Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Salcburk : AS Řím - 16. února 2023   18:45

Salcburk
Salcburk
88' Capaldo (Pavlović)
1:0
(0:0)
AS Řím
AS Řím
Salcburk
Köhn – Dedić, Solet, Pavlović, Ulmer (C) – Capaldo, Gourna-Douath, Seiwald – Sučić (83. Gloukh) – Fernando (60. Adamu), Okafor (83. Koïta).
Walke, Stejskal – Van der Brempt, Onguéné, Baidoo, Amankwah, Bernardo, Kjaergaard, Šeško.
Nyberg – Beigi, Söderqvist (SWE)
Red Bull Arena, Salzburg
29 520 diváků
AS Řím
Patrício – El Shaarawy, Smalling, Ibañez, Mancini, Zalewski – Pellegrini (C) (74. Wijnaldum), Matić, Cristante, Dybala (46. Çelik) – Abraham (74. Belotti).
Boer, Svilar – Karsdorp, Llorente, Ma. Camara, Kumbulla, Spinazzola, Bove, Volpato.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:10.
Druhá půle se hrála rovněž hodně dlouho bez gólů, šancí nebylo mnoho, ovšem především hosté se pak dostali do jedné, která volala po gólu, ale podobně jako v prvním poločase, i tentokrát doplatili na špatnou koncovku a přišel trest. Domácí se z ojedinělé možnosti prosadili v samém závěru a půjdou v o něco lepším výchozím postavení do odvety, avšak na horké italské půdě je nečeká nic snadného.
90+5'
90+4'
Žlutá karta pro tým FC Red Bull Salzburg (Oscar Gloukh).
90+4'
Hosté budou ještě rozehrávat na útočné polovině, zřejmě jejich poslední příležitost v utkání.
90+2'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Roger Ibañez). Hráč italského celku pyká zřejmě za nesportovní chování.
90+2'
Hosté si rohový kop nevynutili, rozehrávat od brány bude gólman Salzburgu.
88'
Salzburg právě vstřelil branku!
No, jak jsem předvídal, nyní mohou hosté ještě o něco víc litovat nevyužité předchozí gólovky. Strahinja Pavlović poslal levačkou centr do vápna, kde se k hlavičce dostal nepokrytý NICOLÁS CAPALDO, míč poslal do země, od které se balón odrazil k pravé tyči hostující svatyně. Rui Patrício neměl nárok na něj dosáhnout.
87'
Nicolas Seiwald si zpracoval míč a zkoušel střelu z dálky, trefil však jen protihráče.
86'
Žlutá karta pro tým FC Red Bull Salzburg (Sékou Koïta). Druhý žlutý trest je nikoliv za faul, nýbrž za nemístné poznámky.
84'
Žlutá karta pro tým FC Red Bull Salzburg (Strahinja Pavlović).
83'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg:
ze hřiště odchází Noah Okafor, přichází Sékou Koïta.
83'
ze hřiště odchází Luka Sučić, přichází Oscar Gloukh.
81'
Po rohovém kopu hlavičkoval Chris Smalling a do zakončení se z bezprostřední blízkosti dostal Andrea Belotti, jehož nepříliš prudkou střelu dokázal s velkou dávkou štěstěny vytěsnit na břevno Philipp Köhn, jenž následně míč uklidil do rukavic. Štěstí stojí při Salzburgu, zatímco hosty mohou tyto nevyužité možnosti ještě mrzet.
80'
Na druhé straně přináší zblokovaný míč hostujícím hráčům rohový kop.
78'
Amar Dedić přihrávkou z pravé strany nedokázal najít žádného ze spoluhráčů, k balónu se dostal znovu a tak zkoušel střílet sám, ovšem ani v tomto případě neuspěl, jeho pokus zblokoval jeden z protihráčů.
76'
Chukwubuike Adamu končí po kontaktu s protihráčem na trávníku, ovšem žlutá karta dnes nebyla udělena ještě ani jediná.
74'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Georginio Wijnaldum,
ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Andrea Belotti.
73'
Bryan Cristante tečoval míč hlavou do boční části bližší tyče. Poté jen nevěřícně zíral.
72'
Dlouhý centr do vápna domácího celku šanci nepřinesl, po hlavičkované skončil míč v zámezí. Následuje ještě roh hostů.
70'
Tammy Abraham vyrazil s míčem do otevřené obrany rakouského celku, ovšem šanci si nevypracoal a o míč přišel.
68'
Salzburg nyní dlouho drží míč mezi středovým kruhem a svým pokutovým územím. Dopředu se jeho hráčům moc nechce.
66'
Nyní už Tammy Abraham spíná ruce marně, třetí roh v krátké době to nebude a o rozehrávku se postará Philipp Köhn.
65'
Vypadalo to, že Bryan Cristante byl tím, kdo se míče dotkl poslední, ovšem roh se bude opakovat.
64'
Hosté mohou po delší době více zahrozit, rozehrávat budou rohový kop.
61'
Chukwubuike Adamu se hned dostal do zakončení hlavou, ovšem nejen, že bránu netrefil, navíc stál v těsném ofsajdu.
60'
ze hřiště odchází Fernando, přichází Chukwubuike Adamu.
59'
Další nepřesný centr z hostující strany, Philipp Köhn zatím ve druhém dějství mnoho práce nemá.
57'
Hosté odvrací letící míč jen do autu, akce Salzburgu tak může pokračovat.
55'
Nicolás Capaldo střílel nepříjemně z dálky, jeho střela byla tečována hned dvěma hostujcími fotbalisty a doputovala těsně vedle levé tyče brány Říma.
53'
Rui Patrício chytá lehký míč do rukou a rozehrává směrem na pravou stranu.
50'
Fernando se chytil do ofsajdové pasti.
49'
Stephan El Shaarawy se dostal k centru v pokutovém území, kterým však žádného ze spoluhráčů nenašel.
46'
ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Zeki Çelik.
46'
První půle branku nenabídla, zpočátku se hrálo poměrně opatrně, ale postupně se diváci dočkali šancí. Především ta hostujícího mužstva ze závěru poločasu volala po gólu, ovšem Salzburg podržel výborným zákrokem Philipp Köhn.
45+3'
45+2'
Hra se odbývá daleko od obou branek, ani jeden z týmů už nechce připustit potíže.
45'
Domácí se dobrým napadáním málem dostali do šance, ovšem Noah Okafor špatným centrem odehrál míč do zámezí vedle vzdálenější tyče.
43'
Obrovská šance AS v závěru první půle. Tammy Abraham si obešel hezky protihráče, poté střílel levačkou z pravé strany a před sebou měl prakticky jen brankáře, ovšem právě ten jeho pokus ztlumil, poté jeden z hráčů Salzburgu zkoušel míč odkopnout, ovšem trefil se přímo do náruče gólmana. Nebylo to však bráno jako malá domů.
42'
Philipp Köhn s rozehrávkou příliš nepospíchá, míč hodně dlouho držel u kopačky, třebaže jeho tým by měl dnes využít domácí půdy.
40'
Nicola Zalewski hlavou raději odehrál míč do autu, čímž zbrzdil útočnou akci soupeře.
38'
Nyní už se však píáská, Amar Dedić byl tím, kdo se provinil nedovoleným zákrokem.
37'
Faulu na útočné straně se hosté nedovolali a musí hodně rychle zpátky.
36'
Nicolás Capaldo přihrával spíše na slepo, ovšem mohla z toho být slušná možnost, kdyby reakce Fernanda byla o trochu rychlejší.
34'
Fernando se před hranicí vápna skácel k zemi, faulu se ale nedovolal.
32'
Oumar Solet hodně tvrdě fauloval Pellegriniho, svému soupeři se poté omluvil.
32'
Po krátké pauze se může pokračovat, rozehrává Salzburg.
30'
Stephan El Shaarawy se s Abrahamem dostal do přečíslení, jenže přihrával příliš pozdě, pak přišel o míč a provinil se faulem. Je to však právě hostující dvaadevadesátka, která zůstává ležet na trávníku a spolu s ním i Abraham.
28'
Noah Okafor byl zcela jasně faulován, domácí však nerozehráli centrem do pokutového území, nýbrž rychle na krátko a hru nakonec přenesli na svou stranu.
27'
Nemanja Matić nyní pokazil přihrávku do vápna, do brejku vyráží domácí tým.
26'
Stephan El Shaarawy však prohrál souboj o míč a poté fauloval.
25'
Hráči mužstva z italského hlavního města mají nyní tlak a kombinují na útočné straně.
25'
Další rohový kop bude rozehrávat hostující celek.
24'
Stephan El Shaarawy dobře odcentroval do vápna, kde na úrovni penalty hlavičkoval Tammy Abraham, ovšem přímo do náruče Köhna.
23'
Oumar Solet odvrátil míč hlavou, následovaly dva střelecké pokusy hostů, ovšem ani jeden z nich se až k brankáři nedostal.
22'
A rohový kop si vyzkouší i italský mančaft.
21'
Nicolás Capaldo centroval z levé strany levačkou, míč však odehrál do míst, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů a ten nakonec doputoval k Patríciovi, jenž snadno zasáhl.
20'
Míč skončil v pokutovém území, kde Amar Dedić zahrál rukou a poté byl ještě Stephan El Shaarawy faulován.
19'
Rohový kop nyní rozehraje Red Bull.
17'
Stephan El Shaarawy se snažil protlačit do zakončení, dostal se až do malého vápna, kde o balón přišel a Philipp Köhn jej rychle sebral do rukou.
16'
Centrovaný míč si to směřoval do pokutového území, kde se snažil hlavičkovat Fernando, to se mu ovšem nepovedlo.
16'
Další standardka pro rakouský tým, v tomto případě na soupeřově polovině.
14'
Tvrdý pokus jednoho z domácích fotbalistů byl zblokován obranou italského mužstva, Rui Patrício sice padl k zemi, ovšem zasahovat nakonec nemusel.
12'
Hosté po špatné rozehrávce přichází o míč, Salzburg bude vhazovat na útočné polovině.
10'
Noah Okafor vyslal na bránu soupeře slušnou střelu pravačkou před hranicí vápna, ovšem míč letí kousek nad břevno. Lépe zamířit a mohlo to být pro domácí nadějné.
8'
Nicolás Capaldo to zkusil z dálky, jeho přízemní střelu do vzdálenějšího dolního rohu však včasným pádem na trávník zneškodnil gólman hostů.
8'
Luka Sučić to zkoušel podruhé, ovšem i v tomto případě letí míč vysoko nad.
7'
Roger Ibañez si míč u postranní čáry na své půli špatně zpracoval, ten mu tak utekl za lajnu.
5'
Luka Sučić brankáře hostů neprověřil, míč letí pouze do zámezí.
4'
Další faul, opět ze strany AS a domácí budou rozehrávat od středového kruhu. Zatím jsme žádnou byť větší možnost neviděli.
1'
První faul utkání, provinil se hostující tým a rozehrávat bude rakouský celek.
1'
Před zápasem tu máme ještě minutu ticha za oběti zemětřesní v Turecku a Sýrii.

FC Red Bull Salzburg: Köhn – Dedić, Solet, Pavlović, Ulmer (C) – Capaldo, Gourna-Douath, Seiwald – Sučić – Fernando, Okafor.
Náhradníci: Walke, Stejskal – Van der Brempt, Onguéné, Baidoo, Amankwah, Gloukh, Bernardo, Kjaergaard, Adamu, Koïta, Šeško.
Trenér: M. Jaissle

AS Řím: Patrício – El Shaarawy, Smalling, Ibañez, Mancini, Zalewski – Pellegrini (C), Matić, Cristante, Dybala – Abraham.
Náhradníci: Boer, Svilar – Karsdorp, Llorente, Çelik, Ma. Camara, Kumbulla, Spinazzola, Wijnaldum, Bove, Volpato, Belotti.
Trenér: J. Mourinho.

Rozhodčí: G. Nyberg – M. Beigi, A. Söderqvist.
Vzájemné zápasy

V této kolonce bychom záznam hledali marně, soupeři se tak dnes utkají poprvé.
AS Řím

Italský mančaft skončil ve skupině C EL na druhé pozici s 10 body, první Betis, jenž byl o šest bodů lepší, se kvalifikoval rovnou do osmifinále. Tým z hlavního města kromě něj narazil ještě na bulharský Ludogorec a finský HJK, celkem dosáhl tří výher, jedné remízy a dvou porážek, střelecky se mu dařilo, když dosáhl na jedenáct gólů, o čtyři méně jich inkasoval.
V Serii A patří svěřencům José Mourinha čtvrté místo, které znamená Ligu mistrů, ovšem před šestým Laziem mají jen dvoubodový náskok. V generálce na dnešek remizovali v Lecce s tamním celkem 1:1.
Argentinec Paulo Dybala je s osmi zásahy v čele střelců svého mužstva.
Red Bull Salzburg

Rakouský tým se do vyřazovací fáze EL dostal díky třetí příčce ve skupině E Ligy mistrů, kde se utkal s Chelsea, AC Milán a Dinamem Záhřeb. Právě na jeho úkor postoupil alespoň do tohoto play-off, neboť v důležitém vzájemném souboji chorvatský tým porazil 1:0, což bylo jeho jediné vítězství ve skupině, k tomu přidal tři remízy a dvě porážky. Střelecky se mu moc nedařilo, skóroval jen v pěti případech, zato devět gólů inkasoval.
V rakouské lize se Mozartovu městu daří, pobývá na první příčce s náskokem šesti bodů před Sturmem Graz a čtyřzápasovou vítěznou šňůrou.
Domácí hráč Junior Adamu a Švýcar Noah Okafor jsou se sedmi góly v čele tabulky střelců mužstva a na ně bude bohatý tým jistě hodně spoléhat.
Krásný dobrý den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Nejen Liga mistrů, ale i Evropská liga má na programu první zápasy vyřazovacích bojů, na řadu přijde 1/16 finále. Čeká nás jich velká porce, v tomto přenosu budeme sledovat rakousko-italský souboj mezi Salzburgem a AS Řím. Očekává se vyrovnaný souboj a je velmi těžké tipovat vítěze.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.