Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Batumi : Jagiellonia - 29. června 2017   18:00

Batumi
Batumi
0:1
(0:0)
Jagiellonia
Jagiellonia
49' Sheridan
Batumi
Timofijev – Makharadze, Kvirkvelia, Partenadze, Tevdoradze (65. Tvildiani), Sukhiašvili – Grigalašvili (82. Martsvaladze), Tarkhnišvili – Kavtaradze (78. Gorelišvili), Shonia (C) – Kvasov. Trenér: Konstantin Frolov.
Erik Lambrechts – Jo de Weirdt, Karel De Rocker (všichni Belgie)
Tsentraluri, Kutaisi
Jagiellonia
Kelemen – Burliga, Tomelin, Runje, Tomasík (50. Sitya) – Chomčenovskij, Góralski, Romančuk (C), Černych (87. Mystkowski) – Novikovas (74. Sekulski) – Sheridan. Trenér: Ireneusz Mamrot.
Weglarz – Gordon, Sitya, Mystkowski, Szymonowicz, Szymanski, Sekulski.

Jagiellonia si zaslouženě připisuje důležité , byť hubené vítězství z horké gruzínské půdy v poměru 1:0. Její hráči spálili spoustu šancí a vyrovnávací gól Batumi padl z ofsajdu a nebyl uznán. Bojovnost a obětavost byla na domácí straně, fotbalový um a chytrost na straně hostí. Mějte hezký zbytek večera!
90+4'
90+4'
Vysoký míč po rohu byl odvrácen na další roh, ale ten již nebude rozehrán, jelikož hlavní sudí ukončuje zápas.
90+4'
Rohový kop pro domácí, poslední šance na vyrovnání.
90+3'
Za postrčení protihráče vidí žlutou kartu Lukasz Sekulski.
90+3'
Přímý kop pro Batumi.
90+2'
Střídající Sekulski netrefuje vůbec domácí branku.
90'
Przemyslaw Mystkowski také zblízka vidí kartu barvy žluté.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty.
88'
S důrazem to v útoku přehnal Cillian Sheridan aje potrestán žlutou kartou.
87'
Fjodor Černych končí, nahradí ho na poslední minutky Przemyslaw Mystkowski.
86'
Držení míče je možná překvapivě vyrovnané 50% na 50%.
86'
Góralski se směje, dobře ví, že si pomohl faulem.
85'
Míč končí u Timofijeva.
83'
Domácí obrana vysoký míč sice odvrátila, ale střela po odrazu ze střední vzdálenosti letěla jen těsně mimo.
82'
Elguja Grigalašvili je nahrazen útočníkem Otarem Martsvaladzem.
80'
Domácí kapitán v tuto chvíli neseřídil správně mířidla.
78'
Giorgi Kavtaradze má odmakáno, zahraje si i Michail Gorelišvili.
76'
Útok Batumi končí zblokovanou střelou a míčem za postranní čárou.
75'
Domácí sice dostali míč do sítě, ale z ofsajdu, takže branka nemůže platit!
74'
Arvydas Novikas opustí hřiště a jeho místo zaujme čerstvý Lukasz Sekulski.
73'
Giorgi Kavtaradze byl faulován.
72'
Patička hostujícího hráče spoluhráčům pořádně zavařila, ale domácí brejk nezvládli pokaženou finální nahrávkou do zámezí.
71'
Sheridanův centr byl sražen na rohový kop z pravé strany.
70'
Domácí hráč již míč na hrací ploše neudržel.
68'
Dato Kvirkvelia byl poslán nešetrně k zemi.
67'
Grigalašvili skvěle vyvážel míč, za záchranou brzdu byl nucen zatáhnout kapitán Taras Romančuk a vidí po zásluze žlutou kartu.
65'
Valerian Tevdoradze je nahrazen Archilem Tvildianim.
64'
Sheridan vyzval svého spoluhráče Arvydase Novikase skvělou nahrávkou ke zvýšení náskoku, ten však ve skluzu minul domácí branku!
64'
Rohový kop pro Bialystok z levé strany.
63'
Sheridan se sice vracel zpět, ale na vkus rozhodčího zřejmě velmi pomalu, tak mu byl odpískán ofsajd.
62'
Teimuraz Shonia to zkusil ze 40 metrů přímou střelou, ale ta letěla vysoko nad branku Kelemena!
61'
Domácí hráč musel být zastaven nedovoleně.
60'
Kelemen byl ošetřen a Jagielollonia Bialystok kontroluje hru.
59'
Domácí zhatili svou jakous takous útočnou akci ošklivým šlapákem na slovenského brankáře Kelemena.
59'
Pravidlo o ofsajdu tentokrát porušeno hostujícím celkem.
58'
Tarknišvilimu byl odpískán nedovolený zásah.
57'
Fjodor Černych šel sám na brankáře, netrefuje však zařízení a míč míří vedle branky!
56'
Shoniova střela ze střední vzdálenosti letěla příliš vysoko.
54'
Sheridan vybojoval míč, následnou skákavou střelu v poklidu lapil Timofijev.
53'
Centr byl odvrácen hlavičkujícím obráncem, Batumi je stále u míče.
52'
Batumi dostali hosty pod mírný tlak.
50'
Hosté musí střídat Piotr Tomasik dohrál, nahradí ho Guilherme Sitya.
49'
Jagiellonia právě vstřelila branku!
Po rohovém kopu se nejlépe zorientoval CILLIAN SHERIDAN a dostává hosty do vedení 0:1! Napravil tak své penaltové zaváhání.
47'
Aktivní hosté získali rohový kop, před rozehráním musí být ošetřen na hřišti Lukasz Burliga.
46'
Ačkoli v první půli žádná branka nepadla jasně lepší je polský celek Jagiellonia, který zahodil Sheridanem penaltu, tentýž hráč dal branku z ofsajdu ana konci první půli tutovku zahodil Novikovas. Na regulérní branku si musíme počkat do druhé půle, která začne cca v 19:02 hodin.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu nad rámec běžné hrací doby.
45'
Domácí hráči sportovně odevzdali míč.
44'
Po hlavičkovém osobním souboji musí být ošetřen na trávníku hostující Jacek Góralski.
42'
Rohový kop Jagiellonie byl odvrácen domácí obranou do bezpečí a vzápětí vidí žlutou kartu Valerian Tevdoradze .
41'
Arvydas Navikovas v akci 2 na 1 hamonil, nenahrál volnému spoluhráči, tak raději slabě vystřelil pouze do ležícího brankáře Timofijeva!
40'
Střela Mirzy Partenadzeho byla sražena na další rohový kop.
39'
Centr Dinama byl obránci sražen na rohový kop.
38'
Po osobním souboji se jen těžce zvedá z trávníku Góralski.
36'
Cillian Sheridan dokázal po rohovém kopu dostat z dorážky míč za záda Timofijeva, ale rozhodčí správně odhalili a odpískali jeho ofsajdové postavení, takže stav utkání je stále 0:0!
35'
Další rohový kop pro hostující tým.
35'
Domácí hráč to přehnal s důrazem a je mu odpískán faul.
33'
Jagiellonia v poklidu kombinuje s míčem na kopačkách kolem středového kruhu.
32'
Shonia si s míčem velmi rozumí, skvěle se zbavil dvou protivníků a vyslal svého spoluhráče do brejku, který ale rozhodčí vyhodnotili jako ofsajdový.
30'
Jacek Góralski za skluz na Grigališvkiliho vidí žluté napomenutí.
29'
Následný rychlý brejk Bialystoku byl zastaven čistým skluzem obránce, který velmi dobře zasáhla přerušil tak útok Jagiellonie.
28'
Kvirkelia se ocitl dle rozhodčích v ofsajdu.
27'
Rohový kop domácích nebyl zahrán tak, aby vzniklo nebezpečí pro Kelemena.
25'
Taras Romančuk po rohovém kopu akrobaticky střílí mimo.
24'
Lukasz Burliga byl faulován a následně Jagiellonia získala rohový kop.
22'
Novikovasova střela končí u Timofejeva.
21'
Elguja Grigalašvili fauloval Chomčenovského a vidí žlutou kartu.
20'
Rohový kop Dinama Batumi, který rozehrál Valerian Tevdoradze nic nepřinesl.
19'
Elguja Grigalašvili se ocitl v ofsajdové pasti.
18'
Cillian Sheridan byl faulován Borisem Makharadzem.
18'
Arvydas Novikovas se po rozehrání rohu dostal k zakončení, ale branku domácích míjí.
17'
Rohový kop pro hostující celek po chycené penaltě Timofejeva.
16'
Skvělý Anatolij Timofejev likviduje špatně kopnutý pokutový kop
Cilliana Sheridana!
16'
I přes protesty kapitána Shoniy byl nařízen pokutový kop, za faul Borise Makharadzeho na Jacka Góralského!
14'
Hosté se snaží o nátlakovou hru.
11'
Taras Romančuk fauloval domácího kapitána Teimuraze Shoniu – souboj kapitánů.
10'
Přesně nezamířil záložník Jagiellonie Fjodor Černych.
9'
Jacek Góralski je zatím velmi aktivní a připisuje si další střelecký pokus.
8'
Zblokovanou střelu kryje brankář Timofijev.
7'
První střelu na branku si připisuje hostující Jacek Góralski.
6'
Dmytro Chomčenovskij zahrává přímý kop.
5'
Boris Makharadze byl faulován Piotrem Tomasíkem.
3'
Sledujeme klidný začátek utkání, bez rizika pro obě branky.
2'
Valerian Tevdoradze nedovoleně fauloval Arvydase Novikovase.
1'
Oba celky jsou již na trávníku.
Do daleké Gruzie vážila dlouhou cestu početná skupina fanoušků polského klubu, která má již za sebou pochod městem.
Jagiellonia nastoupí v herní formaci 4 – 5 – 1 respektive 4 – 4 – 1 – 1. Domácí Dinamo bude hrát ve velmi defenzivním složení 5 – 4 – 1. Respekt před známějším soupeřem je znát.
V Kutaisi, kde se utkání odehraje (jelikož stadion v Batumi nesplňuje normy UEFA) je příjemných 25 stupňů. V pondělí zde mají dosáhnout teploty až ke 40 stupňům.

FC Dinamo Batumi: Timofijev – Makharadze, Kvirkvelia, Partenadze, Tevdoradze, Sukhiašvili – Grigalašvili, Tarkhnišvili – Kavtaradze, Shonia (C) – Kvasov. Trenér: Konstantin Frolov.
Náhradníci: Takidze – Varšanidze, Gogitidze, Gorelišvili, Tvildiani, Mgeladze, Martsvaladze.

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Tomelin, Runje, Tomasík – Chomčenovskij, Góralski, Romančuk (C), Černych – Novikovas – Sheridan. Trenér: Ireneusz Mamrot.
Náhradníci: Weglarz – Gordon, Sitya, Mystkowski, Szymonowicz, Szymanski, Sekulski.

Rozhodčí: Erik Lambrechts – Jo de Weirdt, Karel De Rocker (všichni Belgie).
Jagiellonia Bialystok šáhla ke změně trenéra, tým nově povede Ireneusz Mamrot.
Jagiellonia Bialystok příprava:
AEK Larnaca (Kypr) 0:1
Gorzow 6:0

Dinamo Batumi:

V probíhající sezóně domácí zaujímají v tabulce až 8. místo.

Batumi – Poti 0:0
Kutaisi – Batumi 1:0
Batumi – Saburtalo Tbilisi 0:1
Dinamo Tbilisi – Batumi 4:0
Shukura – Batumi 2:4
FC DINAMO BATUMI

Domácí gruzínský celek je vrstevníkem svého polského soupeře, jelikož fotbal spatřil světlo světa v Batumi v roce 1923.

Největší úspěchy:
2x – druhý v lize (1996 – 97, 2014 – 15)
1x – třetí v lize (1997 – 98)
1x – vítěz domácího poháru (1997 – 98)

Cestu do Evropských pohárů měl celek z Batumi velmi těžkou. V Gruzii totiž přešli z herního systému podzim – jaro na systém jaro – podzim známý z Kazachstánu či Skandinávie. Meziročník 2016 tzv. kvalifikační byl rozdělen na dvě skupiny po 7 účastnících. Batumi si druhým místem ve skupině A zaručilo vstupenku o boj play-off o možnost hrát evropskou ligu a zvládlo jí na výbornou když postupně zdolalo Torpedo Kutaisi 1:0 a 2:1 a následně ve finále historicky nejlepší a nejznámější gruzínský klub Dinamo Tbilisi 1:0.

Dinamo Batumi není v pohárech žádným nováčkem, zlaté časy klubu byly v polovině 90. letech kdy se utkal s Celticem Glasgow či PSV Eindhoven. Od té doby v Evropě pouze paběrkuje.

Celek Batumi je složen převážně z gruzínských hráčů, domácí tým se opírá o výkony veterána, obránce Davita KVIRKVELII (1980) – (Dinamo Tbilisi, Kazaň, Famagusta), či záložníků Kavtaradzeho nebo Shonii. Krajánky tvoří 2 Ukrajinci a po jednom zástupci Brazílie a Nigérie).
JAGIELLONIA BIALYSTOK

Tento poměrně známý polský klub ze severovýchodní části Polska při hranicích s Běloruskem byl založen již v roce 1920.

1x – druhý v lize (2016 – 17)
1x – třetí v lize (2014 – 15)
1x – vítěz domácího poháru (2009 – 10)

Bialystok dosáhl v minulé sezóně nejlepšího umístění byť po nadstavbě stejný počet bodů měla tři družstva, Bialystok, Poznaň, Gdaňsk. O pořadí tedy rozhodl pomocné pravidlo tj. celkový počet bodů, Bialystok získal 59 bodů, Poznaň 55 bodů a Gdaňsk 53 bodů.

Jagiellonia se v pohárech zatím vůbec neprosadila jediný postup zaznamenala v sezóně 2015 – 16 přes litevskou Kruoju v celkovém poměru 9:0 (8:0 a 1:0), následovala však stopka vystavená celkem Omonia Nikósia z Kypru.

28 členný kádr je tvořen 18 hráči polské národnosti a pak následuje velká národnostní pestrobarevnost – 2 hráči z LItvy, 2 z Ukrajiny, 2x Brazilci, 1x Skot, 1x Chorvat neznámější jsou slovenský brankář Marián KELEMEN (1979) – Slovan Bratislava, Bursaspor, Tenerife, Wroclaw, Příbram) a zejména pak kanonýr z Irska Cillian SHERIDAN (1989), který své střelecké schopnosti dokazoval zatím zejména na Kypru (APOEL, Omonia). Z domácích hráčů kvalitou vyčnívá kapitán a rekordman počtu startů za BIalystok Rafal GRZYB (1983) a obránce Lukasz BURLIGA (1988).
Vítejte u prvního zápasu prvního předkola Evropské ligy mezi gruzínským FC Dinamo Batumi a Jagielloniou Bialystok z Polska. Jde o první vzájemné utkání v pohárech. Papírovým favoritem této dvojice by měl být zkušenější celek z Polska. Vítězný tým z této dvojice narazí v dalším předkole na atraktivní celek FK QABALA z Azerbajdžánu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.