Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Manchester Utd. - 16. února 2023   18:45

Barcelona
Barcelona
50' Alonso (Raphinha) • 76' Lewandowski (Raphinha)
2:2
(0:0)
Manchester Utd.
52' Rashford  (Fred) • 59' Casemiro  (B. Fernandes)
Barcelona
ter Stegen – Koundé, Araújo, Alonso (67. A. Christensen), Alba (C) (67. Balde) – Pedri (41. Roberto), F. de Jong, Kessié (67. Fati) – Raphinha (83. F. Torres), Lewandowski, Gavi.
I. Peña, Tenas – E. García, Torre, Alarcón.
Mariani – Bindoni, Tegoni (ITA)
Spotify Camp Nou (Barcelona)
de Gea – Wan-Bissaka, Varane, Shaw, Malacia – Casemiro, Fred – Sancho (82. Garnacho), B. Fernandes (C), Rashford – Weghorst.
Butland, Heaton – Dalot, Elanga, Iqbal, Lindelöf, Maguire, Mainoo, Pellistri.

Velmi napínavý a dramatický zápas nakonec vítěze nepoznal. Ve druhém poločase jsme viděli dokonce 4 branky. Manchester nejdřív parádně otočil zápas díky brankám Rashforda a Casemira, ale Barcelona dokázala vyrovnat díky brance Lewandowskiho. Odvetný zápas v Manchesteru na Old Trafford tak bude ještě hodně vyhrocený a máme se na co těšit.
90+5'
90+4'
Nebezpečný Araújo na zadní tyči nedokázal vstřelit branku, Malacia vyráží na rohový kop.
90+3'
Obrovská šance Fatiho v závěrečných vteřinách, jeho tečovaná střela levačkou prosvištěla těsně kolem pravé tyče, bude se kopat rohový kop.
90+2'
Torres byl fantasticky pokryt Varanem a United mají míč daleko od vlastní brány.
90'
Karty se obrátili a je to Manchester kdo obléhá vápno soupeře.
89'
Hráči Manchesteru United se dokázali z tlaku vymanit a užívají si čas na polovině soupeře.
88'
Barcelona obléhá polovinu United a svěřenci Ten Hana jsou teď pod velkým tlakem.
87'
Obrovská příležitost Ansu Fatiho, když ve vápně střílel z voleje. Jeho pokus vyráží parádním zákrokem De Gea, ale tlak Barcelony stále pokračuje.
87'
Velký závar před bránou Manchesteru United, míč končí na tyči. Zdálo se mi snad, že míč do tyče trefil Casemiro.
86'
Další standardní situace pro Barcelonu, tentokrát z pravé strany.
85'
Ansu Fati se nakonec rozhodl centrovat, ale jeho centrovaný míč odvrací hostující obrana.
84'
Gavi vybojoval faul v zajímavé pozici pro střelu. Provinil se Casemiro.
83'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Raphinha, přichází Ferrán Torres.
82'
Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Alejandro Garnacho.
81'
Rohový kop vyráží brankář hostů do bezpečí, ale míč je stále na kopačkách Barcelony.
80'
Velká šance z ničeho nic! Raphinha hlavičkou ohrozil De Geu, který vyráží jeho pokus na rohový kop.
80'
Rashford si našel ve vápně míč a vypálil, jeho pokus však končí hodně mimo bránu soupeře.
79'
Sancho hledal na zadní tyči Rashforda, ale jeho centr byl moc dlouhý a končí v autu.
78'
Rychlý náběh Malacii nakonec končí ztrátou míče.
76'
Barcelona právě vstřelila branku!
Autorem branky je ROBERT LEWANDOWSKI.
Raphinha dokázal najít centrem na přední tyči Roberta Lewandowského a ten si s tím poradil. Barcelona vyrovnává na 2:2!
75'
David De Gea pošle míč do hry odkopem od brány.
73'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Gavi).
72'
Žlutá karta pro tým Manchester United (Tyrell Malacia).
72'
Jan Bissakův centr končí v rukavicích ter Stegena.
71'
Malacia parádním obranným zákrokem zastavil pronikajícího Raphinhu.
69'
Fred si navedl míč na levou nohu a kousek za vápnem vypálil, jeho střela končí těsně vedle pravé tyče brány domácích.
68'
Robert Lewandowski z přímého volného kopu těsně přestřeluje bránu soupeře.
67'
ze hřiště odchází Jordi Alba, přichází Alejandro Balde,
ze hřiště odchází Franck Kessié, přichází Andreas Christensen.
66'
Žlutou kartu vidí Erik Ten Hag za protesty. Nizozemskému trenérovi se nejspíš nelíbí jak rozhodčí posoudili zákrok na Rashforda.
65'
Žlutá karta pro tým Manchester United (Casemiro).
65'
Gavi byl teď faulován na druhé straně Fredem. Barcelona bude mít zajímavý přímý volný kop, ze kterého se dá ohrozit brána soupeře.
64'
Rashford padá ve vápně! Přišlo mi, že byl Rashford přistrčený a rozhodčí by měl rozhodně zkontrolovat celou situaci u videa.
63'
Barcelona teď zavřela United na jejich vlastní polovině a kombinuje s míčem na kopačkách.
62'
Shaw poslal míč do vápna, ale odvrátit jej dokázal Alonso.
61'
Wan Bissau střílel zpoza vápna po přihrávce Rashforda, jeho střelu však zblokoval Alba a bude se kopat rohový kop.
60'
Rozhodčí u videa ještě kontrolovali, jestli je vše u gólové situace v pořádku. Video nic neodhalilo a Manchester se tak dostává do vedení.
59'
Manchester United právě vstřelil branku!
Autorem branky je CASEMIRO.
Na krátko rozehraný rohový kop se pro Barcelonu stal osudovým. Rashford u lajny obešel Albu a následně poslal míč do vápna, kde ho Bruno tečoval a Casemiro na zadní tyči doklepnul do prázdné brány.
58'
Rohový kop si teď zkusí hráči v bílých dresech.
58'
Hostující hráči dokázali odvrátit standardní situaci, ale pouze na rohový kop.
57'
Barca bude mít k dispozici zajímavou standardní situaci. Míč do vápna pošle Alba.
56'
Barcelona setrvá na polovině soupeře. Míč vhodí do hry Jordi Alba.
55'
Hra nabírá na tempu! Po šanci Rashforda střílel na druhé straně Raphinha, ale jeho nadějný pokus likviduje skvělým zákrokem De Gea.
54'
Rashford mohl přidat svůj druhý gól po krásné kombinaci hostů. Skvělý obranný zákrok si však připisuje Koundé.
52'
Autorem branky je MARCUS RASHFORD.
Casemiro získal na polovině hřiště míč a okamžitě ho poslal Fredovi ten krásnou průnikovou přihrávkou rozbil obranu soupeře a Marcus Rashford následně dokázal překonat ter Stegena z velkého úhlu.
50'
Autorem branky je MARCOS ALONSO.
Raphinha poslal krásný centr od rohového praporku do vápna soupeře. Na nadýchaný centr dokázal naskočit nejvýše Marcos Alonso a z velké blízkosti překonat De Geu.
49'
Barcelona bude zahrávat svůj první rohový kop v zápase, ujme se ho Raphinha.
48'
Velká šance, kterou nedokázal Jadon Sancho využít. Míč k němu propadnul přes celé vápno a Sancho nakonec nedokázal zamířit mezi tři tyče.
47'
Nádherná kombinace Barcelony po pravé straně, která následně končí velmi tvrdou střelou, která skončila jen centimetry od pravé tyče brány United.
46'
Araújo poslal průnikovou přihrávku po lajně na Raphinhu, vše dokázal zastavit Shaw.
46'
Hráči už jsou nastoupeni, druhý poločas začne během malé chvíle.
Do kabin se jde za stavu 0:0. Mrzet to více může asi hráče Manchesteru United, kteří měli hned dvě velké příležitosti k tomu se dostat do vedení. Ter Stegen si připisuje za první poločas dva důležité zákroky. Barcelona také ohrozila bránu soupeře, největší šanci měl Alba, který pálil po velké chybě soupeře, ale vychytal ho suverénní De Gea.
45+2'
45+2'
Rashford získal míč a následně si ho výborně pokryl a byl faulován soupeřem.
45+1'
Domácí dohrávají první poločas s míče na svých kopačkách.
45'
Alba našel Lewandowskiho ve vápně soupeře, ten si však dal příliš dlouhý první dotyk s míčem a bude následovat odkop od brány.
44'
Lewandowski vyzval Vareneho na sprinterský souboj, francouzský zadák v něm obstál na jedničku a nebezpečí uhasil.
43'
Raphael Varane takticky seslal na půli hřiště k zemi Gaviho.
42'
Pedri musel střídat kvůli svalovému zranění.
41'
ze hřiště odchází Pedri, přichází Sergi Roberto.
39'
Barcelona se probudila a hra se vyvážila.
37'
Wan Bissau hrozivou chybou daroval příležitost Albovi poslat svůj tým do vedení, ten si však navedl míč do velkého úhlu, z něhož nedokázal skórovat a bude se pouze kopat rohový kop.
36'
Bruno unikal s míčem po pravé lajně, ale pomezní rozhodčí stojí s praporkem nad hlavou a signalizuje ofsajd.
35'
Posledních 10 minut hry jednoznačně patřilo Manchesteru, velkou šanci měl Weghorst a Rashford. Pokud Barcelona nechce inkasovat ještě před změnou stran, měla by se probrat.
34'
Další obrovská šance Manchesteru United! Marcus Rashford se snažil obalit míč ve vápně na zadní tyč, ale ter Stegen parádním zákrokem vyráží míč do bezpečí.
33'
Sancho získal míč na polovině soupeře, ale nepochopil se s Fredem a jeho snaha končí míčem na kopačkách Barcelony.
33'
Uvidíme rohový kop ve prospěch hostů.
32'
Další standardní situaci nám teď předvede Luke Shaw, který se bude snažit najít své spoluhráče ve vápně soupeře.
31'
První žlutou kartu v zápase viděl Jordi Alba, který ji dostává za protesty vůči hlavnímu arbitrovi.
31'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Jordi Alba).
30'
Casemiro vyskočil nejvýše na centr z levé strany, ale jeho hlavičkový pokus šel jen do míst kde se nacházel ter Stegen.
28'
Největší šance v zápase! Wout Weghosrt měl ohromnou příležitost poslat svůj tým do vedení. V úniku sám na brankáře selhal a ter Stegena nedokázal překonat. Celou situaci by však možná přezkoumával VAR, jelikož se nizozemský útočník možná nacházel v ofsajdu.
27'
Zatím největší šance na straně Manchesteru United, Sancho si naběhl na přízemní centr Wan Bissaky. Sanchova střela byla tečována a bude se kopat rohový kop.
24'
Hlavní rozhodčí teď domlouvá Gavimu, který se nechal unést a zbytečně fauloval Bruna bez míče.
23'
Laciná ztráta v podání obránců Manchesteru darovala míč na kopačky soupeře.
21'
Manchester United bude mít po chybné rozehrávce Koundého k dispozici první rohový kop v zápase.
20'
Centr z levé strany končí v rukavicích hostujícího brankáře.
19'
Koundé našel krásným křižník míčem Albu a ten dokázal po krátké kombinaci dostat míč na Pedriho, který volejem pálil z otočky. Jeho pokus končí nad bránou Manchesteru, De Gea kontroloval střelu jen očima.
18'
Gavi byl na vlastní polovině faulován Malaciou.
18'
Barcelona drží aktivně míč, ale nedostává se do kompaktní obrany United.
17'
Zajímavou myšlenku Lewandowskiho dokázal přečíst Luke Shaw a míč je v bezpečí v náručí Davida De Gei.
14'
Manchester United mohl jít do otevřené obrany soupeře, ale rozhodčí Mariani vysvobodil domácí hráče pozdě odpísknutým faulem.
13'
Marcos Alonso střelou z přímého volného kopu neohrozil bránu soupeře, míč končí dobré dva metry nad bránou.
12'
A nejbližších momentech uvidíme zajímavou standardní situaci ve prospěch domácího celku, nejspíš se exekuce přímého volného kopu ujme Alonso.
11'
Rychlý brejk Barcelony zastavil Wan Bissau skvostným obranným zákrokem.
10'
Barcelona měla šanci potrestat nepřesnou rozehrávku hostů, Pedri však nenašel žádného hráče v pruhovaném dresu a vše vyšperkoval Araújo, který odražený míč poslal šajtlí na tribunu.
9'
Obrovská šance na straně Barcelony! Robert Lewandowski si zaběhl za obranu a krásnou průnikovou přihrávku dokázal zpracovat, následnou střelou z úhlu ohrozil bránu soupeře, ale De Gea si s ní dokázal poradit.
8'
Nebezpečný centr Sancha z pravé strany odvrátil do bezpečí Alonso, následným ofsajdem přišli hráči United o jakoukoliv šanci na skórování.
7'
První větší šance na straně hostů. Rashford dokázal přízemním centrem najít Bruna, jeho střelu dokázal zablokovat Alba.
6'
Průniku přihrávkou Aarona Wan Bissaky, nedokázal Weghorst zpracovat a domácí získávají míč.
5'
Araújo se krásně uvolnil a předal míč míč Raphinhovi, ale ten s míčem opustil hřiště a Manchester United bude vykopávat od brány. Postará se o to španěl David De Gea.
4'
Týmový presing domácích donutil hostující hráče k chybě a Barcelona se tak bude moci pomazlit s míčem na kopačkách.
3'
Krásná kombinace hostů, Fred prostrčil míč chytře na Weghorsta, ten však neměl rychlost a o míč přišel.
2'
Raphinha nadějně pronikal po pravé straně, ale vše pokazil nepřesnou přihrávkou.
1'
Bruno dostal nenápadný centr do vápna, který se snažil dostihnout Fred, ale byl na to krátký.
1'
Úvodní výkop obstarají hosté z Manchesteru.
Oba týmy momentálně nastupují na trávník. Po zaznění hymny Evropské Ligy může zaznít úvodní hvizd.

FC Barcelona: ter Stegen – Koundé, Araújo, Alonso, Alba (C) – Pedri, F. de Jong, Kessié – Raphinha, Lewandowski, Gavi.
Náhradníci: I. Peña, Tenas – Balde, E. García, A. Christensen, Roberto, Torre, F. Torres, Fati, Alarcón.
Trenér: Xavi

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Varane, Shaw, Malacia – Casemiro, Fred – Sancho, B. Fernandes (C), Rashford – Weghorst.
Náhradníci: Butland, Heaton – Dalot, Elanga, Garnacho, Iqbal, Lindelöf, Maguire, Mainoo, Pellistri.
Trenér: E. Ten Hag

Rozhodčí: M. Mariani.
FC Barcelona
Katalánci se budou muset na domácí půdě obejít bez zraněného Busquetse a Dembelého. Svěřenci Xaviho jsou v obrovské formě, po zimní fázi jsou zatím neporaženi a z posledních 7 soutěžních zápasů inkasovali pouze 1 gól. Hlavní postavou v zápase proti Manchesteru by měl být kanonýr Lewandowski, který za Barcelonu v lize nastřílel už 14 branek a přidal 5 asistencí.
Manchester United
Rudí ďáblové mají v duelu s katalánci hned několik znatelných ztrát. Kvůli zranění nenastoupí do zápasu Eriksen a Martial, kvůli žlutým kartám budou chybět Martínez a nová posila Sabitzer, ohrožení startu je v případě křídelníma Anthonyho. Svěřenci trenéra Ten Hana, můžou být ve velké pohodě, zatím za celou jarní sezónu prohráli jen jediný zápas a v zápasech se prezentují velmi pohledným fotbalem. Ve velké formě se nachází Marcus Rashford, který po návratu z mistrovství světa v Kataru zaznamenal již 13 soutěžních branek.
Ve čtvrtek odstartuje vyřazovací fáze Evropské Ligy šlágr mezi Barcelonou a Manchesterem United. Favoritem zápasu je domácí Barcelona v kurzu 1.8 na výhru. Zápas odřídí zkušený Ital Mariani.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.