Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Salcburk - 23. února 2023   21:00

AS Řím
AS Řím
33' Belotti  • 40' Dybala (Spinazzola)
2:0
(2:0)
Salcburk
Salcburk
AS Řím
Patrício – Spinazzola, Smalling, Mancini, Ibañez, Zalewski (81. Karsdorp) – Pellegrini (C) (81. Wijnaldum), Cristante, Matić, Dybala (90+3. El Shaarawy) – Belotti (87. Abraham).
Boer, Svilar – Llorente, Çelik, Ma. Camara, Kumbulla, Bove, Volpato.
S. Vinčić – T. Klančnik, A. Kovačič (všichni SVN)
Stadio Olimpico, Řím
Salcburk
Köhn – Dedić (74. Van der Brempt), Solet, Bernardo, Ulmer (C) – Capaldo (84. Koïta), Gourna-Douath, Seiwald (75. Gloukh), Kjaergaard (46. Sučić) – Adamu (74. Šeško), Okafor.
Walke, Stejskal – Onguéné, Baidoo, Amankwah.

A to je z tohoto klání vše, děkuji za pozornost, přeji hezký večer, případně dobrou noc.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:11.
Druhá půle už gól nenabídla, domácí si hlídali svůj náskok, který mohli několikrát i navýšit, hosté se dostali do dvou solidních možností, avšak jak už bylo řečeno, žádný gól už diváci neviděli, italský tým čisté konto udržel a může se radovat z postupu. Salzburg podal statečný výkon, leč chyběly mu góly.
90+6'
90+6'
Nemanja Matić leží na trávníku a takticky zdržuje, už se nastavuje víc, než bylo původně v plánu.
90+5'
Oumar Solet to zkoušel z dálky, jeho střela však letí vedle bližší tyče a tohle už vypadá pro domácí velmi nadějně.
90+3'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Stephan El Shaarawy.
90+2'
Domácí rozehráli na krátko a spíš drží míč u soupeřovy svatyně, jak nejdéle to jen jde.
90+1'
Zatím to nadějně nevypadá, domácí si vynutili další faul a chystá se taktické střídání.
90'
Paulo Dybala bude rozehrávat standardku z levé strany na útočné polovině, nikam nepospíchá.
89'
Leonardo Spinazzola přes bránícího protihráče sice neprošel, jeho tým však zůstává u balónu.
87'
ze hřiště odchází Andrea Belotti, přichází Tammy Abraham.
86'
Leonardo Spinazzola přihrával velmi nepřesně a zkazil tím možnou příležitost, do které se jeho tým dostával.
85'
Andrea Belotti po delší době prověřil pozornost Köhna, ten však neměl s přízemní slabou střelou protihráče žádné potíže.
84'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg:
ze hřiště odchází Nicolás Capaldo, přichází Sékou Koïta.
83'
Paulo Dybala zřejmě chytl křeč do pravé nohy, pomáhá mu jeden ze spoluhráčů.
82'
Andreas Ulmer to zkusil střelou z velké dálky, ta však postrádala gólové parametry.
81'
ze hřiště odchází Nicola Zalewski, přichází Rick Karsdorp.
81'
ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Georginio Wijnaldum.
81'
Ne ne, nedaří se hostům, Benjamin Šeško odehrál svou hlavičku daleko vedle brány.
79'
Hra se nyní odbývá daleko od obou branek, stále je to těsné, Salzburgu stačí dát jeden gól, aby si vynutil alespoň prodloužení.
77'
Lorenzo Pellegrini se v bolestech svíjí na trávníku a zpátky na nohy se mu příliš nechce.
75'
Lorenzo Pellegrini pálil pravačkou z dobré pozice, avšak příliš mimo.
75'
ze hřiště odchází Nicolas Seiwald, přichází Oscar Gloukh.
74'
ze hřiště odchází Amar Dedić, přichází Ignace Van der Brempt.
74'
ze hřiště odchází Chukwubuike Adamu, přichází Benjamin Šeško.
74'
A vzápětí přichází žlutá karta pro tým AS Řím (Nicola Zalewski), když jeho hráč zcela jasně přidržel unikajícího protivníka.
74'
Domácí rozehráli rohový kop, brankář hostů vyboxoval míč do bezpečí.
72'
Nicolas Seiwald poslal k zemi Nicolu Zalewskiho, karta to ale není.
71'
O chvíli později v dobré pozici zakončoval Noah Okafor, jenže jeho slabá přízemní střela šla přímo na střed brány a domácí brankář opět snadno zakročil.
71'
Tečovaný míč se snesl přímo do rukou Patrícia, který snadno zasáhl.
69'
Na hřišti se toho v posledních minutách mnoho neděje, míč drží domácí, kterým tato taktika vyhovuje.
66'
Na trávníku zůstává ležet jeden z hráčů Říma, domácí budou chtít šetřit čas.
64'
Chris Smalling chtěl pohlídat míč v cestě do zámezí, situaci však vyřešil Rui Patrício, který vyběhl z brány, sklouzl se po trávníku a míč lapil do rukavic.
63'
Ta mu však dopřána není a vzápětí ani rohový kop, rozehrává Salzburg.
62'
A málem z toho byla šance, Lorenzo Pellegrini mohl střílet, místo toho volil přihrávku na střed, která byla zblokována. Italský tým se ještě dožaduje penalty.
61'
Leonardo Spinazzola svedl na levém křídle u postranní lajny souboj o míč, který vyhrál, jeho tým pokračuje autem.
59'
Bryan Cristante pálil velmi tvrdě z dálky a brankář hostů snad hlavou odehrál míč mimo svou svatyni, což asi nebylo moc příjemné.
57'
Domácí nyní drží hru na útočné straně, pokračovat budou vhazováním.
56'
Vše ve finále řeší Rui Patrício, který dlouhý míč chytá do rukou.
55'
Hráči rakouského mužstva vyrazili do poměrně otevřené obrany AS, jenže špatnou kombinací přišli o šanci.
54'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Leonardo Spinazzola). Domácí hráč pyká za faul, po kterém zůstává ležet na trávníku Lucas Gourna-Douath.
53'
Nicolás Capaldo se málem dostal ke střele, ovšem domácí stihli být u míče dřív.
52'
Chukwubuike Adamu se dostal do velké možnosti, ovšem v pokutovém území nedokázal míč zasáhnou tak, jak by si přál a tečoval jej pouze do zámezí.
51'
Nepřesný centr i na druhé straně, kde chytá míč Rui Patrício.
48'
Dlouhý centr zaletěl do rukou brankáře hostů, který se musel pořádně natáhnout, aby míč lapil.
46'
ze hřiště odchází Maurits Kjaergaard, přichází Luka Sučić.
46'
Dlouho se hrálo v první půli bez branek, Salzburg se statečně bránil, sám klidně mohl otevřít skóre, ovšem svou možnost nevyužil. Domácí ovšem byli lepším a aktivnějším týmem, ani jim se dlouho nevedlo prolomit střeleckou mizérii, až konečně krátce po půl hodině hry se jim to povedlo a o sedm minut později přidali ještě jeden zásah, kterým převáželi misky vah na svou stranu. Je to nyní rakouský mančaft, který musí dotahovat, povede se mu duel zdramatizovat?
45+2'
45'
Paulo Dybala se vydal osamocen na gólmana, ovšem míč si špatně zpracoval a Philipp Köhn byl rychlým vyběhnutím u balónu o něco dříve. Ale i kdyby to byl gól, pro ofsajd by neplatil.
44'
Útočným faulem si počínal Andrea Belotti, hlavní arbitr píská faul a rozehrává Philipp Köhn.
42'
Chris Smalling sice dokázal vybojovat míč, ovšem následně jej odehrál už jen za postranní lajnu a pokračovat bude soupeř.
40'
AS Řím právě vstřelil branku!
Italský tým strhává postup na svou stranu, nyní by šel dál on. Spinazzola dobře odcentroval z levé strany před malé vápno, kde obrana Salzburgu nechala bez povšimnutí PAULA DYBALU, který rychlou střelou levačkou do vzdálenějšího dolního rohu brány rozjásal domácí fans podruhé.
38'
Andrea Belotti zůstává ležet na trávníku po kontaktu s protihráčem. Ovšem byl to spíš on, kdo fauloval.
36'
Dva hráči rakouského celku si na pravé straně vápna nabíhali na centrovaný míč, ani jednomu z nich se jej nepovedlo zpracovat.
34'
Hosté ještě reklamovali hru rukou a dožadovali se neuznání gólu, hlavní arbitr po poradě s VAR branku uznává.
33'
Leonardo Spinazzola poslal přihrávku z levé strany před bránu, tu tečoval skluzem jeden z hostů, ovšem tak, že míč se vzduchem snesl do malého vápna před odkrytou bránu hostů, toho využil ANDREA BELOTTI, jenž nepohlídán odehrál míč hlavou do sítě.
33'
Centr do pokutového území Red Bullu žádné nebezpeční nepřinesl, hosté míč odkopávají.
32'
Lorenzo Pellegrini nejprve střílel z dálky, Köhn střelu vyrazil na levou stranu, k míči doběhl Nicola Zalewski, ovšem střílenou přihrávkou jej odehrál do zámezí
30'
Faul domácího celku nebyl odpískán, jeho hráči tak pokračují u balónu na své polovině.
29'
Leonardo Spinazzola neprostřelil hradbu těl před sebou, míč byl sražen a brankář hostů tak nemusel zasahovat.
28'
Paulo Dybala se s tím nepáral a bez přípravy střílel na vzdálenější tyč, míč byl však zblokován do zámezí.
26'
Nicola Zalewski se snažil přihrávat z pravé hranice vápna na střed, přes obranný blok se mu to nepovedlo.
24'
Nepříjemně tečovaný míč po centru Zalewskiho se stáčel pod břevno a gólman hostů měl co dělat, aby míč vytěsnil nad břevno.
23'
Další nebezpečný centr AS před bránu Salzburgu, tentokrát odvrácen.
22'
O chvíli později střílel z dálky Roger Ibañez, mířil ale příliš mimo.
21'
Lorenzo Pellegrini si nabíhal na hlavičku před malé vápna, centr byl ale příliš vysoký.
18'
Míč končí u brankáře Salzburgu, který nikam nepospíchá.
16'
Hosté nyní velmi dobře napadají rozehrávku svého protivníka a nedovolují mu zaútočit.
15'
Paulo Dybala skončil v pokutovém území na trávníku, penalta to ale není.
13'
Maurits Kjaergaard mohl vstřelit první gól utkání, jenže míč v pokutovém území z voleje netrefil vůbec dobře a odehrál jej mimo tři tyče. Nyní byl tým z Mozartova města velmi blízko.
11'
Po dalším rohu AS odehráli hosté míč do bezpečí, ovšem soupeř jej drží dál.
9'
Velká šance domácích, Paulo Dybala nejprve míč nepříliš dobře zasáhl a Köhn jej stihl vyrazit na bližší tyč, od ní se balón odrazil ke stejnému borci, který zakončoval tentokrát hlavou a mířil do břevna.
9'
Gianluca Mancini se snažil odcentrovat z pravé strany, zblokovaný míč končí v zámezí a uvidíme první rohový kop utkání.
7'
Aut pro domácí tým na útočné polovině.
6'
Dedićovu střelu Rui Patrício vyrazil, poté střílel Nicolas Seiwald pouze do protihráče.
5'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Lorenzo Pellegrini). Sedmička domácích inkasuje kartu za nesportovní chování.
4'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Roger Ibañez).
4'
Domácím se teď hodně diví, že hlavní arbitra zapískal faul Rogera Ibañeze na protihráče, kterým byl Chukwubuike Adamu. Je z toho přímý kop pro Salzburg z dobré pozice.
3'
Chris Smalling poslal malou domů brankáři, Rui Patrício si balón zpracoval a odkopl do bezpečí.
2'
Nicolas Seiwald nic nevymýšlel a raději odehrál míč do autu, domácí budou vhazovat.
1'
Paulo Dybala si míč nedokázal zpracovat, ten mu utekl od kopačky a skončil u brankáře hostů.
1'

AS Řím: Patrício – Spinazzola, Smalling, Mancini, Ibañez, Zalewski – Pellegrini (C), Cristante, Matić, Dybala – Belotti.
Náhradníci: Boer, Svilar – Karsdorp, Llorente, Çelik, Ma. Camara, Kumbulla, Wijnaldum, Bove, Volpato, Abraham, El Shaarawy.
Trenér: J. Mourinho.

FC Red Bull Salzburg: Köhn – Dedić, Solet, Bernardo, Ulmer (C) – Capaldo, Gourna-Douath, Seiwald, Kjaergaard – Adamu, Okafor.
Náhradníci: Walke, Stejskal – Van der Brempt, Onguéné, Baidoo, Sučić, Amankwah, Gloukh, Koïta, Šeško.
Trenér: M. Jaissle.

Rozhodčí: S. Vinčić – T. Klančnik, A. Kovačič (všichni SVN).
AS Řím

V tabulce Serie A patří mužstvu z hlavního města bronzová pozice s 44 body, na druhý Inter ztrácí dva body. Z celkových jedenácti domácích zápasů vyhrálo sedmkrát, jednou remizovalo a utrpělo jen tři porážky, vstřelilo však jen třináct gólů, na druhou stranu pouhých pět inkasovalo. V generálce na odvetu porazil Veronu 1:0.

Red Bull Salzburg

To bohatý rakouský tým drží v Bundeslize čelo tabulky, před druhým Grazem má náskok šesti bodů. Z osmi venkovních klání si přivezlo téměř plný počet bodů, pouze jednou prohrálo, zbylých osm duelů uzmulo pro sebe. Mimo svůj stadion skórovalo ve čtyřiadvaceti případech a jen sedm gólů inkasovalo.
V generálce na dnešek porazilo 3:1 tým Tirol.
První vzájemný mač

Před týdnem se celky střetly na hřišti tým našich jižních sousedů a ač byl italský tým papírový favorit, byl aktivnější a měl více šancí, žádnou nedokázal využít a přišel trest. V 88. minutě se k hlavičce dostal Nicolás Capaldo, míč usměrnil přesně k tyči a zařídil svému mančaftu velmi cenné vítězství. Dnes jej však nečeká nic jednoduchého, AS Řím v novém roce na svém hřišti ještě neprohrál ligový zápas, jedinou prohru mu v Italském poháru uštědřilo Cremonese.
Dobrý den, odvetné zápasy úvodního kola play-off má dnes na programu Evropská liga. V tomto přenosu budeme sledovat rakousko-italský mač mezi AS Řím a Salzburgem. Velkým favoritem je domácí tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.