Je dobojováno! Ačkoliv měla Mladá Boleslav zápas nadějně rozehraný, se severským soupeřem nakonec padla v poměru 1:2. Na branku Bartla z 39. minuty ještě před přestávkou odpověděl Sørum, domácí si sice na začátku druhého poločasu vytvořili spoustu slibných šancí, nevyužili však ani jednu a iniciativu postupně přebíral Strømsgodset. Hosté se navíc v 85. minutě díky Jradimu ujali vedení, do odvety hrané na umělé trávě v Drammenu si tak vytvořili velmi slibnou pozici. Z mé strany je to pro dnešek vše, příště na počtenou!
90+4
90+4
Zdá se, že je hotovo, míč je až u Veselovského.
90+3
Právě Fossum nyní rozehrával volný přímý kop, jenže Norové nic nevymýšleli a soustředili se jen na natahování času.
90+2
Zatím tomu nic nenasvědčuje, jelikož míč je na kopačce Ivera Fossuma, jenž zakládá další rychlý protiútok.
90+1
Nad základní časový rámec nastavil sudí čtyři minuty. Podaří se Mladé Boleslavi vyrovnat?
90
Lukáš Magera se mohl stát hrdinou, ale jeho ránu z hranice šestnáctky jeden z hostujících obránců na poslední chvíli zblokoval!
90
Už se rozběhla poslední minuta základního časového rámce, Valsvik v rámci šetření času zakopl míč až na tribunu.
89
Z něj však žádná šance nepramenila a Mohammed Abu douhým nákopem až k Veselovskému osvobozuje norský tým. Tohle Strømsgodsetu bohatě stačí.
88
Zahustelův centr byl zblokován, domácí budou zahrávat rohový kop!
88
John Beaton trestá prakticky každý nedovolený zákrok, žlutou kartou nyní "ocenil" faul Lukáše Magery.
87
Do konce už zbývá jen zhruba pět minut, hosté s autovým vhazováním pochopitelně hodně otálejí.
85
Strømsgodset právě vstřelil branku!
To je hodně nepříjemné, hosté pět minut před koncem otáčejí skóre ve svůj prospěch! Z hranice šestnáctky vypálil BASSEL JRADI a Veselovský na míč dosáhnout nemohl!
84
Hosté naposledy střídají, místo Storflora nastupuje Flamur Kastrati.
84
Další žlutou kartu dostává mladoboleslavský Gaston Mendy.
82
Zahustel centroval z pravé strany a Bugge Pettersen zaváhal a letící míč nezachytil, ani jeden z boleslavských však nedokázal zakončit.
81
Sudí odpískal domácím milimetrový ofsajd, což se mladoboleslavským příznivcům samozřejmě vůbec nelíbí a dávají to hlasitě najevo. Do konce zbývá nějakých deset minut a Norové už zdržují, co to jde.
80
Magera reklamuje ruku soupeře ve vápně, hra však plyne dál.
80
Ani jeden z hráčů v bílých dresech však nedokázal procedit míč za ležícího Buggeho Pettersena, gólman Strømsgodsetu poté míč zalehl.
79
Štohanzl zvládl svůj první dotek s balonem na výbornou a vybojoval rohový kop.
78
Dnešnímu utkání přihlíží v Adidas Aréně 4756 diváků.
77
Mladá Boleslav naposledy střídá, ze hřiště odchází Klobása, jehož nahrazuje Jan Štohanzl.
76
Exekuce následného přímého kopu se ujal Thomas Olsen a Veselovský měl co dělat, aby jeho ránu vytěsnil na roh!
75
Antonín Křapka zatáhl za záchrannou brzdu a stáhl hostujícího hráče k zemi – žlutá karta.
75
Mladá Boleslav má problém už s pouhým přechodem na útočnou polovinu, Norové jsou v posledních minutách jednoznačně lepším týmem.
74
Radův pas do šestnáctky zamýšleného adresáta nenašel, hosté zakládají další rychlou protiakci.
72
Nevysoký Klobása nemá šanci se proti mohutným hostujícím stoperům prosadit, mladoboleslavský odchovanec jen bezmocně běhá bez míče.
71
Boleslav v posledních minutách není lepším týmem, ba naopak. Strømsgodset bude zahrávat rohový kop.
70
Domácí kapitán Jan Kysela je za faul ve středu hřiště potrestán žlutou kartou.
70
Norové jsou skvěle kondičně vybaveni, Stanislav Klobása byl nyní předstihnut v rychlostním minisouboji s Valsvikem.
69
Jasmin Ščuk elegantní patičkou zkusil uvolnit Čermáka, ten se však přes přesilu hráčů v modrých dresech k míči neprobil.
69
Křapka propadl v souboji s Olsenem, svou chybu ale napravil a hostujícího fotbalistu nakonec odstavil od míče.
68
...který vypadal hodně nebezpečně, Gustav Wikheim však v plné rychlosti napálil jen prvního hráče před sebou.
67
Čermák si neporadil s Vilsvikem, hosté vyrážejí do rychlého protiútoku,...
66
Na Křapkův povedený centr si vyskočil drobný Stanislav Klobása, po vzdušném souboji s nímž paradoxně upadl obrovitý Gustav Valsvik. Podle hlavního arbitra se jednalo o faul boleslavského forvarda.
65
Lukáš Magera krátce po svém příchodu k utkání upadl ve vápně, John Beaton ale zůstává ledově klidný.
64
Avizované střídání konečně přišlo: Daniela Bartla nahrazuje Aleš Čermák, posila z pražské Sparty. Hřiště opouští také Jan Chramosta, místo nějž nastupuje zkušený šutér Lukáš Magera.
64
63
Zahustel byl v nadějném náběhu předstižen Mounirem Hamoudem, domácí budou mít k dispozici alespoň autové vhazování.
62
Karel Jarolím stále důvěřuje své základní jedenáctce – včetně lehce indisponovaného Bartla.
61
A Vaagan Moen střídá, jeho místo zaujímá Bassel Jradi.
61
Pozor na to! První dva pokusy Vaagana Moena byly zblokovány, ten třetí mířil těsně vedle!
60
Hostující vousáč Hamoud stál na začátku akce, která ztroskotala na boleslavském režisérovi Jasminu Ščukovi.
59
Daniel Bartl dobrou minutu ležel na trávníku a nevypadá to, že je schopen pokračovat ve hře. Kulhající Bartl nejspíš co nevidět bude vystřídán.
57
Klobása posunul míč na Bartla, jenž byl v ideální střelecké pozici, avšak boleslavský křídelník zazmatkoval a jeho projektil přišel s křížkem po funuse, kdy už norská obrana byla zkonsolidovaná.
56
Nyní však hosté zničehonic málem udeřili! Gustav Wikheim se jako slepý k houslím dostal k míči v šestnáctce a z bezprostřední blízkosti pálil těsně vedle!
55
Ke slovu se přihlásila další hluchá pasáž, ani jeden tým není schopen kloudně rozehrát.
54
Mladá Boleslav je mnohem nebezpečnější než v první půli, což nyní jen potvrdila další rána Jana Chramosty, s níž si Bugge Pettersen s vypětím všech sil poradil!
53
Strømsgodset poprvé střídá, Thomas Olsen jde na plac na místo jediného hostujícího střelce Thomase Søruma.
52
O dost nebezpečněji vypadala nenápadná rána Jakuba Rady, Bugge Pettersen zůstal stát jako přikovaný a stáli při něm všichni svatí, poněvadž míč jen o centimetry minul levou tyč!
51
Gustav Wikheim nabral solidní rychlost a obdržel na levém křídle přesný míč, ale to bylo z jeho strany tak všechno.
50
Zahustel s Radou obehráli Abua, jenže Stanislav Klobása poté v souboji jeden na jednoho upadl, u míče jsou tak hosté.
49
Za autovou čarou už se rozvcvičují tři boleslavští hráči: Aleš Čermák, Lukáš Magera a Jan Štohanzl. Ti společně s diváky v Adidas Aréně přihlížejí tlaku domácího celku. Chramosta nyní dokonce vypálil, ale trefil jen prvního hráče před sebou.
48
Mohammed Abu evidentně vykopával míč ze zámezí, sudí nyní Boleslavi upřel rohový kop. O tom není sporu.
47
Sudí domlouvá Jakubu Radovi, který to nyní přehnal s agresivitou. Hosté mají k dispozici autové vhazování.
46
Ščuk hezky uvolnil Chramostu, ten se však neodvážil vystřelit a radši zvolil přihrávku. Míč se dostal na pravou stranu ke Kyselovi, ten však nedokázal odcentrovat.
46
Nijak světoborně. Jeden z domácích se dopustil útočného faulu, a tak skotský sudí John Beaton první půli ukončil. Boleslav je zatím jednoznačně lepším týmem, což se ve 39. minutě promítlo i ve skóre – to se totiž krásnou dalekonosnou ranou prosadil Bartl. Strømsgodset však o pět minut později díky Sørumovi vyrovnal a jak velí pohárová matematika, výsledek 1:1 vyhovuje spíše hostům. Jak se bude zápas vyvíjet dál? Sledujte onlajny, pokračujeme už ve 20:02!
45+1
45+1
Ještě je tu jeden rohový kop pro Boleslav, jak s ním Středočeši naloží?
45
Nad rámec prvního poločasu se nastavuje jedna minuta!
44
Je vyrovnáno! Hosté to stihli ještě před přestávkou. Boleslavská defenzíva jaksi pozapomněla na THOMASE SORUMA, který měl dostatek času a prostoru na to, aby vypálil. To také provedl a jeho projektil se o levou tyč odrazil do sítě. Veselovský byl bez šance.
43
Do konce první půle zbývají zhruba tři minuty, fronta na pivo a klobásu v bufetu za mými zády se již začíná prodlužovat.
42
Fossum si nebezpečně nabíhal na Storflorův centr, ve vzduchu věak zaúřadoval Jan Kysela a odhlavičkoval kulatý nesmysl do autu.
41
Tak tohle je velmi důležitý gól, domácí však mají před sebou další, minimálně stejně těžký úkol: neinkasovat!
39
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Ou, to byla neskutečná rána! Tísněný DANIEL BARTL vypálil z dobrých dvaceti metrů a ačkoliv to zprvu vypadalo, že si míč cestu mezi tři tyče nenajde, Bartl jej trefil tak šikovně, že ve vzduchu změnil trajektorii a zaplaval za záda bezmocného Buggeho Pettersena!
38
Bartl ukázkově uvolnil Chramostu, ten se však unáhlil a vypálil přímo do míst, kde stál hostující brankář!
37
Mounir Hamoud nevěděl, co s míčem vymyslet, a tak jednoduše vypálil. Nápad to – vzhledem k tomu, že Veselovský si povážlivě vyběhl – nebyl špatný, jenomže Hamoudova střela byla nepřesná. Velmi nepřesná.
36
Už už to vypadalo, že by Chramosta mohl mířit sám vstříc Buggemu Pettersenovi, jenže při zpracování uklouzl. Škoda.
35
Domácí defenzíva chybovala a Vilsvik našel ve vápně úplně volného Storflora, jehož přízemní ránu Veselovský na poslední chvíli vykopl!
34
Riskující Mendy jen tak tak procedil míč na Kyselovu kopačku, domácí kapitán se poté míče nepochopitelně zbavil.
33
Následný centr do vápna boleslavská defenzíva odhlavičkovala do autu, poté se Norové sami připravili o míč.
32
Vaagan Moen upadl po souboji s Gastonem Mendym, podle sudího se jednalo o faul. Skotský sudí měl nejspíše pravdu, hostující záložník však pádu dost přidal.
31
Asi jsem to zakřikl, poněvadž Jasmin Ščuk se znenadání ocitl osamocený ve vápně, hlavičkoval však přímo do připraveného gólmana Strømsgodsetu!
30
Ke slovu se přihlásila hlušší pasáž hry, Boleslav už není tak aktivní a hosté se stále jen brání.
28
Wikheim se prokličkoval až na úroveň brankové čáry, odkud vyslal notně přetažený centr. Míč končí v zámezí, Veselovský nemusel zasahovat.
28
Wikheim se chytil do ofsajdové pasti, míč k rozehrávce si bere Antonín Křapka.
27
Stadionem to jen zahučelo. Chramostovi chybělo pár centimetrů k tomu, aby ve vápně zachytil riskantní rozehrávku Espena Buggeho Pettersena.
26
Mendyho dlouhý nákop končí až u Buggeho Pettersena, hosté budou mít spoustu času na rozehrávku.
24
Klobása po pravém křídle zavezl míč dopředu a přesně našel Jakuba Radu, který se zasekávačkou zbavil bránícího hráče a vystřelil, jeho projektil však byl zblokován a brankář hostí si připsal rutinní zákrok.
23
Hráči Strømsgodsetu se po dlouhé odmlce podívali na útočnou polovinu a Veselovský musel být na pozoru. Pokus Vaagana Moena z hranice šestnáctky ale nebyl vůbec přesný.
22
Míč se znenadání odrazil k Jakubu Radovi, jenž se s tím nepáral a zkusil štěstí z nějakých dvaceti metrů, jeho neutěšená rána ale mířila příliš vysoko.
22
Norové jsou zatím v podstatě neškodní, Mladá Boleslav nyní bude zahrávat už svůj čtvrtý rohový kop.
20
Trma-vrma ve vápně Strømsgodsetu, jenže Chramosta ani Rada nedokázali propasírovat míč skrz hradbu těl v šestnáctce a dezorientovaného Buggeho Pettersena.
19
Klobása zkusil štěstí nenápadným pokusem zpoza šestnáctky, Bugge Pettersen však byl na svém místě.
18
Ačkoliv je Adidas Aréna velmi solidně zaplněná, panuje zde komorní atmosféra, kterou narušuje jen vytrvalé bubnování domácího kotle.
17
Následný průnikový pas vypadal poměrně nadějně, avšak hosté promptně odkopli míč zpět na polovinu Středočechů.
16
Stopeři Mladé Boleslavi si na úrovni půlící lajny donekonečna vyměnují přihrávky.
14
Wikheim to znovu zkoušel individuálně a probil se až do šestnáctky, ale jeho přízemní centr z ostrého úhlu odvrátil mladý stoper Křapka do bezpečí.
13
Wikheim se zasekávačkou zbavil Kysely, jeho další počínání už však tak úspěšné zdaleka nebylo, ba naopak – míč je v moci gólmana Veselovského.
12
Kysela si po pravé straně parádně naběhl na dlouhý centr, poté se však ukopl a s přetaženým míčem do vápna si norská defenzíva poradila.
11
Veselovského odkop nebyl příliš přesvědčivý, z čehož pramení autové vhazování pro hosty.
10
Mendy odhlavičkoval kulatý nesmysl jen k Petteru Vaaganu Moenovi, hosté si však nerozuměli v kombinaci a poslali míč do zámezí.
8
Rada napravil Kúdelovu minelu ve středu hřiště, ale jeho následný pas už tak chvályhodný nebyl. Následovat bude odkop od strømgodsetské svatyně.
7
Boleslavští zahrávali dva rohové kopy v krátkém časovém sledu, ale ani jednou se do zakončení neprokousali.
6
Bugge Pettersen si poradil s nebezpečným centrem do vápna, skočil výše než Zahustel a vyboxoval míč do zámezí.
6
Valsvik pro jistotu odkopl míč do zámezí, převahu v držení míče má zatím jednoznačně domácí tým.
4
Veselovský musel řešit první ošemetnou situaci, slovenský gólman ve službách Mladé Boleslavi vyběhl mimo šestnáctku a odhlavičkoval míč do bezpečí před dobíhajícím Sørumem.
3
Jan Chramosta, navrátilec z plzeňské Viktorie, si poblíž půlící čáry došel pro faul – rozehrávka pro Boleslav.
2
Mladoboleslavští kombinují na útočné polovině, ale Norové je do střeleckých pozic nepouští.
1
Míč se hned v úvodu ocitl ve vápně Středočechů, domácí kapitán Kysela si však s dotírajícím Sørumem poradil.
1
Hráči obou týmů už jsou na hrací ploše, za chvilku začínáme!

FK Mladá Boleslav: Veselovský – Kysela "C", Křapka, Kúdela, Mendy – Ščuk, Rada – Zahustel, Chramosta, Bartl – Klobása. Trenér: Karel Jarolím.
Náhradníci: Šeda – Čermák, Bořil, Štohanzl, Magera, Šisler, Malpon

Strømsgodset IF: Bugge Pettersen "C" – Vilsvik, Høibräten, Valsvik, Hamoud – Vaagan Moen, Abu, Fossum – Storflor, Sørum, Wikheim. Trenér: Bjørn Petter Ingebretsen.
Náhradníci: Gundersen – Hanin, Jradi, Rønning, Kastrati, Olsen, Nguen

Rozhodčí: John Beaton – William Conquer, Graeme Stewart (Skotsko).
Na zápas mezi Mladou Boleslaví a Strømsgodsetem byla nominována trojice skotských rozhodčích, hlavním sudím bude pan John Beaton, jemuž budou na čarách asistovat William Conquer a Graeme Stewart. Čtvrtým arbitrem je jejich krajan Gavin Ross.
Středočeši vstoupí do zápasu bez dvou zraněných opor – Milana Baroše a Jiřího Skaláka. Pokud se potvrdí slova trenéra Karla Jarolíma z pondělní tiskové konference, mezi boleslavskými tyčemi se bude ohánět zkušený slovenský gólman Róbert Veselovský.
Pro norský celek půjde o jakési déjà vu, poněvadž už zkušenost s českým fotbalem mají. A to poměrně nedávnou. Před dvěma lety totiž Strømsgodset vypadl ve třetím předkole Evropské ligy s Jabloncem. Jak se mu po dvou letech povede o 50 kilometrů jižněji?
Norská nejvyšší fotbalová soutěž se hraje systémem jaro – podzim, a je tak v plném proudu. Strømsgodsetu patří průběžná pátá pozice. V sobotu tým, jenž vychoval supertalentovaného Martina Ödegaarda, zvítězil 2:1 na hřišti Lilleströmu. Drammenští se museli do druhého předkola probít dvojzápasem proti albánské Tiraně, kterou porazili 3:1 doma a 1:0 na horké balkánské půdě. Mladá Boleslav jakožto čtvrtý tým uplynulého ročníku Synot ligy byla nasazena rovnou do druhého předkola Evropské ligy.
Dobrý den! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání druhého předkola Evropské ligy, v němž FK Mladá Boleslav, jeden ze čtyř českých zástupců v pohárové Evropě, přivítá celek z norského města Drammen: Strømsgodset IF. Začínáme v 19 hodin, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.