Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Saint Gilloise : Leverkusen - 20. dubna 2023   21:00

Saint Gilloise
64' Terho (Lapoussin)
1:4
(0:2)
Leverkusen
Leverkusen
2' Diaby  (Hložek) • 37' Bakker  (Hložek) • 60' Frimpong   • 79' Hložek
Moris – Nieuwkoop, Kandouss (46. Terho), Burgess, Mačida – Lynen, Teuma /C/ (87. el-Azúzí), Lapoussin – Vertessen (32. Adingra), Lazare (81. Puertas), Boniface (81. Nilsson).
Imbrechts, Fellous – Sykes, Huygevelde, Eckert.
Mateu – Cebrián, del Palomar (ESP)
Stade Roi Baudouin, Brusel
17 000 diváků
Leverkusen
Hrádecký /C/ – Tapsoba (59. Kossounou), Tah, Hincapié – Frimpong (71. Adli), Amiri (59. Demirbay), Andrich, Bakker – Diaby (86. Bellarabi), Hložek (86. Azmún), Wirtz.
Lomb, Pentz – Fosu-Mensah, Azhil.

Na semifinálového soupeře si Hložek, Schick a spol. ještě musejí počkat na vyústění prodloužení v Římě, kde hraje domácí AS s Feyenoordem Rotterdam.
Skvělé tažení loňského belgického nováčka Evropskou ligou je u konce. Bruselský klub se probil až do čtvrtfinále, z Leverkusenu si přivezl nadějný výsledek, doma však slavnějšímu soupeři nestačil.
V prvním poločase připravil skvělými nahrávkami oba góly český reprezentant Hložek, skóre otevřel již v čase 1:06 Diaby a zvyšoval v závěru poločasu Bakker.
Hrubku domácího brankáře potrestal po přestávce Frimpong, domácím však svitla naděje po okamžitém snížení střídajícího Terha a zanedlouho zachránila Leverkusen spojnice při Adingrově střele. Až do stavu 1:3 platilo, že co střela, to gól.
Hložek si v závěru ke dvěma asistencím připsal i střelecký zápis, když dorážel Diabyho střelu. Bayer Leverkusen prožívá výborný závěr sezony a zabojuje o finále Evropské ligy.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 7:2. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:7.
90+3'
90+3'
Tak i Hrádecký se dočkal platného zákroku, kryje Puertasovo slabé zakončení z 20 metrů po zemi.
90+3'
Další nájezd zazdil Sardár Azmún, který si dal míč příliš od nohy a z bezprostřední blízkosti již Morise neprostřelil.
90+1'
Lapoussin centroval z levého okraje šestnáctky jen do chráničů hostujících fotbalistů, do protiútoku pak běžel Azmún, leč ani on svou akci nedotáhl.
89'
Bellarabi měl na kopačce pátý gól! Snadno se dostal za obranu a postupoval sám na brankáře, Moris však zmenšil úhel a poprvé v zápase výrazněji podržel belgického vicemistra. K odraženému míči se ještě dostal Adli, ale jeho dorážka letí daleko mimo.
87'
Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise:
ze hřiště odchází Teddy Teuma, přichází Usáma el-Azúzí.
86'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Sardár Azmún,
ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Karim Bellarabi.
85'
Dnešní utkání sleduje 17 000 diváků.
84'
Hložka odstavil v šestnáctce důrazně, ale čistě Burgess.
84'
Domácí přešli do rychlého protiútoku, Lynenova střela z 22 metrů však nabírala výšku a klesat začala až na úrovni prvních řad tribuny.
83'
Rozehrávka však mířila dozadu a hosté se spokojí s držením míče uprostřed hřiště.
83'
Bayer vybojoval roh, míč si staví na pravé křídlo Adli.
81'
ze hřiště odchází Jean Thierry Lazare, přichází Cameron Puertas,
ze hřiště odchází Victor Boniface, přichází Gustaf Nilsson.
80'
Hned po rozehrání se Bruselané opět vrhli do útoku, madagaskarský reprezentant Lapoussin střílí v plné rychlosti křížem daleko mimo.
79'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Tak teď už je hotovo definitivně. ADAM HLOŽEK doráží do odkryté brány Diabyho střelu a ke dvěma asistencím přidává i gólový zápis. Velký podíl na gólu má také Wirtz, jehož kolmice na Diabyho stála u zrodu celé akce.
77'
Po delší sobě se vepředu připomněli i hosté, Kossounou po trestném kopu z hloubi pole hlavičkuje doprostřed brány a Moris si připisuje vůbec první brankářský zákrok zápasu. Všechny předchozí čtyři rány mezi tyče skončily v síti.
75'
Žlutá karta pro Royale Union Saint-Gilloise (Teddy Teuma).
75'
Hráči Saint-Gilloise vyšachovali soupeřovu obranu v šestnáctce, v rozhodující chvíli po Bonifaceově zpětné nahrávce ovšem Andrich zablokoval Lynenovu ránu do odkryté části brány.
72'
Po ztrátě míče fauloval Wirtz zezadu unikajícího Nieuwkoopa.
71'
ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Amine Adli.
70'
Technickou střelou přes obránce orazítkoval spojnici břevna s vzdálenější tyčí domácí Simon Adingra!
69'
Teddy Teuma rozehrál čtvrtý roh domácích, obrana Bayeru však stála na místě.
68'
Hlediště žene domácí fotbalisty za zázrakem, Boniface se vrhl rybičkou po krouceném centru kapitána Teumy, ale mezi tyče odvážný pokus nezamířil.
64'
Saint-Gilloise právě vstřelilo branku!
Loïc Lapoussin vypíchl míč Wirtzovi, u čáry oklamal kličkou Hincapiého a jeho zpětný centr umístil po zpracování míče do sítě lehce tečovanou střelou střídající CASPER TERHO.
63'
Standardky dnes ovšem nejsou silnou zbraní ani na jedné straně.
62'
Adingrova střela byla lehce tečována na roh.
60'
Naděje Belgičanů pohřbil brankář Moris, který pod tlakem napadajícího Bakkera rozehrál po malé domů přímo na kopačky JEREMIE FRIMPONGA, který poděkoval trefenou placírkou do opuštěné brány.
59'
ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Kerem Demirbay,
ze hřiště odchází Edmond Fayçal Tapsoba, přichází Odilon Kossounou.
57'
Na druhé straně v ofsajdu podruhé v zápase Jeremie Frimpong.
57'
Lapoussin se prosazoval na levém křídle, ale míč mu odskakuje od nohy do zámezí.
55'
Teumův trestný kop však nedoletěl ani do pokutového území Leverkusenu a opakovaný nákop se snáší do Hrádeckého rukavic.
54'
Tapsoba poslal na zem nedovoleným způsobem Adingru.
53'
Hložek se provinil faulem na Lazareho.
51'
Boniface si naběhl na Lapoussinův centr a svou hlavičku umístil rovněž nad břevno. Už teď má ovšem Saint-Gilloise více střeleckých pokusů než za celý první poločas.
48'
Hložek vysunul do brejku Diabyho, toho však čistě odstavil od míče domácí Mačida.
46'
Domácí se pokusili o rychlý start ve stylu Leverkusenu z prvního poločasu, Lazare však ve 40. vteřině z plnéhu běhu pálil z 20 metrů nad břevno.
46'
ze hřiště odchází Ismaël Kandouss, přichází Casper Terho.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 45% – 55%, střely na bránu 0:2, střely mimo 1:1, rohy 1:3, ofsajdy 0:1, fauly 3:2.
Bundesligový celek je po prvním poločase v Bruselu velice blízko postupu do semifinále, důležitou úlohu měl český reprezentant Adam Hložek, jenž nahrál na oba góly. Hosté udeřili hned na začátku druhé minuty, v síti pak skončila i druhá přímá střela poločasu. Domácí jsou úplně neškodní a s takovýmto herním projevem nemohou pomýšlet na zvrat.
45+2'
45'
Lazare odstrčil tělem Hincapiého, z vlastní poloviny rozehrávají na přelomu základního času hosté.
44'
Moris si zatím příliš často nesáhl na míč, teď alespoň zachytává po včasném výběhu Bakkerův centr.
42'
Kroucený trestný kop od postranní čáry si našel na malém vápně Koki Mačida, hlavičkoval však temenem metr nad břevno.
41'
Diaby se provinil faulem na Adingru, který pronikal po levém křídle.
37'
Český reprezentant asistoval i u druhého gólu! Diaby vysunul Hložka z brejku na levé křídlo, letní posila ze Sparty posílá z prvního dotyku úžasný oblouček napříč vápnem přes hlavy stoperů a MITCHEL BAKKER z voleje propálil Morise pod tělem.
35'
Další nepříjemnost pro belgického vicemistra, lékař s masérem si sotva sedli a spěchají na hřiště ke zraněnému Nieuwkoopovi.
34'
Střídající Adingra nedosáhl na Bonifaceův vysoký nákop od levé lajny, který těsně před ním skočil do Hrádeckého rukavic.
32'
Nucené střídání v mužstvu Royale Union Saint-Gilloise:
ze hřiště po ošetření odkulhal Yorbe Vertessen, na jeho místo přichází Simon Adingra.
31'
Na hřišti je ošetřován Yorbe Vertessen.
29'
Amani prostrčil míč pěknou patičkou na Nieuwkoopa, který ale před sebe v pokutovém území pustil dvojici protihráčů a ti nechali míč doklouzat za čáru.
28'
Wirtz centroval do ohně, tam ve skrumáži vládli hlavičkáři ve žlutomodrém.
27'
Diaby opět prokázal rychlost i důraz a získal pro hosty další roh.
25'
Frimpong vyrážel z ofsajdu, nepřímý kop rozehraje domácí Mačida.
24'
Další ostrý zákrok je naopak pískán Vertessenovi, který u postranní čáry zajel do Hincapiého.
22'
Z hlediště zní opět pískot, když Tah žďuchnul do Vertessena a poslal ho bez povšimnutí rozhodčího k zemi. Navíc domácí reklamovali i Hrádeckého údajnou hru rukou mimo velké vápno, slovensko-finský brankář Bayeru však podle všeho zachytil míč přesně na velkém vápně.
21'
Bakker naznačil na levém křídle, že nemá komu přihrát, pak se ale prudkou kličkou uvolnil a poslal střílený centr, který nikdo ze spoluhráčů ve vápně nezasáhl.
19'
Wirtz ukázal i defenzivní schopnosti, když na pokutovém oblouku čistě zastavil Bonifaceův průnik.
17'
Diaby si nasprintoval na Wirtzovu kolmou přihrávku ze středového kruhu, v plné rychlosti jen otřel svou střelu z úhlu o boční síť.
15'
Wirtzův příliš slabě kopnutý roh domácí hlavičkáři bez potíží odvracejí.
14'
Hosté vybojovali z tlaku na pravém křídle další rohový kop.
11'
Vertessenův pád v šestnáctce k nelibosti většiny zaplněného stadiónu nepřiměl rozhodčího k odpískání penalty.
9'
Ani Leverkusen však ze svého úvodního rohu nic nevytěžil. Alespoň na rozdíl od žlutomodrých zůstává u míče.
8'
Roh se po necelé půlminutě bude kopat na opačné straně. Míč uzmul Frimpong, pelášil s ním přes celé hřiště a nebezpečný brejk zablokoval Amani.
7'
Boniface pronikal z levého kraje do šestnáctky Bayeru a jeho střílený centr srazil Tah na roh.
5'
Po faulu hostujícího Frimponga rozehrál bruselský kapitán Teuma trestný kop obloučkem, který skočil o zem přímo do Hrádeckého rukavic.
4'
Domácí se snaží rychle oklepat a podnikli první vážnější útočný výpad. Bonifacovu střelu však zablokoval ještě před velkým vápnem Tapsoba.
2'
Veškeré taktické plány bruselského klubu naboural v 66. vteřině MOUSSA DIABY! Domácí pod tlakem chybovali v rozehrávce, Adam Hložek se skvěle zorientoval a předložil malijsko-francouzskému křídelníkovi, který kličkou obešel brankáře a z úhlu zavěsil.
1'
Saint-Gilloise nastupuje ve žlutých dresech a modrých trenýrkách, Leverkusen celý v červeném.

Royale Union Saint-Gilloise: Moris – Nieuwkoop, Kandouss, Burgess, Mačida – Lynen, Teuma (C), Lapoussin – Vertessen, Lazare, Boniface.
Náhradníci: Imbrechts, Fellous – Sykes, el-Azúzí, Puertas, Huygevelde, Adingra, Eckert, Nilsson, Terho.
Trenér: Geraerts

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Tapsoba, Tah, Hincapié – Frimpong, Amiri, Andrich, Bakker – Diaby, Hložek, Wirtz.
Náhradníci: Lomb, Pentz – Fosu-Mensah, Kossounou, Azhil, Bellarabi, Demirbay, Azmún, Adli.
Trenér: Alonso

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, del Palomar (ESP).
V Leverkusenu vedli hosté od 51. minuty, kdy se trefil Boniface, domácím zachraňoval remízu Wirtz v 82. minutě. Bylo to historicky první měření sil těchto soupeřů.
Royale Union Saint-Gilloise

Předměstský klub z Bruselu obsadil loni jako nováček senzační stříbrný stupínek v belgické lize a do evropských pohárů postoupil poprvé od roku 1960. Ani letos modrožlutí nic neslevili a kolo před koncem základní části jim v Jupiler Pro League patří opět druhá příčka jen dva body za vedoucím Genkem, když stejně jako jejich soupeř z předchozích šesti ligových zápasů ztratili body jen jednou remízou (a pětkrát vyhráli shodně 2:1).
V Evropské lize ovládli Belgičané skupinu, v níž jedinou porážku utrpěli od Unionu Berlín. S tím se pak podle prazvláštních pravidel utkali v osmifinále znovu a po remíze 3:3 venku ho přejeli doma 3:0. Nyní mají tedy na parketě dalšího bundesligového soupeře. Hrát by měli v plné síle.

Střelci: 15 – Boniface, 13 – Teuma, Adingra, 12 – Vanzeir*, 10 – Nilsson.
* v klubu již nepůsobí.
Bayer Leverkusen

Mužstvo českých reprezentantů Hložka a Schicka se úspěšnou šňůrou v bundeslize poprvé v sezóně vyhouplo na pohárové příčky, po pěti vítězstvích v řadě ovšem v neděli mezi evropským dvojzápasem remizovalo ve Wolfsburgu po nepříliš záživném průběhu bez branek, přestože se šance rodily pouze před domácí bránou.
Do Evropské ligy Bayer spadl po podzimu z Ligy mistrů, v níž obsadil třetí místo ve skupině. Na jaře postupně vyřadil po výsledních 2:3 doma a 3:2 venku na penalty Monaco a dvakrát 2:0 Ferencváros Budapešť.
Mimo hru je stále zraněný Schick a také záložník Aranguiz.

Střelci: 13 – Diaby, 8 – Frimpong, 5 – Hložek, Adli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.