Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ajax : Brighton - 9. listopadu 2023   18:45

Ajax
Ajax
0:2
(0:1)
Brighton
Brighton
15' Fati  (Adingra) • 53' Adingra  (Fati)
Ajax
Ramaj – Gaaei (57. Sosa), Rensch (78. Mikautadze), Šutalo, Hato – Vos (73. Tahirović), Hlynsson (57. Borges), Taylor (47. Akpom) – Berghuis, Brobbey, Bergwijn (C).
Setford, Pasveer – Ávila, Salah-Eddine, Medić, Godts.
Dabanović – Todorović, Jovanović
Johan Cruijff Arena, Amsterdam
Brighton
Verbruggen – Milner (8. Gilmour), van Hecke, Dunk (C) (46. Igor), Veltman – Dahoud (65. Estupiñán, 77. Baleba), Groß – Adingra, Fati (65. Ferguson), Mitoma – Pedro.
McGill, Steele – Webster, Buonanotte, Hinshelwood, Duffus, Lallana.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 9:12.
Druhá půle nám přinesla téměř stejný fotbal, který jsme viděli v první polovině. Hosté byli hodně na balónu, předváděli parádní kombinace. Naopak u domácích to bylo trápení a křeč, a to zejména v koncovce. Brighton se do dalších zápasů povzbudil výhrou, zatímco u Ajaxu po dvou posledních výhrách v domácí soutěži to vypadá, že jsou opět mimo formu. Také si nejspíše nezahrají jarní část evropských pohárů. Jinak je určitě důležite vyzdvyhnout dnešní výkon Simona Adingry a Ansu Fatiho, tahle dvojka dnes fugovala na jedničku a uvidíme, zda to tak bude i v dalších zápasech.
90+4'
90+3'
Roh se jim nepovedl, a tak branka hostu je opět daleko od nebezpečí.
90+3'
Hosté budou mít nejspíše poslední příležitost skórovat, a to z rohového kopu.
90+2'
Rozehra proběhla na krátko. Je zjevné, že hosté nikam nespěchají.
90+2'
Navíc hosté budou zahrávat roh.
90+1'
Ajax drží míč a má už jen poslední 3 minuty na to, aby vstřelil 2 branky. To se zdá jako hodně nepravděpodobné.
89'
Další skvělou akci vymysleli domácí fotbalisté, k zakončení se ovšem žádný z nich nedostal. Mič opět jen projel celým pokutovým uzemím bez jediného dotyku.
87'
Tentokrát se nepříjemným zákrokem prezentoval domácí hráč Baleba, dal tak hostům možnost pozdržet hru a také držet míč.
85'
Skvěle zapracoval Adingra, aby získal balón, ale nakonec byl jeho zákrok vyhodnocen jak nedovolený, hráči Ajaxu se tak dostanou k balónu.
83'
Hráči Ajaxu se v posledních minutách dostali do spousty šancí, ale jejich zakončení není vůbec přesné, a tak zatím góm nevstřelili.
81'
Další obrovská šance na straně Ajaxu, prudkou střelu zneškodnil skvěle postavený Verbruggen.
78'
Ajax sahá po dalším střídání odchází Rensch a nahrazuje ho Mikautadze.
77'
Estupiñán se na hřisti moc neohřál a vlivem zranění opouští hřistě, nahrazuje jej Baleba.
77'
Obrovskou šanci měl Ajax. Brobbey střílel, ale netrefil branku a dobíhající hráč míč nestihl.
76'
Ošetřován je jeden z hráču hostujícího celku.
74'
Obrovskou šanci měl Brobbey, který se dostal k míči ve vápně a vysřelil prudkou střelu. Nakone ale trefil tyč, následně se míč projel po brakové čáře trefil druhou tyč, a tam už stál Veltman a míč odkopl do bezpečí.
73'
V zápase pro dnešek končí Silvano Cliff Robbie Vos, nahrazuje ho Benjamin Tahirovič.
72'
Výborný centr poslal do vápna Hato, míč ale výborně odehrál Estupiñán.
71'
Ajax zahrával rohový kop, ale míč prošel celé vápno a nikdo se ho ani nedotkl. To znamená, že žádné nebezpečí pro branku hostů nehrozí.
70'
van Hecke právě obdržel žlutou kartu za nepříjemný zákrok na domácího fotbalistu. Výborně situaci uklidnil hlavní sudí.
68'
Průnikovou přihrávku poslal Estupiñán na Mitomu, ten s trochou stěstí prošel až do vápna, jenže jeho zakončení šlo úplně mimo brankovou konstrukci.
65'
Dále také hru opouští dnes skvěle hrající Ansu Fati a na jeho místo přijde Evan Ferguson.
65'
Další střídání ze strany hostů, hřiště opouští Dahoud a nahrazuje jej Estupiñán.
62'
V krásné šanci se ocitl Ansu Fati, který byl sám naproti domácímu brankáři. Ale dlouho si chytal střelu, a tak mu na poslední chvílí do rány strčil nohu Šutalo.
61'
Dva rohy rychle po sobě zahrávali teď hráči Brightonu. Ani jeden nebyl úspěšný.
60'
Nepřesný centr přiletěl od Adingry. Rozehry se ujímají domácí.
57'
Další odchází Hlynsson a přichází Borges .
57'
Dvojté střídání je tu první odchází Gaaei nahrazuje jej Borna Sosa.
55'
Vypadá to, že Ajax bude sahat po dvojtém střídání.
53'
Brighton dává gól!
Tak i SIMON ADINGRA se dočkal a k dosavadnímu výbornému výkonu si připisuje i branku. Tentokrát mu asistoval Ansu Fati, takže si to hezky oba hráči vyměnili.
52'
Joao Pedro si krásně poradil a vytvořil vlastní individuální akcí, kdy se dostal až k zakončení. Tam ale scházela přesnost, protože Joao Pedro trefil jen branku z druhé strany.
51'
K odraženému balónu se ve vápně dostal Simon Adingra, ale míč se mu zamotal pod nohama.
49'
Na trávníku se ocitl po souboji s Mitomou Anton Gaaei, nic vážného to není, protože je už na nohou a pokračuje ve hře.
48'
Brighton i na začátku druhé půle předvádí vynikající kombinační hru, Ajax se snaží vysoko napadat. Ale rychlost hostujících hráčů nestíhá.
47'
Střídání provedl také Ajax, do druhého poločasu již nezasáhne Kenneth Taylor, který je nahrazen Chubou Akpomem.
46'
Tak i Lewis Dunk nenastoupí do druhé půle kvůli zranění.
46'
Trápení domácího celku pokračuje i na evropské půdě, za celý poločas si tak hráči Ajaxu Amsterdam nic nevytvořili a jde vidět, že jsou tím hodně frustrovaní. Naopak hostující fotbalisté si hrají svoji hru dali gól a výborně čtou soupeřovu hru. To jim zatím vychází a uvidíme, co si oba týmy přinesou do druhé půle.
45'
45+3'
Hosté zahrávají další roh. Ze kterého nic nebylo, a to bude nejspíše to poslední, co uvidíme v prvním poločase.
45+2'
Roh byl odvrácen. Domácí budou rozehrávat.
45+2'
Po krásné přihrávce se dostal do zakončení Simon Adingra, toho ale vychytal Ramaj. Hosté zahrávají roh.
45'
Spoustu nepřesností předvádí Ajax. Teď z toho pramenil centr do vápna z nohy Veltmana. Míč si ale nikdo nenašel.
44'
Hra opět běží a Dunk je zpět ve hře.
43'
Ošetřován je momentálně Lewis Dunk, který nejspíš natáhl stehení sval.
41'
Ajax má pasáž, kdy hodně drží balón, v tomto případě se ovšem hostující fotbalisté stáhnou do hlubokého bloku a Ajax tak kombinuje jen na vlastní polovině.
39'
Ke krásné přihrávce se málem dostal Joao Pedro, tentokrát se výborným zákrokem prezentoval Hato.
37'
Hra obrovsky začíná nabírat na tempu a hlavně na tvrdosti soubojů, které hlavní rozhodčí hodně pouští. To se nelíbí zejméná domácím.
36'
Menší záblesk naděje ukázali hráči Ajaxu, k centru do vápna se ale žádný útočník nedostal.
35'
Joao Pedro zkoušel individuální akci a dostal se až k zakončení, to šlo ale vysoko nad branku.
34'
Za zákrok rukou do obličeje dostal Joao Pedro žlutou kartu.
32'
Teď proběhly dva tvrdé zákroky, jeden ve vápně hostů a druhý následoval hned potom na středu hřiště.
31'
Další kontroverzní výrok rozhodčího, který nepíská ani druhou hru rukou. Narozdíl od prvního zákroku tato ruka byla naprosto zjevná.
30'
Domácím fotbalistů se zatím nedaří vůbec nic, hráči Brightonu jsou vždy o krok dříve u balónu a vyborně čtou soupeřovu hru.
28'
Domácí hráči jsou hodně podráždění a ostře se vyjadřují na adresu hlavního sudího. Ten zatím nesáhl pro žádnou kartu. Je ale možné, že to nebude trvat dlouho.
26'
Opět obrovská chyba v zadních řadách Ajaxu. K míči se na dluohou nohu dostal Joao Pedro. Míč ale jen lehce pozvednul a poté narazil do Ramaje.
24'
Krásné kombinace ukazují hráči z Brightonu, ale nemůžou najít uličku, kudy by se dalo dostat k brance domácího Ajaxu.
22'
Naprosto zbytečným faulem se teď prezentoval Brobbey a hosté jsou tak u balónu.
19'
Opět vystihnutá přihrávka ze strany hostujícího celku a opět akce jako přes kopírku, kdy tentokrát Gross posílal Adingru do uníku, ten ale míč nezastihl a domací si tak mohou oddechnout.
17'
Teď ale velké zamatky Brightonu ve vlastní šestnáctce. Domácí se navíc dožadují rohu, ten ale podle rozhodčích nebyl a hosté se tak ujímají rozehry.
15'
Krásnou akci předvedli hostující hráči, kdy Simon Adingra vystihl přihrávku domácích fotbalistů, nahrál ANSUOVI FATIMU, a ten nekompromisně zakončil do protipohybu brankaře.
13'
Hlynsson vyzkoušel střelu z dálky. Ale to pro hostujícího golmana nebyl vůbec žádný problém.
11'
Krásnou průnikovou přihrávku poslal Berghuis na Brobbeyho, ale skvěle se vrátil Mitoma. Domácí hráči poté reklamovali Mitomovu ruku, ale rozhodčí nechal hru běžet dále.
10'
Hráči Brightonu se snažili rozjet rychlou akci, bohuželi Mitoma si míč moc předkopl a ten skončil v zámezí.
8'
Tak nakonec James Milner není schopen dále pokračovat, a tak přichází do hry Billy Giilmour.
8'
James Milner je zpět ve hře.
7'
Hra již byla obnovena a Milner se nejspíše do hry brzo vrátí.
5'
Teď je na trávní James Milner, který vypadá na to, že si přivodil nějaké svalové zranění a uvidímě jestli bude schopen pokračovat ve hře.
4'
První střelu zápasu vyslal Berghruis. Střela byla hodně prudká, ale z velkého úhlu. Hostující golman Verbruggen si s tím poradil.
3'
Na trávníku uprostřed hřiště se teď ocitl domácí hráč, protože došlo ke střetu s hostujícím Mitomou.
2'
Hosté zatím domácí nepustili k balónu. A snaží se prokombinovat k brance.
1'
Hráči Brightonu zahájili dnešní utkání.
1'

Ajax Amsterdam: Ramaj – Gaaei, Rensch, Šutalo, Hato – Vos, Hlynsson, Taylor – Berghuis, Brobbey, Bergwijn (C).
Náhradníci: Setford, Pasveer – Ávila, Salah-Eddine, Sosa, Medić, Godts, Tahirović, Akpom, Borges, Mikautadze.
Trenér: van 't Schip

Brighton & Hove Albion: Verbruggen – Milner, van Hecke, Dunk (C), Veltman – Dahoud, Groß – Adingra, Fati, Mitoma – Pedro.
Náhradníci: McGill, Steele – Estupiñán, Igor, Webster, Buonanotte, Hinshelwood, Gilmour, Baleba, Ferguson, Duffus, Lallana.
Trenér: De Zebri

Rozhodčí: Dabanović – Todorović, Jovanović.
Brighton & Hove Albion

Brightonu se na domácí scéně v Premier Lague v poslední době úplně nedaří a přišli o svoji dobrou formu ze začátku sezony. V jejich premiéře na evropské scéně se jim poměrně daří a jsou se 4 body na 3 místě. To je ale jen kvůli rozdílu ve skóre. V tomto zápase bude určitě zajímavé sledovat Joaa Pedra, který je na v tabulce střelcu na děleném 1 místě se 4 góly.
Ajax Amsterdam

Ajaxu se v letošní sezoně hodně nedaří oproti sezonám minulým. V domácí soutěži místo toho, aby bojovali o top 4, tak bojují na sestupových příčkách.
To samé platí pro Evropskou ligu, kdy je Ajax se 2 body na nepostupové příčce, takže je dost možné, že si Ajax nezahraje ani jarní část Evropské ligy. Určitě bude zajímavé, jak se hráči Ajaxu popasují s tímto zápasem, který hrají na domácí půdě a musí ho vyhrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.