Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ferencváros : CZ Bělehrad - 13. října 2022   21:00

Ferencváros
Ferencváros
24' Zachariassen  • 61' S. Mmaee (Pászka)
2:1
(1:0)
CZ Bělehrad
CZ Bělehrad
55' Mitrović
Ferencváros
Dibusz (C) – Botka, Knoester, S. Mmaee, Pászka – Vécsei, Bešić (81. Esiti) – Zachariassen, A. Traoré, Gojak (66. Nguen) – R. Mmaee (90+4. Boli).
Bogdán, Mergl – Mercier, Marquinhos, Lisztes.
Stefanski – Golis, Obukowicz
Ferencváros stadion, Budapešť
20 675 diváků
CZ Bělehrad
Borjan (C) – Rodić, Dragović (81. Milunović), Eraković, Gobeljić – Ivanić, Kanga (81. Mijatović), Sanogo (27. Kangwa), Mitrović – Katai (61. Bukari), Pešić.
Popović – Pankov, Motika, Mustapha, Ben Nabouhane, Srnić, Leković, Stanković.

Crvena zvezda Bělehrad.je tedy stále poslední a má velmi těžkou pozici. Musí uhrát nejlépe 4- 6 bodů ve zbývajících dvou zápasech, což nevypadá příliš reálně.

Souběžně hrané utkání Trabzonspor – Monaco skončilo výsledkem 4:0! Tudíž oba týmy mají po šesti bodech.

Ferencávori TC tedy vévodí skupině H se ziskem devíti bodů.
Po nudné první půlce, kterou ozdobila pouze pohotová dorážka Zachariassena, nabídlo druhé dějství tohoto utkání vyloženě reklamu na fotbal.

Pešić zkraje druhé půle vyrovnal, jenže VAR odhalil jeho předchozí hru rukou. O chvíli později R. Mmaae spomocí teče obránce trefil jen tyč!

V padesátépáté minutě po individuální akci "angličanem" vyrovnal Mitrović

Jenže po hodině hry Zachariassena nejprve vychtal Borjana, aby z následného rohu inkasoval po hlavičce S. Mmaee.

Trvalý tlak Bělehradu vyrovnání nepřinesl, naopak Nguen byl blízko třetí brance. V nastaveném čase měli "Fradi" obrovské štěstí jak připovedeném křižném pokusu maldičkého Mijatoviće z devatenácti metrů, tak zejméne při přímém kopu Kangwy, při němž zazářil Dibusz!

Ferencvárosi TC tak po debaklu na srbské půdě, bere z odvety za vydřené vítězství tři body, byť jak říká klasik: "Utkání by spíše slušela remíza."
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 3:11. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 17:20.
90+7'
90+7'
Poslední centr zleva po dlouhém autu byl odvrácen a k dalšímu zakončení se hráči srbského klubu nedostanou.
90+7'
Trenér Čerčesov u čtvrtého rozhodčího vášnivě signalitzuje, že utkání mělo skončit, aneb "pískej konec".
90+6'
Kangwovu parádní bombu z přímého kopu umístěnou k tyči, neskutečným zásahem mimo svou branku vytěsnil brankář Dibusz! A zachránil tak tři body pro Ferencvárosi TC!
90+6'
Sudí posouvá o dva metry dozadu neposednou zeď maďarského týmu.
90+5'
Milunović byl těsně před pokutovým územím faulován obráncem S. Mmaee.
90+4'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC:
ze hřiště odchází Ryan Mmaee, přichází Franck Boli.
90+3'
Ani Mitrović při snaze zaznamenat druhou branku v tomto utkání nebyl úspěšný.
90+2'
Asi z devatenácti metrů zakončoval křižnou střelou své levačky po zemi mladíček Mijatović a příliš nescházelo, aby se pro tento večer stal srbským hrdinou.
90+1'
Žlutá karta pro tým Ferencvárosi TC (Tokmac Nguen) za faul.
90+1'
Ivanić byl stažen k zemi nedovoleným faulem Nguena.
89'
Dělobuch přímo na hřišti v oblasti pokutového území znamená rychlý zásah maďarských hasičů. A nálednou mastnou pokutu pro Ferencvárosi TC z jejichž kotle přilétla tato věc co nepatří na hrací plochu.
88'
Zaváhání Erakoviće a brankáře Borjana nedokázal potrestat Tokmac Nguen, který se navíc málem ošklivě rozlámal o tyč a míč z jeho kopačky míří jen o centimetry mimo srbskou branku!
86'
Po rohu Kangwy se faulem v souboji na Esitim provinil velmi nevýrazný Bukari.
85'
Eraković nedokázal zamířit své zakončení do brankového prostoru.
84'
Po faulu na Pešiće dokázala obrana Ferencvárosi TC odehrát centr Kangwy mimo pokutové území.
83'
Spasí Crvenu Zvezdu Bělehrad vyrovnávací brankou teprve sedmnáctiletý talent Mijatović?
82'
Bukari fauloval v souboji obránce Pászku.
81'
ze hřiště odchází Muhamed Bešić, přichází Anderson Esiti.

Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad:
ze hřiště odchází Guélor Kanga, přichází Jovan Mijatović,
ze hřiště odchází Aleksandar Dragović, přichází Nemanja Milunović.
80'
Aleksandarovi Pešićovi byl odpískán ofsajd v pokutovém územím.
79'
Dobrou akci hostí předčasně ukončuje svým hvizdem hlavní rozhodčí Stefanski z Polska.
77'
Po zablokované střele Ivaniće z následného rohu Kangwy nedokázal potřebně profitovat zakončující Gobeljić, jenž se pouze připisuje do dlouhého seznamu hráčů s nepřesnou koncovkou.
76'
Vzápětí ho napodobil jeho spoluhráč Pešić. Který nehraje špatně, ale jako útočníkovi mu schází v dnešním zápase vstřelená branka.
75'
Mirko Ivanić se ukázal jako nepřesný zakončovatel akce svého klubu CZ Bělehrad.
74'
Dragović fauloval v osobním souboji Ryana Mmaee.
74'
Po jehož zahrání se do míče z voleje pořádně opřel Stefan Mitrović a jeho pokus končí těsně ned břevnem branky Dibusze.
73'
Střela Kangy po teči Knoestera končí opět rohovým kopem.
71'
Kangwa měl k dispozici rozehrávku dvou rohů v krátkém časovém úseku po sobě, ale veškeré centry včetně toho posledního od Bukariho dokázala obrana Ferencvárosi odehrát do bezpečí mimo pokutové území.
70'
Mitrović se zasekávačkou v pokutovém území zbavil jednoho obránce, druhý ve skluzu sráží míč na rohový kop.
69'
Guélor Kanga bude rozehrávat rohový kop.
68'
Adama Traoré tentokráte svým zakončením netrefil zařízení srbského klubu.
67'
Pešić se provinil útočným faulem na obránci Samy Mmaee, který je zatím držitelem rozhodující branky.
66'
ze hřiště odchází Amer Gojak, přichází Tokmac Nguen.
65'
Po narážečce hráčů v modrých dresech následoval nepřesný pas k levé postranní čáře.
64'
Crvena Zvezda dobývá soustředěnou obranu soupeře, leč nepřesným centrem končícím za koncovou čárou to nepůjde.
62'
Žlutá karta pro tým Ferencvárosi TC (Adama Malouda Traoré) za faul.
62'
Obránce Gobeljić byl dohrán Traorém a ten navíc uvidí žlutou kartu.
61'
ze hřiště odchází Aleksandar Katai, přichází Osman Bukari.
61'
Ferencváros právě vstřelil branku!
Obrana CZ Bělehradu propadla při bránění a při náběhu pěti hráčů soupeřů nechala zcela volného SAMY MMAEE a ten vrací zelenobílým vedení – 2:1! Asistence: Lóránd Pászka.
60'
Zachariassenovu bombu umístěnou na první tyč výtečně vyrazil na rohový kop brankář Borjan!
59'
Střelu Traoré zablokoval spolehlivý obránce Eraković.
58'
Nad hřištěm je opět výborná viditelnost a čeká nás i s nastavením více než třicet minut zajímavého fotbalu.
57'
Rána vyslaná Aleksandarem Kataiem končí vysoko nad břevnem branky Dibusze.
55'
CZ Bělehrad právě vstřelil branku!
Autorem branky je STEFAN MITROVIĆ, který svou individuální akci do otevřené obrany soupeře ozdobil trefou pomocí vzdálenější tyče a srovnává na 1:1!
55'
Rohový kop domácích byl ubráněn a hra se rychle přesouvá na druhou stranu hřiště.
53'
Akce CZ Bělehrad byla předčasně ukončena kvůli odpískanému, útočnému faulu na Bešiće.
52'
Mirko Ivanić si pomohl při zpracování míče hrou rukou.
51'
Žlutá karta pro tým Ferencvárosi TC (Endre Botka) za faul.
51'
Pronikajícího Aleksandara Kataie ošklivým skluzem ze strany sestřelil Botka.
50'
Zakončení R. Mmaee sice skluzem zblokoval bránící hráč a možná jeho zásluhou míč končí pouze na tyči!
49'
Nyní se hraje za velmi snížené viditelnosti díky mlze z dělobuchů nad hrací plochou.
48'
Mitrović nedovoleně atakoval v souboji Armina Gojaka.
47'
Mlhu z dělobuchů málem úspěšně využil zakončující Aleksdandar Pešić utěšenou střelou ze střední vzdálenosti, kdyby býval při zpracování nezahrál rukou, což odhalil VAR systém.
46'
Vzhledem k velké pyroshow v hledišti se zahájení druhé půle zdrží.

Fauly: 10:12
Zachariassena sice nejprve vychytal Borjan, jenže z dorážky byl tento hráč úspěšný a dostal vyražený míč do sítě!

Největší šanci soupeře zakončení Rodiće po rohovém kopu vychytal brankář Dibusz!

Ferencvárosi TC tedy vede po první půli 1:0 a zajímavé momenty z tohoto zápasu připravil v gifech Michal Raška.
45+3'
45+3'
Po roezhrání rohového kopu se provinil ofsajdem Mirko Ivanić.
45+2'
Katai šikovnou kličkou v pokutovém územím obehrál dvojici bránících hráčů, navíc třetí hráč se srazil se svým spoluhráčem. Rohový kop pro CZ Bělehrad. Adama Traoré potřebuje ošetření.
45+2'
O chvíli pozdjěi si vyšlápl na Kangu i středopolař Ferencvárosi TC Amer Gojak.
45+1'
Vécsei pouze nedovoleným způsobem posílá na zelený pažit Guélora Kangu.
44'
Byl odpískán faul R. Mmaee, když ve vzdušném souboji o míč do něj narazil svou hlavou Eraković.
43'
Toto nebezpečí přežila obrana srbského klubu bez úhony.
42'
Zakončení Vécseie srazil na rohový kop pro Ferencvárosi obětavý obránce Dragović.
41'
Posléze Gobeljić faulem zastavil aktivního defenzivního středopolaře Vécseie.
40'
Botka se následně střetl ve tvrdém souboji s Rodićem.
38'
Kanga ještě po předchozí situaci marně reklamoval hru rukou u soupeře v pokutovém území při odkopu maďarských hráčů a nástřelu spoluhráče.
37'
Ivanić nedokázal na jeden dotek předat míč spoluhráčům, z celé možnosti je tedy po zásahu zálohy soupeře pouze autové vhazování.
36'
Z velké dálky to střelou z přímého kopu zkusil Kanga, tento pokus však končí pouze vysoko nad brankou Ferencvárosi.
36'
Pešiće pouze za pomoci jasného přidržení zastavil Samy Mmaee.
35'
Skluz Erakoviće byl naprosto zbytečný a navíc pouze do prázdného prostoru.
33'
Zachariassena tentokráte i díky odpískanému faulu uhlídal obránce Marko Gobeljić.
32'
Ve středu hřiště ve vzdušném souboji byl odpískán faul Aleksandara Dragoviće na zatím velmi agilního Gojaka.
30'
Adama Traoré byl uhlídna pouze za cenu faulu obránce Bělehradu Milana Rodiće.
29'
Zachariasen ukazuje, že hraje ve velké pohodě a nyní byl zastaven jen za cenu faulu bránícího Kangwy.
28'
Žlutá karta pro tým Ferencvárosi TC (Mats Knoester) za faul.
28'
Pešiće zastavil pouze ze cenu faulu Knoester a i on bude potrestán žlutým kartónkem.
27'
Ivaničova střele nevedla ke snížení jelikož šlo o nepřesný pokus.
27'
ze hřiště odchází Sékou Sanogo, přichází Kings Kangwa.
25'
Zachariasen tedy i dnes ukázal, že zápasy proti CZ Bělehard mu více než výborně sedí.
24'
A vyražený míč po první střele dal druhou možnost k povedenějšímu reparátu KRISTOFFER ZACHARIASSEN a ten nezaváhal – 1:0!
23'
Zleva se pas i přes teč dostal do druhé vlny k zakončujícímu Zachariasenovi, jehož střelu Borjan vyráží pouze přes sebe!
22'
Vécseiovu bombu z bezprostřední blízkosti schytal blokující Sanogo, který potřebuje lékařské ošetření.
21'
Žlutá karta pro tým FK Crvena Zvezda Bělehrad (Strahinja Eraković) za faul.
21'
R. Mmaee byl faulován Erakovićem a ten bude prvním hráčem, který uvidí žluté napomenutí.
20'
Prvních dvacet minut zatím ukázalo pouze velmi opatrný fotbal, byť na obou stranách s řadou hráčů jimž nechybí velká technická kvalita.
19'
Útočným faulem se provinil Pešić proti bránícímu stoperovi Ferencvárosi Matsovi Knoesterovi.
17'
Traoré se proti zkušenějšímu Guélorovi Kangovi snažil marně prosadit pouze prostřednictvím faulu.
16'
Zachariassen jediný střelec maďarského týmu v minulém utkání odehráném v Bělehradě byl v tuto chíli faulován Erakovićem.
14'
Ve velmi tvrdém souboji se ocitla dvojice Pešić proti obránci Knoesterovi. Bolestivý souboj nakonec oba hráči rozdýchali.
14'
Gojak bude rozehrávat rohový kop Ferencvárosi TC.
13'
O chvíli pozdjěi Pászku nedovoleně zastavil jeho spoluhráč Erakoviće taktéž nedovoleně a byl to Mitrović.
12'
Mmaee ukázal svou fotbalovost a musel být faulován obráncem Erakovićem.
11'
Po přímém kopu Kangy to bude další rohový kop, který bude rozehrávat Katai.
10'
Pronikajícího Mitroviće prostřednictvím faulu rukou zastavil vracející se R. Mmaee.
8'
Velmi vysunutý presink zatím ukazují hráči CZ Bělehrad proti rozehrávce soupeře.
7'
Rychlá kombinace zelenobílých po pravé straně hřiště končí předčasně opuštěním míče hrací plochy, což neuniklo aisstentovi hlavního rozhodčího.
6'
Gojakovu snahu o zakončení zastavil v pokutovém území Dragović, následný centr odvrátila obrana srbského velkoklubu.
5'
Obránce Eraković svedl souboj s odpískaným faulem proti útočníkovi R. Mmaee.
4'
Po zablokované střele se dopustil faulu Sanogo na protihráči Gojakovi.
3'
Amer Gojak si počínal nedovoleně v osobním souboji s Guélorem Kangou.
2'
Bešićova rána ze střední vzdálenosti skončila mimo tři tyče hostující branky.
1'
Po prodloužení centru z rohu v pokutovém území následně uhlídlal Ivaniće obránce Botka.
1'
Po rychlé akci zprava získali hned na začátku utkání rohový kop hráči Crvena Zvezda Bělehrad.
1'
Hráči Ferencvárosi TC nastoupí k utkání ve své typické bílozelené kombinaci barev, Crvena Zvezda bude hrát v netradiční modré barvě.

Ferencvárosi TC: Dibusz (C) – Botka, Knoester, S. Mmaee, Pászka – Vécsei, Bešić – Zachariassen, A. Traoré, Gojak – R. Mmaee.
Náhradníci: Bogdán, Mergl – Mercier, Esiti, Nguen, Marquinhos, Lisztes, Boli.
Trenér: Stanislav Čerćesov

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan (C) – Rodić, Dragović, Eraković, Gobeljić – Ivanić, Kanga, Sanogo, Mitrović – Katai, Pešić.
Náhradníci: Popović – Pankov, Bukari, Motika, Mustapha, Milunović, Kangwa, Ben Nabouhane, Srnić, Leković, Stanković, Mijatović.

Kangwa (červená karta)
FK Crvena Zvezda Bělehrad si hraje v Srbsku svou vlastní soutěž s bilancí 10 – 2 – 0! Desátou výhru zazanamenala na svém hřišti proti Spartaku Subotica v poměru 3:0!
Ferencvárosi TC poslední léta jasn ěovládá ma´darskou klubovou kopanou, stejně tak tomu je i tento ročník, když po první porážce proti Kecskémétu 0:2 přišla očekávaní výhra nad Debrecenem 2:0.
Vzájemné utkání:

Crvena Zvezda Bělehrad – Ferencvárosi TC 4:1 (2:0)

Branky: 27. (penalta) a 60. Kanga, 35. Mitrović, 50. Katai – 71. Zachariassen

ŽK: 21. Dragović, 54. Sanogo, 76. Rodić – 73. S. Mmaee, 79. Knoester, 86. Vécsei

Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan (C) – Gobeljić, Eraković, Dragović (72. Nikolić), Rodić – Mitrović (62. Pankov), Sanogo (62. Srnić), Kanga (80. Mustapha), Ivanić – Katai (72. Motika), Pešić.

Ferencvárosi TC: Dibusz (C) – Botka (77. Pászka), S. Mmaee, Knoester, Wingo – Bešić (57. Vécsei), Lajdúní (67. Gojak) – Zachariassen, Nguen (66. Marquinhos), A. Traoré – Boli (57. R. Mmaee).

Diváci: 26 244

Statistika:

Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:14.

Branka: 74. (penalta) Embolo

ŽK: 7. Dragović, 45. Pešić, 88. Milunović – 18. Badiashile, 43. Minamino, 69. Golovin
Odehraná utkání Ferencvárosi TC:

AS Monaco – Ferencvárosi TC 0:1 (0:0)

Branka: 79. Vecsei

ŽK: 77. Embolo – 69. Bešić, 90+4. Traore

Ve dvacáté minutě nebyl uznán gól Nguena kvůli porušení pravidla o ofsajdu.

Ferencvárosi TC – Trabzonspor 3:2 (3:1)

Branky: 5. a 44. (penalta) Nguen, 29. Traore – 39. Gomez, 71. Bozok

ŽK: 41. Bešić, 80. Wingo, 85. Dibusz, 90+2. Knoester – 42. Bardhi,

ČK: 16. Čivić (Ferencvárosi)

V 87. minutě nebyla uznána vyrovnávací branka Yaziciho kvůli ofsajdu.
Ve skupině H EL se střetne Ferencvárosi TC (1), když tento tým ze tří zápasů uhrál šest bodů, proti Crvena Zvezda Bělehrad (4) jenž má na kontě tři body. V Bělehradě šlo o jasnou záležitost, nicméně v Budapešti se čeká vyrovnaný souboj již tak v dost vyrovnané skupině.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.