Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Braga : Saint Gilloise - 6. října 2022   21:00

Braga
Braga
49' A. Ruiz (V. Oliveira)
1:2
(0:0)
Saint Gilloise
86' Nilsson  (Adingra) • 90+4' Nilsson  (Adingra)
Braga
Matheus – Fabiano, P. Oliveira, Vítor Tormena, Sequeira – Račić, A. Horta (65. Gomes), Castro (89. Gorby) – V. Oliveira (79. Banza), R. Horta (C) (79. Lainez), A. Ruiz (89. Djalo).
Horníček, Sá – B. Rodrigues, V. Gómez, Infande, Medeiros, Niakaté.
Frappartová – Berchebru, Pages
Estádio AXA, Braga (kapacita: 30.286 diváků)
Moris – Nieuwkoop (83. Francois), Kandouss (83. Nilsson), Burgess, Van der Heyden – Lazare (90. Puertas), Lynen, Lapoussin (67. Adingra) – Vanzeir (90. Sykes), Teuma (C), Boniface.
Pirard – El Azzouzi, J. Rodríguez.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 1:5. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:21.
Je konec. Royale Union Saint-Gilloise zvítězilo nad Bragou 2:1!
V 11. minutě se sice prosadil hostující Dante Vanzeir, ale nakonec mu byla odpískána ruka. Ve 24. minutě se Royale opět dočkalo branky, ale tentokrát neplatila díky ofsajdu. Braga měla velkou šanci ve 37. minutě, ale pokus Račiče vyrazil Moris. Do druhé části zápasu domácí vstoupili skvěle, neboť se ve 49. minutě trefil Abel Ruiz. Belgické mužstvo ale bylo lepším týmem a vypracovalo si několik dalších šancí, které neskončily brankou. V 86. minutě se ale Gustaf Nilsson dostal do zakončení po lobu spoluhráče a vypálil přesně k pravé tyči. A nakonec se stal hrdinou, protože v 90+4. minutě se trefil podruhé z hranice malého vápna.
90+5'
90+4'
Tým Saint Gilloise právě vstřelil branku!
Hosté dávají rozhodující gól v nastavení zápasu! Victor Boniface se nejprve dostal ke hlavičce po centru z pravé strany, ale to bylo zblokováno. Následně se k míči dostal Adingra, jenž našel ve vápně GUSTAFA NILSSONA a ten s pomocí teče soupeře dostal balón do brány. Asistence: Simon Adingra.
90+3'
Anthony Moris uviděl žlutou kartu za zdržování při odkopu.
90+3'
Ani jeden celek ovšem už nic moc neriskuje a zápas tak pravděpodobně skončí remízou.
90+2'
Domácí se snažili dostat do zakončení, ale míč skončil jen v zámezí.
90'
Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise:
ze hřiště odchází Jean Thierry Lazare, přichází Cameron Puertas,
ze hřiště odchází Dante Vanzeir, přichází Ross Sykes.
89'
Střídání v týmu SC Braga:
ze hřiště odchází Abel Ruiz, přichází Alvaro Djalo,
ze hřiště odchází André Castro, přichází Jean-Baptiste Gorby.
88'
Další nákop hostů skončil jen u brankáře Matheusu a Braga tak může něco vymyslet.
86'
Je srovnáno na 1:1! Simon Adingra poslal fantastický lob za obrannou řadu, kde si sběhl GUSTAF NILSSON a ten následně zakončil parádně o pravou tyč do svatyně Bragy. Asistence: Simon Adingra.
84'
Guillaume Francois se dopustil faulu, což hraje do karet domácí Braze.
83'
ze hřiště odchází Ismaël Kandouss, přichází Gustaf Nilsson,
ze hřiště odchází Bart Nieuwkoop, přichází Guillaume Francois.
80'
Tempo hry se nyní hodně zpomalilo díky střídání Bragy.
79'
ze hřiště odchází Vitor Oliveira, přichází Simon Banza,
ze hřiště odchází Ricardo Horta, přichází Diego Lainez.
76'
Další akce hostů ale končí jen míčem v zámezí a Portugalci to zatím zvládají.
75'
Matheus opět sebral centr soupeře ze strany, ale tlak Royale se nadále zvyšuje.
73'
Znovu se hosté ocitli v zajímavé šanci, ale přihrávka z pravé strany, která mířila na zadní tyč byla příliš rychlá.
71'
Nyní se hosté dostali ke dvěma pokusům, ale oba byly zblokovány. Ten druhý navíc schytal domácí hráč do obličeje a hra je přerušená.
70'
Zbývá dvacet minut a Braga stále vede nad Royale 1:0. Portugalský celek ovšem může mluvit o velkém štěstí, neboť přežilo obrovské šance soupeře.
69'
Belgický celek pokračuje v nátlaku, ale nyní se hosté dopustili faulu.
67'
ze hřiště odchází Loïc Lapoussin, přichází Simon Adingra.
67'
Matheus má nervy ze železa, jelikož se k němu řítil hostující útočník, ale domácí gólman si dovolil kličku ve svém pokutovém území.
66'
Hosté se dostali do zakončení po chybě domácí obrany, ale míč skončil vedle brány.
65'
ze hřiště odchází André Horta, přichází Rodrigo Gomes.
65'
Standardní situace nic nepřinesla a do brejku se dostali hosté, ovšem pokus Teumy byl zblokován.
64'
Braga nyní sice získala volný kop po faulu Siebe Van der Heydena, ale následný centr skončil jen v rukou Morise.
62'
Fabiano skluzem podrazil soupeře a uviděl žlutou kartu.
61'
Po rohovém kopu se hráči Bragy dostali do další šance, ale Anthony Moris se znovu zaskvěl.
60'
Nyní se na levé straně uvolnil Abel Ruiz, ale ve velké příležitosti jej vychytal Anthony Moris!
59'
Victor Boniface se snažil prodrat přes obranu domácích, ale to se mu nepodařilo a k míči se dostal jen brankář Matheus.
58'
Bart Nieuwkoop se ocitl v obrovské šanci, ale Matheus jej skvěle vychytal! Royale USG zatím nemá ani trochu štěstí, neboť klidně mohli vstřelit už čtyři branky.
55'
Braga přečkala těžké minuty a nyní se vydává dopředu po levém křídle.
53'
Nyní hostující mužstvo získalo rohový kop z pravé strany, ale centr na přední tyč odhlavičkoval obránce Bragy.
52'
Obrovská šance Royale na srovnání! Po skvělém uvolnění se hostující útočník dostal do jasné gólovky, ale z hranice malého vápna jeho zakončení zblokovala obrana portugalského mužstva!
51'
Belgický celek má problémy na začátku druhé půle a Braga se málem dostala opět do gólové situace, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.
49'
Braga právě vstřelila branku!
To co se hostům v první půli nepodařilo, dokázali domácí a Braga tak vede 1:0! Vitor Oliveira si na hranici ofsajdu sběhl po pravém křídle a posléze posunul balón do vápna na ABELA RUIZE, jenž zakončil k pravé tyči. Asistence: Vitor Oliveira.
46'
Braga měla k dispozici volný kop z pravé strany, po kterém se dostal domácí hráč ke hlavičce, ale Anthony Moris si poradil.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
První půle je u konce a stav je zatím bezbrankový. V 11. minutě se sice prosadil hostující Dante Vanzeir, ale nakonec mu byla odpískána ruka. Ve 24. minutě se Royale opět dočkalo branky, ale tentokrát neplatila díky ofsajdu. Braga měla velkou šanci ve 37. minutě, ale pokus Račiče vyrazil Moris.
45+2'
43'
Nyní se domácí hráč ocitl v ofsajdu, který ale podle zpětných záběrů nebyl.
42'
Domácí si vypracovali zakončení, ovšem to bylo zblokované a posléze se Vítor Tormena dopustil faulu.
41'
Portugalci jsou ke konci první půle o něco lepším celkem na trávníku a drží soupeře pod mírným tlakem.
39'
Nyní se na druhé straně dostali hosté do zakončení, ale Matheus si se střelou doprostřed bez problémů poradil.
38'
Následná standardní situace Bragy nepřinesla nic vážnějšího a posléze se navíc odpískal ofsajd domácích.
37'
Uroš Račić se skvěle prodral středem hrací plochy do zakončení, ale Anthony Moris jeho pokus k pravé tyči vyrazil na rohový kop!
35'
Znovu jsme nebyli svědky něčeho vážnějšího ze strany domácích, neboť se Vitor Oliveira nedostal přes Christiana Burgesse.
33'
Fabiano se sice dostal přes protihráče, ale jeho následný centr byl nepřesný a skončil v zámezí.
32'
Braga zatím velmi složité hledá nějakou cestičku blíže k brance Anthonyho Morise.
30'
Půl hodina utkání je za námi a Braga zatím hraje s Royale USG bez branek.
29'
Balón opět skončil jen v zámezí a Matheus se postará o odkop od své svatyně.
27'
Nyní už se opět pokračuje ve hře a hosté získali autové vhazování na pravé straně po zblokovaném centru.
25'
Nyní je hra přerušená, protože po soubojích zůstali ležet hned dva hráči Royale.
24'
Bart Nieuwkoop si sběhl po pravé straně a následně posunul míč Dante Vanzeirovi, který mu jej vrátil do vápna a tam se právě Bart Nieuwkoop prosadil. Radost ale hostům dlouho netrvala, neboť se jednalo o velmi těsný ofsajd!
23'
Vítor Tormena stáhl soupeře k zemi a také uviděl kartu žluté barvy.
22'
Vitor Oliveira získal balón na své polovině, ale neprocpal se po pravém křídle přes obránce Unionu.
20'
Braga se snaží něco vymyslet po pravé straně, ale centr na Fabiana zachytila obrana soupeře.
19'
Pas z pravé strany na levou byl ovšem příliš dlouhý a Loïc Lapoussin jej nezastihl na hrací ploše.
18'
André Castro nyní podrazil Jeana Thierryho Lazara a belgický tým tak má míč znovu na svých kopačkách.
16'
Teddy Teuma nyní uviděl žlutou kartu za svůj faul ve středu hrací plochy. Velmi přísné rozhodnutí hlavní rozhodčí.
15'
Portugalské mužstvo získalo míč na své polovině, ale zatím se nemůže ani pořádně dostat přes polovinu hřiště.
14'
Royale pokračuje ve velmi dobrém výkonu, ale tentokrát útok po pravé straně nevyšel.
12'
Domácí hráč se nyní provinil faulem na své polovině a hosté získali volný kop.
11'
Tak tohle je obrovská škoda pro hosty! Dante Vanzeir si totiž uvnitř vápna při zpracování pomohl rukou a jeho následný gól tak nemůže být uznán!
10'
Anthony Moris si lehce poradil s nákopem soupeře, který směřoval na jeho bránu.
9'
Braga se sice dostala k míči ve středu hrací plochy, ale následně jej rychle poslala zpět soupeři.
7'
Zatím nám začátek zápasu nepřináší nic vážnějšího a hraje se především na polovině Royale.
5'
André Horta byl zfaulován Bartem Nieuwkoopem, který jej zasáhl kolenem do zad. Žlutá kartička ale zůstala schovaná v kapsičce rozhodčí.
4'
Jean Thierry Lazare se už s balónem na pravé straně dostal pouze do zámezí a Portugalci mají k dispozici autové vhazování.
3'
Belgický celek má v úvodních minutách míč častěji pod kontrolou a snaží se něco vymyslet.
2'
Hosté se snažili přesunout hru na pravou stranu, ale záloha Bragy získala míč.
1'

SC Braga: Matheus – Fabiano, P. Oliveira, Vítor Tormena, Sequeira – Račić, A. Horta, Castro – V. Oliveira, R. Horta (C), A. Ruiz.
Náhradníci: Horníček, Sá – B. Rodrigues, Banza, Gomes, Djalo, V. Gómez, Gorby, Infande, Lainez, Medeiros, Niakaté.
Trenér: Artur Jorge

Royale Union Saint-Gilloise: Moris – Nieuwkoop, Kandouss, Burgess, Van der Heyden – Lazare, Lynen, Lapoussin – Vanzeir, Teuma (C), Boniface.
Náhradníci: Pirard – Adingra, El Azzouzi, Francois, Nilsson, Puertas, J. Rodríguez, Sykes.
Trenér: Karel Geraerts

Rozhodčí: Frappartová – Berchebru, Pages.
Braga se v domácí soutěži nachází na 3. místě s 19 body po osmi odehraných kolech. Naposled ale prohrála v Portu 1:4. V Evropské lize nejprve zvítězila na půdě Malmö 2:0 a ve druhém utkání porazila doma Union Berlín 1:0. Nachází se tak na 1. pozici bez obdržené branky a s plným počtem bodů.
Royale Union SG se v belgické lize nachází na 4. pozici s 19 body. Naposled vyhrál na půdě Leuvenu 3:0 a zpět nabírá formu. V Evropské lize nejprve vyhrál v Berlíně proti Unionu 1:0 a následně si poradila doma také s Malmö poměrem 3:2.
Ve 3. kole skupinové fáze Evropské ligy se proti sobě utkají týmy SC Braga a Royale Union Saint-Gilloise. Tato mužstva se spolu ještě neutkala a čeká je tak premiéra. Hrát se bude na Estádio Municipal de Braga v Braze. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.