Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Eindhoven : Sevilla - 23. února 2023   18:45

Eindhoven
Eindhoven
77' L. de Jong  • 90+4' F. Silva (Simons)
2:0
(0:0)
Sevilla
Sevilla
Eindhoven
Benítez – Mwene, Ramalho, Branthwaite, van Aanholt (61. Mauro Júnior) – Til, Veerman, Gutiérrez (61. F. Silva) – Bakayoko, L. de Jong (C), Simons.
Drommel, Waterman – Boscagli, Ledezma, Obispo, Saibari, Sangaré, Seelt, Teze, van Duiven.
Orsato
Philips Stadion
Sevilla
Dmitrović – Acuňa, Telles, Fernando, Nianzou, Navas (C) (79. Montiel) – Gil (86. Mir), Rakitić, Jordán, Ó. Torres (68. Suso) – Nasírí (69. Ocampos).
Flores – Alvarez, Bueno, Hormigo.

Závěr utkání byl neskutečný. Dlouhých osmdesát minut bylo skóre bezbrankové, ale poté se pro gól prodral kapitán Luuk de Jong a rázem bylo vše napínavější. O to více, když v nastavení dával na 2:0 Fábio Silva, u následného výkopu se však strhla hádka a po rozdání několika žlutých karet, hlavně pro členy realizačního týmu, rozhodčí Orsato zápas ukončil a odkráčel do šaten. Nizozemcům tak dnešní zápas na postup nestačil a díky domácímu triumfu 3:0 postupuje španělská Sevilla.

Pro dnešek to bude vše, přeji příjemný zbytek večera a zase někdy na počtenou!

Fauly: 19:7.
90+7'
90+7'
Rozhodčí Orsato z ničeho nic odchází ze hřiště a míří do šaten.
90+7'
Červená karta pro tým PSV Eindhoven (Mauro Júnior).
90+7'
Oba týmy vběhly na hřiště a strhla se obrovská hádka.
90+6'
Žlutá karta pro tým PSV Eindhoven (Xavi Simons).
90+5'
PSV okamžitě po výkopu vyrazilo vpřed, ale v dobré akci jeden z útočníků domácích fauloval.
90+4'
PSV právě vstřelilo branku!
Tak pozor, máme tu drama do poslední vteřiny! Simons vyhrál v pokutovém území Sevilly důležitou hlavičku a FÁBIO SILVA z penaltového puntíku uklidil balon k pravé tyči. 2:0. Asistence: Xavi Simons.
90+4'
Hra se pozdržela na solidní čtyři minuty a je zřejmě již rozhodnuto o tom, že postoupí Španělé.
90+3'
Na hřiště zřejmě vběhl někdo z fanoušků, už za ním spěchá i pořadatelská služba.
90+2'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Rafa Mir).
90+1'
Bakayoko tentokrát pálil z pravé strany, ale jeho placírku vyrazil Dmitrović na roh.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
Acuňa šikovně přistrčil na Mira, jeho rána zpoza šestnáctky ale Beníteze příliš nevyděsila.
89'
Dlouhatánský centr Branthwaiteho vyboxoval Dmitrović co nejdále od svého pracoviště.
88'
Za pískotu fanoušků a tlaku Eindhovenu rozhodčí zvedá praporek.
88'
Nepřehlednou akci i Dmitroviće zakončoval Veerman střelou v zahuštěném prostoru, ta ale neprošla.
87'
Veermanova dalekonosná rána se stáčela do pravé šibenice, ale nakonec narazila do sítě jen seshora.
87'
Rakitićovu bombu schytala jen postavená červenobílá zeď.
86'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Bryan Gil, přichází Rafa Mir.
85'
Simons se zlobí, ale pro jeho faulu má Sevilla k dispozici další standardní situaci.
85'
Rakitić po chvíli přemýšlení pouze rozehrál na nejbližšího spoluhráče.
84'
Žlutá karta pro tým PSV Eindhoven (Phillipp Mwene).
83'
Útočný faul Eindhovenu zastavuje jejich slibně rozjetou akci.
82'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Marko Dmitrović) za zdržování hry.
81'
Silva skvěle unikl po pravé straně a přihrál do druhé vlny na hranici vápna, odkud LUUK DE JONG poslal míč přesně k levé tyči. Asistent byl ale v momentě přebrání přihrávky v ofsajdu a branka tak neplatí.
80'
Domácí fandové začínají cítit naděje a bouřlivě povzbuzují své miláčky.
79'
ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Gonzalo Montiel.
77'
Po dlouhém centru z vlastní poloviny vyhrál LUUK DE JONG hlavičkový souboj sám pro sebe a na dlouhou nohu vypálil mezi nohy vystupujícího gólmana. 1:0. .
77'
Ocampos s Acuňou v argentinské spolupráci ušetřili nějaké vteřinky, ale domácí jsou neskutečně aktivní.
76'
De Jong vzal ránu z dvaceti metrů na své triko, ale neseřídil mířidla přesně.
75'
Nenápadný výpad Sevilly byl okamžitě zastaven.
74'
Bakayoko spaluje jednu šanci za druhou, jeho střela z dobré pozice tentokrát mířila vedle pravé tyče.
74'
Simons prováhal svůj moment pro střelu a okamžitě byl dostoupen.
72'
Acuňa skvěle podporuje útok, i nyní rozjíždí zajímavou akci po pravé lajně.
71'
Domácí mají už jen dvacet minut na to, aby vstřelili tři branky.
70'
Bakayoko nejprve pálil placírkou z pravé strany, načež si i sběhl pro odražený balon, ale místo střely do odkryté branky nabral míč až příliš a přestřelil!
69'
ze hřiště odchází Júsuf Nasírí, přichází Lucas Ocampos.
68'
ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Suso.
68'
Další Chorvatův pokus zpoza šestnáctky zamířil metřík vedle levé tyčky.
68'
Rakitićova rána prošla přes bránícího hráče a orazítkovala břevno!
67'
Skutečně jen drobnosti stačí Španělům, aby vybojovali rohový kop.
66'
Po diskutabilní situace nakonec vhazují hosté.
65'
Ani Simons, ani Mauro Júnior nepropálili bránící hráče Sevilly na levé straně šestnáctky.
64'
Po výkopu to byl opět domácí kapitán, kdo hlavičkoval, zamířil však dobré dva metry vedle pravé tyče.
63'
De Jong skvěle vybojoval rohový kop a burcuje davy fanoušků k podpoře.
61'
Střídání v týmu PSV Eindhoven:
ze hřiště odchází Érick Gutiérrez, přichází Fábio Silva,
ze hřiště odchází Patrick van Aanholt, přichází Mauro Júnior.
61'
Útočník ve službách Sevilly je již nějakou chvíli ošetřován na hrací ploše.
60'
Ramalho ve výskoku sestřelil Nasírího.
59'
Simons seběhl až do obrany, aby vypomohl svým spoluhráčům, ale přihrává jen na Beníteze.
58'
Skvělý centr z pravé strany přistál přesně na hlavu domácího kapitána, ale jeho hlavička byla sražena nad.
57'
PSV však pokračuje v dobývání i nadále.
56'
Míč se odrazil příhodně na nohu Simonse, jenž čekal na hranici šestnáctky, ale jeho pomalá střela placírkou zaplavala jen do rukavic Dmitroviće.
56'
K rohovému kopu se staví Veerman.
55'
Dobrou nabídku na Navase přečetl van Aanholt a zkušeně rychlíka v dresu Sevilly zkrotil.
54'
Španělé skvěle pozičně brání a Eindhoven se prakticky nedostává ani na dostřel.
53'
Tečovaný centr Gutiérreze si stáhl do rukavic gólman Dmitrović.
52'
Simonsův pas z levé strany bez problémů odvrací Fernando.
51'
Rakitić po zisku míče ve středu pole vystartoval na vlastního gólmana a dlouhou zadovkou ukrajuje vteřinky.
50'
Šroubky se utahují a Sevilla začíná čistě jen bránit.
49'
Velkou chybu hostující obrany mohl využít de Jong, ale balon mu uskočil a Dmitrović zareagoval fantasticky rychle!
48'
Gil nádherně přistrčil na rozběhnutého Nasírího, jenž v souboji tváří v tvář s Benítezem neuspěl! Pálil přesně do místa, kde gólman PSV číhal.
47'
Eindhoven zakládá svůj útok pomocí dlouhého nákopu, plány jim však nevyšly podle představ.
46'
Nasírí se sice skvěle probíjel, ale při manévru šlápl i na kopačku Gutiérreze, což Orsatovi neuniklo.
46'
Rozehrávající Sevilla okamžitě přihrává na Dmitroviće, jenž šetří vteřinky.
46'
Podle očekávání jsme svědky taktické bitvy, Sevilla se v podstatě nikam nežene a drží svůj tříbrankový náskok z prvního utkání. V úvodních 45 minutách dominovaly defenzivy a platí nerozhodné skóre 0:0.
45+4'
45+3'
Ani faul na Gila nepřidá domácím útočnou akci navíc.
45+2'
Acuňa odkopává až k Benítezovi a nastavení je zřejmě u konce.
45+1'
Fernando si vyžádal lékařské ošetření a nastavené dvě minuty zřejmě uběhnou velmi rychle.
45'
Ani hlavička de Jonga, ani naskočení Simonse nezpůsobilo Dmitrovićovi žádné potíže, dokonce ani nemusel zasahovat.
44'
Po rozehrání situace si ale míč nejlépe našel Benítez a okamžitě rozjíždí nastartované spoluhráče.
44'
Dělovka Španělů končí po teči jen dalším rohem.
43'
Domácí jsou zatažení u Beníteze a nechávají svého soupeře kombinovat ve vzdálenosti nějakých třiceti metrů od branky.
42'
Gil vzal celou hru na sebe a po prokličkování tří bránících hráčů těsně před brankou upadl! Orsato však nařídil jen rohový kop.
41'
Fernando dlouhým balonem přenesl hru na levou stranu, kde byl neobsazený Acuňa.
40'
Kombinace nakrátko mezi Acuňou a Tellesem byla šikovně přestřihnuta Bakayokem.
39'
Velezkušený Chorvat Rakitić vybojoval pro Sevillu rohový kop.
38'
Je až neskutečné, kolik času ušetřili hosté při rozehrávání autů.
37'
Nabídka van Aanholta neprošla přes čekajícího Navase.
36'
Postupný útok zakládá sám Benítez. Eindhovenu pomalu, ale jistě ubíhají cenné vteřinky.
35'
Proti Simmonsovi předvedl znamenitý skluz Navas.
35'
Po centru Rakitiće hlavičkoval Acuňa, ale jeho pokus byl spíše lahůdkou pro Beníteze.
34'
Pískot nizozemských fanoušků nedovolený zákrok na Tellese neodvolá.
33'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Marcos Acuňa).
33'
Domácí jsou značně nespokojeni se zdržováním Španělů a kolem rozhodčího Orsata se seběhl hlasitý hlouček.
32'
Uskakující Bakayoko se snažil nebýt zasažen, ale Gil o něj šikovně odrazil míč do zámezí.
31'
Dvě autová vhazování pro Sevillu v krátkém časovém sledu.
30'
Bakayoko nádherně obešel Acuňu, ale centr přes Tellese už neprocpal.
29'
Nebezpečný pas Acuňy proskákal šestnáctkou až do vápna, kde jej však šikovně zachytil gólman Benítez.
28'
Faul na Rakitiće přisuzuje balon zpět na kopačky hostů.
27'
Oba týmy mají velké problémy se založením útoku, ve středu hřiště se zopakovalo několik sérii nepřesností.
26'
Taktickou bitvu pozdržují Španělé u autového vhazování.
25'
Postupný útok PSV tentokrát začíná na kopačce Branthwaiteho.
24'
Simonsovu Narážečku vystihl přesně postavený Fernando.
23'
Po rohu Eindhovenu se balon odrazil přesně na nohu Nasírího a ten předvedl mohutný odkop, za který by se nestyděl ani ten nejlepší brankář světa.
22'
Hra je stále pozdržena.
21'
Rakitićovi při odkopu zřejmě zabolelo v zadním stehenním svalu, a tak si chorvatský záložník seběhl za postranní čáru pro chladící sprej.
20'
Kolmice Gutiérreze na Simonse měla oči, ale domácí útočník si pomohl zatáhnutím za soupeře.
19'
Acuňův centr sice směřoval na Nasírího, ale byl příliš pomalý a navíc jej po odrazu okamžitě odpálil Ramalho.
18'
Drobný faulík, méně rozběhnutý Veerman byl o balon obrán a je tak opět čas na dobývání Benítezovy svatyně.
17'
Eindhoven ale zakládá útok velmi pomalu a dává Seville možnost ostrého napadání.
16'
Karta se poněkud obrací, směrem vpřed vystrkuje růžky i PSV.
15'
Telles to zkusil přímo, ale jeho dělovka nakonec zamířila těsně nad.
14'
Rakitić narazil na Gutiérreze a okamžitě nařizuje standardku v blízkosti domácí šestnáctky.
13'
Boje o míč nakonec vyhrává Simmons a okamžitě hru otáčí směrem na Beníteze.
12'
Ostrý centr Navase z pravé strany odvrátil poslední bránící hráč.
11'
Hosté již ukazují svou kvalitu a Torres fantasticky podržel balon při těžké pozici ve středu pole.
10'
Menší zdržování Dmitroviće při výkopu zkritizoval i rozhodčí Orsato.
9'
Centr Bakayoka neprošel přes defenzivu Sevilly.
7'
Na míči opět domácí fotbalisté.
6'
Búnú si trošku zahrával a měl veliké štěstí, že s rozehrávkou neskončil jako jeho brankářští kolegové v Realu či Liverpoolu.
5'
Skvělý křižný pas Nianzoua našel přesně kopačku Rakitiče.
4'
Sevilla si ještě takřka ani nekopla do balonu.
3'
Skvělá ofenziva domácích dělá velké potíže Španělům.
2'
Výkop Dmitroviće byl velmi nepřesný a v podstatě daroval autové vhazování Eindhovenu.
1'
Domácí kombinují v obranných řadách.
1'

PSV Eindhoven: Benítez – Mwene, Ramalho, Branthwaite, van Aanholt – Til, Veerman, Gutiérrez – Bakayoko, L. de Jong (C), Simons.
Náhradníci: Drommel, Waterman – Boscagli, Ledezma, Mauro Júnior, Obispo, Saibari, Sangaré, Seelt, F. Silva, Teze.
Trenér: Ruud van Nistelrooy

Sevilla FC: Dmitrović – Acuňa, Telles, Fernando, Nianzou, Navas (C) – Gil, Rakitić, Jordán, Ó. Torres – Nasírí.
Náhradníci: Dmitrović, Flores – Alvarez, Bueno, Hormigo, Mir, Montiel, Ocampos, Suso.
Trenér: Jorge Sampaoli

Rozhodčí: Orsato.
První zápas:

Na úvod vyřazovací části se Sevilla s Eindhovenem střetly na žhavé španělské půdě. Domácí šli do vedení gólem v nastavení prvního poločasu a navíc přidali další dvě branky na začátku druhé půlky. Nakonec zvítězili jasně 3:0.

Branky: 45+2. Nasírí (Navas), 50. Ocampos (Ó. Torres), 55. Gudelj (Ocampos)
PSV Eindhoven

Nizozemci ve 21 zápasech získali dvojnásobný počet bodů a v Eredivisie se momentálně nacházejí na čtvrté příčce.
Ve skupinové fázi Evropské ligy skončilo PSV pouhé dva bodíky za věhlasným Arsenalem.

Sevilla FC

Španělé si v La Lize připsali ve 21 utkání 24 bodů, za což jim náleží dvanáctá příčka v tabulce.

Nejlepší střelci:
Erik Lamela, Oliver Torres, Youssef En Nesyri, Rafa Mir – všichni shodně 3 branky (La Liga)
Nemanja Gudelj, Youssef En Nesyri, Lucas Ocampos – všichni shodně 1 branka (Evropská liga)

Vallecano ?:? Sevilla
Sevilla 2:0 Mallorca
Barcelona 3:0 Sevilla
Sevilla 3:0 Elche
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.