Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Karabach - 8. září 2022   21:00

Freiburg
Freiburg
7' Grifo  • 15' Doan (Eggestein)
2:1
(2:1)
Karabach
Karabach
39' Vešović  (Owusu)
Freiburg
Flekken – Sildillia, Ginter, Lienhart, Günter – Doan (90+3. Keitel), Eggestein, Höfler, Grifo (71. Kyereh) – Džong (88. Weisshaupt), Petersen (71. Gregoritsch).
Atubolu, Uphoff – Kübler, Schlotterbeck, Schmid, Siquet, Wagner, Röhl.
Karabach
Mahammadalijev – Vešović, Mustafazade, A. Husejnov, Bojramov (90+2. Jafargulijev) – Garajev (76. Almeida), Janković (84. Andrade) – Šejdajev (76. Romão), Kady, Zoubir – Owusu.
Gugešašvili, Ramazanov – B. Husejnov, Ibrahimli, Medveděv, Ozobić, Gurbanli, Achundzade.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 6:6. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 16:10.
Zápas je u konce, Freiburg dokázal na domácím hřišti porazit Karabach 2:1. Freiburg měl výborný vstup do zápasu, když už po prvních patnácti minutách vedl 2:0. Nejprve v 15. minutě proměnil penaltu Vincenzo Grifo a poté se po krásné individuální akci z gólu radoval Ricu Doan. Hosté se postupně probrali z letargie a také začali útočit a dokonce se dočkali i gólu, ve 39. minutě snížil střelou z dálky na 1:2 Marko Vešović. Ve druhém poločase byl Karabach lepším týmem na hřišti, ale vyrovnat se mu nepovedlo. Nejblíže byl střídající Kady, jeho dvě šance však dokázal Flekken zlikvidovat.
90+5'
90+5'
Owusu se dostal ještě do jednoho zakončení, ale vyrovnání na poslední chvíli se nekoná, netrefil totiž branku.
90+4'
Owusu fauloval Eggesteina a po zásluze už si prohlíží žlutou kartu.
90+3'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Yannik Keitel.
90+2'
Střídání v týmu FK Karabach:
ze hřiště odchází Tural Bojramov, přichází Elvin Jafargulijev.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Ke střele se dostal Kyereh, zablokovat mu ji ale dokázal Hüseynov.
88'
ze hřiště odchází Woo-Jong Džong, přichází Noah Weisshaupt.
87'
Richard Almeida se dopustil faulu na Doana, takže k míči se dostanou domácí fotbalisté.
84'
ze hřiště odchází Marko Janković, přichází Leandro Andrade.
83'
Pokračovalo se rohovým kopem Karabachu, ze kterého hlavičkoval Tural Bojramov, ale branku Freiburgu netrefil.
83'
Žlutou kartu dostává také trenér Karabachu Gurban Gurbanov.
82'
VAR rychle potvrdil, že penalta se opravdu kopat nebude.
81'
Kady dostává za protesty žlutou kartu.
81'
Hosté si u rozhodčího mocně žádají penaltu, podle sudího ale Abdellah Zoubir ve vápně faulovaný nebyl.
80'
To na druhé straně se po centru z pravé strany dostal k hlavičce nikým nehlídaný Abdellah Zoubir, domácí však podržel dalším dobrým zákrokem Flekken.
78'
Freiburg už delší dobu nedostal míč před branku Karabachu a nepovede se mu to ani nyní po jeho akci po levém křídle.
76'
ze hřiště odchází Ramil Šejdajev, přichází Júlio Romão,
ze hřiště odchází Gara Garajev, přichází Richard Almeida.
76'
Woo-Jong Džong nepřihrával na kapitána Güntera přesně, ten tak nemohl odcentrovat z levé strany.
75'
Hráči Freiburu nyní drží míč na vlastních kopačkách a snaží se tím otupit stoupající tlak Karabachu.
73'
Domácí neposlali do vápna Karabachu vůbec špatný centr, ale hosté se dokázali ubránit.
72'
Freiburg má k dispozici standardní situaci, ze které bude moci ohrozit branku Karabachu.
71'
ze hřiště odchází Nils Petersen, přichází Michael Gregoritsch,
ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Daniel-Kofi Kyereh.
71'
Po rohovém kopu už jednička Freiburgu zasahovat nemusela.
70'
Na druhé straně střílel mnohem nebezpečněji Brazilec Kady, Flekken dokázal jeho pokus vytěsnit na rohový kop.
70'
Další Grifova střela už sice na branku mířila, ale přesně do prostoru, kde stál Šahruddin Mahammadalijev.
69'
Zodpovědnost pak na sebe sice vzal vždy sebevědomý Vincenzo Grifo, jeho rána byla ale nepřesná.
68'
Další rychlý útok Freiburgu táhl na svých bedrech Woo-Jong Džong, ale nakonec si netroufil ani zakončit.
67'
Kiliann Sildillia se pokusil proniknout do vápně z pravé strany, ale tam bylo zavřeno, bude z toho jen autové vhazování pro Freiburg.
66'
Karabach svou úroveň hry ve druhém poločase výrazně zvýšil, dokonce je častěji na míči a vyměnil si i více přihrávek.
65'
Karabach se pokusil zaútočit za pomocí dlouhého nákopu, ale stopeři Freiburgu si s tím poradili.
64'
Po centru z levé strany se po míči hlavou natahoval Petersen, nakonec ale na balón nedosáhl.
63'
Rozhodčí odpískal faul, hosté budou rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
62'
Ve druhém poločase se hraje ve Freiburgu z obou stran velmi atraktivní a útočný fotbal, chybí už tomu jen nějaké góly.
59'
Doan si v souboji o míč ve středu pole pomáhal rukama a měl už by si dávat velký pozor, protože už má žlutou kartu.
58'
Na druhé straně se velké šance dostával Owusu, ale nakonec ho nemusí mrzet nepřesné zakončení, protože byl v ofsajdu.
57'
Po delší době byl v permanenci také Šahruddin Mahammadalijev, proti střele Džonga vytáhl dobrý zákrok.
56'
Karabach je ve druhém poločase rozhodně lepším týmem, Freiburg naopak působí velmi pasivním dojmem.
54'
Do zakončení se ještě dostal Zoubir, ale jeho pokus byl pro změnu zablokovaný.
53'
Kady se dostal ke střele, Flekken byl však na svém místě a dokázal zasáhnout.
51'
Ricu Doan už dnes předvedl několik falů a nyní už za jeden z nich dostává žlutou kartu.
50'
Freiburg se dokázal ubránit. Karabach si sice následně žádal penaltu, ale rozhodčí to viděl jinak.
49'
Karabach bude mít šanci vyrovnat, dostává k dispozici standardní situaci.
47'
Owusu si nabíhal na zajímavou přihrávku za obranu, ale Flekken byl včas venku z branky a předvedl výborný náskok.
46'
Do druhého poločasu nastoupily obě mužstva beze změn v základních sestavách.
46'
První poločas je za námi, Freiburg vede doma nad Karabachem 2:1. Freiburg měl výborný vstup do zápasu, když už po prvních patnácti minutách vedl 2:0. Nejprve v 15. minutě proměnil penaltu Vincenzo Grifo a poté se po krásné individuální akci z gólu radoval Ricu Doan. Hosté se postupně probrali z letargie a také začali útočit a dokonce se dočkali i gólu, ve 39. minutě snížil střelou z dálky na 1:2 Marko Vešović.
45+5'
45+3'
Centr Karabachu z pravé strany se vykroutil až mimo hrací plochu.
45+2'
Hosté sehnali do protiútoku, který Vincenzo Grifo zastavil jen za pomocí faulu, za který dostává žlutou kartu.
45+1'
45'
Owusu si zpracoval míč rukou, takže další akce Karabachu už pokračovat nemohla.
44'
Zpoza vápna zkusil Flekkena překvapit nečekanou střelou Kady, netrefil ovšem branku.
44'
Nejaktivnějším hráčem Freiburgu je dnes jednoznačně Doan, tentokrát však tento Japonec střílel hodně nepřesně.
43'
Po rohovém kopu se dostal do nebezpečného zakončení Marko Janković a Flekken musel předvést velmi dobrý zákrok.
41'
Kontaktní branka hostům viditelně dodala sebevědomí, Karabach bude zahrávat rohoý kop.
39'
FK Karabach právě vstřelil branku!
Pozor, máme tu zaděláno na drama, hosté snižují na 1:2! K míči se dostal MARKO VEŠOVIĆ a z velké dálky i díky výrazně teči překonal Flekkena. Asistence: Owusu.
37'
Karabach se ocitl při své rozehrávce pod tlakem a dlouhým nákopem následně daroval míč domácím.
35'
Owusuho střela byla zablokovaná a následně se pískal ofsajd, takže k dorážce už dojít nemohlo.
34'
Ke své první střele na branku ve dnešním utkání se dostal Nils Petersen, jeho pokus z otočky však Mahammadalijevovi neudělal problémy.
33'
Hosté si troufají čím dál více, proti střele Zoubira už musel brankář Flekken zasahovat.
32'
Marko Janković poslal z pravé strany zajímavý centr na zadní tyč, kam si zabíhal levý obránce Tural Bojramov. Branku ale netrefil.
31'
Ricu Doan se dopustil faulu, za které se Zoubirovi okamžitě omluvil. Karabach bude rozehrávat z půlící čáry.
30'
Doan byl znovu aktivní, snažil se vybojovat rohový kop. Nakonec je z toho ale jen odkop od brány.
28'
Doan si teď ve středu pole se svými spoluhráči nerozuměl, jeho hlavička skončila v moci hráčů Karabachu.
27'
Karabach konečně získává na míči nějakou jistotu a dokáže si souvisleji předávat míč i na polovině soupeře.
25'
Šahruddin Mahammadalijev neprožil dobrý začátek utkání, protože rychle dvakrát inkasoval. Na ani jedné z branek ale nenese vinu. Nyní se zapojuje do rozehrávky.
24'
Grifovi jeho přihrávka za obranu nevyšla, Ginter měl nakonec k míči daleko.
22'
Hosté rozehráli rohový kop na krátko a nakonec se dostali i ke střele. Kapitán mužstva Gara Garajev však svou pravačkou zpoza vápna nemířil přesně.
22'
Domácí obrana bude možná mít poprvé nějakou práci, Karabach bude zahrávat rohový kop.
21'
Brankář domácích Mark Flekken uplatnil dobré čtení hry, byl včas venku z branky a před dobíhajícím útočníkem Karabachu odkopl míč do autu.
20'
Kapitán Freiburgu Matthias Ginter přenesl hru na pravé křídlo, tam ale akce německého celku tentokrát skončila.
19'
Freiburg nyní nechává Karabach hrát a je zatažen na své polovině hřiště.
17'
Karabach poprvé v utkání drží míč delší dobu na svých kopačkách, zatím ale pouze na vlastní polovině.
16'
Doan se tentokrát dopustil útočného faulu, takže hrát budou moci hosté.
15'
Freiburg právě vstřelil branku!
Svou první velkou šanci v tomto utkání ještě RICU DOAN neproměnil, ale tentokrát už se prosazuje a zvyšuje na 2:0! Japonský reprezentant se po hezké individuální akci trefil přesně k pravé tyči branky Karabachu. Asistence: Maximilian Eggestein:
15'
Konečně se hostům povedlo dostat se alespoň před vápno Freiburgu. Tam už ale jejich akce skončila.
13'
Vincenzo Grifo byl faulovaný, rozhodčí ponechává Freiburgu výhodu.
11'
Karabach zatím jako by na hřišti vůbec nebyl, prakticky se nedostává s míčem za polovinu hřiště.
9'
Freiburg si věří a opět se valí dopředu. Do velké šance se dostal Ricu Doan, ale z pravé strany pokutového území netrefil branku.
7'
Pokutový kop si vzal na starosti VINCENZO GRIFO a proměnil ho i přes krátký rozběh velmi suverénně. Šahruddin Mahammadalijev neměl šanci zasáhnout.
6'
Tural Bojramov ještě dostává žlutou kartu.
5'
VAR penaltu pro Freiburg potvrzuje!
4'
Vypadá to, že jeden z hráčů Karabachu zahrál ve vápně míč rukou a bude se kopat penalta!
3'
Freiburg bude zahrávat rohový kop.
2'
Domácí začali utkání aktivněji a hned se usazují na polovinu soupeře.
1'

SC Freiburg: Flekken – Sildillia, Ginter, Lienhart, Günter – Doan, Eggestein, Höfler, Grifo – Džong, Petersen.
Náhradníci: Atubolu, Uphoff – Gregoritsch, Keitel, Kübler, Kyereh, Schlotterbeck, Schmid, Siquet, Wagner, Weisshaupt, Röhl.

FK Karabach: Mahammadalijev – Vešović, Mustafazade, A. Husejnov, Bojramov – Garajev, Janković – Šejdajev, Kady, Zoubir – Owusu.
Náhradníci: Gugešašvili, Ramazanov – B. Husejnov, Ibrahimli, Andrade, Medveděv, Ozobić, Gurbanli, Romão, Almeida, Jafargulijev, Achundzade.
Vzájemné zápasy

Tyto dva kluby se v minulosti nikdy neutkaly.
FK Karabach

Karabach je klubem z Azerbajdžánu a v evropských pohárech se pohybuje pravidelně. V minulé sezóně si zahrál novou soutěž Konferenční ligu, ve které nakonec dokráčel do vyřazovací fáze, ze které ho v prvním kole vyřadila Marseille. Tentokrát usiloval aktuální ázerbajdžánský mistr o Ligu mistrů, ale v předkole neuspěl s Viktorií Plzeň, takže musí dát nakonec za vděk základní skupině Evropské ligy. V domácí soutěži se Karabachu daří, po čtyřech kolech je stoprocentní a jen díky tomu, že odehrál o zápas méně, mu patří v tabulce druhé místo.
SC Freiburg

Freiburg je německý klub, který se již delší dobu pohybuje v nejvyšší soutěži a v posledních letech se dokázal opakovaně kvalifikovat do evropských pohárů. Letos si zahraje základní skupinu Evropské ligy, do které postoupili přímo díky šestému místu v Bundeslize v minulé sezóně. Také začátek nového ročníku se Freiburgu mimořádně povedl, po pěti kolech je se dvanácti body na kontě dokonce na prvním místě bundesligové tabulky o skóre před druhým Dortmundem. Naposledy Freiburg vyhrál 3:2 na hřišti Leverkusenu.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání základní skupiny Evropské ligy mezi týmy SC Freiburg a FK Karabach. Zápas se odehraje na Schwarzwald-Stadionu ve Freiburgu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.