Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Juventus - 23. února 2023   18:45

0:3
(0:2)
Juventus
Juventus
5' Di María  (Fagioli) • 20' Di María   • 78' Di María  (Vlahović)
Nantes
Lafont (C) – Simon (73. Mohamed), Castelletto, Girotto, Pallois, Centonze – Sissoko (46. Moutoussamy), Mollet (73. Guessand), Chirivella (24. C. Traoré) – Delort (46. Ganago), Blas.
Descamps – Coco, Corchia, Doucet.
Sánchez – Cabañero, Prieto (ESP)
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
44 000 diváků
Juventus
Szczęsny – Sandro, Bremer, Danilo (C) (82. Bonucci), De Sciglio (64. Cuadrado) – Rabiot, Locatelli, Fagioli – Di María (82. Paredes), Kean (64. Vlahović), Kostić (82. Iling).
Perin, Pinsoglio – Barrenechea, Gatti, Rugani, Soulé.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:12. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:11.
Juventus potvrdil roli favorita a podle očekávání postoupil do osmifinále Evropské ligy, po remíze v úvodním utkání zvítězil v Nantes přesvědčivě 3:0.

Hlavní postavou zápasu byl Ángel Di María, který vstřelil všechny tři góly svého celku. Ten první hned v 5. minutě, druhý z penalty poté, co předvedl krásné sólo, jeho střelu chytil Pallois rukou a za odměnu vyfasoval červenou kartu. Třetí trefu Argentinec přidal v 78. minutě, jeho pokus hlavou gólman vytahoval až za brankovou čárou. Skóre 0:3 vydrželo až do závěrečného hvizdu, stará dáma se může těšit na osmifinálový los, zatímco pro Nantes pouť evropskými poháry končí, byť předvedlo sympatický výkon v obou utkáních.
90+4'
90+3'
V závěrečných vteřinách měl Juventus k dispozici ještě jeden volný přímý kop, ale Leandro Paredes zvolil rozehrávku na krátkou vzdálenost.
90+2'
Uvnitř vápna vyslal pořádnou dělovku Ludovic Blas a hostující brankář měl velké štěstí, že míč mířil do středu brány, v poslední chvíli stihl natáhnout za balónem pravou ruku.
90+1'
Pod tlakem Igniatius Ganago zvládl vystřelit, nicméně Wojciech Szczęsny mohl zůstat v klidu, protože míč vyletěl vysoko nad břevno.
89'
Ani teď to nevyšlo. Po mizerném obranném zákroku Rabiora pálil z otočky Evann Guessand, Gleison Bremer ovšem výborným zákrokem usměrnil míč mimo tři tyče.
88'
První centr odvrátil Leonardo Bonucci, druhý Gleison Bremer. Tlak domácích může pokračovat z rohového kopu.
87'
Na žluté karty máme vyrovnáno. Potrestaným hráčem je Juan Cuadrado, který hodně nešetrně trefil v pádu Mohameda.
86'
Roh pro hosty. Leandro Paredes dlouho otálel, nakonec napálil tělo clonícího Samuela Moutoussamyho do levé nohy a vybojoval roh.
85'
Na čestný úspěch Nantes zaútočil Mustafa Mohamed. V plném běhu dorazil až do vápna, zprava mířil na zadní tyč a Wojciech Szczęsny zapsal úspěšný zákrok rukama.
84'
Brejk francouzského mužstva skončil neúspěchem. Igniatius Ganago viděl Mustafu Mohameda, jenže pas mu poslal za paty.
83'
Aléx Sandro přetáhl centr na Dušana Vlahoviće. Srbský útočník vběhl do vápna pozdě a míč už neměl šanci stihnout na hrací ploše.
82'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Leandro Paredes.
82'
ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Samuel Iling.
82'
ze hřiště odchází Danilo, přichází Leonardo Bonucci.
81'
Neoddiskutovatelná žlutá karta pro Charlese Traorého, který marně stíhal po pravé lajně sprintujícího Juana Cuadrada, nakonec ho stáhl za dres k zemi.
80'
Je definitivně rozhodnuto. Nantes ztrácí tři góly, pokračuje v deseti lidech a psychickou výhodou navíc oplývá Juventus.
79'
Alban Lafont se nechtěl za žádnou cenu smířit s faktem, že míč vytahoval až za brankovou čárou. Za příliš dlouhé protestování vyfasoval kartónek žluté barvy.
78'
Juventus právě vstřelil branku!
Máme tu hattrick! Sandro ještě tváří v tvář brankáři neuspěl, ovšem akce pokračovala a Vlahović s velkým štěstím odcentroval na hlavu ÁNGELA DI MARÍI, jehož pokus Lafont chytal až za brankovou čárou.
77'
Po pravé straně dosprintoval až do vápna Juan Cuadrado. Gólmana chtěl zaskočit ránou z úhlu, ten zasahoval pro změnu nohou.
76'
Po přetaženém centru vracel míč do ohně Gleison Bremer. Posunul kulatý nesmysl na Danila, jehož střelu z bezprostřední blízkosti Alban Lafont reflexivním zákrokem udržel před brankovou čárou.
75'
Centr Filipu Kostićovi vůbec nevyšel. Napálila jediného ve zdi stojícího protihráče, akce staré dámy pokračuje rohovým kopem.
74'
U levé lajny fauloval Andrei Girotto. Do skluzu šel příliš pozdě. Sice trefil i míč, ale nejprve pravou stojnou nohu Vlahoviće.
73'
Střídání v týmu FC Nantes:
ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Evann Guessand.
73'
ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Mustafa Mohamed.
72'
Ve vlastním pokutovém území na jedničku zapracoval Gleison Bremer. Natlačil tělo před Blase a hlavou přihrál Danilovi.
71'
Podruhé během pár minut Filip Kostić vyzkoušel střílený centr. Znovu našel Juana Cuadrada, který v akrobatické pozici odehrál balón mimo hrací plochu.
70'
Hráči v černých dresech kontrolují míč na útočné polovině. Nantes presuje poměrně vysoko, leč po většinu času neúspěšně.
69'
Igniatius Ganago hledal místo ke střele přes dva konkurenty. Nenašel, takže přihrál do středu, odkud Samuel Moutoussamy z první přestřelil.
68'
Faul na svou osobu vybojoval Ludovic Blas. Výborně pokryl míč tělem, nedovoleně konkurenta zastavil Gleison Bremer.
67'
O další střelu se přihlásil Manuel Locatelli. Na hranici vápna napřáhl pravačkou, jenže balón trefil mizerně, Lafont mohl zůstat klidný.
66'
Přetažený centr Filipa Kostiće doputoval trestuhodně volnému Juanu Cuadradovi, kolumbijského fotbalistu zradilo zpracování.
65'
Wojciech Szczęsny vyslal omluvu směrem k protihráčům, protože ačkoliv měl dost času, tak nasměroval nákop do autu.
64'
ze hřiště odchází Mattia De Sciglio, přichází Juan Cuadrado.
64'
ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Dušan Vlahović.
63'
Středopolař Manuel Locatelli si o pozornost řekl i na útočné polovině. Nahrál do vápna Di Maríovi, jenž posouval za sebe na Keana, útočníka Jean-Charles Castelletto odzbrojil ukázkově tělem.
62'
Dlouho váhal s rozehrávkou kolem poloviny hřiště Filip Kostić. Nakonec odvážně mezi dvěma konkurenty poslal míč na volného Locatelliho.
61'
Druhý poločas zatím postrádá na aktivitě. Juventus hraje přesně to, co za dané situace potřebuje a Nantes marně bojuje o vytvoření tlaku, jež by mohlo vést ke kontaktní trefě či dokonce srovnání.
60'
Na trávníku zůstal ležet Florent Mollet po střetu s Adrienem Rabiotem, arbitr Sánchez posoudil obranný zákrok hostujícího Francouze jako čistý.
59'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Gleison Bremer vymýšlel oblouček za obranu, jenže adresát Moise Kean úmysl nepochopil a zůstal stát.
58'
Stará dáma uklidňuje situaci kombinací kolem poloviny hřiště. Protože hraje soupeř v deseti, tak má o to větší problémy vysoko presovat.
57'
Konečně i fotbalisté Nantes předvedli pěknou akci. Igniatius Ganago si narazil s Ludovicem Blasem a pokračoval po pravé lajně, centr posadil na hlavu Molleta a ten střílel mimo tři tyče.
56'
Ángel Di María rozehrával rohový kop na přední tyč. K hlavičce se dostal Adrien Rabiot, zády k bráně střílel nad břevno.
55'
Na kontaktní gól si dělal zálusk Samuel Moutoussamy. Vyprodukoval tvrdou střelu, ta však měla k přesnosti hodně daleko.
54'
Další individuální akci si Filip Kostić rozmyslel. Zpozoroval, že si na něj brousí zuby tři konkurenti, proto přihrál po lajně Sandrovi.
53'
Pod tlakem Mattia De Sciglio ztratil kontrolu nad míčem. Před Igniatiuse Ganaga pak položil tělo skluzem, míč vypíchl do zámezí.
52'
Po slabé obranné hlavičce Girotta měl příležitost ke skórování Filip Kostić, tvrdou ránu však nasměroval přímo do prostoru, kde stál Alban Lafont.
51'
Kousek za levou stranou šestnáctky natáhl k technickému zakončení na zadní tyč Ángel Di María. Alban Lafont předvedl úspěšný zákrok levou rukou, dorážející Moise Kean trefil obránce.
50'
Jak se očekávalo, tak pokračuje dominance hostujícího týmu při držení míče, nikam se nežene, nahrávky momentálně posouvá kolem poloviny hřiště.
49'
Už už se chystal ke střele z dvaceti metrů Nicolò Fagioli, v poslední chvíli Andrei Girotto atakoval soka nedovoleně ve skluzu.
48'
Levou stranou nabral vysokou rychlost Filip Kostić. Měl před sebou posledního protihráče, Samuel Moutoussamy mu vystavil stopku.
47'
Domácí kouč udělal o poločasové přestávce dvě změny v sestavě, od nichž si podle všeho slibuje hlavně posílení ofenzivy. Jedenáctka Juventusu zůstala nezměněna.
46'
ze hřiště odchází Moussa Sissoko, přichází Samuel Moutoussamy.
46'
ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Igniatius Ganago.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:51.
Fotbalisté Juventusu mají po prvním poločase odvetného utkání slibně nakročeno k postupu do osmifinále Evropské ligy, na stadiónu Nantes vedou 2:0. Důležitý první gól vstřelil v 5. minutě parádním obstřelem z pravé strany na zadní tyč Ángel Di María a stejný hráč sehrál klíčovou roli i při druhém gólu, když završil krásné sólo střelou do ruky ležícího Palloise, jenž inkasoval červenou kartu, navíc způsobil penaltu. Nařízený pokutový kop si vzala na starost hlavní postava zápasu, Ángel Di María jej s přehledem proměnil. Domácí celek čeká ve druhé půli ohromně těžká práce, neboť i v celkovém součtu prohrává o dva góly, ke všemu hraje v oslabení.
45+6'
45+5'
Na druhé straně pálil o poznání méně nebezpečněji Ludovic Blas. Ostrý projektil se vznesl vysoko nad břevno.
45+4'
Gól do šatny měl na kopačce Filip Kostić! Využil špatného vystoupení Centonzeho a po levé straně pronikl do vápna, načež střílel na zadní tyč, právě na tu Alban Lafont balón konečky prstů vyrazil.
45+3'
K levé lajně dostával prudkou nahrávku Moses Simon. Na balón ovšem nedosáhl, z klidné pozice může rozehrávat Mattia De Sciglio.
45+2'
Zleva centroval do vápna Filip Kostić. Balónu dal malou výšku, Fabien Centonze suverénně hlavičkoval pryč z šestnáctky.
45+1'
Až na hrot útoku se vytáhl Mattia De Sciglio. Lehkým obloučkem se jej pokusil najít Manuel Locatelli, Andrei Girotto v poslední chvíli přizvedl míč do brankářových rukavic.
44'
Každopádně Ángel Di María je rozhodně tím nejaktivnějším hráčem v dresu hostujícího celku. Nyní hledal průnikovým pasem Moise Keana, Jean-Charles Castelletto skvěle zakročil ve skluzu.
43'
Protiútok zastavil Ángel Di María v momentě, kdy zjistil, že nemá dostatečnou podporu. Otočil se a dlouhým zpětným pasem zapojil do hry Danila.
42'
Ve vlastním vápně dominoval Gleison Bremer. Proti centru vyskočil nejvýše a hrací předmět nasměroval mimo hrací plochu.
41'
Defenzivu přiběhl z hrotu podpořit Moise Kean, ale spoluhráčům spíše zavařil, protože si při zpracování pomohl rukou.
40'
Třeba ocenit sympatickou snahu domácího mužstva, které před hlasitou fanouškovskou podporou bojuje i v oslabení, ale žádnou větší šanci si zatím nevypracovalo.
39'
Kousek za polovinou hřiště fauloval Andrei Girotto. Neodhadl správně, kudy Danilo provede kličku, zkušeného Brazilce potáhl za dres.
38'
Zhruba z osmnácti metrů od brány vystřelil technický pokus Manuel Locatelli. Alban Lafont se natahoval marně, naštěstí pro něj balón skončil v boční síti.
37'
Přenesení hry k pravé lajně vyšlo dokonale. Mattia De Sciglio zvládl nelehké zpracování, místo centru zklidnil akci zpětným pasem na Rabiota.
36'
Nantes podniklo nadějný protiútok po levé lajně. Míč táhl jmenovitě Moses Simon, jenž ve finále centroval do vnitra vápna, kde úřadoval Gleison Bremer.
35'
Adrien Rabiot si narazil s Filipem Kostićem, načež místo očekávaného centru nahrával za šestnáctku Moisemu Keanovi, těsně před ním odkopl Andrei Girotto míč do zámezí.
34'
Nohama si zahrál i Alban Lafont. Dlouho neotálel a před presujícím Keanem odpálil míč prvním dotekem na útočnou polovinu.
33'
Individuálně unikal Ludovic Blas. Spoluhráči nepodporován se úspěšně zbavil dvou protihráčů, leč na Aléxe Sandra již recept nenašel.
32'
Podle očekávání od praporku centroval Ángel Di María. Hledal hlavu Manuela Locatelliha, Moussa Sissoko před ním míč odvrátil na další roh.
31'
Ángel Di María vymyslel pěknou průnikovou nahrávku na Ángela Di Maríu. Mattia De Sciglio převzal kulatý nesmysl v plném běhu, nastřelením Girotta získal rohový kop.
30'
S malou domů si Wojciech Szczęsny poradil bez problémů. Po rychlém zpracování polský reprezentační gólman přenesl hru doprava na De Sciglia.
29'
Domácí sice kombinují na útočné polovině, ovšem daleko od soupeřova pokutového území, tento prostor má stará dáma dokonale pokrytý.
28'
Kolem poloviny hřiště fauloval Moussa Sissoko. Nedovoleným způsobem dohrál dosavadního hrdinu Di Maríu, jehož trefil na levý kotník.
27'
Na centr z pravé strany naskakoval Adrien Rabiot. Vyskočil v pravý čas, balón přesto usměrnil poměrně výrazně nad břevno.
26'
Ze standardek by domácí určitě mohli hrozit i v deseti. Jednu takovou zahrával od pravé lajny Florent Mollet, na přední tyči však našel jenom De Sciglia.
25'
Protože byl vyloučen stoper, tak domácí kouč sáhl k doplnění defenzivních řad Traorém, červenou pro Palloise odnesl předčasným koncem zápasu Pedro Chirivella.
24'
ze hřiště odchází Pedro Chirivella, přichází Charles Traoré.
23'
Ángel Di María útočil na dovršení hattricku. Vypálil ostrou ránu z dvaceti metrů, Alban Lafont ji s problémy vyrazil na rohový kop.
22'
Je jasné, že Juventus nebude zbytečně bránit a bude se snažit hrát častěji na balónu, v deseti hrající Nantes čeká s dotahováním dvoubrankového manka extrémně těžká práce.
20'
Troufnu si říct, že Allegriho družina si právě zajistila postup do osmifinále Evropské ligy. ÁNGEL DI MARÍA si věřil na penaltu, při níž zachoval chladnou hlavu, zamířil ze své strany doprava nahoru, zatímco Lafonta poslal opačným směrem.
19'
Arbitr Sánchez ještě celou situaci konzultoval s videorozhodčím, každopádně verdikt červené karty a penalty pro Juventus zůstává v platnosti.
17'
Obrovská komplikace pro domácí mužstvo. Ángel Di María vykouzlil parádní sólo. Nejprve vymíchal Chirivellu, následně se štěstím i gólmana. Argentinec poté od lajny sběhl před bránu a přízemní střelu nasměroval do ruky ležícího Nicolase Palloise, který obdržel rovnou červenou kartu, navíc následuje penalta pro italské mužstvo.
17'
Defenzivní povinnosti si Nicolas Pallois splnil na jedničku. Odcouval společně s Keanem, hlavou navíc sklepl kulatý nesmysl pro Pedra Chirivellu.
16'
Chybu v rozehrávce chtěl trestat Filip Kostić. Přihrál mezi dva protihráče Manuelovi Locatellimu, který se sám ukličkoval.
15'
Další útok Nantes zakončil Florent Mollet ránou zhruba z dvaceti metrů, nepovedený projektil doputoval o kus vedle levé části brankové konstrukce.
14'
Centr směřoval do přehuštěného prostoru, kde nejvýše vyskočil Manuel Locatelli, kulatý nesmysl bez přemýšlení nasměroval mimo velké vápno.
13'
Standardku v podobě rohového kopu vybojoval Moses Simon. Centroval z pravé strany, mimo hrací plochu kulatý nesmysl zblokoval Danilo.
12'
Rychlá rozehrávka Nantes nevyšla. Jean-Charles Castelletto vyslal prudkou přihrávku na Andyho Delorta, jemuž nevyšlo zpracování.
11'
Nedovolený náskok z strany hostů. Aléx Sandro přiběhl do souboje s Pedrem Chirivellou pozdě a hodně tvrdě jej nataženou levou rukou poslal k zemi.
10'
Jeden na jednoho si věřil Filip Kostić. Srbský reprezentant volil kličku k levé lajně, kterou protáhl až příliš, Alban Lafont bude odkopávat od brány.
9'
Hrozbu protiútoku zastavil Jean-Charles Castelletto za cenu faulu. Po ztrátě balónu viditelně zatáhl za dres Manuela Locatelliho.
8'
Z ostrého úhlu pokusil střelecké štěstí Ludovic Blas. Wojciech Szczęsny měl situaci pod kontrolou, míč nechal doputovat do boční sítě.
7'
Svěřenci kouče Koumbouarého tak po slibných úvodních vteřinách utržili pořádně tvrdou ránu. Každopádně stále je dostatek času na vyrovnání, případně i na zvrat.
5'
Brzkého vedení a průběh celého dvojutkání převrací ve svůj prospěch stará dáma! Fagioli aktivním presinkem vybojoval míč ještě na útočné polovině, načež jej poslal ke kraji pravé strany velkého vápna soupeři k ÁNGELOVI DI MARÍOVI, jenž z prvního doteku fantasticky zakroutil balón na zadní tyč, bezmocný Lafont se za perfektním zakončením jenom ohlédl.
4'
Fotbalisté Nantes pokračují v aktivním pojetí hry. Na pravou stranu šestnáctky dostal pas Ludovic Blas, avšak jeho přihrávka Delortovi na střed neprošla, Moussa Sissoko vzápětí trefil prvního bránícího soupeře.
3'
Francouzský celek kopal slibnou standardku. Přetažený centr si našel Pedro Chirivella, jenž hlavičkoval v menším záklonu vysoko nad břevno.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních žlutých dresech. Fotbalisté Juventusu pro dnešní pohárové střetnutí oblékli dresy barvy černé.
1'

FC Nantes: Lafont (C) – Simon, Castelletto, Girotto, Pallois, Centonze – Sissoko, Mollet, Chirivella – Delort, Blas.
Náhradníci: Descamps – Coco, Corchia, Doucet, Ganago, Guessand, Mohamed, Moutoussamy, C. Traoré.
Trenér: Antoine Kombouaré

Juventus FC: Szczęsny – Sandro, Bremer, Danilo (C), De Sciglio – Rabiot, Locatelli, Fagioli – Di María, Kean, Kostić.
Náhradníci: Perin, Pinsoglio – Barrenechea, Bonucci, Cuadrado, Gatti, Iling, Paredes, Rugani, Soulé, Vlahović.
Trenér: Massimiliano Allegri

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, Prieto (ESP).
První utkání

Nantes si z horké turínské půdy odvezlo až nečekaně příznivý výsledek 1:1. Italského favorita poslal do vedení po necelé čtvrthodinovce Dušan Vlahović, ovšem hosty nepříznivý stav nezlomil a v 60. minutě stanovil konečnou podobu výsledku Ludovic Blas.
Juventus FC

Fotbalisté Juventusu nabrali výbornou formu, aktuálně už jsou neporaženi v pěti utkáních v řadě napříč všemi soutěžemi. Stará dáma hrála na podzim v Lize mistrů, avšak obsadila nepostupovou třetí příčku za Benficou a PSG, z důvodu lepších vzájemných zápasů a se ziskem pouhých tří bodů skončila alespoň před Maccaci Haifa. Na domácí scéně Allegriho družina okupuje sedmou pozici s mankem devíti bodů na šestou Atalantu, přičemž musíme brát v potaz patnáctibodový odečet, který ji postihl. Střelecké produktivitě celku vévodí desetigólový Dušan Vlahović.
FC Nantes

Francouzské Nantes bojovalo o postup do jarní fáze Evropské ligy do posledního utkání. Skupině G kraloval Freiburg, který postoupil přímo do osmifinále a druhý skončil právě francouzský celek, jenž o jediný bod pokořil Karabach, čtvrtý Olympiakos získal pouhé dva body. V tuzemské soutěži se svěřencům kouče Kombouarého tolik nedaří, nachází se až na třináctém místě, zatím s komfortním náskokem na sestupové příčky, v doposud posledním utkání prohráli 1:3 v Lens. Nejlepším střelcem týmu je Andy Delort se sedmi góly, útočník, který v zimním přestupovém období přestoupil z Nice.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční podvečer. Vítám vás při sledování odvetného utkání 1. kola play-off Evropské ligy, u zápasu mezi Nantes a Juventusem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.