Patrício – Mancini, Cristante, Ibañez – Çelik, Bove (76. Wijnaldum), Matić, Pellegrini (C), Spinazzola – Belotti (76. Dybala), Abraham.
Boer, Svilar – Karsdorp, Smalling, Ma. Camara, Missori, Zalewski, Tahirović, Faticanti, El Shaarawy.
Hrádecký (C) – Kossounou (36. Bakker), Tapsoba, Tah – Frimpong, Palacios, Andrich (90+2. Amiri), Hincapié – Diaby (72. Adli), Wirtz – Hložek (72. Azmún).
Lomb, Neutgens – Demirbay, Hudson-Odoi, Fosu-Mensah, Azhil.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 4:6. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:14.
Fotbalisté AS Řím vstupují do semifinále Evropské ligy výhrou 1:0 nad Bayerem Leverkusen. Hosté mohou litovat dvou dobrých šancí v úvodu utkání, které neproměnili Andrich s Wirtzem. Domácí Vlci se svého momentu dočkali v 63. minutě, kdy zakončení Abrahama z otočky vyrazil brankář Hrádecký jen k Edoardovi Bovemu a mladý římský odchovanec balón poslal za jeho záda. Poté se už Římané soustředili hlavně na obranu. Leverkusen přesto mohl v závěru vyrovnat, když Rui Patrício neudržel centr Bakkera. Zakončení Frimponga však odvrátil před brankovou čarou obránce Cristante. Německý celek tak bude v domácí odvetě dohánět jednogólové manko.
90+5'
90+4'
Ani rohový kop Wirtze už nic nepřinesl. Míč uklízí Ibañez!
90+4'
Centr Wirtze odvrátil na roh Abraham. Asi poslední šance pro hosty k ohrožení brány Říma.
90+3'
Leonardo Spinazzola musel faulovat rozběhnutého Frimponga. Dostal žlutou kartu a Bayer ještě bude zahrávat standardku.
90+2'
Vynucené střídání na straně hostí. Kulhající Robert Andrich nemůže pokračovat. Zbylé desítky sekund odehraje Nadiem Amiri.
89'
Domácí Roger Ibañez vyfasoval žlutou kartu za faul na Roberta Andricha.
87'
Hrubka Ruie Patrícia zůstala nepotrestána! Centr Mitchela Bakkera z levé strany domácí brankář neudržel v rukavicích i proto, že se srazil se spoluhráčem Ibañezem. Volný balón si dobře připravil Jeremie Frimpong, který levačkou střílel už na prázdnou bránu, za překonaného Patrícia však zaskočil před brankovou čarou Bryan Cristante! Pak už byl hostím odpískán útočný faul.
85'
Pablo Dybala dostal úder do obličeje v hlavičkovém souboji s Hincapiém. Rozhodčí to neviděl a hra tak pokračuje.
84'
Georginio Wijnaldum byl v souboji o míč u domácí šestnáctky faulován nizozemským krajanem Bakkerem. Rozehrávají Vlci.
84'
Farmaceutici určitě nechtějí prohrát a ve zbývajících minutách se budou snažit vstřelit gól.
82'
Florian Wirtz posílal oblouček před bránu na nabíhajícího Jeremieho Frimponga. Výborně však zareagoval Rui Patrício, který vyběhl a balón před krajním hráčem Bayeru vypíchl.
81'
Po sraženém zakončení Amineho Adliho dostali hosté možnost zahrávat rohový kop. Centroval Florian Wirtz, který však nenašel adresáta z řad svých spoluhráčů.
79'
Tammy Abraham byl faulován Edmondem Tapsobou. Domácí útočník ještě žádal u rozhodčího Olivera karetní trest, ale toho se nedočkal.
78'
Exequiel Palacios nabral na vidle Lorenza Pellegriniho. Obešlo se to bez karty.
77'
Edoarda Boveho vyprovázel na střídačku velký aplaus publika. 20letý hráč je odchovancem AS Řím.
76'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Edoardo Bove, přichází Georginio Wijnaldum,
ze hřiště odchází Andrea Belotti, přichází Paulo Dybala.
76'
Spinazzola vyzpovídal u postranní čáry dva bránící hráče a poté předal míč Belottimu. Balón pak doputoval na střed Tammymu Abrahamovi, jenž se neprosadil proti bílé přesile. Domácí budou střídat...
74'
Vypadá to, že Římané jsou s vedením 1:0 spokojeni a vy zbytku zápasu se budou snažit tento stav udržet. Případně ještě přidat další gól z brejku.
73'
Střely na bránu – 4:1
72'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Sardár Azmún,
ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Amine Adli.
70'
Moussa Diaby na levé straně neutekl Mancinimu. Hosté budou alespoň vhazovat.
69'
Andrea Belotti táhl protiútok Vlků na levé straně. Nacházel se proti přesile a tak si takticky došel pro autové vhazování.
68'
Florian Wirtz to zkoušel ze střední vzdálenosti levačkou. Trefil ale jen bránícího hráče AS Řím.
67'
Zahrozili domácí! Na pravé straně se uvolnil Andrea Belotti, jehož přízemní střelu vyrazil Hrádecký. Odražený balón si zase našel Edoardo Bove, který z těžké pozice mířil vysoko nad.
66'
Hosté zahrávali roh. Po centru Wirtze hlavičkoval nepřesně Piero Hincapié.
65'
Tenhle stav už fotbalistům Bayeru jistě moc nevyhovuje a asi se začnou tlačit více dopředu.
63'
AS Řím právě vstřelil branku!
Domácí se ujímají vedení! Edoardo Bove táhl přečíslení 3 na 2, které vyřešil přihrávkou do pokutového území na Tammyho Abrahama. Ten míč převzal zády k bráně a z otočky pohotově vystřelil. Hrádecký balón vyrazil pouze k EDOARDOVI BOVEMU, jenž balón poslal po zemi ke vzdálenější tyči. Zde už byl gólman Bayeru bezmocný.
62'
Diaby přebral míč na pravé křídlo od Tapsoby a posílal do šestnáctky přízemní centr, na který o kousek nedosáhl Adam Hložek. Tohle nebylo myšleno zle.
61'
Adam Hložek si vyměnil míč s Bakkerem. V šestnáctce neměl podporu a tak musel volit zpětnou přihrávku. Teď už je z toho kombinace Leverkusenu do uzavřené defenzivy soupeře.
60'
Odehrána je hodina a gól stále nepadl. Od nějaké 20. minuty scházejí i příležitosti k jeho vstřelení.
58'
Svého spoluhráče se následně vydal zastat Gianluca Mancini a Diabyho zase přispěchal bránit Jonathan Tah. Také zde padly žluté karty.
57'
Souboj Lorenza Pellegriniho s Moussou Diabym. Domácí kapitán si nejprve pomáhal rukama, následně ho rozzlobený Diaby shodil na zem a za to dostal žlutou kartu.
56'
Nyní přecházejí na útočnou polovinu hráči Leverkusenu. Uvidíme, zda něco vymyslí.
54'
Edoardo Bove spadl po skluzu Exequiela Palaciose. Ten ale zasáhl míč a nemohlo se tak jednat o penaltový zákrok, byť tribuny plné Římanů bouřily.
52'
Vše v pořádku, na řadu přišel domácí roh. Pellegrini centroval tentokrát na bližší tyč, kde zasahoval Frimpong. Míč pak ještě vracel do ohně Andrea Belotti, který ho však poslal do zámezí.
51'
Lorenzo Pellegrini zahrával standardku na zadní tyč. Míč přizvedl mimo dosah nabíhajícího Rogera Ibañeze bránící Tapsoba, který si připsal velmi důležitý zákrok. Domácí obránce se pak navíc srazil s brankářem Hrádeckým a musí být ošetřen.
50'
Robert Andrich fauloval Tammyho Abrahama a vysloužil si žlutou kartu. Navíc standardní situace pro AS.
48'
Spinazzola se u brankové čáry krásně zbavil Tapsoby a nahrával na hranici šestnáctky Boveovi. Pro domácí škoda, že jejich záložník nedostal míč tak, aby mohl rovnou střílet. Následně ještě posouval Zekimu Çelikovi, jenž pálil daleko vedle vzdálenější tyče.
47'
Andrea Belotti se déle zvedal z hrací plochy. Nyní už hosté mohou rozehrávat od své brány.
46'
Centr Mitchela Bakkera, který byl tečován, nadělal pořádné problémy brankáři Ruiovi Patríciovi. Ten balón krotil natřikrát a mohl být rád, že se hráči Bayeru nacházeli příliš daleko.
46'
První poločas souboje římského AS s Leverkusenem gól nepřinesl. Šance se rodily pouze v prvních dvaceti minutách. První dvě si vypracovali hosté. Hned v úvodní minutě zakončoval z dobré pozice nedostatečně razantně Andrich. Později po narážečce s Hložkem střílel těsně vedle tyče Wirtz. Své příležitosti se pak dočkali i Vlci. Hlavičku Ibañeze po standardní situaci však skvělým zákrokem zneškodnil brankář Hrádecký. Poté už byla hra takticky hodně svázaná.
45+4'
45+3'
Z velké dálky to zkusil Edmond Tapsoba, který zamířil vysoko nad. José Mourinho už odchází do šaten, aby si připravil poločasovou řeč.
45+2'
Centr Lorenza Pellegriniho odvrátila obrana hostí. Míč pak vracel před bránu Edoardo Bove, který jen pozdravil brankáře Hrádeckého.
45+2'
Gianluca Mancini výborně bojoval poblíž rohového praporku a nakonec pro domácí získal rohový kop.
44'
Nemanja Matić příliš váhal na půlce s nahrávkou a zezadu mu odebral míč Adam Hložek.
43'
Mitchel Bakker poslal míč do autu o napadajícího Tammyho Abrahama. Vhazování pro Leverkusen.
43'
Zrychlit hru zkusil Tapsoba, Moussa Diaby však na jeho pokus o průnikovou přihrávku nedosáhl.
42'
Hosté nyní drží míč na útočné polovině, ale je to hodně pomalé. Obrana AS vyčkává a drží protihráče dále od pokutového území.
40'
Hra v posledních minutách kvůli různým ošetřováním ztratila spád. Teď už se zase hraje. Snad to bude pokračovat.
38'
Dalším hráčem, který zůstal ležet na hřišti je Jeremie Frimpong. Lukáš Hrádecký pak hodil míč do autu, aby mohl být jeho spoluhráč ošetřen.
37'
Roger Ibañez ve středu hřiště zastavoval Moussu Diabyho, který ho zasáhl nohou do tváře. Nic příjemného, ale stoper AS Řím bude v pořádku.
36'
Kvůli ošetřování hostujícího obránce se poměrně dlouho nehrálo, takže se první poločas pravděpodobně o několik minut nastaví. Bakker by se měl postavit na pozici levého krajního obránce. Do stoperské trojice se pak zatáhne Piero Hincapié.
36'
Ano, Odilon Kossounou pokračovat nebude. Na hrací plochu přichází Mitchel Bakker.
33'
Hostující obránce Odilon Kossounou dobře zastavil akci domácích, ale poté se chytil za zadní stehenní sval a lehl si na trávník. Jeho spoluhráč Frimpong pak odehrál balón do autu, aby mohl být jeho spoluhráč ošetřen. Tohle bude asi na střídání.
32'
Exequiel Palacios chtěl zřejmě kolmicí nastartovat někoho ze spoluhráčů, ale míč poslal tam, kde nikdo nebyl. Hrací předmět doputoval až k Patríciovi.
31'
Za námi je půlhodina hry. Na šance vedou hosté 2:1, gól jsme ale zatím neviděli.
29'
Dobrá přihrávka do běhu Andrey Belottiho. Ten spadl po kontaktu s Kossounouem, který byl v souboji včas a zahrál tělem. Čistý zákrok stopera Bayeru.
28'
Lorenzo Pellegrini se snažil obejít Andricha, jemuž ale šlápl na nohu a spadl. Tohle samozřejmě faul nebyl, ne od hráče Leverkusenu.
28'
Domácí už delší dobu drží míč na kopačkách. Zatím ale u půlící čáry.
26'
Çelik si ještě protřepává pravé rameno, ale bude v pořádku. Zápas může pokračovat.
25'
Domácí Zeki Çelik zůstává po nějakém souboji ležet na hrací ploše. Zřejmě špatně dopadl na trávník.
24'
Adam Hložek si na vlastní polovině dobře pokryl míč a nechal se faulovat Bovem.
22'
Belotti fauloval Andricha. Hosté rozehrávají ze středu hřiště.
21'
Ze střední vzdálenosti to zkusil Nemanja Matić. Domácí záložník trefil jen protihráče.
19'
A byla z toho první tutovka domácího týmu! Na centr Pellegriniho si naskočil Roger Ibañez, jehož hlavičku fantasticky vyrazil Lukáš Hrádecký! Dorážka Bryana Cristanteho pak směřovala do boční sítě.
18'
Lorenzo Pellegrini si zabíhal za obranu hostí, na míč ale nedosáhl. Domácí měli v té chvíli výhodu a sudí si nyní k sobě volá Jonathana Taha, který zajel do Abrahama. Karta se udělovat nebude, na řadu přijde standardní situace z místa původního přestupku.
17'
Leonardo Spinazzola se hlásil o rohový kop poté, co jeho centr zablokoval Kossounou. Rozhodčí Oliver však viděl, že se balón odrazil do zámezí ještě od nohou domácího hráče a nařízen tedy je odkop od brány.
16'
Vysoký míč do hostující šestnáctky si pohlídal Tapsoba. Ten ho odhlavičkoval před Andreou Belottim.
15'
Hráči Romy jsou s míčem usazeni na útočné polovině. Zatím obehrávají defenzivu německého celku.
13'
Spinazzola nasadil jesle Frimpongovi. Toho však zajistil Kossounou, který následně napálil domácímu hráči balón zblízka na solar. Spinazzola to chvíli musel rozdýchávat, bude ale v pořádku.
12'
Gianluca Mancini dobře vlétl do kombinace hostujících hráčů. Balón se však odrazil zpátky k fotbalistům v bílých dresech.
10'
Za dlouhým nákopem se vydal Leonardo Spinazzola. Domácí křídelní bek ale nedokázal balón zachytit.
9'
Domácí zatím sázejí spíše na postupnou kombinační hru. To Leverkusen působí přímočařeji.
8'
Začátek zápasu odhalil mezery v obraně Říma. Domácí si budou muset dávat větší pozor.
7'
Druhá šance Bayeru! Florian Wirtz přešel u pokutového území přes tři hráče, narazil si s Adamem Hložkem a z hranice šestnáctky vypálil decimetry vedle pravé tyče!
6'
Zeki Çelik napadal Hincapiého, jehož ale přišlápl. Rozehrávat tedy bude hostující tým.
5'
Spinazzola zahrál malou domů Ruiovi Patríciovi. Zkušený domácí brankář tak zakládá další akci Vlků.
3'
Hráči AS Řím teď drží míč na kopačkách a kombinací na vlastní polovině zklidňují hru.
1'
Hosté si hned vytvořili velkou šanci! Na levém křídle se rozběhl Piero Hincapié, který našel zpětnou přihrávkou z druhé vlny nabíhajícího Roberta Andricha. Ten byl na hranici šestnáctky úplně volný, ovšem zakončení mu nesedlo ideálně a nepříliš prudkou přízemní ránu pokryl Rui Patrício.
1'
Úvodní rozehrávku provedli domácí. Přišel dlouhý nákop na levé křídlo. V souboji s domácím útočníkem Abrahamem uspěl stoper Tah.
1'
Stadio Olimpico je skvěle zaplněné. Fanoušci obou týmů berou semifinále Evropské ligy velmi vážně.
Adam Hložek neschází na hrotu útoku Leverkusenu. V tomto ročníku EL zatím skóroval jedinkrát. Uvidíme, zda se dokáže prosadit dnes.

AS Řím: Patrício – Mancini, Cristante, Ibañez – Çelik, Bove, Matić, Pellegrini (C), Spinazzola – Belotti, Abraham.
Náhradníci: Boer, Svilar – Karsdorp, Smalling, Ma. Camara, Dybala, Wijnaldum, Missori, Zalewski, Tahirović, Faticanti, El Shaarawy.
Trenér: José Mourinho

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Kossounou, Tapsoba, Tah – Frimpong, Palacios, Andrich, Hincapié – Diaby, Wirtz – Hložek.
Náhradníci: Lomb, Neutgens – Bakker, Azmún, Demirbay, Amiri, Hudson-Odoi, Adli, Fosu-Mensah, Azhil.
Trenér: Xabi Alonso

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bettss (ENG).
Oba celky se naposledy střetly ve skupinové fázi Ligy mistrů v sezóně 2015/16. A o góly nebyla nouze. Duel v Německu skončil divokou remízou 4:4, kterou Bayer zachraňoval dvěma trefami v posledních deseti minutách. V Římě pak zvítězili 3:2 domácí Vlci.
AS Řím:
Fotbalisté AS Řím se nacházejí v tabulce Serie A na sedmém místě. Evropská liga je pro ně nadějí na proniknutí do Ligy mistrů. Vlci se ale musejí vypořádat s bídnou aktuální formou. Z posledních čtyř ligových duelů vybojovali jen dva body. Naposledy doma podlehli 0:2 Interu Milán. Římany mohou těšit alespoň výkony v na evropské scéně. V play-off vyřadili Salzburg, Real Sociedad a ve čtvrtfinále Feyenoord. Na jeho půdě nejprve prohráli 0:1, v domácí odvetě však po řádné hrací době zvítězili 2:1 (v 89. minutě se prosadil Paulo Dybala) a další dvě trefy přidali v prodloužení.

Bayer Leverkusen:
Německý celek si na podzim zahrál i skupinovou fázi Ligy mistrů. V konkurenci Porta, Brugg a Atlética Madrid skončil třetí a zajistil si tak účast v jarní části Evropské ligy. A zde Bayer prokráčel už do semifinále, když vyřadil Monako, Ferencváros a naposledy belgický RU Saint-Gilles. V Bundeslize se Leverkusen musel vzpamatovávat ze špatného úvodu ročníku. Nyní už ale předvádí dobré výkony a v tabulce se vytáhl na šesté místo. Naposledy však Bayer podlehl na domácím hřišti 1:2 Kolínu. Kouč Xabi Alonso nemůže do konce sezóny počítat s Patrikem Schickem, jehož dlouhodobě trápí třísla. Další český reprezentant Adam Hložek by ale měl jít do akce.

Posledních 5 zápasů Leverkusenu:
Wolfsburg – Leverkusen 0:0
Saint-Gilles – Leverkusen 1:4 (EL)
Leverkusen – Lipsko 2:0
Union Berlín – Leverkusen 0:0
Leverkusen – Kolín 1:2
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Ve čtvrtek jsou na programu také první zápasy semifinále Evropské ligy. Já Vás provedu soubojem italského AS Řím s německým Leverkusenem. Pro oba celky je EL také vítanou možností na proniknutí do příštího ročníku Ligy mistrů, jelikož z domácích soutěží už to nepůjde.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.