoho z hráčů bylo hodně mimo tři tyče.
12'
Domácí celek se snaží uklidnit hru a nyní drží míč poblíž půlící čáry a zároveň se pomalu a jistě přibližuje k brance svého soka.
11'
Pěkný nadýchaný centr před branku a k hlavičce se následně dostal Nikola Vlašić, jeho pokus rukou vyrazil Jásín Búnú! I West Ham měl nyní první gólovku.
10'
Jejich další počínání už přineslo nebezpečnější míče na hranici pokutového území. Jásín Búnú nakonec nemusel zasahovat. West Ham si však vybojoval standardní situaci.
9'
Poprvé v dnešním zápase si na delší dobu užili míče i hosté. Nicméně z jejich kombinace nevzešlo nebezpečné zakončení.
8'
Manuel Lanzini byl faulován a soupeř nyní musí přenechat míč svému soupeři.
7'
Sevilla se opět snadno dostala na hranici velkého vápna. Střelu dokázal zablokovat jeden z obránců. Další střela neměla brankové parametry.
5'
Michail Antonio poprvé na druhé straně zahrozil v obraně soupeře. Ovšem obránce jej vytlačil mimo střelecký úhel a Antonio z úhlu trefil jen boční síť branky.
4'
Lucas Ocampos byl blízko k brance! Výborně si naběhl jako vítr do vápna na centr z pravé strany a hbitou hlavičkou poslal míč mimo levou tyčku!
3'
Sevilla zatím svému soupeři nepůjčila míč a i v závěru třetí minuty zápasu má míč ve své moci na polovině hrací plochy.
2'
Ovšem další centr ze strany Sevilly už zamířil přesně na hlavičku hráče, který se nacházel před brankou. Jeho hlavička skončila v náruči brankáře West Hamu.
1'
Domácí se v první minutě kombinačně dostali do blízkosti branky. Centr na levou stranu si Lucas Ocampos sice zpracoval, ale dál jej do pokutového území nedostal.
1'

Sevilla FC: Búnú – Acuňa, Koundé, Gudelj, Navas (C) – Ó. Torres, Rakitić, Jordán – J. M. Corona, Nasírí, Ocampos.
Náhradníci: Dmitrović, Pastor – Augustinsson, Carmona, Munír, Juanlu, Cruz, Martial, Mir, Romero, Salas.

West Ham United: Aréola – Johnson, C. Dawson, K. Zouma, Cresswell – T. Souček, Rice (C), Lanzini – Vlašić, Antonio, Fornals.
Náhradníci: Fabiański, Randolph – Alese, Binrahma, Diop, Fredericks, Král, Masuaku, Noble, Perkins, Potts.

Rozhodčí: S. Scharer.

Sevilla FC

Španělský celek v prvním kole play off přešel přes chorvatský Dinamo Záhřeb. Již v prvním zápase si vybudoval slibný náskok, když zvítězil 3:1. Proto si mohl dovolit těsnou prohru 1:0 v odvetném duelu. Od té doby Sevilla odehrála další dvě utkání v rámci své ligy, kdy porazila 2:1 Betis a následně remizovala 0:0 s Alavésem. Sevilla si tedy drží svou průměrnou formu a proti West Hamu je mírným favoritem na postup do další fáze play off!

West Ham United

West Ham nastupuje do play off až nyní v osmifinále! Ve skupinové fázi si anglický zástupce vedl velmi dobře. Se třinácti body opanoval svou skupinu a postoupil tak z prvního místa přímo do osmifinále. V rámci své skupiny čtyřikrát vyhrál, jednou remizoval a jednou prohrál. Za zmínku taky stojí jejich slušné skóre, a to 11:3!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.