Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Midtjylland : Sporting - 23. února 2023   18:45

Midtjylland
Midtjylland
0:4
(0:1)
Sporting
Sporting
21' Coates   • 50' P. Gonçalves  (A. Gomes) • 77' P. Gonçalves  (Santos) • 85' Gartenmann (vl.)
Midtjylland
Lössl – J. Andersson (72. Thychosen), Dalsgaard (C), Gartenmann, da Silva – Sørensen (46. Jensen), Gigović, K. Olsson – Isaksen (79. Heiselberg), Selmani (46. Chilufya), Andreasen (46. Ašúr).
Ólafsson, Ugboh – Fraulo, Rigon, Juninho, Simsir, Texel.
Kružliak – Hancko, Pozor
MCH Arena, Herning
Sporting
Adán – St.Juste, Coates (C), Inácio – Esgaio (46. Bellerín), Morita (53. M. Fernandes), Ugarte (78. Tanlongo), A. Gomes (65. Santos) – M. Edwards (65. Trincão), J. Fernandes, P. Gonçalves.
Israel – Cabral, Issahaku, Chermiti, Reis, Neto, Diomande.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 0:2. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:10.
Je konec. Sporting Lisabon zvítězil na půdě Midtjyllandu vysoce 4:0.
V 50. minutě se hosté dostali do dvoubrankového vedení po gólu Pedra Gonçalvese. Sporting pokračoval ve velmi dobrém výkonu a v 77. minutě se Pedro Gonçalves trefil podruhé. Zmar domácích potvrdil v 85. miutě kuriózním vlastním gólem Stefan Gartenmann.
90+1'
90'
Velmi podrážděný Armin Gigović uviděl žlutou kartu za svůj nedovolený zákrok na Fernandese.
89'
Victor Bak Jensen se už dostal s míčem do zámezí a Sporting tak získal autové vhazování na své polovině.
87'
Utkání už toho moc nemá co nabídnout, až na komický vlastní gól před chvílí.
85'
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Tak tenhle komický gól bude kolovat po internetu ještě několik let. Domácí drželi balón v obranné řadě, ale STEFAN GARTENMANN nevěděl o jiném postavení svého brankáře a poslal balón do vlastní prázdné svatyně. Tato branka jen podtrhuje výkon Midtjyllandu v tomto utkání.
84'
Mads Thychosen se sice postaral o centr z volného kopu, ale ten si defenzíva hostů znovu pohlídala.
83'
Domácí už ani nijak aktivně nenapadají rozehrávku soupeře a v hlavách pravděpodobně tento zápas vzdali.
82'
Nuno Santos to zkusil z dálky, ale jeho rána letěla pouze nad domácí svatyni.
80'
Znovu Portugalci mají míč pod svou kontrolou na své polovině hrací plochy.
79'
Střídání v týmu FC Midtjylland:
ze hřiště odchází Gustav Isaksen, přichází Emil Heiselberg.
78'
Střídání v týmu Sporting Lisabon:
ze hřiště odchází Manuel Ugarte, přichází Mateo Tanlongo.
77'
O postupujícím je hotovo, neboť se portugalský celek dostává do tříbrankového vedení! PEDRO GONÇALVES vypálil zpoza vápna, ovšem jeho střelu tečoval Kristoffer Olsson a brankář Jonas Lössl na výraznou změnu směru míče nedokázal zareagovat. Asistence: Nuno Santos.
76'
João Paulo Fernandes se dostal do brejku, ale ten zbrzdil domácí obránce a nakonec také ukončil, neboť protihráči vypíchl míč.
75'
Kristoffer Olsson se tentokrát provinil faulem a na domácích je vidět frustrace.
73'
Nyní došlo k vyřizování účtu mezi Emámem Ašúrem a Manuelem Ugartem. Oba dva byli potrestáni žlutou kartou.
72'
ze hřiště odchází Joel Andersson, přichází Mads Thychosen.
70'
Tentokrát sice přiletěl balón do vápna portugalského celku, ale skončil jen bezpečně v rukou Antonia Adána.
69'
Momentálně se toho na hrací ploše příliš neděje. Midtjylland se snaží dobýt obranu Sportingu, ale ten s výhodou jednoho hráče na víc má zápas pod kontrolou.
66'
Hosté se málem dostali k další gólové šance, ale míč nakonec skončil jen u gólmana Lössla.
65'
ze hřiště odchází Arthur Gomes, přichází Nuno Santos,
ze hřiště odchází Marcus Edwards, přichází Francisco Trincão.
63'
Kristoffer Olsson dostal přihrávku z pravé strany do vápna, ale jeho zakončení z první nemělo razanci.
60'
Hodina utkání je minulostí a Sporting si hlídá pravděpodobně poslední třetinu tohoto zápasu.
59'
Armin Gigović se ve skluzu srazil s Mateusem Fernandesem a sudí odpískal faul hostujícího hráče.
57'
Domácím se nedaří dostat k nějaké šanci a Sporting toto utkání zvládá skvěle.
55'
Nyní se Midtjyllandu povedlo získat rohový kop z pravé strany, ale nejvýš ve vzduchu byl obránce portugalského celku.
53'
ze hřiště odchází Hidemasa Morita, přichází Mateus Fernandes.
53'
Tentokrát se ale odpískal také nedovolený zákrok na druhé straně. Dánské mužstvo ovšem musí spěchat s rozehrávkou.
52'
Midtjylland se nyní na druhé straně dostal k rohovému kopu, ovšem sudí odpískal pouze útočný faul.
50'
Hosté unikají do dvoubrankového vedení! Rohový kop sice okamžitě nic nepřinesl, ale po chvíli se k balónu dostal PEDRO GONÇALVES, jenž nejprve napálil obránce a následně z voleje zamířil přesně k pravé tyči. Fantastická nečekaná rána, která zaskočila gólmana Lössla. Asistence: Arthur Gomes.
49'
João Paulo Fernandes to dobře zkusil uvnitř vápna, ale Jonas Lössl jeho ránu vyrazil nad bránu!
47'
Gustav Isaksen se hned na začátku druhé půle dostal ke střele z levé strany, ale jeho ránu dokázal vyrazit Antonio Adán.
46'
ze hřiště odchází Valdemar Andreasen, přichází Emám Ašúr,
ze hřiště odchází Oliver Sørensen, přichází Victor Bak Jensen,
ze hřiště odchází Astrit Selmani, přichází Edward Chilufya.

ze hřiště odchází Ricardo Esgaio, přichází Héctor Bellerín.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:48.
První část utkání je za námi a Sporting vede na půdě Midtjyllandu 1:0. Ve 21. minutě se po zmatcích ve vápně prosadil Sebastián Coates a poslal hosty do vedení. Ve 35. minutě mohli jít hosté do dvoubrankového náskoku, ale Marcus Edwards pohrdl obrovskou šancí. Ve 38. minutě pořádně zkomplikoval zápas svým spoluhráčům Paulo Victor da Silva, který se nechal během tří minut vykartovat.
45+3'
45+3'
Tentokrát se Astrit Selmani nachytal pouze v ofsajdovém prostoru a do šaten půjde v přestávce ve vedení Sporting.
45+2'
Domácí to zkoušeli přes pravé křídlo, ale tam nebyl dostatek prostoru. Hosté tak získali autové vhazování.
45+1'
Po rohovém kopu se hosté dostali k několika střelám, ale žádná neprošla na bránu Jonase Lössla.
44'
Ke konci první půle ještě hosté získali rohový kop z pravé strany.
43'
Znovu se domácím nepodařilo vymyslet něco vážnějšího středem hrací plochy a budou to mít velice těžké.
41'
Portugalci se snažili něco vymyslet přes levou stranu, ovšem tam nebyl dostatek místa.
40'
Domácí trenér Albert Capellas se sice dožaduje použití videa, ale hlavní sudí si je jistý.
38'
Paulo Victor da Silva naprosto zbytečně dohrál Ricarda Esgaie a během tří minut uviděl druhou žlutou kartu a Midtjylland jde do deseti!
37'
Sporting Lisabon ovšem nikam příliš nespěchá a opět drží balón na svých kopačkách.
36'
Paulo Victor da Silva se nyní dopustil faulu a uviděl kartu žluté barvy.
35'
Marcus Edwards se po obrovské chybě posledního obránce Midtjyllandu dostal do stoprocentní šance, neboť běžel zcela sám na brankáře, ale svou možnost zahodil, když se pokusil přelobovat Jonase Lössla, jenž byl na tento pokus připraven!
33'
Standardní situaci se sice hosté ubránili, ale posléze se Ricardo Esgaio dopustil faulu a uviděl žlutou kartu.
32'
Tentokrát už to vypadalo na velmi dobrou akci ze strany domácích. Sebastián Coates zachyboval a posunul míč Joelu Anderssonovi, jenž jej přistrčil spoluhráči, ale toho skvěle odzbrojil hostující obránce Ricardo Esgaio. Následuje roh.
30'
Půl hodina utkání je za námi a Sporting vede na půdě Midtjyllandu 1:0. Můžeme se tak těšit na velmi dramatickou hodinku, která nám odpoví na to, jestli se půjde do prodloužení nebo bude rozhodnuto o postupujícím.
27'
Gustav Isaksen si jednoznačně a viditelně přidržel Gonçala Inácia a sudí mu tak odpískal útočný faul.
26'
Hosté znovu vyrazili směrem dopředu a nakonec přišel centr z pravé strany, ovšem ten nic vážnějšího nenabídl.
25'
Sporting byl po centru do vápna znovu velmi nebezpečný, ale tentokrát se defenzíva Midtjyllandu ubránila.
24'
Midtjylland by rád rychle odpověděl, ale to se mu zatím moc nedaří.
22'
Posléze ještě vše prošetřil videorozhodčí, který gól uznal a Sporting má k postup blíž.
21'
Hosté se dostávají do vedení! Po rohovém kopu se míč dostal do malého vápna, kde se jej snažil zakončit jeden z hráčů Sportingu. Následně si nastřelil vlastní břevno Henrik Dalsgaard a nakonec vše vyřešil důraznou hlavičkou SEBASTIÁN COATES.
19'
Nyní musel být v pohotovosti také Jonas Lössl na druhé straně, protože se Ricardo Esgaio dostal do zakončení, ale jeho pokus z úhlu neměl moc šancí.
17'
Po chvíli měl Antonio Adán práci, neboť na jeho svatyni mířil střílený centr, ale hostující gólman balón vyrazil.
16'
Joel Andersson se tentokrát postaral o autové vhazování z pravé strany, které letělo přímo do vápna, ale defenzíva Sportingu si znovu poradila.
15'
Volný kop byl rozehrán signálem, ale centr nad zadní tyč se příliš nepovedl. Následuje tak odkop od svatyně Adána.
14'
Domácí se velmi pomalu posouvali dopředu a nakonec získali standardní situaci po faulu Hidemase Mority.
12'
Gustav Isaksen byl tentokrát zfaulován João Paulo Fernandesem a domácí tak získali míč po pár minutách bránění se.
11'
Portugalci se nadále snaží něco vymyslet okolo vápna soupeře, ale zatím jsou k vidění pouze přihrávky ze strany na stranu.
9'
Gonçalo Inácio se sice dostal do zakončení, ale to bylo zblokováno. První pokus Sportingu v tomto zápase.
7'
Midtjylland je o něco aktivnějším celkem, ale další volný kop přináší jen útočný faul.
6'
Centr byl prodloužen na zadní tyč, ovšem standardní situace nakonec nepřinesla nic vážnějšího. Posléze přišel faul dánského celku.
5'
Gustav Isaksen si skvěle zpracoval míč na pravé straně vápna, ale Gonçalo Inácio jej nenechal vystřelit. Následuje rohový kop domácího týmu.
4'
Dánský Midtjylland nyní získal autové vhazování na polovině soupeře, ale zatím je tempo utkání v úvodu velmi pomalé.
2'
Hostující mužstvo se snažilo projít po pravém křídle, ovšem nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.
1'

FC Midtjylland: Lössl – J. Andersson, Dalsgaard (C), Gartenmann, da Silva – Sørensen, Gigović, K. Olsson – Isaksen, Selmani, Andreasen.
Náhradníci: Ólafsson, Ugboh – Ašúr, Jensen, Fraulo, Heiselberg, Rigon, Chilufya, Juninho, Simsir, Texel, Thychosen.
Trenér: Albert Capellas

Sporting Lisabon: Adán – St.Juste, Coates (C), Inácio – Esgaio, Morita, Ugarte, A. Gomes – M. Edwards, J. Fernandes, P. Gonçalves.
Náhradníci: Israel – Bellerín, Cabral, Issahaku, M. Fernandes, Chermiti, Reis, Neto, Santos, Tanlongo, Trincão, Diomande.
Trenér: Ruben Amorim

Rozhodčí: Kružliak – Hancko, Pozor.
V 1. kole vyřazovací fáze Evropské ligy se proti sobě utkají týmy FC Midtjylland a Sporting Lisabon. První zápas na půdě portugalského celku skončil remízou 1:1. Zápas, který nabízel 70 minut jen velkou nudu, přece jen přinesl nakonec zajímavou zápletku. Po obrovské chybě domácího brankáře Adána otevřel skóre do odkryté brány střídající Egypťan Ašúr po 9 minutách svého debutu na hřišti, ale v poslední vteřině dotlačil míč do sítě z dorážky domácí Coates a rozhodnutí padne až při odvetě v dánském Herningu.
Sporting měl obrovskou územní převahu, ale vepředu mu to skřípalo celý zápas a vyloženou šanci si až do 94. minuty vlastně nevytvořil žádnou.
Dnes se bude hrát v MCH Aréně v Herningu. Úvodní výkop je naplánován na 18:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.